РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Малко помощ за макари за медиум фидер

+41
EDI
balakchia
Bai Dobri
tojimi
Ники Дончев
hiphopper
Outsider
veselinov
jorjinio
Elderonth
emilradev
ЛукаБрази
Apollo
Калин
fastera
Pavel Minchev
aspius
Красимир
Port_Royal
ПетърК
nikiil
Tonkyo
Slavi8282
butnik
stridata
djidjo
marian shimano
doktora000
Влади В
Dass
Николай Лесев
Ивката Вълов
dimmitov
kRaikkonen
miLen4o
rivezoro
dekata
del7710
lif3house
Олег Димитров
S_BANKOV
45 posters

Страница 4 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by tojimi Пет 26 Яну 2018 - 22:51

Е няма по-ясно структуриране на пазара на макарите. Подкрепям почти безрезервно, с малко уточнение, че може 250 евро да е малко малко(без да съм връткал СПРО, ама ще го направя). I love you Suspect
tojimi
tojimi
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 712

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Пет 26 Яну 2018 - 22:55

С това ловя (плюс един Браунинг Форс Екстрийм). Някой да спре Иван да не цвили от кеф при гледката Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]

Всичкото е желязо, всичкото е червяк, всичкото е до 60 евро (ред арковете са втора ръка) Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Outsider Пет 26 Яну 2018 - 22:57

И си траеш... кво сравнение би направил между двете Опери? Усеща ли се някаква разлика изобщо?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 23:02

Outsider написа:Слави , след време ще разбереш че не приказвам наизуст , и че обикновено се сдържам в някои оценки , че има хора , които лесно се засягат , а и е зима още - поне при вас. Wink
Имам почти нов Ексейдж - отиваме на ценови клас на Шимано 60-70 евро , и тва е боклук  , на който уважаваща себе си фирма никога не би си сложила името. Evil or Very Mad tongue
Той се състои основно от луфтове. Така че по тоя въпрос не ме убеждаваш много силно...
Освен ЦАМ , в макарите се ползва в индустриални количества добрия стар алуминий , от който има сума ти версии , с МНОГО СИЛНО различни свойства. Само че няма да си хабя клавиатурата да те убеждавам в нищо , за макарите сайтът-Библия е този на Алън Хоyк(Alan Hawk) , ако ти се чете , там е мястото за ограмотяване.

Моето виждане по въпроса за  макарите и цените на макарите е такова -Шимано/Дайва Vs. Спро , Рьоби  и други "народни" марки:

1.Топ моделите на Шимано и Дайва са по-добри от топ моделите на Спро.
2. Топ-моделите на Шимано са по-скъпи от топ-моделите на Спро
3. Средните модели на Шимано са по-добри от средните модели на Спро
4 Средните модели на Шимано са по-скъпи от средните модели на Спро
5. Евтините модели на Шимано са точно такива боклуци като евтините модели на Спро Laughing
6. Евтините модели на Шимано са по-скъпи от евтините модели на Спро.

Има ли въпроси дотук? Някой да не е съгласен? Cool

Сега , по-трудната материя , която не всеки успява да я проумеe - и от тва живеят големите фирми : Question

7.Топ-моделите на Спро са ПО-ДОБРИ от евтините модели на Шимано. И по-евтини!
8. Топ-моделите на Спро са по-добри от долната част на средния сегмент на Шимано -  и са МНОГО по-евтини!
9. Средните модели на Спро са по-добри от евтините модели на Шимано , и са по-евтини!

В реални цифри: макара от Спро , Рьоби , Тиkа и други фирми за 100 евро обикновено е значително по-качествена от Шимано или Дайва за същата сума , че и за доста по-солена. Даже макара Рьоби за под 50 евра е доста по читава от от Шимано за почти два пъти по-голяма сума.

И,така , моята истина - а ти си сменяй лагери до късно през нощите:  ако искаш на всяка цена най-високо качество , и си готов да платиш за макара от 250 евра нагоре , препоръчвам ти Шимано и дайва , и не се заглеждай в други марки.Cool
Ако искаш високо съотношение цена/качество , и да получиш възможно най-доброто , за под двеста , и ти е ясно че няма да имаш Стела , а и не ти трябва , забравяш за Шимано като за страшен сън , ловиш с читави макари и се радваш на живота. Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 3377578317
....И никога , НИКОГА не купуваш  от ниския клас на която и да е фирма.Suspect  

Доста интересно четиво. Принципно и ти си прав но аз смятам да се забавлявам също.
Но в доста случай бюджета определя избора, няма как да работя за 600 лв заплата и дам 300 за макара все пак...... едно по едно всичко ще се случи по натам.
Мерси за отделеното време
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by djidjo Пет 26 Яну 2018 - 23:06

Slavi8282 написа:Доста интересно четиво. Принципно и ти си прав но аз смятам да се забавлявам също.
Но в доста случай бюджета определя избора, няма как да работя за 600 лв заплата и дам 300 за макара все пак...... едно по едно всичко ще се случи по натам.
Мерси за отделеното време
Колега, явно ти си оставил грешно впечатление в хората с изказването си за фидерите на Филстар май бяха,като обесняваше, че 300 лв. за такъв фидер са едва ли не подарък.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by bachoivo Пет 26 Яну 2018 - 23:11

ДейВа тука баси филма съм изтървал. Дано сериите не спират, че няма какво да се прави зимата Smile
Ех....как съжелявам, че е късно да звънна на един авер да ми прати снимка на механизма на така "хвалената" сиена след 3 дневен меко казано интензивен риболов на Цонево мин. год. Но нищо, и утре е ден. И така и не ми става ясно от всичко изчетено, к'во толкова му се радвате на тоя 8,5кг драг /това, ако е реално я си подарявам цялата екипировка къде имам па била тя и made in china/. На буксир ли ще ги вадите тия риби? Не че разбирам де, аз съм си най-обикновен любител Smile
nikiil написа:С това ловя (плюс един Браунинг Форс Екстрийм)............
Ееееее ашколсун.....наслада за очите I love you
djidjo написа:Колега, явно ти си оставил грешно впечатление в хората с изказването си за фидерите на Формакс май бяха,като обесняваше, че 300 лв. за такъв фидер са едва ли не подарък.
Филстар, колега, Филстар........дан' е луд да даде толкоз пари за Формакс
bachoivo
bachoivo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 345

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Пет 26 Яну 2018 - 23:17

Оперите....още не мога да повярвам, че вадят 100 гр. хранилка, без изобщо да се усеща, че са 5.5:1.
Единственият ми проблем е, че трябва да забавям въртенето, за да не се увърта повода около кошницата.
Не съм усетил разлика заради различното количество лагери в двата модела.
За 6 месеца купих и продадох 20 шимана нексейв, ексейдж, супер, джи ти, джи ти ем и страдик, за да разбера, че няма смисъл да търся там.....
Не виждах смисъл да катеря нагоре, след като спрото задоволява всичките ми изисквания, а те са прости: да не се замислям за макарата, когато ловя...
Реших да спазя правилото на един руснак, казано за мач риболова - съотношението между цените на макарата и пръчката трябва да е 1:4.
И започнах да инвестирам в пръчки.....Но това е друга тема, която с удоволствие ще обсъдя...някой друг път.


Последната промяна е направена от nikiil на Съб 27 Яну 2018 - 9:05; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 23:20

nikiil написа:
Slavi8282 написа:Taя тика убиец ми е извадила над 100 риби от 5 кг нагоре и една от които 19 килограмов шаран,
пожелавам ти и ти да има имаш възможността да се пребориш с такава риба, защото смених 5-6 макари но тиките никога няма да ги сменя Smile
Така че радвам се че се опитваш да бъдеш забавен, но не ти се получава Very Happy

Получава ми се, защото ТИ сам го правиш.
Разкажи ни сега за тиката - доколкото си спомням (хвалеше се в друг форум), с нея правеше 10 кг. шаран на Богров да застава на челна стойка....
След като разбрахме, че пиклива Сиена за 50 лв. с 5 лагерчета по 2 лв. плюс шайба за 50 ст. става като Биомастер, разкажи ни как Камбрия за 50 лв. става по същия начин нещо като супер-Дайва.
Забавлявай ни!

Въпросната риба е 11.200 и я вадих малко над час от върбите под мен, е няма такава гад.......
Пръчката беше New hunter хеви акция 3,90 а макарата формакс булет 6000....
По трудно вадене на риба не съм имал 3 пъти влиза под върбата и 3 пъти я вадих от там, и се радвам че ме върна в спомените за един хубав излет в които
имаше много ареналин и в крайна сметка в се прибрахме скапани с по над 20 риби на човек за деня Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by djidjo Пет 26 Яну 2018 - 23:30

bachoivo написа:
djidjo написа:Колега, явно ти си оставил грешно впечатление в хората с изказването си за фидерите на Формакс май бяха,като обесняваше, че 300 лв. за такъв фидер са едва ли не подарък.
Филстар, колега, Филстар........дан' е луд да даде толкоз пари за Формакс
Поправих се, позабравил съм ги тези фирми. По тукашните ширини не ги виждам много и за мен са едно и също, а може и да принизявам някоя от цитираните марки.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Пет 26 Яну 2018 - 23:37

Slavi8282 написа: ....и се радвам че ме върна в спомените за един хубав излет в които
имаше много ареналин и в крайна сметка в се прибрахме скапани с по над 20 риби на човек за деня Smile

Пожелавам ти тази година най-после да се откъснеш от пилчарника Богров и да откриеш, че има и свободен риболов! И други риби!
А за макарите....няма страшно, някой ден (вярвам!) ще събереш 100 лв., и ще спреш да се мръщиш на "дизайна" на заубер.
Хубава вечер, и по-малко категоричност на мненията, особено когато не си притежавал нещо хубаво, а само си чел и близал монитора.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 23:58

nikiil написа:
Slavi8282 написа: ....и се радвам че ме върна в спомените за един хубав излет в които
имаше много ареналин и в крайна сметка в се прибрахме скапани с по над 20 риби на човек за деня Smile

Пожелавам ти тази година най-после да се откъснеш от пилчарника Богров и да откриеш, че има и свободен риболов! И други риби!
А за макарите....няма страшно, някой ден (вярвам!) ще събереш 100 лв., и ще спреш да се мръщиш на "дизайна" на заубер.
Хубава вечер, и по-малко категоричност на мненията, особено когато не си притежавал нещо хубаво, а само си чел и близал монитора.

Не са ми проблема 100-те лв за заубер след като съм дал над 600 само за пръчки и оборудване само за месец.
Имах една сиенна която я взех за проба, временно я ползвах за лайт фидера ми говоря за 3-4 риболова.
Март месец ще ви изненадам с избора си за макара за лайт фидера Smile Затова реших да мина по тънката лаисна и да избера
2-ра Сиенна като с което минавам само с 80 лв цялата процедура + лагерите.
Да много хора ме корят че доста риболови трупам на Богров но не са чак толкова много 10-тина на година някъде се падат.
До миналата година нямах книжка и кола, сега имам и ще разширя доста периметъра.
Така че мога да кажа че за последните години се развивам доста бързо и резултата се виждат.
Много пъти съм грешал и винаги си ги признавам, но само времето ще покаже дали тези Сиенни ще ги задържа и колко дълго ще е.
В продавалниците винаги мога да си върна вложените пари, но Българина е свикнал да вика само не става и не може, и защо не взе тва ами онова,,,,,,
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by butnik Съб 27 Яну 2018 - 0:06

Outsider написа:
miLen4o написа:Пич, искрено ме забавляваш, благодаря ти за доброто настроение Laughing Laughing Laughing
+1 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 1743377566
Мен ми идва в повече Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Съб 27 Яну 2018 - 0:15

Човече, бедността не е порок, липсата на смиреност Е!

Аз се подписвам под думите на Чируза, че твоят опит във фидера е минимален, и то само на две платени локви. Нито си притежавал хубави такъми, нито си ловил "свободни" риби.
Колкото повече пишеш, толкова повече се увърташ като пиле в кълчища-ту си шиманист, ту не си, ту се кълнеш в сиената, ту твърдиш, че я имаш от месец-два и е временно решение.....

Просто си затвори устата за 2-3 месеца и само чети.
Този форум не е като другия, тук няма да успееш само с голямата си уста пред младоците.
Лека нощ!
П.с. Аз съм дал и взел такъми за повече пари през последния месец, погледни само трите ми последни обяви в архива, но това не ме прави по-добър риболовец.... от Иван например (за съжаление  Laughing )
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by butnik Съб 27 Яну 2018 - 0:19

Mad


Последната промяна е направена от butnik на Съб 27 Яну 2018 - 0:24; мнението е било променяно общо 1 път
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by butnik Съб 27 Яну 2018 - 0:20

Чета и всичко ми напомня за един индивид ....Баничката.Позабавлявах се добре след тежък трудов ден и едно не проумявам-ерудирани колеги,които премислят всяко едно действие по време на риболов,правят конкретни изводи за да подобрят риболова с,и желаещи да ТИ НАПЪЛНЯТ  главата и най вече да те предпазят от грешки,но явно ти .......Един пример от друго естество-всяка една автомобилна фирма има модели за всеки потребител,е няма как да сравняваш Лупо с Пасат,дори и полуоските да му смениш Лупото си е Лупо,върши работа,ама.......Та да си жив и здрав със Сиената
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Ники Дончев Съб 27 Яну 2018 - 0:26

Чета,чета и не вдявам едно нещо,сега на тая Сиена лагерите къде ще се слагат от Шимано ли ще са или от железарията в Радомир, да не се преебе хубавата макара с некви прости лагерчета.....
Ники Дончев
Ники Дончев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 448

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Port_Royal Съб 27 Яну 2018 - 3:53

Slavi8282 написа:
Толкова ли не можеш да видиш по далече от носа си , че да се усетиш че уж ти слагат рокла с титаниево покритие но тя не подобрява качеството на макарата.
Просто съм преценил че тази макара може да бъде преобразена, и да лови с плетеняк , и да има
по голям  драг от всичките ти риобита на куп , да бъде една надеждна макара в близките няколко сезона, а пак после я камилата я камиларо Smile
Колега,до тук от написаните твои мнения разбрах,че е важно само твоето виждане по темата,прав си за всичко и разбираш повече от всички колеги заедно.Много ми е интересно защо трябва да преобразяваш макарата за да можеш да ловиш с плетеняк,както и за невиждания до момента чудовищен драг,който само не знам кога ще ползваш?При желание да си вземеш нова макара от този клас,заслужавали си изобщо да я тунинговаш при положение че ще доплатиш за това а не си купи макара с близки показатели за вложените допълнително средства?Двете сиени,които си показал в темата изобщо не са подходящи за тупалките по платените водоеми,много бързо ще се задъхат според мен,не им стига въздуха за тази цел,драга и тягата която трябва да притежават.Дано съм го написал разбираемо,че да не стават недоразумения после.
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Port_Royal Съб 27 Яну 2018 - 4:09

Заубер,Вертиго,Аплаус,Екусима или Слам са в пъти по добър избор от модела на Шимано който си купил,макар да ми е любима марка,но моделите от ниския ценови клас не са добър избор.Дано при теб всичко е Ок и със здраве да си ползваш макарите и много уловени рибоци !!!
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Съб 27 Яну 2018 - 5:30

Ники Дончев написа:Чета,чета и не вдявам едно нещо,сега на тая Сиена лагерите къде ще се слагат от Шимано ли ще са или от железарията в Радомир, да не се преебе хубавата макара с некви прости лагерчета.....

Тия некакви прости лагерчета не са на чичо ти Пешо от железарията а високо технологични лагери които се използват при в медицината, и на много други места.
Например машинки за зъболекар и т.н. затова и цената им е доста висока, идат около 5 лв за брой, а не от някой китайски сайт.
И да ми сравнява някой макарите с екусима боже опази Very Happy Вярно е че не съм голям разбирач и аз, но тва беше 1-вата макара която преди 5-6 години ми
предлагаха за плувка, видимо добра изработка с същите филми, купуваш по плитки шпули по 20 лв понеже малумния джикитайец е сложил шпула къде събира
по над 300 метра 0,30 в тва число и заубери и маубери са има пълна трагедия с дълбоките шпули и плъниш с старо изгоряло влакно като гламав да заприлича на макара 1-во Very Happy
После не дай боже да ловиш  хранилки над 50 грама с риобитата напънеш ли го умря ти в ръцете но иначе били много яки Very Happy Very Happy Very Happy
То дето се вика тежките хранилки мъчат доста макари и още на времето ми казваха ти ще видиш тия тики къде ги ползваш за нищо не ставали евтин модел били бла бла
а са минали толкова тона риба през тях че трябваше да са пенсионирани преди 1 година че и повече......
Та мерси за мненията Ви , мойте такъми са най гадни, най ниския клас са били супер некачествени...........е  аз се радвам че радвам се че вашите са качествени.
Не въдицата или макарата прави риболовеца някой по добър от останалите колеги а желанието да се развивате и практиката най вече.
Разбираемо 90% от тук присъстващите изловихме цялата риба из нета от невъзможност да практикуваме любимото си хоби, но все пак всеки трябва да уважава
избора на останалите . Ако аз реша мога да ги разкарам за нула време и да си взема по добри повярвайте ми......... били много гадни а......... до 1 седмица след
пускането им в продажба вече ги няма ги има. Сигурно защото бяха едни от най продаваните модели в ниския клас на шимано за миналата година Very Happy
С доста от колегите сме се виждали из платените паткарници, с останалите като се видим ще си говорим пак за такъми след  време но вече на водЪ
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by marian shimano Съб 27 Яну 2018 - 5:48

Абе копеле, няма го плацебо ефекта , не знам ама ако ги нямах парите никога не бих ловил с тях.
От Ексейдж минах на туин пауар , но ме издразни старата школа и сега съм с върха на 200-те лева Аеро спин, ненадмината макаричка за фидер.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Олег Димитров Съб 27 Яну 2018 - 7:24

Много яка тема Smile
Олег Димитров
Олег Димитров
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 796

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Николай Лесев Съб 27 Яну 2018 - 7:33

Аз от кога ви разправям че мнение не желая тоя човек Wink Жив и здрав да си колега давай с ъпгрейда и дай да видим подобрението Crying or Very sad Laughing
Николай Лесев
Николай Лесев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 763

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by miLen4o Съб 27 Яну 2018 - 8:08

Оле оле, ша взема да махна всички тия ТДР-и дет съм ги насъбрал, че съм се  набутал жестоко, гледай какви извънземни макари имало за по 80 кинта.

А за какво ще ловиш с плетеняк на Богров?

В наРибата не ти стига излагането, ами и тука продължаваш!

А за шпулите на Ryobi, деа знам, да взема да не коментирам сякаш!

П.П. Слави, продължавай, че съм болен и ми е скучно в нас!
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by stridata Съб 27 Яну 2018 - 9:11

Slavi8282 написа:
nikiil написа:А кажете сега, че не разбуни тоя пич форума.....  Very Happy
А още не е почнал да говори за ВТОРАТА си макара - тика-убиец за 50 лв. (нова).

Taя тика убиец ми е извадила над 100 риби от 5 кг нагоре и една от които 19 килограмов шаран,
пожелавам ти и ти да има имаш възможността да се пребориш с такава риба, защото смених 5-6 макари но тиките никога няма да ги сменя Smile
Така че радвам се че се опитваш да бъдеш забавен, но не ти се получава Very Happy

90% от хората в този форум ловят по 100 риби на излет, а не за 30! Разликата в натоварването на макарата от това да дремеш цяла ден за 3 риби и това да ловиш в 3-5 мин ритъм е сериозна! Само да ти кажа, че когато ловях основно шарани за мен нямаше значение макарата, трябваше и малко повече драг и товае, нооооооо когато започнах да наблягам на риби от 50-300гр. полвината ми макари се оказа, че имат сериозен проблем.... Имаше и Шимано в играта... ще ти снимам довечера да видиш как една Тика сложи малкия си джоб нисък клас на Шимано. За Ryobi-тата даже няма да коментирам, в пъти по-добри са от нисък клас Шимано... Залагай, на изтествани от колеги макари, имат опит и ще е много полезен... Един пример: Взех си едно Ryobi Slam и човек с опит ме посъветва да им сменя лубрикантите защото пи по голямо натоварване затягат. Реших, че неговия случай е инцидент, нооооо точно след малко по-активен период на риболов и закупуването на още един Slam, познай какво се случи... Занесох ги на профилактика и живеят втори живот.... Извод: Не питай старило,питай патило! , този Форум е за това, не да откриваш топлата вода, а да четеш и да си вадиш изводите на готово!
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by tojimi Съб 27 Яну 2018 - 9:27

Дръжте се иде пролетта!. И не ги слушай Слави, те НЕ РАЗБИРАТ. Продъниха форума за макари с големи шпули - аз 15 години с малка нямам оплитане в първия водач, после бавнооборотна трябвало да е за фидер, аз си ловя с 6.1 и пак нямам проблем. Върти Сиените да им вземеш акъла и това е. След 10 години пусни пак тема със снимка на макарите да видим как са.
tojimi
tojimi
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 712

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Съб 27 Яну 2018 - 10:23

Тъпото е че никой не си направи труда да прочете че тази макара е един компромисен вариант, просто защото имам желанието да взема много по добри макари, но трябва да пренебрегна други важни разходи. Риоби загубер е една идея по добра заради ниското си тегло и червяка. Но за 65лв е толкова....... Но поне един да си беше направил труда да разбере, че и двете макари ще вършат една и съща работа
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by stridata Съб 27 Яну 2018 - 10:30

Пич, всички те разбраха! Само ти не разбра, че ти казват, че ниският клас на Шимано не е читава макара. Ще ти върши работа и дано ти служи добре. Ама като, няма донги си вземи нещо друго. Ще е в пъти по качествено! Аз като жената ми свие сърмите за хобито и си взимам Ryobi-та.

П.п
Ще си позволя да ти дам един личен съвет.
Винаги като си купуваш нещо компромисно, гледай после да можеш да го продадеш... Може и логиката да ми е тъпа, но аз така правя.
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Съб 27 Яну 2018 - 10:34

Slavi8282 написа:Колеги дайте вашите мнения и предложения за 2 броя макари до размер 4000, тегло не по голямо от 350 грама и цена до 150 лв за брой.
До тук аз ползвам 2 макари тика камбрия 3000 и 1 шимано сиенна 4000. Ако трябва да бъда честен бих взел още 2 тики х60 лв защото тая макара не знае какво е назад.
Но си мисля че е време да разнообразя арсенала с нещо което да е максимално леко и мощно...... така че да чуя и вашите мнения
Това е първият ти пост, с който отваряш настоящата тема.
Но после не ЧУ мненията, за които сам помоли...
И темата се изроди как една макара за 60лв., от които поне 30 процента е надценката за име, е равна на два пъти по-скъпа макара без такава надценка. Не, заубера не е малко по-добър, той е от друга вселена спрямо сиената.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by kRaikkonen Съб 27 Яну 2018 - 12:20

Понеже Риоби присъства в темата, ще споделя моя случка с Екусима за 60лв.
Лятото на 2016 на един паткарник шаран ми дръпна пикера във водата. Понеже е сравнително малка дупка собственика ми каза , че щом някой го извади ще ми звънне да си го взема. След ДВУмесечен престой във водата си взех пикера а Екисумата я измих на чешмата и до днес работи без проблеми. Не затяга аванса, хода си е същия, верно външния вид е кофти, но не ме бърка. Имал съм Вертиго, 300гр каракуда заедно с кошницата 30-40гр ги дърпа без да помпя с въдицата и без никакво задъхване. Та толкова от моя опит с Риоби.
kRaikkonen
kRaikkonen
🐟 🐟

Брой мнения : 185

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Съб 27 Яну 2018 - 12:23

Всяка една макара има плюсове и минуси бъди сигурен. Въпросната сиенна е 55 лв цена на едро . Заубера е под 100лв. Нужно ли да ти обяснявам че при скъпите макари над цената стига до 100% при никой марки. Така че не винаги цената е водещ фактор. Но всичко е пазарна икономика .
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 4 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите