РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

+89
borislav bonev
ulf1113
gogata7904
nursi
Krasi-feeder
lif3house
EDI
stamat699
ceco65
krasi_cska
starsky
nikiil
kibi
bachoivo
petelement
plapetrov
Калин
S_BANKOV
Doktor-5
robber_79
Kalin1983
alankulu1987
djidjo
Tonkyo
balakchia
K. Marinov
vankata8101
Dass
Николай Лесев
bobigrig
paciani
stan4o
antone1974
МИНЧО
golemana
Кико
Naas
galenik
Влади В
Олег Димитров
Dreamer85
Outsider
gog14
Ивката Вълов
Ники Дончев
Божката
dako
hiphopper
Дидо Иванов
Ванката
veselinov
tojimi
iconu1977
stelco
Bibooo
TITKO
ivanov87
mmilen
Ивайло
Петър Василев
Теди
miLen4o
aspius
ppetkov
MapTuH
murphymet74
Admin
GogoBuboleto
dantho.mihov
ЛукаБрази
boreto1
dimmitov
del7710
kRaikkonen
toni702005
fiverov
Милен Първанов
gloupan - Киро
dekata
stridata
Бачо Илия
butnik
dess0
nasko83
toko
Dermy
Pavel Minchev
Коце
marian shimano
93 posters

Страница 19 от 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Dass Съб 23 Дек 2023 - 0:49

Красимир написа:Dass, от кои чуждестранни сайтове си поръчвал въдици и макари и си останал доволен от обслужването/доставката?
Aнглетата бяха фаворит, ама...
Сега швабите, за да ползвам евтин транспорт. Ако в сайта има PayPal плащане, значи става.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Dass Съб 23 Дек 2023 - 1:06

Outsider написа: В този случай , ако ще е Мaтрикс , вероятно ще бъде това: 

[You must be registered and logged in to see this image.]
( Това мога да го взема тук за 470 евра , с възможност за плащане на 4 пъти без промяна на цената.)
P.S. - за 389 EUR  Cool
Ванка, една от първите ми платформи беше такава. Не беше Матрикс, ама...
Тоя тип платформи са доста нестабилни при по-голям наклон или когато се налага да я вдигнеш повечко. Просто липсата на долна греда доста се усеща. В момента ползвам такава табуретка FOX/Matrix, без скара.

Защо не помислиш на нормална платформа да махнеш стандартната скара и да сложиш скара от стол/табуретка. Монтажа на такава скара под или над долната греда едва ли ще е проблем.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Съб 23 Дек 2023 - 13:04

Dass написа:

Ванка, една от първите ми платформи беше такава. Не беше Матрикс, ама...
Тоя тип платформи са доста нестабилни при по-голям наклон или когато се налага да я вдигнеш повечко. Просто липсата на долна греда доста се усеща. В момента ползвам такава табуретка FOX/Matrix, без скара.

Мда...имах аз такива съмнения , ама се надявах да не е баш така - и все пак точно затова бях загледал тези с крака 30 мм , за да получа допълнителна стабилност. Иска ми се такава конструкция , от една страна , за да не ми се налага добавянето на допълнителни модули , а от друга - защото в мойта малка кола като спуснеш седалката максимално ниско (до скарата) , с такава платформа печелиш място. Англетата разправят че ходят с такива по реките - те пък ги предпочитат щото са по-леки , а се налага да се мъкнат далеч , обаче пишат по-скоро за крака 30мм. Имам време да мисля по въпроса  , нищо не съм решил още.

ПъСъ - отделно , че при две различни седалки - въртяща и "щекарска" , се променя височината , и с тази конструкция ще бъде по-лесно да се напасне.
И разбира се , най-забавното решение , това е да се дбавят на такава платформа допълнителни модули ( с което цялата работа силно се обезсмисля) , при което рамката се спуска до скарата , и се превръща в долна греда - имаш стабилност , като губиш всички предимства на идеята...освен цената. Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 2799057118 
Щото такава , със седалка за щека я открих за 275 евра   Smile

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Калин Съб 23 Дек 2023 - 19:14

Гого Бобулето си взе такъв стол на Матрикс. За мен хора които около 80 кг. , няма да имат проблеми ! 
Иначе е ясно за цялата рамка и крака 36-ци Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2090

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Съб 23 Дек 2023 - 21:09

Калин написа:
Иначе е ясно за цялата рамка и крака 36-ци Smile

А бе да е ясно , колко да е ясно? - на мен хептен нищо не ми става ясно Embarassed Laughing ...разбих се снощи да чета английски форуми ( те явно нямат фейсбук , щото форумите им вървят с пълна пара  Wink  ) - за един и същи стол има по хиляда мнения , един юзър е сменил три чифта задни крака и не спират да пълзят , друг ползва същия стол от три години и се кълне в него , бил железен и трепач... Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 2902588953

Да ти кажа , от всичко , което гледам от няколко дни , най-много ме кефи това: (Preston Inception 360° )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ама как да знам дале след три месеца няма да си го блъскам в главата?  Like a Star @ heaven 
И даже седалка за щеката няма да има нужда да купувам , щото умни хора са решили въпроса "почти за без пари": ( 60 EUR )

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Калин Съб 23 Дек 2023 - 21:50

Щом ти харесва взимай Smile 
Престъна  е с крака 30 - ка Smile 

Ти и на щека ли ловиш още ?
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2090

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Съб 23 Дек 2023 - 22:26

Калин написа:Щом ти харесва взимай Smile 
Престъна  е с крака 30 - ка Smile 

Ти и на щека ли ловиш още ?
Краката 30 мм ме устройват - три чезтвърти от прикачните ми са този размер , и ги ползвам с адаптори , ще се наложи да сменя само гредата на щеката ( три риболова годишно.. Wink )
 Имам намерение да стискам зъби докато почнат състезанията , и да видя и пипна на живо и Престън и Матрикс , и тогава ще видим...освен ако сигнала от Космоса не стане прекалено настойчив  Laughing Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by djidjo Съб 23 Дек 2023 - 23:46

Outsider написа:И даже седалка за щеката няма да има нужда да купувам , щото умни хора са решили въпроса "почти за без пари": ( 60 EUR )

[You must be registered and logged in to see this image.]
Иване, ти защо така експресно започна да търсиш платформа, какво и има на твойта? За тез два профила нали не смяташ да дадеш 60  евро?
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

nikiil харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Нед 24 Дек 2023 - 0:36

djidjo написа:

Иване, ти защо така експресно започна да търсиш платформа, какво и има на твойта? За тез два профила нали не смяташ да дадеш 60  евро?

Не е съвсем изключено  Rolling Eyes - спестява ми 90 за седалка . Само не знам дали върши някаква работа , щото щеката е пъхната в "подковата" , ама седалта си се върти , и върхът ще се мести насам-натам с всички произтичащи последствия... Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 2799057118

Мойта платформа МНОГO остаря за ...десет години? Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 2902588953 Или единайсе и кусур  Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 993277595 ...от два сезона всеки крак е подсилен под врътката с едни водопроводни джаджи , дето се стягат маркучи с тях , щото вече нищо не затяга Evil or Very Mad ,   чекмеджето се крепи по волята на Светия Дух  ,  не знам как не е станало съвсем на парчета - разбира се , ако сменя всички захвати и 6-те крака с нови ,(+ чекмеджето) , ще стане като нова - само че тая операция с цените на частите на Рив ще струва ...ми колкото нова платформа. cat 

И за капак  ,в сегашното ми возило се вписва много по-добре по-компактна платформа.  Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 3811974306

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by djidjo Нед 24 Дек 2023 - 13:21

Outsider написа:
djidjo написа:

Иване, ти защо така експресно започна да търсиш платформа, какво и има на твойта? За тез два профила нали не смяташ да дадеш 60  евро?

Не е съвсем изключено  Rolling Eyes - спестява ми 90 за седалка . Само не знам дали върши някаква работа , щото щеката е пъхната в "подковата" , ама седалта си се върти , и върхът ще се мести насам-натам с всички произтичащи последствия... Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 2799057118

Мойта платформа МНОГO остаря за ...десет години? Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 2902588953 Или единайсе и кусур  Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 993277595 ...от два сезона всеки крак е подсилен под врътката с едни водопроводни джаджи , дето се стягат маркучи с тях , щото вече нищо не затяга Evil or Very Mad ,   чекмеджето се крепи по волята на Светия Дух  ,  не знам как не е станало съвсем на парчета - разбира се , ако сменя всички захвати и 6-те крака с нови ,(+ чекмеджето) , ще стане като нова - само че тая операция с цените на частите на Рив ще струва ...ми колкото нова платформа. cat 

И за капак  ,в сегашното ми возило се вписва много по-добре по-компактна платформа.  Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 3811974306
Откажи се от тази простотия преди да си прецакаш щеката! И аз експерементирах с такова, само че си го изработих сам и си строших мини удължителя, по-точно се сцепи в края който влиза в тази хуйня. Няма нищо по-добро от пластмасовите джобове на седалката, защитават цялата щека а не само от горе. Колкото до приплъзването на краката имам готова рецепта за това. Вземаш тръба с вътрешен диаметър 25 мм и 5мм стена, режеш си парчета по 3-4 см дължина, разпробиваш им една дупка по средата, нарязваш им резба и навиваш един болт 8мм с врътка. Ако те притеснява, че болтът ще наранява краката, слагаш една ламаринка във втулката между болта и крака, всичко това го пъхаш в един термосвиваем шлаух и си ти. Ако искаш мога да ти кача снимки. Моята скара имаше такива проблеми с приплъзването на краката преди години, когато лових на дистанция и се налагаше да ставам и сядам, за цял ден се смъкваха с 5-6мм, нищо сериозно, но много ме дразнеше и си реших така проблема.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Нед 24 Дек 2023 - 20:04

djidjo написа:

Откажи се от тази простотия преди да си прецакаш щеката! И аз експерементирах с такова, само че си го изработих сам и си строших мини удължителя, по-точно се сцепи в края който влиза в тази хуйня. 
Такава ли била работата... ще се има предвид , благодаря. 
Тая работа с тръбата не успявам да си я представя нещо - крака приплъзва в гнездото на рамката на платформата , самата фабрична врътка вече нищо не затяга. Това гнездо е с отрвор 25 мм , къде я пъхаш тази тръба  , която е с диаметър 35 ?

Даже да реша въпроса с краката - аз с моите водопроводни джаджи така или иначе съм го решил , това не променя цялото състояние на нещата - чекмеджета , седалки , заключалки по модулите... мисля че трябва да се приеме че една платформа има някакъв определен срок на живот при определени излети годишно (спрямо нормален риболовец , моята е на около 30 години Laughing  ) . В един момент просто ще трябва да се смени  Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 3811974306

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Apollo харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by dess0 Нед 24 Дек 2023 - 20:44

Ванка, само като идея предвид нуждите, които описваш, погледни матрикс XR 36 Competition H-frame. Вярно, че е 36ца и ще трябва да подмениш прикачни, но пък е с много добра изработка и супер стабилна. За секунди се превръща в отлична табуретка, като махнеш скарата, което става лесно, а и плюс при транспортиране, когато мястото е ограничено. Аз лично ползвам XR 36 Pro, защото повече ми харесва стандартната конструкция, но имам доста приятели с първата, някои от които са 100+ кг и нямат проблем със стабилността. Големите врътки са конструирани много добре и с леко притягане са бетон. Малките искат малко повече сила при стягане. Супер комфортна и широка платформа. Има резби на всички крака, което позволява монтиране на удължители Ф25мм. Аз така си ползвах старата маса дълго време, докато не я преправих на Ф36.
Също така давам глас за Матрикс S25, която по-назад Dass ти препоръча. Предишната ми беше такава и бях много доволен от нея, ползвах я 4 години. Накрая ми се наложи да сменя едни пластмасови елементи на големите врътки, от прекомерно стягане.
В заключение, ако теглото не е най-важно за теб, и нямаш намерение да ползваш скара под платфомата, то моят съвет е насочи се към 36мм. Определено дава по-добра стабилност, захващането на прикачните е по-добро, солидна конструкция, а и хваща окото повече  Question
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 523

Outsider and raychof7 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Нед 24 Дек 2023 - 21:21

Така де ,  така...ама някакси ми се ще  да сменя патформата без да се вкарам в разходи за хиляда евро... Rolling Eyes 
Ако наистина реша да бъде 36 мм ( аз НЕ съм напълно убеден  във връзката между диаметъра на крака и стабилността , още не съм видял огънат крак 25 мм) , избора е голям -   краката на Гарболино са направени по начин който убива всяка конкуренция в зародиш (нищо че платформите им са сърцераздирателно грозни... Razz )  има и екзотични предложения тип Креста и не знам още какво , и за капак - оферти на Престън Абсолют за под 800 евра...без прикачни Neutral
Платфорлмите на Матрикс (25) хващат окото , имам предвид съветите , и твоя и на Ники - няма да ми сe наложи да сменям кьораво прикачно , и във варианта Ф25 в един белгийски магазин мога да го взема за под 300 евра. Мисля да поумувам известно време , пък дано не сбъркам после  Smile

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by djidjo Пон 25 Дек 2023 - 15:32

Outsider написа:
djidjo написа:

Откажи се от тази простотия преди да си прецакаш щеката! И аз експерементирах с такова, само че си го изработих сам и си строших мини удължителя, по-точно се сцепи в края който влиза в тази хуйня. 
Такава ли била работата... ще се има предвид , благодаря. 
Тая работа с тръбата не успявам да си я представя нещо - крака приплъзва в гнездото на рамката на платформата , самата фабрична врътка вече нищо не затяга. Това гнездо е с отрвор 25 мм , къде я пъхаш тази тръба  , която е с диаметър 35 ?

Даже да реша въпроса с краката - аз с моите водопроводни джаджи така или иначе съм го решил , това не променя цялото състояние на нещата - чекмеджета , седалки , заключалки по модулите... мисля че трябва да се приеме че една платформа има някакъв определен срок на живот при определени излети годишно (спрямо нормален риболовец , моята е на около 30 години Laughing  ) . В един момент просто ще трябва да се смени  Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 3811974306
За чекмеджетата не мога да те посъветвам нищо, аз лично бих ги подменил с дървени и ако може да се отварят напред, тези настрани просто не ме кефят. Иначе за Д25 вътрешен ти писах, ето за какво ти говорих
[You must be registered and logged in to see this image.]
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Пон 25 Дек 2023 - 19:40

Сега стоплих , ама аз съм стигнал до този резултат  с моите водопроводни скоби. Получава се следното : краката не пълзят , обаче в гнездата(оригиналните) , нищо не гии стяга - да речем че си пъхнал крак 25 мм в гнездо 26. Тоест , ако вдигна платформата , краката ще изпопадат - и в резултат , макар да не ме грози опасността от приплъзване , цялата работа се клати във всички посоки , особено ако се наложи да вдигнеш малко по-високо. Чекмеджето мога да го направя алуминиево - вади се настрaни , и само такова ме устройва , всички закопчалки са за сменяне...Дa  , може да изкара в този вид или с малки козметични ремонти , още един-два  сезона  - обаче като ти писне от нещо , нали знаеш... Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е единствената снимка ,  коятo успях да намеря , и на  коятo поне малко се вижда как съм решил въпроса (при увеличаване) - виж задните крака точно под рамката.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

djidjo харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by djidjo Пон 25 Дек 2023 - 23:45

Outsider написа:обаче като ти писне от нещо , нали знаеш...
Това е единствената снимка ,  коятo успях да намеря , и на  коятo поне малко се вижда как съм решил въпроса (при увеличаване) - виж задните крака точно под рамката.
Е там е истината че вече си решил, аз лично бих търсил платформа от рода на Colmic, много стабилни и ще изкарат много повече от Riv и Matrix. Тази на Матрикса съм я виждал тук и не ме впечатли с нищо, а и даскала ти писа, че не е стабилна като и се опънат краката, а ти при положение, че не използваш скара ще ти се налага да ги опъваш. Мяркал съм по групите че търсят врътките за Матрикса и да ги пустосват че се чупели и изпускали резбите, но не мога да го твърдя при положение че не съм я ползвал. Иначе тука се продават резервни части и модули за Riv, мяркал съм по сайтовете, даже съм си до оборудвал на моята няколко ключалки и различни по дълбочина модули с чекмедженца.
Спомням си на едно от състезанията, беше споделил как си решил въпроса със скобите.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Вто 26 Дек 2023 - 11:52

Да ти кажа , платформи Колмик тук се намират  , обаче всичко което гледам е на крака 36-тица. А платформите с този диаметър на крака имат един дълъг списък с проблеми , а именно:

-Греда за щека
-два фидер-арма
-две странични масички
-прикачно за чадър
-прикачно за живарник
-прикачно за легенче с вода...

Не съм гледал колко излиза цялата работа - страх ме е... Laughing Laughing Laughing

Иначе , допреди няколко години , когато всички части на Рив бяха просто доста скъпи , можех да си помисля за вариант да сменя всички захвати и врътки по краката , + шестте крака. Щях да хвърля двеста - триста евра  , което  , без да е малко , щеше да ми даде нов Рив за още няколко години. Това беше преди инфлацията , преди санкциите на НАТО срещу Европа , преди Ковид-кризата , и т.н... Скив сега - това е САМО механизма(гнездото ) за крак 25мм :

[You must be registered and logged in to see this image.]

38 евра за два броя! (Забавно е че тези за крак 36 са по-евтини...)И така , 114 евра .Самите врътки са 16 евра за чифт. Общо : 48 еро
Краката струват едни скромни 37 евра бройката...шест крака: 222 евра.И така , 384 без да гледам чекмеджето. Такива работи... Evil or Very Mad

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by dess0 Сря 27 Дек 2023 - 21:58

Безспорно Колмик имат добри платформи. Единствената до която съм се докосвал "по-така" е Colmic One, от по-старите модификации. Тежка, здрава, солидна платформа. Не беше моята, обаче. За мен е важно да имам възможност да ползвам цялата дължина на краката, за прикачни и др., затова и Н - рамката и въпросния Колмик не ми допада. Обаче не мога да не призная, че при Н рамката много ме блазни възможността да махна скарата и да имам страхотна, компактна табуретка. И друго: XR36 Comp на Матрикс е една много добра H-frame платформа, която при нужда се разглабя на съствни части за секунди, супер стабилна и с много добра конструкция на стягащите механизми. Това е, което имам като лични впечатления.  Suspect
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 523

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by veselinov Чет 1 Фев 2024 - 17:10

Аз съм с Preston Absolute black edition с 30- ки крака и нямам грижи нито с люлеене нито с приплъзване, ама пък съм и 80 кг.
Ето един много готин вариант . И в момента е на страхотна цена!

[You must be registered and logged in to see this link.]

 Сигурно най-леката  на пазара и с опции да си добавяш модули колкото и какъвто искаш. Мен ме кефи най- вече този с дълбочина 10см . След манша кутии с фидери, класьори с поводи, ножици , очила- всичко отива там и си готов за секунди.
Ако ти е кеф може и модул с въртяща седалка на 360 да си вземеш, пак на Preston
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Чет 1 Фев 2024 - 21:14

Цената действително е адски добра!  Surprised Аз предпочитам модела с H-образна рамка , като онзи ден получих нужната информация от първа ръка - човека го ползва 4 години вече , нищо не приплъзва , нищо не се клати. Smile

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Красимир Чет 1 Фев 2024 - 22:39

Outsider написа:Цената действително е адски добра!  Surprised Аз предпочитам модела с H-образна рамка , като онзи ден получих нужната информация от първа ръка - човека го ползва 4 години вече , нищо не приплъзва , нищо не се клати. Smile
Ванка, ще очакваме да се похвалиш с новите придобивки, мисля че няма да е само платформа
Красимир
Красимир
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 313

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Пет 2 Фев 2024 - 10:00

Ами , с прикачните ще мина толкова тънко , че няма да се забележи 😏

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Красимир Пет 2 Фев 2024 - 12:03

Outsider написа:Ами , с прикачните ще мина толкова тънко , че няма да се забележи 😏
Визирах, че и някое фидерче или макара ще заприходиш  Mad
Красимир
Красимир
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 313

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Outsider Пет 2 Фев 2024 - 17:18

Красимир написа:
Outsider написа:Ами , с прикачните ще мина толкова тънко , че няма да се забележи 😏
Визирах, че и някое фидерче или макара ще заприходиш  Mad
Ааааа , тва ли било..  Не , фидерите са заприходени , миналата година продадох 4 и купих 4 , ама не остава време за ревюта. И сигурно след месец ще продам още един , ако не и два , без подмяна с нови. Съответно , макари имам в запас...
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7020

Върнете се в началото Go down

Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2 - Page 19 Empty Re: Стол/платформа/ за риболов с фидер - 2

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 19 от 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите