РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Малко помощ за макари за медиум фидер

+41
EDI
balakchia
Bai Dobri
tojimi
Ники Дончев
hiphopper
Outsider
veselinov
jorjinio
Elderonth
emilradev
ЛукаБрази
Apollo
Калин
fastera
Pavel Minchev
aspius
Красимир
Port_Royal
ПетърК
nikiil
Tonkyo
Slavi8282
butnik
stridata
djidjo
marian shimano
doktora000
Влади В
Dass
Николай Лесев
Ивката Вълов
dimmitov
kRaikkonen
miLen4o
rivezoro
dekata
del7710
lif3house
Олег Димитров
S_BANKOV
45 posters

Страница 3 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by marian shimano Чет 25 Яну 2018 - 20:33

Славче, поразгледай малко картинките на тея каталози пък после пиши.
От тоя модел има само 2500 и 4000 и е съвсем различен, дръжката е малко по дълга , шпулата и като на аеро и е нов модел, ти си пипал модел на 8 години и то 3000 който изобщо не му е това работата да вади риба с такива размери, и въобще като видиш само 3000 уразмерение се знае, че не трябва да се ползва за дъно. Вие ходите на риба от 2015 и сте като мравки, какво видите го взимате и отивате на Богров и после ама то не става, е ми не става, няма как да излъжете физиката.

ПС: тука нямали кой да сложи иконка с кукавица????
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Чет 25 Яну 2018 - 20:38

Олег Димитров написа:Интересно ми е да видя Сиената след тунинга ,защото преди него аз я нареждам по скоро до екусима отколкото до Вертиго или Заубер

Един от руснаците обясняваше че след всички манипулации с лагерите сиена може да се конкурира с модели като Aernos която в Бг е над 200 лв
Но дали ще е толкова добра, на визия го докарва , но за повече можем да гадаем

[You must be registered and logged in to see this link.]
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Чет 25 Яну 2018 - 21:18

rivezoro написа:само да не е
colmic
XTREME METHOD FEEDER LINE
щото е същия боклук

[You must be registered and logged in to see this link.] тва е влакното


marian shimano написа:Славче, поразгледай малко картинките на тея каталози пък после пиши.
От тоя модел има само 2500 и 4000 и е съвсем различен, дръжката е малко по дълга , шпулата и като на аеро и е нов модел, ти си пипал модел на 8 години и то 3000 който изобщо не му е това работата да вади риба с такива размери, и въобще като видиш само 3000 уразмерение се знае, че не трябва да се ползва за дъно. Вие ходите на риба от 2015 и сте като мравки, какво видите го взимате и отивате на Богров и после ама то не става, е ми не става, няма как да излъжете физиката.

ПС: тука нямали кой да сложи иконка с кукавица????

Веднага разбрах че тва е мачов модел макара,но моя френд си е тъп и упорит фен на марката.
Без да вижда че тоя аванс и това гърчаво макаре не е за тия риби ще го преебе за нула време.
Иначе аз съм с 3000 размер Very Happy на тиките нещо против Very Happy

Само не казвай на никой че отговарят на 4000 размер Very Happy Taйландска им работа Very Happy
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ЛукаБрази Чет 25 Яну 2018 - 23:45

Точно на Този Страдик с който сравняват Сиената могат да се добавят 4лагера Question
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by miLen4o Пет 26 Яну 2018 - 7:49

Slavi8282 написа:
Олег Димитров написа:Аз понеже Тея сиени съм ги продавал ,и вертиго съм имал ,и имам отново на мачовете ,стигам до извода ,че щом си взел Сиена ,не си пипал Вертиго друго обяснение нямам ,въпреки че и не ми е работа да си го обяснявам все пак си е твоя работа Smile Важното е да те кефи ,честито Smile

Така е вертиго я хвалят доста, но до дизайна на риоби е скандално зле.
До преди новия заубер да го хвана в ръка си мислех че тва ще е макарата, поне новия и дизайн и визия е една идея по привлекателен.
Но спъоставяйки плюсовете и минусите на риобито и шимано , в шиманото има доста хляб и може да се промени до неузнаваемост.
Имам и опция за ъпгрейд с тефлонови дискове на аванса и ще и падне и теглото мисля..... но тва за глезотии Smile
Така че не съм връткал вертиго заради ужасяващия дизайн, но и заубера не успя да ме впчечатли, а имам много разходи така че реших да харча разумно Smile

Като гледам Сиената, разбрах защо ти допада Формакса, повечето са същите.

За дизайна на Ryobi няма да коментирам, въпрос на вкус рекло кучето и .....

Ryobi, са се доказали през годините на БГ пазара, перфектен аванс, издържат на тежка експлоатация.

А да промениш най-ниския клас на Шимано, до неузнаваемост, мисля че трябва да си учил в Хогуортс Laughing

miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by S_BANKOV Пет 26 Яну 2018 - 9:38

Аз ползвам axial  на колмик за фидерите. Няма къдрене и потъва добре. Разтегливостта е минимална но я има а като се скъса от опън се цепи на нишки което е странно ама все тая. А макарата ако ти пасва в ръката значи е твоята.
Относно тунинга гледай да не стане мунинг "че баш га не требе ше ревнеш"
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by butnik Пет 26 Яну 2018 - 9:39

За такъми не се правят компромиси,на Жигула предна броня от М5 няма да я направят по-бърза.Дръж на качество,не на количество и е по-еФтино да си купиш скъпо влакно,отколкото компромисно не ставащо за нищо.Славчо,теб имам предвид и аз тунинговам Шимана ,ама са далеч от тия Сиени,не различаващи се по качество от Страдик освен по брой лагери,въпреки че, са модели от абитуриентската ти вечер и с които продължавам да се кефя.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Николай Лесев Пет 26 Яну 2018 - 9:54

Абе колега напоследък правиш едни сравнения ... та мани бегай ... И понеже питаш за мнение и всеки който иска си го казва ... е ти какво прие от мненията на хората се питам аз ? Значи че Шимано са добри в макарите си е ясно /те са добри и в други техни направи/ ... ама да сравняваш Сиена с Рьоби щото не те кефили визуално ... както каза колегата по горе въпрос на вкус ... А Бат Ицо е прав ... тунинг да направиш от Москвич 8-к > 12-к ... Аз да ти кажа че малко по малко минах по същия път с леко отклонение чул съм много хора и мнения и съм ги взимал под внимание ... Щото голяма част от хората тук ловят от много време ... Всичко е въпрос на собствено мнение и визия за нещата Wink Повече за рибка ходи Mad и си гледай кефа , но когато имаш въпроси за дадено нещо слушай повече Wink
Николай Лесев
Николай Лесев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 763

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 14:38

Ами така е пуснах темата доста рано за да чуя различни мнения, и по късно видях доста модели които харесвам и вече имах обща представа за всеки един модел. Да принципно имах планове да са доста по скъпи и добри макарите, но си дадох сметка че вместо да давам луди пари за оборудване, ще трябва да поема и много други разходи. Така че не съм пренебрегнал никое мнение, просто трябваше да избера по лека или по мощна искам да бъде. Е Шимано Сиенна е доста неща превъзхожда риобитата нищо че е нисък клас, Тва не я прави по лоша за работата която ще върши
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Port_Royal Пет 26 Яну 2018 - 15:08

Slavi8282 написа: просто трябваше да избера по лека или по мощна искам да бъде. Е Шимано Сиенна е доста неща превъзхожда риобитата нищо че е нисък клас,
За лека и мощна макара скачаш директно в топ класовете на различните марки а там цените са високи.Не съм съгласен с мнението ти че сиената превъзхожда риобитата като качество и надежност.Според мен един Заубер,Аплаус или който и да е друг модел на риоби не отстъпва по нищо на сиената.Така че пак се изкаваш малко не подготвен по темата ми се струва.
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 16:02

БеЗ да извадиш 300 лв + за една макара няма как да си говорим за качество. Така че всеки избира според предпочитанията си. Ако едни риоби толкова ги хвалят заради роклите на бигела че са били с титаниево покритие, колко ролки на Шимано видя нарязани от влакното? Екстра ли е или реклама според теб?
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Port_Royal Пет 26 Яну 2018 - 17:20

Колега не съм виждал нарязана ролка на бигела на риоби при положение че съм ползвал Заубер много време когато съм ловил предимно с плетеняк.Така че няма как да ме убедиш че не са качествени макари.За ролките на Шимано не мога да кажа мнение понеже не съм ползвал дълго време техни модели.За това реших да вложа повечко пари в макари за които знам че са изработени от качествени материали,доказани модели през годините,съобразени с мнения на хора които ги ползват, от колкото да си играя на лотария.И с това си реших проблема с макарите,като се предпазих от момента ”проба-грешка”.
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by djidjo Пет 26 Яну 2018 - 20:22

Аз пък нарязана ролка на бигел съм виждал преди мнооооого години на една макара Делфин. Така, че за мен това не е много показателно за качеството на макарата. По-добре да се наблегне на мнението на колеги които са ползвали даден модел години и споделят мнение за луфтове, шумове, редене на влакното и т.нт.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Пет 26 Яну 2018 - 20:48

каталог Shimano 2017, стр. 25:

[You must be registered and logged in to see this link.]

"Если вы только начинающий рыболов или Ваши дети проявляют интерес к рыбалке и требуется несколько большее , чем обычная дешевая рыболовная катушка, лучшим выбором станет новая Sienna FE.".
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 21:05

Port_Royal написа:Колега не съм виждал нарязана ролка на бигела на риоби при положение че съм ползвал Заубер много време когато съм ловил предимно с плетеняк.Така че няма как да ме убедиш че не са качествени макари.За ролките на Шимано не мога да кажа мнение понеже не съм ползвал дълго време техни модели.За това реших да вложа повечко пари в макари за които знам че са изработени от качествени материали,доказани модели през годините,съобразени с мнения на хора които ги ползват, от колкото да си играя на лотария.И с това си реших проблема с макарите,като се предпазих от момента ”проба-грешка”.

Толкова ли не можеш да видиш по далече от носа си , че да се усетиш че уж ти слагат рокла с титаниево покритие но тя не подобрява качеството на макарата.
Тва са само добавени екстри които обаче ти трябва да си платиш за тях Very Happy Eто как с евтина стръв ловят големи шарани като клиенитите Very Happy
Факт е че ако ролката на бигела е направена качествено и е лагерована тя никога не се нарязва ...... Защо топ модела им стела няма титаниево покритие ?
Сигурно Шимано са някакви балъци a Very Happy TaКа прехваления карбон драг систем искам да го видя на богров след 10 риболова, да ти кажа на какво ще приличат шайбите вътре Very Happy
Но виж аз не искам да те убеждавам че мойте ягоди са по добри от твоите. Просто съм преценил че тази макара може да бъде преобразена, и да лови с плетеняк , и да има
по голям  драг от всичките ти риобита на куп , да бъде една надеждна макара в близките няколко сезона, а пак после я камилата я камиларо Smile
Не съм се женил за 350 грама китайска ламарина за да смятам че един ден внуците ми ще ловят с нея Very Happy
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by miLen4o Пет 26 Яну 2018 - 21:16

Пич, искрено ме забавляваш, благодаря ти за доброто настроение Laughing Laughing Laughing
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by rivezoro Пет 26 Яну 2018 - 21:20

А бе пичове ако така си избирате и жените, както и макарите .....бая ергени ще има Very Happy  Very Happy  Very Happy  Mad  Mad  Mad
все пак става дума за една макара
немога да си представя ако избирате кола


Последната промяна е направена от rivezoro на Пет 26 Яну 2018 - 21:23; мнението е било променяно общо 1 път
rivezoro
rivezoro
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 316

http://rivezoro@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by dekata Пет 26 Яну 2018 - 21:23

Slavi8282 написа:... и да има по голям  драг...

Това как ще го постигнеш ми стана интересно...

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Outsider Пет 26 Яну 2018 - 21:24

miLen4o написа:Пич, искрено ме забавляваш, благодаря ти за доброто настроение Laughing Laughing Laughing
+1 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 1743377566

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 21:30

dekata написа:
Slavi8282 написа:... и да има по голям  драг...

Това как ще го постигнеш ми стана интересно...

Аз няма да постигам нищо Smile Шимано са постингали 8,500 кг спирачна сила на аванса на модел Сиенна 4000 FE и е по мощна от всички риобита колкото толкова хвалите
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by dekata Пет 26 Яну 2018 - 21:42

Slavi8282 написа:... Просто съм преценил че тази макара може да бъде преобразена, и да лови с плетеняк , и да има
по голям  драг

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Пет 26 Яну 2018 - 21:42

А кажете сега, че не разбуни тоя пич форума.....  Very Happy
А още не е почнал да говори за ВТОРАТА си макара - тика-убиец за 50 лв. (нова).
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Outsider Пет 26 Яну 2018 - 21:44

Slavi8282 написа:
dekata написа:
Slavi8282 написа:... и да има по голям  драг...

Това как ще го постигнеш ми стана интересно...

Аз няма да постигам нищо Smile

Тва се приближава до реалното положение на нещата. Cool
Дадените от производителя данни - и не само макс драг , а и много други , в доста случаи се различават от реалното положение на нещата. Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 3377578317 Включително и при големите марки. А , за вас е откритие? Да , Шимано и Дайва лъжат като дърти цигани , вие кво си мислихте? Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 2397243878

И така , ти ще смениш втулките с лагери. Похвално усилие , тва удължава живота на механизма , намаля риска от поява на нови луфтове , и прави хода по-плавен , съгласен съм с тебе. Suspect
Обаче лагерите с нищо няма да намалят наличните вече луфтове - евтините модели на Шимано са известни с голямо изобилие на такива , там ще трябва да си играеш със шайби , и да видим с колко ще подобриш нещата. Само че луфтовете са последна грижа - как мислиш да подобриш изключително ниско качествената изработка на зъбните колела на евтина макара , ще ги занесеш на шлосер да ги престругова? Rolling Eyes Материалите , от които е направен механизма , и които в евтино Шимано/Дайва са с пет пъти по-ниско качество от Рьоби , щом тях сме взели за пример , щото Шимано харчи за реклама парите , които Рьоби дава за мат'рял..

Главния шиманист , гуру и върховен жрец на сектата в тоя форум Cool Laughing , веднъж каза че Шимано се купува от двеста евро нагоре ,( или нещо от тоя сорт) , кво повече има да се приказва?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 21:48

nikiil написа:А кажете сега, че не разбуни тоя пич форума.....  Very Happy
А още не е почнал да говори за ВТОРАТА си макара - тика-убиец за 50 лв. (нова).

Taя тика убиец ми е извадила над 100 риби от 5 кг нагоре и една от които 19 килограмов шаран,
пожелавам ти и ти да има имаш възможността да се пребориш с такава риба, защото смених 5-6 макари но тиките никога няма да ги сменя Smile
Така че радвам се че се опитваш да бъдеш забавен, но не ти се получава Very Happy
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Пет 26 Яну 2018 - 22:04

Outsider написа:
Slavi8282 написа:
dekata написа:
Slavi8282 написа:... и да има по голям  драг...

Това как ще го постигнеш ми стана интересно...

Аз няма да постигам нищо Smile

Тва се приближава до реалното положение на нещата. Cool
Дадените от производителя данни  - и не само макс драг , а и много други , в доста случаи се различават от реалното положение на нещата. Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 3377578317  Включително и при големите марки. А , за вас е откритие? Да , Шимано и Дайва лъжат като дърти цигани , вие кво си мислихте? Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 2397243878

И така , ти ще смениш втулките с лагери. Похвално усилие , тва удължава живота на механизма , намаля риска от поява на нови луфтове , и прави хода по-плавен , съгласен съм с тебе. Suspect
Обаче лагерите с нищо няма да намалят наличните вече луфтове - евтините модели на Шимано са известни с голямо изобилие на такива , там ще трябва да си играеш със шайби , и да видим с колко ще подобриш нещата. Само че луфтовете са последна грижа - как мислиш да подобриш изключително ниско качествената изработка на зъбните колела на евтина макара , ще ги занесеш на шлосер да ги престругова?  Rolling Eyes  Материалите  , от които  е направен механизма , и които в евтино Шимано/Дайва са с пет пъти по-ниско качество от Рьоби , щом тях сме взели за пример , щото Шимано харчи за реклама парите , които Рьоби дава за мат'рял..

Главния шиманист , гуру  и върховен жрец на сектата   в тоя форум  Cool  Laughing , веднъж каза че Шимано се купува от двеста евро нагоре ,( или нещо от тоя сорт) , кво повече има да се приказва?

Повярвай ми нито шимано нито риоби нито дайва си играят с месинг че да ги направят вечни.
В една голяма част от случаите става въпрос винаги за ЦАМ ! Материал N:1 зъбните колелета при всички модели до 300 лв че и нагоре го има в изобилие .....
Ta никога не съм си мислил че шимано за 60-70 лв ще супер макара.... които го мисли значи сериозно се залбуждава.... целта на тия макари е да изкарат 2-3 сезона
и ще са си избили парите вложени в тях стократно Smile А пак нали евтните модели на шимано имало много луфтове може да вържем бас да търсиш луфтове на Сиена 2500 FD
закупена сезон 2015-та година ако намериш луфт при нея че ти я подарим за споменем с пръчка по избор Very Happy За сега толкова можах да отделя за макари и то 1 брой Smile
По натам със сигурност ще взема по добри ..... просто разходите и заплатата това за това ми стигат
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by lif3house Пет 26 Яну 2018 - 22:29

Slavi8282 написа:
nikiil написа:А кажете сега, че не разбуни тоя пич форума.....  Very Happy
А още не е почнал да говори за ВТОРАТА си макара - тика-убиец за 50 лв. (нова).

Taя тика убиец ми е извадила над 100 риби от 5 кг нагоре и една от които 19 килограмов шаран,
пожелавам ти и ти да има имаш възможността да се пребориш с такава риба, защото смених 5-6 макари но тиките никога няма да ги сменя Smile
Така че радвам се че се опитваш да бъдеш забавен, но не ти се получава Very Happy


Взимам си пуканките и започвам да чета Smile


lif3house
lif3house
🐟 🐟

Брой мнения : 233

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ЛукаБрази Пет 26 Яну 2018 - 22:32

Слави за какво ти е ДраГ по голям от 5кг.така и не ми стана ясно
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Outsider Пет 26 Яну 2018 - 22:34

Слави , след време ще разбереш че не приказвам наизуст , и че обикновено се сдържам в някои оценки , че има хора , които лесно се засягат , а и е зима още - поне при вас. Wink
Имам почти нов Ексейдж - отиваме на ценови клас на Шимано 60-70 евро , и тва е боклук , на който уважаваща себе си фирма никога не би си сложила името. Evil or Very Mad tongue
Той се състои основно от луфтове. Така че по тоя въпрос не ме убеждаваш много силно...
Освен ЦАМ , в макарите се ползва в индустриални количества добрия стар алуминий , от който има сума ти версии , с МНОГО СИЛНО различни свойства. Само че няма да си хабя клавиатурата да те убеждавам в нищо , за макарите сайтът-Библия е този на Алън Хоyк(Alan Hawk) , ако ти се чете , там е мястото за ограмотяване.

Моето виждане по въпроса за макарите и цените на макарите е такова -Шимано/Дайва Vs. Спро , Рьоби и други "народни" марки:

1.Топ моделите на Шимано и Дайва са по-добри от топ моделите на Спро.
2. Топ-моделите на Шимано са по-скъпи от топ-моделите на Спро
3. Средните модели на Шимано са по-добри от средните модели на Спро
4 Средните модели на Шимано са по-скъпи от средните модели на Спро
5. Евтините модели на Шимано са точно такива боклуци като евтините модели на Спро Laughing
6. Евтините модели на Шимано са по-скъпи от евтините модели на Спро.

Има ли въпроси дотук? Някой да не е съгласен? Cool

Сега , по-трудната материя , която не всеки успява да я проумеe - и от тва живеят големите фирми : Question

7.Топ-моделите на Спро са ПО-ДОБРИ от евтините модели на Шимано. И по-евтини!
8. Топ-моделите на Спро са по-добри от долната част на средния сегмент на Шимано - и са МНОГО по-евтини!
9. Средните модели на Спро са по-добри от евтините модели на Шимано , и са по-евтини!

В реални цифри: макара от Спро , Рьоби , Тиkа и други фирми за 100 евро обикновено е значително по-качествена от Шимано или Дайва за същата сума , че и за доста по-солена. Даже макара Рьоби за под 50 евра е доста по читава от от Шимано за почти два пъти по-голяма сума.

И,така , моята истина - а ти си сменяй лагери до късно през нощите: ако искаш на всяка цена най-високо качество , и си готов да платиш за макара от 250 евра нагоре , препоръчвам ти Шимано и дайва , и не се заглеждай в други марки.Cool
Ако искаш високо съотношение цена/качество , и да получиш възможно най-доброто , за под двеста , и ти е ясно че няма да имаш Стела , а и не ти трябва , забравяш за Шимано като за страшен сън , ловиш с читави макари и се радваш на живота. Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 3377578317
....И никога , НИКОГА не купуваш от ниския клас на която и да е фирма.Suspect

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ЛукаБрази Пет 26 Яну 2018 - 22:42

... за макарите сайтът-Библия е този на Алън Хоyк(Alan Hawk) ....
+1:suspect:


 
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Пет 26 Яну 2018 - 22:43

Slavi8282 написа:Taя тика убиец ми е извадила над 100 риби от 5 кг нагоре и една от които 19 килограмов шаран,
пожелавам ти и ти да има имаш възможността да се пребориш с такава риба, защото смених 5-6 макари но тиките никога няма да ги сменя Smile
Така че радвам се че се опитваш да бъдеш забавен, но не ти се получава Very Happy

Получава ми се, защото ТИ сам го правиш.
Разкажи ни сега за тиката - доколкото си спомням (хвалеше се в друг форум), с нея правеше 10 кг. шаран на Богров да застава на челна стойка....
След като разбрахме, че пиклива Сиена за 50 лв. с 5 лагерчета по 2 лв. плюс шайба за 50 ст. става като Биомастер, разкажи ни как Камбрия за 50 лв. става по същия начин нещо като супер-Дайва.
Забавлявай ни!
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 3 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите