РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Малко помощ за макари за медиум фидер

+41
EDI
balakchia
Bai Dobri
tojimi
Ники Дончев
hiphopper
Outsider
veselinov
jorjinio
Elderonth
emilradev
ЛукаБрази
Apollo
Калин
fastera
Pavel Minchev
aspius
Красимир
Port_Royal
ПетърК
nikiil
Tonkyo
Slavi8282
butnik
stridata
djidjo
marian shimano
doktora000
Влади В
Dass
Николай Лесев
Ивката Вълов
dimmitov
kRaikkonen
miLen4o
rivezoro
dekata
del7710
lif3house
Олег Димитров
S_BANKOV
45 posters

Страница 5 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Outsider Съб 27 Яну 2018 - 12:30

kRaikkonen написа:Понеже Риоби присъства в темата, ще споделя моя случка с Екусима за 60лв.

Екусимата има ревю с разглобяване на сайта на оня ураинец - половината Украйна ползва точно нея като бюджетен вариант за спининг , точно щото не създава ядове , има прост , класически , доказан механизъм , и е с убийствено и трудно достижимо съъотношение цена-качество. Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 3012024616
Живото доказателство за тва как евтини макари от такива производители бият два -три пъти по-скъпи модели от "големите" имена. Има подобрен вариант на същата макара , от Спро - Spro passion XTR , с 8 лагера , и много по-добра дръжка , която за жалост вече не се произвежда , и се намира трудно , поне в моделите до 4000. От 5000 и нагоре теглото почва да расте непропорционално на размера на макарата.


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Outsider Съб 27 Яну 2018 - 12:43

Slavi8282 написа: Въпросната сиенна е 55 лв  цена на едро .  Заубера е под 100лв.    

Тука Заубера е от 60- 70 евро нагоре. Rolling Eyes
Цената се различава - качеството - не. Зaубера е десет класи над Сиената - тук , в България , в Пакистан , и на обратната страна на Луната. Wink И пазарната икономика няма нищо общо с тая работа. Виж , маркетинга има , и то много. Преди около пет години си лафих с един продавач в местен магазин. Той ловеше в океана , от лодка - тва не е нашия риболов - пускаш олово от половин кило 60-80 метра надолу , и за всяка риба го вадиш с макарата - а как се борят морските риби , знае който ги е ловил. Shocked
Та пича си купува Шимано - не си спомням модела , ма в клас от двеста евра и нагоре , което издъхва на третия риболов. Той го дава на ремонт , макарата е в гаранция , и за следващия риболов взема Тика или Окума (не си спомням) , за почти два пъти по-ниска цена , докато му оправят Шиманото...
И кво си мислиш? - с тая Тика той вече ловеше безпроблемно две години , Шиманото ге беше продал и забравил , и ми сочи с пръст маkари от двете марки :"И знаете ли , мосю? - Тиката трябва да я продавам на клиентите почти насила , а тоя боклук" -посочва Шимано Катана - "се продава сам..." Cool Laughing

Е по тая "пазарна икономика" си се подлъгал и ти - и колкото и да сменяш лагери , Сиената ще си остане Сиена. А за мен темата , и разговора , се изчерпаха. Suspect

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Ивката Вълов Съб 27 Яну 2018 - 12:55

Здрасти брато Smile Лови с каквото имаш, хвали го плюй го, радвай му се, хвърляй го в калта, няма значение, това не са първите ти макари, няма и да са последните. Изразяваш мнение, чисто първично, задоволство от една твоя нова придобивка, която се държи адски добре. СЛед време обаче, дано да не, но след време, нещо ще се разхлопа, ще излезе луфт, което не пречи на риболова, но ще те дразни , тогава ще си понатрупал и доста опит по свободните водоеми, и изведнъж ще започнеш да се озърташ за това което ти трябва ... макара с дадени специфики и данни. след това ще се запиташ, колко мога(наистина) да заделя за една макара и сложи още 15 лв отгоре. След това, четейки из форумите, една камара небивалици(за теб) или за някой друг, изведнъж започваш адски много да се дразниш на определена марка, защото се среща често нейното име и е свързано с добри отзиви. Марката няма значение . Викаш си дай да проверя за какво иде реч, и се оказва, че масовият българин не е толкова богат за да си купува евтини неща... Тук не ти пиша да се преориентираш към скъпите модели макари .напротив... аз ти пиша да се преориентираш към възможно най доброто в ценовият клас , който може да си позволиш !
Относно Рьоби , тази макара е вечна ! Заубер Вертиго Слам.... Тези макари нямат Аналог !!!!!!! Може да я срещнеш и по друг бранд СПРО ред арк ....
както и да е . Виждам ентусиазъм и желание у теб, което е страхотно ! Сигурен съм, че в риболова си също толкова напорист ! Истината е такава, трябва време за да разбереш от какво имаш нужда... сега каквото и да прочетеш, абе ще те боли третия крак , кой какво пише... като се опариш 10 пъти, ще разбереш ... хайде успех !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by jorjinio Съб 27 Яну 2018 - 13:06

Outsider написа:
kRaikkonen написа:Понеже Риоби присъства в темата, ще споделя моя случка с Екусима за 60лв.

Екусимата има ревю с разглобяване на сайта на оня ураинец - половината Украйна ползва точно нея като бюджетен вариант за спининг , точно щото не създава ядове , има прост , класически , доказан механизъм , и е с убийствено и трудно достижимо съъотношение цена-качество.  Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 3012024616
Живото доказателство за тва как евтини макари от такива производители бият два -три пъти по-скъпи модели от "големите" имена. Има подобрен вариант  на същата макара , от Спро - Spro passion XTR  , с 8 лагера , и много по-добра дръжка , която за жалост вече не се произвежда , и се намира трудно , поне в моделите до 4000. От 5000 и нагоре теглото почва да расте непропорционално на размера на макарата.

Тук ,все още ги има.
 Скоро разглеждах Спро-тата в склада на  "Орозов".
Само дето ми се струва ,че не си отговарят на размерите но може и да съм се заблудил.
[You must be registered and logged in to see this link.]
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Съб 27 Яну 2018 - 15:36

Четейки глупости из нета, попаднах на цитат от Павел Иванов във Фишингманията: "Между Дайва и Шимано в ниския ценови клас, си взимаш едно Риоби и си свиркаш" Very Happy
Не знам дали са цитирали човека правилно, но за мен твърдението е факт.
Ако някой не знае кой е Павел Иванов от фишинг мания.....не е форумен рибар Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by nikiil Нед 28 Яну 2018 - 1:54

Това са "вътрешни" ревюта на двата най-споменавани в тази тема модела:

[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Нед 28 Яну 2018 - 10:56

nikiil написа:Това са "вътрешни" ревюта на двата най-споменавани в тази тема модела:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ако имате такава макара, не се колебайте и добавете въпросните лагери. Ако нямате голям бюджет, а искате да имате надеждна макара, това решение е доста добро.

Със сигурност ще служи вярно, в преследването и борбата с рибите по родните водоеми.

.............................................................................................................................................................................................................................................

Смятам че тва Ви оттоваря на всичко изписано....... защо шимано, защо Сиенна а не някой друг модел.
Аз направих своя избор и в крайна сметка само времето ще покаже колко време ще издържат.....
Всичко изписано в реютата го знам още с появата на модела на пазара. Стария модел го имам 4 сезона без никакъв луфт.
Но докато вие чакате да им се появят луфтовете тия макари ще са достойни за пенсиониране ...
Да в крайна сметка избора беше сведен до две големи марки на пазара, но както винаги се получава накрая човек накрая трябва да се съобрази с парите които разполага....
Така че бюджета е водещия а макари дал бог колкото искаш Smile
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by S_BANKOV Нед 28 Яну 2018 - 11:03

nikiil написа:Четейки глупости из нета, попаднах на цитат от Павел Иванов във Фишингманията: "Между Дайва и Шимано в ниския ценови клас, си взимаш едно Риоби и си свиркаш" Very Happy
Не знам дали са цитирали човека правилно, но за мен твърдението е факт.
Ако някой не знае кой е Павел Иванов от фишинг мания.....не е форумен рибар Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]

Мда, от него видях за първи път риболов на спиниг с мултипликатор. Човеща лови чудовищни распери с плетеняк. За мен той е много на ясно с това което прави
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by dimmitov Нед 28 Яну 2018 - 12:12

Не знам защо , но като се говори за Рьоби, все едно се говори за някоя анонимна китайска фирма, която е от няколко месеца на пазара.Рьоби е достатъчно реномирана марка с традиции от цифра години.
dimmitov
dimmitov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 261

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by veselinov Нед 28 Яну 2018 - 12:36

А де , защо??!!
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by djidjo Нед 28 Яну 2018 - 13:21

Този човек доста детайлно описва всичко което прави. Тук разказва ка умира един Заубер. За мен истината е една, когато една макара се товари пряко сили умира. Във някои случаи бавно в други по-бързо, както в клипа.
[You must be registered and logged in to see this link.]
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ПетърК Нед 28 Яну 2018 - 18:17

Ама чакайте малко сега, значи първо с цялото ми уважение към колегата дето прави ревюта в манията,нямам спомен да е казал лошо за макара,тунинговаме,гресираме и всичко е Ок. Значи кво става? Купуваме нещо и почваме ремонтите! Защо? И като сравняваме макари нека да имаме предвид натоварването! На моя Заубер днес му беше шести риболов от 30 декември, спининг, от 8 до 14, шест часа въртене!  Ако след шест месеца ще го сравняваме със Сиена дето за шест часа вади шест пъти метод, айде нема нужда. То ако измъкна някой Делфин от дулапа дето не е виждал вода двайсет години кво?
avatar
ПетърК
🐟 🐟

Брой мнения : 91

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Нед 28 Яну 2018 - 19:08

ПетърК написа:Ама чакайте малко сега, значи първо с цялото ми уважение към колегата дето прави ревюта в манията,нямам спомен да е казал лошо за макара,тунинговаме,гресираме и всичко е Ок. Значи кво става? Купуваме нещо и почваме ремонтите! Защо? И като сравняваме макари нека да имаме предвид натоварването! На моя Заубер днес му беше шести риболов от 30 декември, спининг, от 8 до 14, шест часа въртене!  Ако след шест месеца ще го сравняваме със Сиена дето за шест часа вади шест пъти метод, айде нема нужда. То ако измъкна някой Делфин от дулапа дето не е виждал вода двайсет години кво?

Стурва ми се че се изказваш много неподготвен за човек които не познаваш !
Аз ловя доста активно шарани и амур на фидер, другите риби не са ми интересни ........
Ловя с методи и кошници като най малките започват от 30 грама,имам и 20 но почти не се е налагало да ги вадя, предимно с 40-50 грама методи ловя.
Хората които ме познават знаят че лятото мога до 2-3 пъти в седмицата да ловя риби, все пак работя 2 на 2 и мога да си го позволя !
И кой през какъв интервал от време презамята как разбра без да ме познаваш тука ми стана забавно Very Happy Very Happy Very Happy
Чета глупостите на хора дето през живота си не са хващали нисък клас шимано , но за сметка на това идват и пишат с някакви предубедения че видиш ли ниския клас
на еди коя си марка не струвала,а познавам човек дето 7 години активно лови скобари с Аливио и нито един път не се оплака от него, просто си купи ново !

Важно е да подчертая че с добавянето на лагери на ниския клас шимано не подобрявяш нищо с самата механика на макарата,
а удължаваш живота на макарата по този начин и я предпазваш от появата на луфтове.
И все пак шимано е една реноминара марка която не би ти дала 3 години гаранция на макара ако тя няма да издържи поне до гаранция, не говоря за повече......

Така че пишете си колкото си искате че ниския клас шимано бил макари бил лош избор не ми пречите

Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ЛукаБрази Нед 28 Яну 2018 - 19:22

Добре всичко е ОК.ниския клас си е качествен според теб,но не мога да разбера кой е оторизираният сервиз в гаранционната карта.
ЗА ЕДИН приятел питам
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ПетърК Нед 28 Яну 2018 - 19:25

Разбрах те, извинявай! Значи 2-3пъти седмично работиш два часа,ловиш риба два часа. Да ти кажа познавам хора дето ловят с чисти китайци- Тсуринола/муринола,ягуар,шарки..и си хващат рибичка, за други макари нещат да чуят. Нищо лично.Успех. Относно това кой и колко е подготвен , от седмица спориш и даваш ъкъл на хора доста подготвени(не включвам мен в това число).
avatar
ПетърК
🐟 🐟

Брой мнения : 91

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by veselinov Нед 28 Яну 2018 - 19:36

5 години не влезна човек и фалира сервиза, Лукезеее... Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ЛукаБрази Нед 28 Яну 2018 - 19:42

veselinov написа:5 години не влезна човек и фалира сервиза, Лукезеее... Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878

Базикаш се Бате ама хората се вземат на сериозно Suspect
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by veselinov Нед 28 Яну 2018 - 19:49

...Да кипи живот ,че к'во мъртвило беше стегнало...
Екстра сме си Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Нед 28 Яну 2018 - 19:53

veselinov написа:5 години не влезна човек и фалира сервиза, Лукезеее... Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 2397243878

Тва беше гадно Very Happy Very Happy Very Happy

Не знам честно да си призная 1-вата Сиенна 2500 FD ни сервиз , ни луфт видя..... но де да знам предполагам вносителя на Шимано за България би трябвало да поемат
и подръжката както и замяната с нова, ако стоката е дефектна..... едва ли някой се седне да ги ремонтира тва не ти е кола Very Happy

A на колегата ПетърК ще кажа че работата не ми е малко 12 часове смени караме, а на риболов докато не ми писне Very Happy
Но не съм от хората които се отказват лесно, така че пак се опитваш да налучкваш Very Happy E поне ме разсмя ....
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ПетърК Нед 28 Яну 2018 - 20:00

Нищо не научквам, не ме интересува. Желая ти успех и всичко добро!
avatar
ПетърК
🐟 🐟

Брой мнения : 91

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Tonkyo Нед 28 Яну 2018 - 21:01

Slavi8282 написа:.... E поне ме разсмя ....

Колега, по принцип не съм конфликтна личност, но понеже явно останалите колеги от форума са по-търпеливи от мен, се наемам аз да ти го кажа - меко казано започваш вече да дразниш. Evil or Very Mad
Първо влизаш във форума с гръм и трясък, задаваш непрекъснато въпроси, на които не очакваш отговор, а сякаш търсиш тема за заяждане, налагайки собственото си мнение като единствено меродавно.
Показвай поне малко уважение към останалите участници във форума, които добросъвестно (но явно напразно) ти дават съвети, базирани на десетократно по-голям от твоя опит и то не на Богров само...
Тук има толкова неща, които могат да се научат, ако имаш търпението да четеш повече и по-малко да пишеш, и правилен подход при задаване на въпроси, че да спестят поне десет години проба-грешка на човек  (в твоя случай "столетие" май е правилната дума...).
Имаш късмет, че модераторите са толеранти хора, защото на тяхно място аз щях да съм разрешил вече проблема кардинално.
Със здраве!


Последната промяна е направена от Tonkyo на Пон 29 Яну 2018 - 10:38; мнението е било променяно общо 1 път
Tonkyo
Tonkyo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 370

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Красимир Нед 28 Яну 2018 - 21:13

Абсолютно си прав.....
Красимир
Красимир
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 313

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Нед 28 Яну 2018 - 21:26

Tonkyo написа:
Slavi8282 написа:.... E поне ме разсмя ....

Колега, по принцип не съм конфликтна личност, но понеже явно останалите колеги от форума са по-търпеливи от мен, се наемам аз да ти го кажа - меко казано започваш вече да дразниш. Evil or Very Mad
Първо влизаш във форума с гръм и трясък, задаваш непрекъснато въпроси, на които не очакваш отговор, а сякаш търсиш тема за заяждане, налагайки собственото си мнение като единствено меродавно.
Показвай поне малко уважение към останалите участници във форума, които добросъвестно (но явно напразно) ти дават съвети, базирани на десетократно по-голям от твоя опит и то не на Богров само...
Тук има толкова неща, които могат да се научат, ако имаш търпението да четеш повече и по-малко да пишеш, и правилен подход при задаване на въпроси, че да спестят поне десет години проба-грешка на човек  (в твоя случай "столетие" май е правилната дума...).
Имаш късмет, че модераторите са толеранти хора, защото на тяхно място аз щях да съм разрешил вече проблема генерално.
Със здраве!

Kолега с цялото ми уважение но от 1-вия до последния си пост никого не съм обидил или нагрубил.
Ако можеш да се върнеш на темата в самото начало съм задал точни и ясни критерии както търся !
Да ти го кажа и на теб фидер макара до 350 грама, черна ,до размер 4000 и до 150 лв !
Когато съм писал тук съм търсил и чуждо мнение до в крайна сметка избора го правя аз !

Тук има 90% обяснения и спам за марката риоби и още 2 страници спам след като съм написал че съм направил своя избор.
Ако искат и в НАСА да ловят с риоби на мен не ми допадна като решение, затова предпочетох Сиенна като бюджетно решение !!!

И за да не съм Ви трън в очите няма да отговарям на никого повече в темата.

Айде лека и със здраве
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by bachoivo Нед 28 Яну 2018 - 22:04

Tonkyo написа:Колега, по принцип не съм конфликтна личност.........
+1 Напълно съм съгласен
Иначе към Slavi8282: виж сега, колега, всеки може да си лови с каквото му на душата, ръката и джоба пасва. Аз примерно ловя с FL и Formax и съм много доволен от тях/да не говоря за teben-а за 35пари, която вече 6г зверски тормозя по Дунав и не е мръднала - бе не ще да мре дейВа и китаеца му/, но на никого не съм тръгнал да налагам мнението си, че видиш ли това е върха на сладоледа за толкоз' пара. Особено пък на хора с опит в риболова в пъти повече от мен, особено пък на хора, които на състезания от по 4-5 часа правят повече замятания от колкот' аз за 10 ходения на свободен риболов.
Та идеята е малко от малко да си имаме уважението. Вярно - не си обидил никого, но да обясняваш на хора като outsider /колегата да ме извини, че го споменава, но за него се сетих на първо четене от тази тема/ как shimano за 50 кинта било по-добро от ryobi в средния клас.....айде няма нужда. Ок, на теб ти върши идеална работа - ползвай си я дълго и безаварийно, но , пак казвам, няма нужда да ни налагаш мнение. 'Щото ми се чини че същата работа се получи и в оная тема за "черната сянката" на Филстар.
Да не говори, че има места, на които сам си противоречиш, но това е друга тема.
Лека и спокойна от мен, без лоши чувства и наздраве!
bachoivo
bachoivo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 345

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by tojimi Нед 28 Яну 2018 - 23:43

Ей как го отрязахте, все едно пролет пукна. Сега с кого ше се занимаваме? lol!
tojimi
tojimi
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 712

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Ивката Вълов Пон 29 Яну 2018 - 8:37

Ще ви помоля да се придържате към темата. Получава се едно разводняване и излишни нападки в стил" С най Добри чувства" . В противен случай,ще се чувствам длъжен да пусна прахосмукачката!!!
Ще оставя тези коментари до след обяд, след това, всичко излишно отива в "траш-а"
Вълов...

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Dass Пон 29 Яну 2018 - 9:51

Slavi8282, ще го напиша само веднъж, така че го прочети внимателно!

Престани с кардиналните заключения и писането като "спецнас" във фидер риболова!

Остави глупостите за наРибата, иначе ще те "кача на черешката"!

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Николай Лесев Пон 29 Яну 2018 - 13:53

Dass написа:Slavi8282, ще го напиша само веднъж, така че го прочети внимателно!

Престани с кардиналните заключения и писането като "спецнас" във фидер риболова!

Остави глупостите за наРибата, иначе ще те "кача на черешката"!
Евала адаш !
Николай Лесев
Николай Лесев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 763

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Andro833 Нед 4 Фев 2018 - 11:17

Мога ли да попитам в темата дали ще е подходящо на Shimano Speedcast 13'', 90 gr. (принципно medium, клонящ към heavy) да му взема Medium Baitrunner ci4 xtr-a lc ? Вярно шаранска макара, но е около 500-те грама, а и нещо не мога да намеря baitrunner, който да ми хареса. Единствено си мислех за Daiwa Emcast 25A, но ме дразни, че бигелът е само с ръчно затваряне; въпреки, че почти винаги го затварям ръчно, ми се иска да е с "нормално" поведение.
avatar
Andro833
🐟

Брой мнения : 24

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Сря 7 Фев 2018 - 23:18

500 грама за Фидер си е доста тежка макара, и рискуваш, бързо да те откаже от този вид риболов. Трябва ти нещо макс до 350 грама, може и 400 но след един риболов на Богров ще те боли всичко
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 5 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите