РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Видове хранилки и тяхното предназначение

+102
ulf1113
zx7r
rivezoro
fastera
nursi
ФИЛ ИВАНОВ
dotore
glmv
ЛукаБрази
М. Сталев
bobifoto
Милен Динков
S_BANKOV
Tonkyo
Slavi8282
niki1968
Pavel Minchev
EDI
GRIZZLY TEAM
doktora000
aspius
ПетърК
nikiil
Красимир
lif3house
Ники Дончев
jorjinio
Dass
Outsider
Apollo
dobrin.futbolista
Калин
Кико
stridata
nicko
dimmitov
Христо Ненков
krasimir n.
МИНЧО
Николай Лесев
Local
Kalin1983
Влади В
djidjo
Doktor-5
galenik
miLen4o
ndk
hiphopper
tojimi
Божката
MapTuH
bobigrig
del7710
dantho.mihov
dani-77
antone1974
Ивката Вълов
shekira
Борислав Благоев
gogata7904
Dermy
gloupan - Киро
nikiiliew
veselinov
Ванката
ro4eto
stan4o
boreto1
iconu1977
MrRadev
Тони 72
dess0
martineti
matey49
Naas
topsoft
LMMitrev
Теди
dunavski
stich
stelco
dekata
gog14
chipri_sv
iliqn_d
Радо Троев
CERRUTI
Коце
dako
fiverov
Георги Кръстев
butnik
marian shimano
VNNaidenov
jeko
nasko83
Бачо Илия
barbolov.1977
ceco65
TachkoT
Admin
106 posters

Страница 25 от 28 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by ulf1113 Чет 7 Яну 2021 - 22:20

Въпросите са много, отговорите сигурно също. 
Темата е богата и видях много неща, с които си блъскам  сега главата, а видях сте ги обсъждали преди около 5г. Smile 

Пак ще кажа, радвам се, че тоя форум е все още от живите и има кой да отговаря на морето от въпроси. 

След година в търсене и ловене основно на шарани и основно с метод съм се настроил за нови преживявания по свободните ни водоеми, където кошниците, уондоусите и булетите ще са с предимство пред метода за търсене на платика, червеноперка, таранка (каракуда) не ми се вярва по-свободните около мен водоеми да има и шаран - дистанцията ще е отвъд 60м. 
Та първи и основен въпрос би бил. 

Кои са основните за първоначално зареждане кошници, уиндоуси и булети. 
Колкото и да ми се иска да взема от всичко по много, трябва да започна от някъде. 

П.С. 
Ники, Иван го разбрах, но ще си позволя да продължавам да ви питам и досаждам. Както на теб, така и на него. 
Благодаря за времето, което отделяш?
ulf1113
ulf1113
🐟 🐟

Брой мнения : 144

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Чет 7 Яну 2021 - 22:35

[You must be registered and logged in to see this link.]
Изгледай този клип, качван е за това не ти го поствам като филм, Стив Рингър много добре го обеснява, кога и защо.  
Универсална хранилка няма и няма да има. Колкото и хора да питаш тука всеки ще ти каже различно. Във България рибата е много пресирана заради бракониерите и е  предимно дребна (говорим за свободните водоеми) дребна риба не си заслужава да се търси на големи дистанции, така че булет за близка дистанция няма да ти трябва. Друг е въпроса, ако ти си решил като Ники да хвърляш един метър след хоризонта, тогава ще ти трябват само Уиндоу, булет и дюзи хранилки.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Чет 7 Яну 2021 - 22:50

Тези дни при теб ще дойде въдица 420/60-120гр.

Кратък отговор:
Вземи си по един брой средни:
- Absolute window feeder caged на Престън - 50 и 60 гр.
- Dream fish Grizzly bullet - 40 и 50 гр. 

Дълъг отговор:
Отиди на брега, отмери 70м., клипсни, хвърли 20 пъти, опитвайки да уцелиш една точка (без храна) и задай следващия въпрос.
Замерването става с две колчета и 3м. канап с ушета, в които се пъхат колчетата. 
Може да хвърляш и с храна, така ще разбереш с кой от двата грамажа се натоварва по-добре въдицата ти.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Чет 7 Яну 2021 - 23:41

Извинявай, почни с 60м.
Ако искаш да си улесниш задачата, вместо Гризли вземи Матрикс хоризон (длъжен съм да спомена, че Иван с основание харесва тези с малкото тяло- по-лесно пробиват вятъра и държат посока, аз -другите, виж колко повече храна носят Very Happy). Вземи от първия вид.

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by ulf1113 Пет 8 Яну 2021 - 9:58

nikiil написа:Дълъг отговор:
Отиди на брега, отмери 70м., клипсни, хвърли 20 пъти, опитвайки да уцелиш една точка (без храна) и задай следващия въпрос.
Замерването става с две колчета и 3м. канап с ушета, в които се пъхат колчетата. 
Може да хвърляш и с храна, така ще разбереш с кой от двата грамажа се натоварва по-добре въдицата ти.

За това ще отнеме малко време, желанието ми е при първа възможност. Само да дойде и въдицата и ще направя проби. Иначе всички въдици са в диапазона 110-120гр акция.
ulf1113
ulf1113
🐟 🐟

Брой мнения : 144

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Пет 8 Яну 2021 - 11:40

Може да не чакаш, а да опиташ с наличните въдици, само изчисли тежестта на хранилката плюс храната да идва наполовина на теста. Аз приемам, че хранилките от този вид събират 10-20 гр.храна, ако не е речна или глетава (преувлажнена). Има клип на Салапин в тубата с измервания:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Може да опиташ и с наличните хранилки, дистанцията се достига не само с булети  Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Пет 8 Яну 2021 - 15:59

[You must be registered and logged in to see this image.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]
Незнам за вас , ама аз си подготвям сезона за дистанция. Тези са ми най-оборотните за годината, съответно имам най-големи загуби от тях, за съжаление късно почнах да ползвам плетен шок.
[You must be registered and logged in to see this image.]
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Пет 8 Яну 2021 - 17:17

Учудващо ми се разлепиха две от залепените с моментно лепило. Ти с какво лепиш? Или допълваш с олово да захване ръба?
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Пет 8 Яну 2021 - 17:32

nikiil написа:Учудващо ми се разлепиха две от залепените с моментно лепило. Ти с какво лепиш? Или допълваш с олово да захване ръба?
Правя си форми от гипс с различна дълбочина и ги долива до ръба, то си минава през дупките. Няма мърдане, след това само ги залепям с топъл силикон и са готови. Трябва обаче да им залепиш вирбелите, че от по-тежките много дадоха фира.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Пет 8 Яну 2021 - 18:49

Ааа, вярно, топъл силикон! 
Писал си го, но старост-нерадост... Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 4183004605
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Вто 12 Яну 2021 - 23:41

ulf1113 написа: 

Кои са основните за първоначално зареждане кошници, уиндоуси и булети. 
Колкото и да ми се иска да взема от всичко по много, трябва да започна от някъде. 

Аз пък не разбирам, как един не се нае да си снима хранилките, които използва през годината, ще го направя аз.
Всички, които са ми в куфара са влизали в употреба в едни или други условия. Не ловя на силни течения и за това нямам много тежки хранилки. За сметка на това ловя на дистанция и, това се вижда ясно от снимката
[You must be registered and logged in to see this image.]
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

gloupan - Киро and Явор харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by ulf1113 Сря 13 Яну 2021 - 12:14

djidjo написа:
ulf1113 написа: 

Кои са основните за първоначално зареждане кошници, уиндоуси и булети. 
Колкото и да ми се иска да взема от всичко по много, трябва да започна от някъде. 

Аз пък не разбирам, как един не се нае да си снима хранилките, които използва през годината, ще го направя аз.
Всички, които са ми в куфара са влизали в употреба в едни или други условия. Не ловя на силни течения и за това нямам много тежки хранилки. За сметка на това ловя на дистанция и, това се вижда ясно от снимката
[You must be registered and logged in to see this image.]

Всичко това е много хубаво, но се иска време за да се събере. 

Въпроса по-скоро беше  първоначално от колко на брой от вид има нужда, за да се започне. 
Ясно, че с времето и годините ще се натрупат. 

За сега си правя списък за първоначално оборудване. 

Кошнички 30,40,50гр. х3бр. 
Кошнички с долно утежнение пак тези грамажи х3 
Като чуденката е между пластмасовите или металните. Може би ще са метални.

Предложените булети на Матрикс - малко повече от малките,средните и големите х 3 вида грамажа х3 броя. 
Уиндоу мрежест същата схема малки, средни и голям х3. 
Уиндоу плътен малки и средни х2. 

Чудя се, които точно уиндоуси да избера дали на гуру със сменяемите тежести или престънските - разлика в цената е малка в полза на престъна. 
И след това на вода, каквото изгубя ще се попълва. Like a Star @ heaven

Ако има други предложения... 
Ще се лови в началото на възмодно най-голяма дистанция, а с настъпване на лятото ще се приближава.
ulf1113
ulf1113
🐟 🐟

Брой мнения : 144

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by dess0 Сря 13 Яну 2021 - 17:15

Съмнявам се някой друг, освен теб, да знае по-добре от какви фидер хранилки ще имаш нужда...
Всичко зависи от водоема, мястото, дълбочина, активността на рибите, техн. параметри на въдицата и т.н.
Бих могъл да ти предложа няколко модела хранилки, които ползвам и съм доволен. Като грамажи и обем според мен наблегни на средни и големи.
Първото предложение:
PRESTON Plug It Feeder - Medium
[You must be registered and logged in to see this image.]

Второто:
Grizzly Distance Feeder
[You must be registered and logged in to see this image.]

Третото:
PRESTON Absolute Window Feeder Caged
[You must be registered and logged in to see this image.]
Четвърто:
Grizzly Bullet Feeder
[You must be registered and logged in to see this image.]

Според мен, ако се запасиш с подходящи грамажи и обеми от тези кошнички, ще си готов за 90% от ситуациите, в които ще ловиш. Дано съм бил полезен. Успех!
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

djidjo and ulf1113 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 13 Яну 2021 - 19:06

Джиджо, с този куфар ли ходиш за риба? Shocked
Какъв е размерът му? А теглото?
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Сря 13 Яну 2021 - 19:56

nikiil написа:Джиджо, с този куфар ли ходиш за риба? Shocked
Какъв е размерът му? А теглото?
Хахаха, аз съм като Иван, ако колата не е до мен не отивам. Преди време си правих разни експерименти, ама се отказах и си ходя на няколко места дето колата е до гъза ми. Не мога да се откажа от удобствата и това е.
[You must be registered and logged in to see this image.]
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 13 Яну 2021 - 20:11

Табиетлия! Благородно завиждам.
Пластмасовите булети до каква дълбочина ги ползваш? Аз не бих на над 2 метра, не търпят изолирбанд заради крилата. Виждаш ли някакви предимства в употребата им? Имам две-три  и се чудя за какво са ми Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Сря 13 Яну 2021 - 20:50

ulf1113 написа:

Въпроса по-скоро беше  първоначално от колко на брой от вид има нужда, за да се започне. 

За сега си правя списък за първоначално оборудване. 

Кошнички 30,40,50гр. х3бр. 
Кошнички с долно утежнение пак тези грамажи х3 
Като чуденката е между пластмасовите или металните. Може би ще са метални.

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 2799057118 -виждам че не съм успял да изпратя правилния димен сигнал...да опитаме с пощенски гълъб?  Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 858133270 
Подходът ти е грешен от корен - като пословичното впрягане на колата пред конете , или стoрене на къща от покрива надолу. Правилният въпрос не е "колко и какви кошници ми трябват" (важи и за фидерите) - правилнният въпрос е  "на каква дистанция , в кои конкретни водоеми , каква риба ще ловя ?" 

Пример: ще ловя на 50-60 метра. Ще търся едра платика. Дълбочината на тази дистанция е метър и половина - цопането на тежки кошници ще ми плаши рибите. Конкуренцията на този водоем не лови далеч , няма да имам нужда да вкарвам много храна. От условието на задачата следва , че ще ми трябват кошници от 30-40 грама , с малък обем , както и пръчка , с която мога да метна 30 грама на 60 метра - тоест , избора на кошница е следствие , не купувай кошници без да знаеш точно къде и за какво ще ги ползваш. Wink

Забележка : по-добре си купи три уиндоуса на Престън , отколкото пет такива на Гуру. Тва със сменяемите тежести е маркетнгова измислица без никаква практическа полза , а пластмасата на Гуру е по-тънка и по-калпава от престънската.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

djidjo харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Сря 13 Яну 2021 - 21:00

nikiil написа:Табиетлия! Благородно завиждам.
Пластмасовите булети до каква дълбочина ги ползваш? Аз не бих на над 2 метра, не търпят изолирбанд заради крилата. Виждаш ли някакви предимства в употребата им? Имам две-три  и се чудя за какво са ми Very Happy
До 13м дълбочина съм ги ползвал. Те са на Цаматаро и имам само до 60гр от тях. Изплуват много добре и ги ползвам само, и единствено на големите кариери, където има много големи ями, и където се налага много бързо да се издигнат. Макар, че последния път, когато лових там се оказа, че тези самоделните уиндоуси също добре се справят. Явно се провират между мидите с острите си върхове, докато всичко друго работи с променлив успех. Пусти му платики стоят в дупките и не искат да излизат на по-плитко, а като влезеш в ямата шнура ляга на ръба на мидите и няма вадене.

ПП Само да допълня. Даскала беше качил преди време как да се направи хранилка да не пропуска без облепяне. От пластмасова бутилка се изрязват ленти горе долу с диаметъра на хранилката, и когато ти потрябва ги слагаш от вътрешната страна, и воала, не изпуска нищо.


Последната промяна е направена от djidjo на Сря 13 Яну 2021 - 21:30; мнението е било променяно общо 1 път
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by dess0 Сря 13 Яну 2021 - 21:02

Outsider написа:

Забележка : по-добре си купи три уиндоуса на Престън , отколкото пет такива на Гуру. Тва със сменяемите тежести е маркетнгова измислица без никаква практическа полза , а пластмасата на Гуру е по-тънка и по-калпава от престънската.
Между другото, на гурувските има само един недостатък: задържат вода като ги вадиш!  Спокойно можеш да си преувлажниш храната, ако не се вземе предвид. Иначе са ок. За сменяемите тежести съм съгласен Idea
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Сря 13 Яну 2021 - 21:14

dess0 написа:
Outsider написа:

Забележка : по-добре си купи три уиндоуса на Престън , отколкото пет такива на Гуру. Тва със сменяемите тежести е маркетнгова измислица без никаква практическа полза , а пластмасата на Гуру е по-тънка и по-калпава от престънската.
Между другото, на гурувските има само един недостатък: задържат вода като ги вадиш!  Спокойно можеш да си преувлажниш храната, ако не се вземе предвид. Иначе са ок. За сменяемите тежести съм съгласен Idea
И браунинг имаха същия проблем преди да им отрежа отворите до оловото. Редовно си оливах краката, или си пълнех храната.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Сря 13 Яну 2021 - 21:18

А бе да са ОК , колко да са ОК? Пластмасата им е тънка и крехка , имам други кошници от тяхната фирма , на които разни тънки парченца се чупят...онези джаджи , които се пъхат в пелет видерите им , се кривят от слънцето... Evil or Very Mad 
С престън такива ядове нямам.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 13 Яну 2021 - 21:42

"Отводите до оловото"  Very Happy 
Май те разбрах - имаш предвид изрязване на прозорчето до долу? 
Не съм усетил проблема, защото досега пълнех само с удавен бял и царевица.

Писаното от Дасс го пробвах, неуспешно според мен. Фунийката от пластмасов лист е адски гладка и имам съмнение колко от храната стига до долу. На пето замятане самата фунийка отлетя и спрях с експериментите  Very Happy
Има хляб обаче в идеята, ако с нещо настържа самата фунийка, за да задържа, и ако сложа по-твърд и пружиниращ лист.
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 13 Яну 2021 - 21:52

Между другото, пробвах това с горещия силикон: Страшен мазаляк направих! Явно силата не ми е в ръцете...не че и другаде е Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Сря 13 Яну 2021 - 22:17

Nikiil :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cool

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 13 Яну 2021 - 22:23

Това ще работи!

И стигаме до най-важната част от науката за хранилките - изолирбанда!!! Laughing
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Сря 13 Яну 2021 - 22:44

nikiil написа:Между другото, пробвах това с горещия силикон: Страшен мазаляк направих! Явно силата не ми е в ръцете...не че и другаде е Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Откачаш оловото от този ластик, след това лекичко намазваш пластмасата със силикон и слагаш оловото. Изчакваш да изстине и изрязваш. Прозорчетата се изрязват на края с машинката.
А това с пластинката го правя само на тези булети пластмасовите, там няма на къде да излети.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by butnik Съб 16 Яну 2021 - 9:20

Мишо избухна[You must be registered and logged in to see this image.]
Дано цената и се вмества с цената на Креста, че тоя малко скъпа си пада🤣
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by dekata Съб 16 Яну 2021 - 18:46

Ицо това е брутално...баси и хранилката. Shocked
 
nikiil  за лепенето на хранилките защо вместо силикон не пробваш двукомпонентното секундно лепило.Дърпаш оловото,мажеш,затваряш и пръскаш с активатора. Държи много здраво на почти всичко.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Съб 16 Яну 2021 - 19:13

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето едно подобно решение на същия проблем - а именно , че кошниците с такава форма , сами по себе си пълзят по дъното  , та пушек се вдига.

Дека , как ще понесе секундното лепило динамични натоварвания? Удряне на кошниците една с друга в кутията , да речем? Плюс самото окисляване на оловото , което ще рече че в един момент лепилото ще държи пластмасата за...окиса. Rolling Eyes

Лично аз не възприемам лепилото като вариант за закрепване на олово към тяло на кошница , (дори и то да си работи идеално Wink  ) . Винтове , нитове , закрепване с тел , механично сглобяване ми дай на мене... Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

dekata харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Съб 16 Яну 2021 - 19:32

Дека, мерси за предложението, но от снимките ми се вижда, че проблемът е в ръцете, не в материала Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 3811974306
Виж на Джиджо изпълнението...

Иване, аз ако тези неща ги хвърля в гьола, ще се хвърля и аз. Първото особено е като произведение на изкуството! Даже ме изнервя този свод с двете дупки отстрани.  Very Happy

За хранилките с мустачета: Не съм ползвал, по реки не ходя, но винаги съм си мислел, че ще се закача повода. Добро решение е с едностранното закачане, че тия кръглите често се въртят като шугави. Затова и напоследък си мисля, че май по-добре е захващането да е леко изместено, не централно, така ще се плъзгат.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 25 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 25 от 28 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите