РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Видове хранилки и тяхното предназначение

+102
ulf1113
zx7r
rivezoro
fastera
nursi
ФИЛ ИВАНОВ
dotore
glmv
ЛукаБрази
М. Сталев
bobifoto
Милен Динков
S_BANKOV
Tonkyo
Slavi8282
niki1968
Pavel Minchev
EDI
GRIZZLY TEAM
doktora000
aspius
ПетърК
nikiil
Красимир
lif3house
Ники Дончев
jorjinio
Dass
Outsider
Apollo
dobrin.futbolista
Калин
Кико
stridata
nicko
dimmitov
Христо Ненков
krasimir n.
МИНЧО
Николай Лесев
Local
Kalin1983
Влади В
djidjo
Doktor-5
galenik
miLen4o
ndk
hiphopper
tojimi
Божката
MapTuH
bobigrig
del7710
dantho.mihov
dani-77
antone1974
Ивката Вълов
shekira
Борислав Благоев
gogata7904
Dermy
gloupan - Киро
nikiiliew
veselinov
Ванката
ro4eto
stan4o
boreto1
iconu1977
MrRadev
Тони 72
dess0
martineti
matey49
Naas
topsoft
LMMitrev
Теди
dunavski
stich
stelco
dekata
gog14
chipri_sv
iliqn_d
Радо Троев
CERRUTI
Коце
dako
fiverov
Георги Кръстев
butnik
marian shimano
VNNaidenov
jeko
nasko83
Бачо Илия
barbolov.1977
ceco65
TachkoT
Admin
106 posters

Страница 21 от 28 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Next

Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Вто 9 Окт 2018 - 21:32

Еее, това няма да го купя никога, няма пълнене и прибиране, имам съмнения и за изплуването, но е адски пипнато.
Всъщност, може да взема един да му се любувам, красота!!!

Я по-добре кажете как да се добера до тези, че са доказани и са по левче:  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Dass Вто 9 Окт 2018 - 22:33

М. Сталев написа:За техния пазар 3-4 паунда са нищо пара ,кво са ни виновни ,че ние сме бедни Very Happy
Пак започваме старата позната тема, но кое точно струва толкова? И как може Жорката (GRIZZLY) да прави перфектни хранилки за 1,50-2 лв. търговска цена? Question

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by barbolov.1977 Сря 10 Окт 2018 - 7:12

Dass написа:
М. Сталев написа:За техния пазар 3-4 паунда са нищо пара ,кво са ни виновни ,че ние сме бедни Very Happy
Пак започваме старата позната тема, но кое точно струва толкова? И как може Жорката (GRIZZLY) да прави перфектни хранилки за 1,50-2 лв. търговска цена? Question  
За съжаление Даскале разбрах че имал здравословен проблем и повече няма да прави хранилки,дано не се окаже вярно
barbolov.1977
barbolov.1977
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1643

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 28 Ное 2018 - 17:07

Дълго вече търся нещо, което да лети надалеч и да ИЗПЛУВА БЪРЗО.
Та днес, след жокер от Банков, посетих Булит 2000 и изкупих петдесетките, а взех за проба и от 30 и 40 грама от тези.
Ще пиша после дали стават или ще са поредните, които само ще си лежат в шкафа... Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by ЛукаБрази Сря 28 Ное 2018 - 17:53

Тов мисля че ще ти свърши работа но се намира трудно[You must be registered and logged in to see this image.]
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Dass Сря 28 Ное 2018 - 18:29

Мисля, че ще се разочароваш, ама ти си знаеш...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 28 Ное 2018 - 18:46

И аз мисля, че вероятно ще ударя греда, поне от досегашния си опит с хранилки тип "китайски" - летят и плуват като ютия...
Но наистина не намирам пластмасов булет на добра цена, тези на заматаро излизат над 5,50/бр. А при мен хранилките са консуматив заради хамалстването, не ловя с леко подмятане на 30м... Sad 
Дано тези поне летят, за плуването все ще се разберем някак си. Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Калин Сря 28 Ное 2018 - 18:53

Ползвай уиндол фидери , лятят перфектно и изплуват ...
За тоя риболов на Платики ще е още по-добре , защо трябва да са клсически булети ?
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by glmv Сря 28 Ное 2018 - 18:59

nikiil написа:Дълго вече търся нещо, което да лети надалеч и да ИЗПЛУВА БЪРЗО.
Та днес, след жокер от Банков, посетих Булит 2000 и изкупих петдесетките, а взех за проба и от 30 и 40 грама от тези.
Ще пиша после дали стават или ще са поредните, които само ще си лежат в шкафа... Very Happy





От този модел съм ги пробвал и не ми допадат - нито летят като булет, нито изплуват. За булети към сегашния момент съм се спрял на матрикс
[You must be registered and logged in to see this image.]
Някой има ли впечатления от дистанси, които изплуват добре и летят ок?
avatar
glmv
🐟 🐟

Брой мнения : 82

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by stan4o Сря 28 Ное 2018 - 19:18

[You must be registered and logged in to see this image.]
Аз от скоро ползвам булети на CRESTA
Летят доста добре,  пълнят се  лесно
и излизат бързо над водата
Ето за този модел става въпрос 
Поздрави
stan4o
stan4o
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 914

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Dass Сря 28 Ное 2018 - 20:16

До сега не съм срещал нещо, което да лети по-добре от това:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Става още по-добре, ако му наденеш един термо шлаух и оставиш първото квадратче откъм оловото непокрито. И излиза като олово. Patronen Lupfer им викат швабите. Само дето цената им е безумна!

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by S_BANKOV Сря 28 Ное 2018 - 22:11

Аз чакам това да се появи

[You must be registered and logged in to see this image.]
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 28 Ное 2018 - 23:07

Калин написа:Ползвай уиндол фидери , лятят перфектно и изплуват ...
За тоя риболов на Платики ще е още по-добре , защо трябва да са клсически булети ?
Ползвам много уиндоу фидери (да е жив и здрав Иван!!!), но понякога рибите си искат захранка, не червеи.
Вярно е, че това са най-далекобойните хранилки за момента.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Сря 28 Ное 2018 - 23:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Благодаря ви, прекрасни хранилки предлагате, но са ми скъпи. Аз съм некадърник и на излет губя поне по една, а правя около 70 излета годишно. Ще се разоря, ако работя с хранилки по 5-6 лева. (Минималната заплата в БГ е 1,44 GBP/час, от ЧНГ ще стане 1,58, а в UK е 6,20. Западняците не са ни виновни, че сме с продънени джобове, щото не работим).
 
Двете ми основни изисквания към хранилките, извън задължителното – да летят надалеч, са да носят повечко храна и да са ми по джоба.
 
Това са хранилките, които ползвам, когато не съм с Денет или Браунинг уиндоу. Всичките са поне наполовина по-евтини от посочените в предните постове:
 
1. Булета на „Гризли“ (Георги от Русе), най-големия размер: Прекрасни хранилки, но свърших вече всичките от 50, а тази е последната от 40 гр. Реплика са на нещо западно, а цената е 1,33 евро. Много добре са направени, нямам нито една повредена или развалена (сигурно щото бързо ги губя де). Събират много храна, вижда се от съпоставката с № 2. Летят супер, изплуват не толкова добре. Когато сложиш изолирбанд, става мъка. Георги обаче няма да прави нови хранилки до март, а тогава „я камилата, я камиларя“, активният сезон ще е почнал;
2. Дистанс на „Гризли“, най-големия размер: Нямам никакви оплаквания, освен по-малкия обем храна, който събират (Затова и имам още от тях, не ги ползвам колкото булетите). Този модел ми показа, че мога да споря с Иван, който казва, че дистансите не се справят добре на над 50м. Цената е като горната. 
3. Булет на Костал: Изкупих всичките от 40 и 30 гр. от магазина на Орозов в Сф и от магазина на Митерсон в Кюстендил. Събират огромно количество храна, летят добре. Цената е 1,53 евро. Няма откъде да намеря повече, имам само десетина. 
4. Браунинг Изи спийд фийдър: Летят супер, но събират по-малко храна. Имам от 20 до 100 грама. Цената е .....не помня, всичките ми около 50-60 броя са купувани на пакети и от търгове.
5. Ular: Прекрасни полски хранилки, неубиваеми (забележете начина на захващане на оловото), с цена от 1.02 евро!!!!, но ги изкупих всичките от 40 грама от всички магазини на Видракс в цялата страна, а няма нова доставка от миналата Коледа (е, аз си имам де, още около 30-40 броя общо от 40, 30 и 20 гр.). Събират по-малко храна, нямаше от 50 гр. и нагоре.
 
Сега съм си втълпил да търся пластмасови булети  [You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Чет 29 Ное 2018 - 20:40

nikiil написа:
Сега съм си втълпил да търся пластмасови булети  [You must be registered and logged in to see this image.]
Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 2902588953 Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 2902588953 Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 2902588953  - Принципно съм против опитите да попречиш на някой да си настъпи собствените мотики  Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 2799057118 , а и никой не се учи от грешките на другите..за тебе като брат по оръжие Suspect , ще направя изключение , и ще опитам.

1. Ще си направиш много голяма услуга , ако се излекуваш от идеята за вкарване на много храна при ловене на дистанция - особено ако ловиш сам.
 НЯМА нужда от вкарване на храна като на плувка , няма нужда от огромни , нелетящи , не-аеродинамични кошници!
2. Пластмасовите булети са грешка на растежа , чупливи са , и не съм виждал никой да ги ползва сериозно - истината са металните булети , с възможно най-малко тяло и най-голяма глава. Размера "small" на Матрикс няма конкуренция.
3. Уиндоусите са ужасно далекобойни , изплуват страхотно , и...като писах аз че Денет са напpавени безобразно зле , и че имат нужда от бриколаж , ти къде беше?!? Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 993277595 Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 2902588953  - Че видях вчера кво си накупил , и ми стана лошо... Rolling Eyes 
Истината е Браунинг , и после се оперира за две минути , да стане Денет , и можеш да храниш с чиста храна ( ще пусна снимки като се сетя)

ПъСъ - хранилка на излет?!? Shocked   Я дай да видим монтажа , че усещам къде е ключа от палатката...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Чет 29 Ное 2018 - 22:47

Радвам се, че се включи, знаеш, че точно теб се опитвам да събудя  Very Happy
Внимателно чета какво пишеш във форума, и използвам повода да ти благодаря за многото полезни съвети, вкл. в лични съобщения. По-долу ще разбереш, че съм ги чул.
А сега по ред на номерата:

1.       „Ще си направиш много голяма услуга , ако се излекуваш от идеята за вкарване на много храна при ловене на дистанция - особено ако ловиш сам. НЯМА нужда от вкарване на храна като на плувка , няма нужда от огромни , нелетящи , не-аеродинамични кошници!“

Опитвам се да вкарам нужното количество храна с по-малко замятания, затова търся компромиса между аеродинамичност и обем. Не прекалявам, на излет обикновено вкарвам между 0,5 и 1 кг. храна, плюс 100-200 грама червеи и малка консерва царевица. Презамятам през 7-8 минути, това е оптимума според мен, ако презамятам по-често ще изгоня рибите или няма да дочакам кълването, ако е по-рядко, ще замязам на дънар или методист  Very Happy За мен водещи са ритъмът и дистанцията, не правя компромис с тях, останалото (обем на кошницата, полетни качества) нагаждам или хранилките изпадат от класацията. Все нещо трябва да привлече платиката и да я задържи, не става с шепа храна според мен.

2.       „Пластмасовите булети са грешка на растежа , чупливи са , и не съм виждал никой да ги ползва сериозно - истината са металните булети , с възможно най-малко тяло и най-голяма глава. Размера "small" на Матрикс няма конкуренция.“

Посоченото от теб е идеално за летежа и дистанцията, но не носи количество, а аз не искам да се откажа от това, ако мога да достигна същото място с по-голяма кошница. Верно е, имало е случаи, когато се появява як вятър и съм минавал на описаните от теб кошници, за да достигам петното.
Сега като се замисля.....май верно няма смисъл в опитите ми да търся бързо изплуване чрез пластмасови булети. Последните излети показаха, че не губиш кошници заради закачки, ако просто ги избягваш, намериш чисто място и си го целиш  Very Happy

3.       “Уиндоусите са ужасно далекобойни , изплуват страхотно , и...като писах аз че Денет са напpавени безобразно зле , и че имат нужда от бриколаж , ти къде беше?!?    - Че видях вчера кво си накупил , и ми стана лошо... Истината е Браунинг , и после се оперира за две минути , да стане Денет , и можеш да храниш с чиста храна ( ще пусна снимки като се сетя)“

Веднага след като написа за калпавите денети ги преработих всичките, като нарязах джамджийски пирончета и във всички клатещи се или липсващи съединения сложих от тях, предварително обилно намазани с моментно лепило. Ето (на едната снимка пиронът е с главата барабар):

[You must be registered and logged in to see this image.]


Резултатът е, че досега нямам загубено дъно на денет.

Благодаря и за съвета за уиндоусите, моментално нарязах всичките и ги залепих така, че да останат малки дупчици отзад. Ето:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ааааааа, и още не съм ти се похвалил с още една спечелена поръчка – 17 браунинга от първата серия, без шлаух на вирбела и с различни отвори. Ще падне рязане през зимата  Very Happy
 
[You must be registered and logged in to see this image.]



А тези дни ще ти се похваля и с още една дивотия – преработка на евтини хранилки в „почти“денети......

4.       „ПъСъ - хранилка на излет?!? Я дай да видим монтажа , че усещам къде е ключа от палатката...“

Хранилките ги губя по най-разнообразни начини: изпуснал кримп на отвода при състезателен монтаж, оплитане в трети водач поради ползван много дебел лидер и изкривяване на връзката между него и нанофила, прерязване на нанофила от скали, ползване на нанофила трета година, заклещване на хранилката между камъни, лошо затегнат възел между лидера и гъма при състезателен монтаж и оттам излитане на стоперите и отвода с хранилката и т.н. 
Причините са много и разнообразни, но не са в монтажа - след като ми даде акъл, в 98% от случаите ползвам фиксиран патерностер и проблемите изчезнаха. В останалите 2% разчитам състезателния монтаж да издържи. Монтажа с двойното влакно не съм го ползвал още.
 
Моля да пуснеш снимките, от които да видя как уиндоу да стане за чиста храна. Ако ги отворя повече се губи половната обем на хранилката, искам да видя ти как си го направил.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Чет 29 Ное 2018 - 23:03

Въх!!!  - 'зимам си думите назад , имало хора , които могат да се поучат от чужди грешки , респект!  Shocked Laughing

Уиндоусите съм ги орязал точно като теб , като минах леко със запалката ръба , така че всичко да се запои и да стане гладко. И ръгаш вътре храната , и мяташ. Половин кило храна  - аз замятам много по-начесто , рибата не се плаши от тая работа (напротив!) , и с половин кило храна и сто грама жива стръв се правят 20 кила риба , ако има такава в наличност. Wink 
Малките кошници летят много по-далеч и по-точно , със и без вятър. 
( В тая връзка , днес получих поръчаните миналата седмица нови уиндоуси на Престън - като изключим безобразната цена Evil or Very Mad , тва трябва да са най-добре направените хранилки от този тип , които съм виждал до този момент.)

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Чет 29 Ное 2018 - 23:11

Знам ги, ама много скъпи.....
Иначе са МИСЛЕНИ и пипнати!
Видя ли наклона в долния край? Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Чет 29 Ное 2018 - 23:26

nikiil написа:Знам ги, ама много скъпи.....
Иначе са МИСЛЕНИ и пипнати!
Видя ли наклона в долния край? Very Happy
Още като тръгнах да си правя такива  , и се замислих за такъв наклон  Wink  , правени са с доста разбиране по въпроса.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by dotore Съб 1 Дек 2018 - 11:34

Outsider написа:
.... написа: истината са металните булети , с възможно най-малко тяло и най-голяма глава. Размера "small" на Матрикс няма конкуренция........
За тези ли говориш ?
Предполагам ,че летят добре ,ако кажеш и че изплуват прилично ,обещавам да се абстрахирам от високата цена ![You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
dotore
🐟 🐟

Брой мнения : 141

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Съб 1 Дек 2018 - 11:58

dotore написа:
Outsider написа:
.... написа: истината са металните булети , с възможно най-малко тяло и най-голяма глава. Размера "small" на Матрикс няма конкуренция........
За тези ли говориш ?
Не , разбира се. Тва на сниката е поредната маркетингова измишльотина , която с нищо не подобрява вече съществуващите модели , обаче хваща окото , и кара определен тип клиенти да си бръкнат в джоба... Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 553778528 
Да , признавам че сигурно ще лети добре. Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 3377578317

Най-убийствения метален булет , създаден в историята на фидера , тва е класическия , метален Мatrix Horizon. Тва което не секи разбира , е огромната разлика в далекобойност и точност , която се постига с булет със същата глава - 60 грама , да речем , но с малко тяло.Зa съжаление , не мога да открия снимка - ще щракна една като се сетя , на която да могат да се сравнят два такива булета един до друг  - в действителност , стандартния булет е кошничка с предно утежняване , а малкият - директно олово с малко храна отзад

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Съб 1 Дек 2018 - 12:07

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Съб 1 Дек 2018 - 12:15

Е да де. Ма тва сега кво е? -large , medium,  или small  ? Идеята е един  large  и един small ,  един до друг..

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Съб 1 Дек 2018 - 12:50

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Съб 1 Дек 2018 - 13:00

Днес явно не съм във форма Rolling Eyes ...идеята не е да се сложат един до друг три ЕДНАКВИ като размер хранилки , с различен грамаж - нали правим разлика между грамаж и размер?  Wink , а две или три кошници с ЕДНАКЪВ грамаж , но различен размер! От всеки грамаж , от 30 до 140 грама , имаш малък , среден и голям обем кошница  Exclamation

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by veselinov Съб 1 Дек 2018 - 13:00

На  живо изглеждат направо страховити!!! affraid
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Съб 1 Дек 2018 - 13:07

veselinov написа:На  живо изглеждат направо страховити!!! affraid
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by dotore Съб 1 Дек 2018 - 14:15

Outsider написа:.....От всеки грамаж , от 30 до 140 грама , имаш малък , среден и голям обем кошница  Exclamation
Така е ,но проблема е ,че в повечето сайтове използват една и съща снимка за всички модели които предлагат.
Ти искаш да покажеш нещо ,като тази -на споменатите от Станислав - cresta:
[You must be registered and logged in to see this image.]


На Матрикс не откривам подобна снимка ,на снимката по-долу ако пак не съм объркал модела се вижда ,че small са с 4ри реда ,но не знам med и large дали са с 5 и 6 реда ....пък и то знам ли дали квадратчетата са еднакво големи Neutral  ето малкия размер :
[You must be registered and logged in to see this image.]

пс - ти ясно си написал "металните булети на Матрикс" ,а в предния си пост аз се хвърлих на най-лачената пластмаса Embarassed.......ама ще ги пробвам и тях ,ще ми се да проверя дали няма да изкачат по-лесно.
 пс 2 - тия на Стани що ги няма в Бг  Evil or Very Mad
avatar
dotore
🐟 🐟

Брой мнения : 141

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Съб 1 Дек 2018 - 14:23

Точно така , като снимката на Креста - и освен различния по брой квадратчета на мрежата , има и значителна разлика в диаметъра на кошницата Wink - с всички произтичащи последствия откъм аеродинамика , съпротивление спрямо страничен вятър , точност , и други такива раути. Cool 
Няма никакво сравнение между дистанцията и точността  , която се постига с най-малкия разлер кошница(при същия грамаж) - е да , вкарваш по-малко храна. Моето мнение , тва е  че страшно много неща се променят в най-положителна посока в риболова на един фидерист , от момента в който се осъзнае , че няма нужда от една бака храна на петното.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by S_BANKOV Съб 1 Дек 2018 - 17:32

Нищо не каза за кошниците който взе лятото. Така или иначе ще пълня една кофа с гюлета при следващата доставка. На база тестовете ти кои летят и кои излизат.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 21 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 21 от 28 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 24 ... 28  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите