РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов с хранилки "Метод фидер"

+55
robber_79
rivezoro
Калин
dotore
mmilen
krasimir n.
hiphopper
djidjo
glmv
Rumen 74
tanoman
Doktor-5
gloupan - Киро
Port_Royal
Dass
stan4o
Apollo
del7710
Bibooo
toni702005
Local
ceco65
gogata7904
miLen4o
жорката
ЛукаБрази
fiverov
Олег Димитров
nasko83
МИНЧО
veselinov
Ванката
Тони 72
boreto1
Outsider
shekira
kaloyan Mladenov
topsoft
dekata
stridata
Naas
stelco
Ивката Вълов
matey49
dunavski
dako
Теди
stich
Коце
butnik
chipri_sv
CERRUTI
marian shimano
Admin
Бачо Илия
59 posters

Страница 12 от 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by boreto1 Чет 9 Яну 2014 - 19:16

Олег Димитров написа:На клипа,този първия с малкия метод може ли да ми обясни някой какви са плюсовете на тоя монтаж да не е на косъм,да не е с прост плетеняк и защо тоя чевечец си играе да набива стръвта вътре като след няколо секунди си излиза,според мен ако повода е една идея по къс може спокойно да си мятка без да вкарва стръвта въртеSmile

Явно те мързи да пишеш затова не отговаряш веднага иначе +1 за въпроса
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by nasko83 Чет 9 Яну 2014 - 19:29

boreto1 написа:
Олег Димитров написа:На клипа,този първия с малкия метод може ли да ми обясни някой какви са плюсовете на тоя монтаж да не е на косъм,да не е с прост плетеняк и защо тоя чевечец си играе да набива стръвта вътре като след няколо секунди си излиза,според мен ако повода е една идея по къс може спокойно да си мятка без да вкарва стръвта въртеSmile

Явно те мързи да пишеш затова не отговаряш веднага иначе +1 за въпроса
За кой клип става дума?
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by МИНЧО Чет 9 Яну 2014 - 19:57

Боре, много неща искаш да напишеш, но първо си оправи правописа! Липсват препинателни знаци и всичко е много объркващо. Ако искаш да бъдеш разбран, да ти се вземат постовете на сериозно, трябва да смениш стила си на писане. Предполагам, че нямаш кирилица и за това са ти и голяма част от правописните грешки.
Вярно, не сме форум за литературни дейци, но един правилен правопис е уважение към всички колеги!
Вярвам, че ще ме разбереш правилно, както и аз не тая лоши чувсва.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by boreto1 Чет 9 Яну 2014 - 20:00

МИНЧО написа:Боре, много неща искаш да напишеш, но първо си оправи правописа! Липсват препинателни знаци и всичко е много объркващо. Ако искаш да бъдеш разбран, да ти се вземат постовете на сериозно, трябва да смениш стила си на писане. Предполагам, че нямаш кирилица и за това са ти и голяма част от правописните грешки.
Вярно, не сме форум за литературни дейци, но един правилен правопис е уважение към всички колеги!
Вярвам, че ще ме разбереш правилно, както и аз не тая лоши чувсва.
Аз съм с 6 клас Embarassed Embarassed 
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Олег Димитров Чет 9 Яну 2014 - 20:00

Насе на предната страница клипа първата частSmile Иначе по въпроса аз си мисля, че този монтаж с една идея по къс повод с косъм от плетеняк на мен би ми харесал повече.Защото ще имам риби който просто от любопитство поемат стръвта , според мен под водата стои много по-добре плетеното влакно и по-лесно би се извадил евентуален бонус!!Това са си чисто мои мисли и не ангажирам никой, но от тях стигам до извода,че тоя клип си е чисто комерсиален и са убили от хранена тоя шаран с храни и аромати с този вкус и аромат и няма така да кажа поглъщане и пюене а всичко е чисто кълване и затова се хвашта!! И това упражнение с полагането на стръвта в хранилката е по-скоро за пред публиката според мен ако повода като се обърне към основното не достига до началото на хранилката няма как да има оплитания според мен Smile
Олег Димитров
Олег Димитров
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 796

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Тони 72 Сря 15 Яну 2014 - 20:19

Тони 72
Тони 72
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 629

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Тони 72 Сря 15 Яну 2014 - 21:10

Мисля, тези записки ще бъдат от полза на всички:



Трима сме ,но и аз нямам риба на топче нито на Дунав,нито на Янтра.
Явно не са качествени топчетата ми-за сметка на това пък ,царевицата,и дунавският качамак ,явно са си качествени и си работят,и на двете реки.
А най-добрият ми шаро за сезона на Дунава е на естествена стръв от самата река.
Нашият приятел хапва това което най-лесно намира,и е свикнал да хапва,и това пак е според сезона,нивото на реката,температурата и т.н
Скромно и непрофесионално мнение.



Преди бях за царевицата, но сега след като имам риби на топче макар и по 3-4 килограма (все пак "дробя" топчета за първа година ), разбирам че те са по-добри и като стръв и като храна за шарана.Те са по-хранителни, доставят всичко необходимо за организма на шарана, докато царевицата е едно жълто "нещо", което не съдържа и половината от съставките на топчетата.ДА! За дивите и големи(като казвам големи имам предвид поне 150 декара ) водоеми царевицата си остава ТОП стръв(но това е само защото е останал изключително малко и наплашен шаран и предпочита да "заложи" на сигурното, разбира се с много време и постоянство и качествени топчета-рибата привиква), същото важи и за някои платени водоеми където шарана никога не е виждал топче, но там е много по-лесно.Също така да не забравяме че на много от водоемите щом рибата привикне на топчета, царевицата отпада!
Не ме разбирайте погрешно-аз използвам и двата вида стръв!



Ето и няколко полезни съвета:
1. При добавка на яйца има един ориентир - на 500 гр. се добавят 5 яйца.
2. През зимата се избягва слагането на мазни съставки, а се набляга на аромати на алкохолна основа или директно амарето, малина, яйчен ликиор.
3. Колкото по-голямо е протеиновото топче толкова по-голяма трябва да е куката. Горе долу важи следната зависимост:
14 мм - Nо 8
16 мм - Nо 6
18 мм - Nо 4
20 мм - Nо 2
4. Тръбичката на монтажа трябва да е по-дълга от повода за да няма преплитания с основното влакно.
5. Ако вържете повода с малко ПВА шнур за тръбичката на монтажа може да хвърлите надалече без да се оплете повода.



Горещо препоръчвам на всички новозапалени по топчетата ентусиасти да НЕ започват с такива собствено производство, защото само огромен късмет може да им донесе някакъв що-годе добър резултат, в повечето случаи тези занимания приключват с отчаяние. Има вече достатъчно голям избор на работещи топчета, а ако толкова на някой му се правят има и достатъчно миксове.
По принцип дилемата топче или царевица никога не е съществувала, това са два вида стръв, не виждам смисъл да се избира едната.


За мен и двата вида стръв си имат своите + и - ,но ако рибата е с еднакви предпочитания към двата вида стръв,ще предпочета да ловя на топче.По този начин ще се отърва от набезите на дребосъка или както е на Потами (Гърция) кленовете като те нападнат-няма отърване!!!Слагахме по 7 зърна стара царевица и вадехме кленове по 1кг-2кг.



Много е важно да не тръгваме неподготвени за даден водоем.
Какво да направим?Търсим инфо от местни рибари.Питаме в местните рибарски магазини.Търсим инфо в Интернет.На базата на всички сведения ще обобщим ситуацията която на интересува.Тя е:
Големината на водоема.Размера и броя на рибите.Брой на местата за риболов,по възможност уловистите.
Методи,стръв и всичко останало което може да ни помогне за по резултатен риболов.
Търсим инфо за наличието на миди раци и други специфични фактори които могат да попречат за риболова.
Трябва да сме проучили,атмосферното налягане,времето,вятара и фазата на луната.Всяко едно от тези неща е незначително,но взети заедно те ни дават много голям шанс за успешен риболов.


След като пристегнем на водоема трябва да открием перспективните места където шарана се храни или разкарва.Гледаме за скачащи риби.Гледаме за мехури.Гледаме за кръгове във водата.
Да проучим перспективните места като,острови,тръстики,закачки,потънали дървета,тревисти полета.Притоци на реки.Сянка под дърветата в летните жеги.Ако сме със сонар да открием термоклина,ако съществува такъв.Вятъра е много важен.Ако е лятна жега и духа хладен вятър,то той ще вкарва кислород във водата,носи частици използвани за храна на рибите.Затова е хубаво в тези ситуации,вятъра да е насрещен(казваме,че вятъра кара рибата към нас).Другата ситуация е студено време и духне топъл вятър.Той вкарва топла вода и се образуват термо клинове с топла вода,там шарана обича да стои.Също така през студените дни топлия вятър и слънцето затоплят бързо плитките места и шарана обича да стои там,особено ако има на завет където водата не се движи много.
Чак тогава гледаме за удобно място за лагер.
Значи,хубаво е ако отиваме за риба след празнични дни когато на водоема е имало доста рибари то трябва да търсим рибата известно време на друго място.Тъй като от многото шум,хвърляне на въдици и др.рибата се е покрила в други места.От друга страна ако сме имали някой познати които са ловили тихо и професионално е хубаво да хвърлим и там.Казано на кратко в повечето случаи е хубаво да работим с две петна.
След като си устроим лагера е необходимо да изследваме местата които сме избрали.Най добре е ако имаме лодка и сонар.Тогава нещата доста се улесняват.Обаче ако нямаме или сме на водоем където не е разрешено влизането с надувна лодка,то тогава трябва да използваме електрическа.Обаче повечето модели нямат джи пи ес и сонар или просто хората нямат пари да си ги купят.Тогава наблягаме на стария метод,със маркер.Трябва с маркера да разберем релефа на дъното,наличието на тиня,треви,закачки,дълбочина и др.
След това захранваме по начин избран от нас,със предпочитаната захранка.
В зависимост от това за колко време ще сме на риболов ще подходим по различен начин на захранване.
Ако сме ме за по дълго време е хубаво да захраним по голям периметър с по малко захранка,но по често.Така ще се поднася постоянна прясна захранка с пресен аромат.По възможност поне един ден да не хвърляме въдици там,за да може шараните спокойно да обикалят и да свикнат да се хранят без да се страхуват.Захранката се състои от топчета или царевица,но с по малко аромати и с по естествени цветове.А междувременно да ловим на друго петно по начин за бърз риболов.
Този начин се използва и ако сме за кратко за риба(едно денонощие,примерно)
Тука вече захранваме групирано,може съвсем леко да пръснем настрани от захранката или ако знаем къде точно е рибата(примерно в закачки)можем да направим леки пътечки от едри частици.Тука в захранката ще пробваме да сложим по ароматна стръв а стръвта хем да е ароматна хем с ярък открояващ се цвят.Тука можем да наблегнем и на спод миксовете.Те се състоят от зърнени култури,натрошени топчета,дребни пилете и някаква едро смляна захранка.Да не ва притеснява,че ще се съберат дребни риби.Това ще агитира(настърви) големите риби да се състезават с дребните риби и така те стават по невнимателни.


Аз лично като отида на даден нов водоем и нямам търпение да си разпъна пръчките и дори да имам маркер доста прибързано и некачествено проучвам дъното (това го отчитам като моя грешка). По-добре да отделиш няколко часа в проучване на дъното, отколкото да загубиш целия излет. Това в пълна степен важи за обрасли и тинести водоеми.
Искам да попитам, когато намериш дупка, дали е по-добре да си хвърлил по самия склон на ямата или по средата?
Според теб къде е храната??
Еми аз се целя в средата, но не знам дали шарко седи в средата заради храната или по-голямата дълбочина и по-студената вода през лятото там. Иначе защо през пролетта търсим плитките места до дупките (или поне аз така правя)- заради по-топлата вода тогава. И си мисля, че храната полепра повече по склона от подводните течения и като реши шаро почва да се изкачва и храни по склона.
Аз пък хвърлям горе на ръба,преди да почне ямата.Шрана се движи в термоклина,в случая той се намира на нивото на нормалното дъно,над дупката,не вътре в дупката
Ако е река търся ръба на коритото,ако съм на язовир търся подводно плато или закачки(треви, дървета, непристъпен бряг с надвиснали дървета)
До кокото се простират скромните ми познания съм съгласен с колегата шарана не се храни в дълбокото а търси храна по естествените възвишения във водоемаМакар и да седи на дълбоко в горещините не се храни там затова и през лятото е по активен през ноща
според мене много зависи от дълбочината на водоема.в по дълбок най добре да се търсят паднали дървета,каменисто дъно общо взето около бреговете в по плитък дупки,дерета.При възможност сонара е голям коз,трябва да е настроен на по слаба чувствителност да се елиминира по дребните риби зада не ни заблождават.И не винаги където ни показва наличие на риба тя се храни там.
Ахъм,да го еа.Стои си там и вегитира.Кат каже,че неще да яде дори и цялата менделеева таблица да му сипеш все тая.А иначе лично за мене шарана в повечето случаи предпочита да се храни близко до брега.
А как да разберем какъв е ТЕРМО-КЛИНЪТ без лодка,без сонар и ако язовирът има различни дълбочини(до 10-12 метра)?Някои ако може да хвърли някои съвет ще е добре,че на последният излет термо клинът ме прецака,търсих рибата на 4-5метра дълбочина, дистанция около 80-90м , а тя била на 20м от брега където започват 2-та метраWink
Без сонар няма как да разбереш,термоклина е много относително нещо..
Можеш само да предполагаш, демек, търсим някакви сериозни прагове и хвърляме на самия праг ако е рязък, ако е постепенен, на прага и леко надолу.
Не винаги може да се разбере какво е дъното!
Ако странично не усещаш, опитай вертикално да придърпаш!
Затова мериш дълбочините в различни точки и чертаеш схема!
Принципно първо се започва само с олово(вързано с по-тънко влакно от основното) за да се придобие някаква представа с дъното,а и случайно ако има някъде закачка, губя само оловото!Поне така се преориентирам, преди да сложа маркера(той принципно служи за запознаване на дълбочини)
При нужда сменяй оловата,както с форми,така и с грамажи!
Праговете винаги се усещат като препятствие. След препятствието измерваш пак дълбочината и установяваш, че има рязка разлика в дълбочината. Оставяш маркера там, захранваш с ракетата и мяташ въдиците в периферията на петното.
Лошото е, че на див непознат водоем трябва да се обикаля много със сонара, докато се намери подходящото(предполагаемо) място където рибата излиза да се храни (виж поста на kameno carp, човека много точно го е написал) Това често са възвишения, плата, могили, където дълбочината скача от 8 на 3 метра. Понякога са на голяма дистанция 200+. Но...това е единственият ти шанс да ковеш шарани. Линията ти ще "виси", имай готовност да бъде завлечена от тролингисти през почивните дни. Слагай ясно видими шамандури. Стръв- царевица от кофата- два броя за героя, с повдигач по средата. Дипове- то е ясно кои! Стръвта винаги трябва да бъде по-атрактивна от захранката, за да се насочи по-бързо рибата към нея. Трябва ти много спокойствие и гребане, защото две царевички с повдигач и 2номер кука ги лапа и 300 гр. платика и се самозасича.

Тони 72
Тони 72
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 629

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Гост Съб 18 Яну 2014 - 19:34

Много добра тема, благодаря  Very Happy 
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stridata Чет 27 Фев 2014 - 22:22

Ако се скъса ластика на оластичен Престън, ко правиме?
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Admin Чет 27 Фев 2014 - 22:29

stridata написа:Ако се скъса ластика на оластичен Престън, ко правиме?


Слагаме кух ластик и въпроса е приключен...

Овлажняваш и стягаш с най-обикновен възел!
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stridata Чет 27 Фев 2014 - 22:31

Калин Стоянов написа:
stridata написа:Ако се скъса ластика на оластичен Престън, ко правиме?


Слагаме кух ластик и въпроса е приключен...

Овлажняваш и стягаш с най-обикновен възел!
Сега ако дадеш и някакво линкче по-конкретно Question 
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Admin Чет 27 Фев 2014 - 22:36

Аз линк ще дам, ама става въпрос за 20 + лева ...

При Видраксите са най-евтините които съм виждал в София ...

[You must be registered and logged in to see this link.]


От тази тема можеш да се ориентираш кой размер ти трябва....

[You must be registered and logged in to see this link.]

п.п. Какво те интересува за кутиите? Питал си в рибата?

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Admin Вто 6 Май 2014 - 18:12

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stridata Сря 7 Май 2014 - 13:01

Поздрави, Коки! Доста полезно инфо. Не знам причината, но не се бях замислял кога какво да се ползва. В Понеделник бях на Агов в по дълбоката част преди първата бесетка без предварително подхранване и ми направи впечатление, че щом ми поиспръхнеше храната /hemp and hali crush-както знаеме той пие доста вода/ ми намаляваха удърите и се замислих, че свалям метода можеби почти без храна. Започнах да обръщам внимание на храната и влезнах в ритъм/ преди да задуха студения вятър и да си е*бе капаците/. Досега се отричах от банджото и пелет фидера, а те хората си го измислили. Twisted Evil 
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by dekata Съб 10 Май 2014 - 13:02

В Спама стана въпрос за повдигачите на Солар.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Днес направих няколко проби и открих вероятната причина за това

marian shimano написа:...На светещото имам само една риба, нещо не работят, но на другите е мазало. ..

Основно ползвам тези куки и затова опита беше с тях

[You must be registered and logged in to see this image.]

Слагам едно светещо и пробвам.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Нищо не става.Едвам,едвам се поклаща на милиметри от дъното.Слага и една царевица макар да знам какво ще се случи-тоест пак нищо.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Царевицата е на дъното,а топчето леко над него.До тук разбрах,че това е всичко друго,но не и повдигач Very Happy Слагам от ароматизираните/банан и ананас/ и нещата си идват на мястото.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Нарочно при опита ползвах по-дълъг повод да се види ясно разликата.Та това може да е една от причините да няма риби на светещите.Те просто са едни топчета към стръвта.Иначе всичките са много интересни като материя.Стоят като гумени,в смисъл не са като стеропора.Едно от най-важните им предимства според мен е,че налягането няма да ги мачка.Защото едно правилно подбрано топче стеропор върши същата работа,но в дълбокото нещата корено се променят. Това което виждаме в аквариума ще бъде същото и на по-голяма дълбочина с топчетата на Солар.

П.П.Последните изречения звучат като от рекламен клип Laughing 

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by marian shimano Съб 10 Май 2014 - 15:31

Нали правих клип с тея топчета и експанда голд на ВМД.
[You must be registered and logged in to see this image.]
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by dekata Съб 10 Май 2014 - 15:38

Да бе,аз от там ги харесах. Wink Просто показвам разликата между светещите и тези с аромата.Това светещото не е никакъв повдигач и може би за това не работи.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by marian shimano Съб 10 Май 2014 - 15:41

Да ти кажа , ти месветна сега че не вдигат.

Вярно трябва да отворя тема с продуктите на солар.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by dekata Съб 10 Май 2014 - 15:52

Аз случайно го открих.Понеже на пакети си пише,че са поп-ъп хич не съм се усъмнил. Вързах няколко куки и викам,чакай да ги пробвам.Случайно първо взех светещото и ...изненада,не го вдига...самолета Laughing Викам си,баси късмета уцелил съм дефектни топчета Very Happy Обаче като пробвах другите се успокоих Very Happy С другите става перфектно Wink 

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stridata Съб 31 Май 2014 - 20:21

За 0.20 основно, 8 или 10 lb плетеняк за повод на метод? Спреял съм се  на Дренан?
[You must be registered and logged in to see this link.]
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by boreto1 Нед 1 Юни 2014 - 1:15

stridata написа:За 0.20 основно, 8 или 10 lb плетеняк за повод на метод? Спреял съм се  на Дренан?
[You must be registered and logged in to see this link.]

Аз лично имам едно място където мога да ползвам плетено влакно-реката.купил съм си за тази цел 12lb на корум ,но по-добре е 10lb макс,ако са едри рибите във водоема рискуваш да загубиш метода и да осакатиш рибата (метода с куката остава на нея)
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Гост Нед 1 Юни 2014 - 1:36

15 либри е плетеняка за повод на метода!
И Боре, колко да е голяма рибата???
С 0,22 и 15 либри повод на метода, онзи фен извадих, без да се мъча за 4-5 минути 10,400кг. шаранче на Кастел!

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stridata Нед 1 Юни 2014 - 9:19

Проблема е в различните показатели на различните фирми. Ако гледам тях и избирам повода да е с по ниски показатели ще е правилно или всичкото усилие пада на повода и трябва да е с по добри показатели от основното? Идеята ми е повода да е по нежен от основното. Мислех, за 0.20 основно да не слагам повече от 10-12lb ?
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Гост Нед 1 Юни 2014 - 9:54

Със 15 либров плетеняк, че дори и 20-25, се работи много по-лесно!
Косъма е по стабилен и не се чудиш как са закачиш клупа с иглата!
Основното не е необходимо да е по-дебело от 22-23, ако с това неможеш да извадиш 10-15кг. риба от паткарник, смени марката на основното, макарата или пръчката!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by boreto1 Пон 2 Юни 2014 - 0:37

Божката написа:15 либри е плетеняка за повод на метода!
И Боре, колко да е голяма рибата???
С 0,22 и 15 либри повод на метода, онзи фен извадих, без да се мъча за 4-5 минути 10,400кг. шаранче на Кастел!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tука са много борбени Божка,незнам какви са рея хибриди ма са страшно борбени -немога да го спра въобще като одари ,ловил съм риби ма тея са некви извън земни
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stridata Чет 26 Юни 2014 - 22:04

Един олигофренски въпрос, но все пак е по темата!
Как се оправяте с крайщата на плетеното влакно? Направо ми е истински ад да вържа кука 10 и да мушна втори път в ухото на куката разплетеното крайче. Плюнчите ли, нагрявате със запалка ли, куките ли не са подходящи? Направо изтрещевам!
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by dako Чет 26 Юни 2014 - 22:10

Топиш пръста в разтопен восък и теклиш към края на плетеняка.
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stridata Чет 26 Юни 2014 - 22:20

Са пък и восък ли да носа Laughing Само това нямам в раницата Laughing Дванайсе либров плетеняк да го нанижа два пъти в ухото на кука 10-12 си е ад Mad 
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by dako Чет 26 Юни 2014 - 22:36

Ако си пушач една попска свещ няма да ти дотежи. Ако не си и запалка няма да ти дотежи. Very Happy  Поне като не върви шарана да палнеш една свещ да изгониш демоните. lol! 
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by nasko83 Чет 26 Юни 2014 - 23:00

Хаха тва с демоните ми хареса Laughing  
 За плетеняка - аз предпочитам по-тънкия, достатъчно здрав е и презентацията на стръвта е  по - добра. Това с връщането на края през ухото е много досадно, но се свиква, аз понякога ползвам тънка игла, колкото да пробутам край през ухото.
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 12 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 12 от 20 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите