РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за подходяща макара за пикерче

+28
Port_Royal
М. Сталев
МИНЧО
Калин
tojimi
EDI
Красимир
Дидо Иванов
petelement
Влади В
kiki7808
iconu1977
Dass
dantho.mihov
gog14
s.a.m.i
Бачо Илия
tsvetkoff
Outsider
veselinov
shekira
Ивката Вълов
dekata
Admin
marian shimano
ceco65
dako
matey49
32 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Влади В Съб 11 Юни 2016 - 13:43

Дидо Иванов написа:Здравейте,дойде времето да си купя по-добра макара за пикерчето (trabucco precision xt pro picker 2.70),спрял съм се на няколко модела,коя ще е най-подходяща? 1-Osako KD3000- [You must be registered and logged in to see this link.]   2-Fl feeder wind 3000- [You must be registered and logged in to see this link.] 3-http://www.nasluka-shop.com/makari/preden-avans/makara-cormoran-corcast-super-jet-4pif-3000.html Ако не стават препоръчайте ми някоя до 60-65лв.Благодаря предварително.

Ако търся бюджетна и евтина макара бих се спрял отново на тази: [You must be registered and logged in to see this link.] - размер 6-40! Върви с 3 плитки шпули, реди отлично влакното, добър аванс, няма луфотве и дразнещи шумове. Ако имаш къде я врътни и ще се убедиш сам. Успех в избора. Wink
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by kiki7808 Съб 11 Юни 2016 - 14:11

Влади В написа:
Дидо Иванов написа:Здравейте,дойде времето да си купя по-добра макара за пикерчето (trabucco precision xt pro picker 2.70),спрял съм се на няколко модела,коя ще е най-подходяща? 1-Osako KD3000- [You must be registered and logged in to see this link.]   2-Fl feeder wind 3000- [You must be registered and logged in to see this link.] 3-http://www.nasluka-shop.com/makari/preden-avans/makara-cormoran-corcast-super-jet-4pif-3000.html Ако не стават препоръчайте ми някоя до 60-65лв.Благодаря предварително.

Ако търся бюджетна и евтина макара бих се спрял отново на тази: [You must be registered and logged in to see this link.] - размер 6-40! Върви с 3 плитки шпули, реди отлично влакното, добър аванс, няма луфотве и дразнещи шумове. Ако имаш къде я врътни и ще се убедиш сам. Успех в избора. Wink
Колега,наскоро си взех тази макара на дренан размер 6-40,точно от същия магазин.Продава се с една резервна шпула,като и двете са плитки,но едната съответно е за по-дебело влакно и респективно е  по-дълбока.Също така има и някакви като копчета с размери на влакно които се слаган при бутона за сваляна не шпулата от макарата. За парите си макаричката изобщо не е лоша,това са мойте впечатления за 2-3 месеца ползване.Напълно съм съгласен с написаното от ВладиВ за възможностите на макарата.


Последната промяна е направена от kiki7808 на Съб 11 Юни 2016 - 14:18; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
kiki7808
🐟

Брой мнения : 20

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Дидо Иванов Съб 11 Юни 2016 - 14:15

Благодаря,ще я имам в предвид,исках нещо с преден аванс,но щом тази е добра бързо мога да си сменя решението. Question
Дидо Иванов
Дидо Иванов
🐟 🐟

Брой мнения : 101

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Влади В Съб 11 Юни 2016 - 14:39

Дидо Иванов написа:Благодаря,ще я имам в предвид,исках нещо с преден аванс,но щом тази е добра бързо мога да си сменя решението. Question

С преден аванс може да се огледаш за някоя Екусима размер 3000-4000 .
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Дидо Иванов Съб 11 Юни 2016 - 14:51

Гледах ги,но парите ми идват много,за това нещо по-бюджетно.
Дидо Иванов
Дидо Иванов
🐟 🐟

Брой мнения : 101

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Влади В Съб 11 Юни 2016 - 15:44

Дидо Иванов написа:Гледах ги,но парите ми идват много,за това нещо по-бюджетно.

Колко си ги гледал? Тук във Видин са под 60лв. ...
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Дидо Иванов Съб 11 Юни 2016 - 16:13

[You must be registered and logged in to see this link.] 77-100лв.
Дидо Иванов
Дидо Иванов
🐟 🐟

Брой мнения : 101

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by petelement Съб 11 Юни 2016 - 17:41

Ryobi Ekusima - Размер- 3000 и 4000 по -60 лв

[You must be registered and logged in to see this link.]
petelement
petelement
🐟 🐟

Брой мнения : 78

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Дидо Иванов Съб 11 Юни 2016 - 17:57

Suspect
Дидо Иванов
Дидо Иванов
🐟 🐟

Брой мнения : 101

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Красимир Съб 11 Юни 2016 - 18:33

Колега, отнасяй без да се замисляш Екусимата
Красимир
Красимир
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 313

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by S_BANKOV Пон 25 Сеп 2017 - 13:47

Привет колеги, моля за съвет.
взех си пикер на 2.70 и трябва да има и макара към него, но ще се купува нова на тоя етап. Тези които имам не са подходящи.
та молбата ми е следната, кажете ми параметри по които да си избера макара. Примерно,
предавателно число, 4,х или 5.х?
шпула плитка дълбока широка тясна?
размер - 4к 3к 2к?
тегло?
материал на шпулата?
Моля не ме навивайте за определен модел или марка, а споделете какви параметри бихте избрали ако бяхте на мое място.
Благодаря предварителто.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Ивката Вълов Пон 25 Сеп 2017 - 14:05

Банков , макара 4000 .....
Тегло до 300 320 гр
Хубаво е да е метални шпули... Без значение дълбочината им, бекинг знаеш какво е нали?
Всичко под 5:1.1 е подходящо за фидер.  
Трябва да реди влакното добре, не на вълнички, нито да го трупа , това се оправя разбира се със онези малки пластмасови нещица дето са под шпулата, надянати на оста, обикновено са 2 или. 3 ...
Недей да правиш грешката да си вземаш малки макари 2000 3000 размер... Това е дънен риболов , не плувкарски. Имаш безброй замятания, вадиш почти винаги с макарата.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by S_BANKOV Пон 25 Сеп 2017 - 14:19

Благодаря за мнението, но това 4000 с влакно примерто 0.14 или 0.16 няма ли да е "грозна гледка". Обикновенно ползвам монофил но с ограничена разтегливост.
Да разбирам ли че плитка и широка шпула е плюс?
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Dass Пон 25 Сеп 2017 - 14:46

Вълов, Вълов... Това е единственото вярно:
Ивката Вълов написа:Трябва да реди влакното добре...
... с това дунавско изкривяване на съзнанието... Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 1743377566

Зависи от пикерчето - може да е с акция 170 гр.  Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 3811974306 Зависи също и с какво тегло е пикера.
Ако е леко пичерчето и с акция до 40-50 можеш с чиста съвест да му сложиш 3000 макара с тегло 200-250 гр. Разбира се добре е с плитка шпула. Ширината на шпулата по-скоро зависи от големината на водачите.

А за предавателното число - просто макарата не трябва да е прекалено бърза, да не е над 5.5:1 да речем.

Влакно под 0.18 е безпредметно за фидер - все пак мяташ кошница, а не плуФка.  Laughing

П.П. И не е лошо първо да пишеш [You must be registered and logged in to see this link.].

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by S_BANKOV Пон 25 Сеп 2017 - 15:36

Благодаря за напомнянето. Коригирах пропуска вече.
На фидерите ползвам едно влакно на колмик монофил доста здрав който при късане се цепи на конци. С такъв 0.22 примерно съм вадил от боговските жАвотни.
Честно казано се чудя и за аванса преден заден, защото на хевитата съм с байт рънари но там идеята е друга
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Ивката Вълов Пон 25 Сеп 2017 - 16:14

Брачед, задният аванс е мръзлива раута, .... Слагай където искаш, въпроса е макарата да е читава. Аз ползвам макара 6000 на пикер 2,4 с малки водачи и кимам като луд. Проблеми нямам.
Важното е макарата да е читава, да й работи всичко, другото е бошлаф история !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by gog14 Пон 25 Сеп 2017 - 17:24

Ивката Вълов написа: Аз ползвам макара 6000 на пикер 2,4 с малки водачи и кимам като луд. Проблеми нямам.
Е днеска направо утепа коча с лопатата  Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 2397243878

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Ивката Вълов Пон 25 Сеп 2017 - 17:34

gog14 написа:
Ивката Вълов написа: Аз ползвам макара 6000 на пикер 2,4 с малки водачи и кимам като луд. Проблеми нямам.
Е днеска направо утепа коча с лопатата  Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 2397243878
Жоре, нямаш си на идея, колко е удобно! И аз така преди следвах всякви правила и прочее, обаче , изчакърих се веднъж, и то щото нямах друга макара , бате мога да ти кажа ,че мие супер удобно, караш ме сега да сглобява въдицата и да ти направя клип...

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by dekata Пон 25 Сеп 2017 - 18:13

Dass написа:

Зависи от пикерчето - може да е с акция 170 гр.  Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 3811974306 Зависи също и с какво тегло е пикера.
Ако е леко пичерчето и с акция до 40-50 можеш с чиста съвест да му сложиш 3000 макара с тегло 200-250 гр. Разбира се добре е с плитка шпула. Ширината на шпулата по-скоро зависи от големината на водачите.

А за предавателното число - просто макарата не трябва да е прекалено бърза, да не е над 5.5:1 да речем.

Влакно под 0.18 е безпредметно за фидер - все пак мяташ кошница, а не плуФка.  Laughing

+1

П.П.Макара за пикер над размер 4000 си е извращение. Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by EDI Пон 25 Сеп 2017 - 20:21

На моя САЛМО ЕЛИТ 270 ползвам червен Дренан 6-40, който в общи линии е между 3000 и 4000 и вехт 20 годишен ДАМ размер 3000.И двете са удобни за работа.Малък ми е опита акъл да давам, но бих препоръчал размер 3000.


Последната промяна е направена от EDI на Вто 26 Сеп 2017 - 0:17; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by tojimi Пон 25 Сеп 2017 - 22:43

Правилата са, за да има изключения. 10 години лових на фидер 3.60 с 2500 шимано и нямах никакви проблеми(ерес 1). Сега ловя с по-големи - 4000 и ползата ми е, че са бързи(6:1 - ерес 2). Така че си избери каквато искаш и ти харесва. Пловдивските каракуди вчера излизаха на водни ски, докато се усети за какво става въпрос и е в живарника. Arrow
tojimi
tojimi
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 712

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Outsider Пон 25 Сеп 2017 - 23:39

Ивката Вълов написа: Аз ползвам макара 6000 на пикер 2,4 с малки водачи и кимам като луд.

Ивка , форума слyжи за най-различни работи , включително и -защо не? - за писане на пълни глупости.Cool
Обаче човека има конкретен въпрос , не знаем колко му е стажа , и можеш да го вкараш в страшно приключение с такива "съвети".Question


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7021

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by S_BANKOV Вто 26 Сеп 2017 - 8:26

Абе да си призная стаж като риболовец имам доста. Но с фидер е 3 4 години примерно. А с пикер нямам никакъв.
Само дето фидерите който ползвам и пикера май май само принципа е същия. Та за това питах какво би било подходящо.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Outsider Вто 26 Сеп 2017 - 9:02

S_BANKOV написа:Абе да си призная стаж като риболовец имам доста. Но с фидер е 3 4 години примерно. А с пикер нямам никакъв.
Само дето фидерите който ползвам и пикера май май само принципа е същия. Та за това питах какво би било подходящо.

Дано не съм те засегнал - исках да кажа , че чисто теоретично , би могъл да си и абсолютно начинаещ , да послушаш мой приятел Вълов , и да се сдобиеш с те такъв бицепс на дясната ръка Twisted Evil , без да вдигаш тежести Laughing ...въпроса който никой не зададе , тва е за кво си ползваш пикера?
Ако си решил да тренираш три мятания в минута Wink , 2500 вече е прекрасна макарица - ако ловиш шарани на късо , може и 4000 да ти потрябва , просто заради по-голяма мощност..
По повод влакното , всеки сам си решава - аз личо ще сложа на пикер/фидер , влакно по-тънко от 0.22 , в момента , в който някой ми даде ЕДИН-ЕДИНСТВЕН аргумент , в полза на по-тънкото влакно - засега такъв няма.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7021

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by S_BANKOV Вто 26 Сеп 2017 - 9:23

Ооо спокойно, не се засягам лесно.
ами все си мисля че, ако ловя на пикер баби и платички и шаранета до кило макс две, и мятам кошница по 15 до 20 грама с по дебело вакно ще изпъвам по трудно линията.
Плетеното влакно не е за мен. Поне на този етап от фидер развитието ми.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Калин Вто 26 Сеп 2017 - 9:39

Сложи си макара каквато ти е удобна на този етап ...
Ако говорим за състезателен риболов, то там вече факторите са различни ....
Голяма шпула за далечно замятане и повече обиране на влакно , надежност и т.н.
Влакното 0.14 / 0,16 ми се вижда тъничко за плувка дори Smile
Хайде някакъв компромисен варинат 0,20 за пикера Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2090

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by S_BANKOV Вто 26 Сеп 2017 - 10:32

Добре ще пробвам нещо средно като клас за да отцеля тегла баланси на пръчката, па после ще се мисли. А за влакно ползвам colmic axial. цвета му е оранжев, големите риби не се плашат от него но баби и платики дали няма да го правят?
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Dass Вто 26 Сеп 2017 - 10:47

Outsider написа:.. По повод влакното , всеки сам си решава - аз личо ще сложа на пикер/фидер , влакно по-тънко от 0.22 , в момента , в който някой ми даде ЕДИН-ЕДИНСТВЕН аргумент , в полза на по-тънкото влакно   - засега такъв няма.
Зимни едноклетъчни, 17-18 м, кошница 5 гр., малка дълбочина... Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 2909730860

S_BANKOV написа:... големите риби не се плашат от него но баби и платики дали няма да го правят?
На рибите им дреме за цвета! Може да се окаже, че силно яркия за теб цвят се слива много по-добре с дъното от рибешка гледна точка. Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 1699561268 Черно-бял пиниз...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by МИНЧО Вто 26 Сеп 2017 - 13:00

Outsider написа:
Ивката Вълов написа: Аз ползвам макара 6000 на пикер 2,4 с малки водачи и кимам като луд.  

Ивка , форума слyжи за най-различни работи , включително и -защо не? - за писане на пълни глупости.Cool
Обаче човека има конкретен въпрос , не знаем колко му е стажа , и можеш да го вкараш в страшно приключение с такива "съвети".Question  

Оппа-оппааа. Я питай Мими, да вииш къф съвет щи даде. И той щи каже, че мАкара под 5-иляди нема да сложи.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Сеп 2017 - 19:17

Значи 3000 макара ако сложа на моя въдица вече, ще помоля някой да ме оплюй......
Ловя с Формакс елит фидер 6000
Вашите 6000 не ги знам какви са, може да отговарят на бигпитове.... Но една Тода също ще му падне, бързи риби и прочее.... Човека не е в състезателен режим ... Като повечето от нас.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 3 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите