РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за подходяща макара за пикерче

+28
Port_Royal
М. Сталев
МИНЧО
Калин
tojimi
EDI
Красимир
Дидо Иванов
petelement
Влади В
kiki7808
iconu1977
Dass
dantho.mihov
gog14
s.a.m.i
Бачо Илия
tsvetkoff
Outsider
veselinov
shekira
Ивката Вълов
dekata
Admin
marian shimano
ceco65
dako
matey49
32 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Outsider Пон 10 Фев 2014 - 19:59

veselinov написа:Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Резултата категорично  става 1:1

Веднъж ме хлъзна за нещо и сега си изпързалян за DEUCE.... Laughing Laughing Laughing Laughing 

Нямам представа за кво говориш. Cool 

Я да се допитам до колективния разум : има ли у нас вносител на макари Maver? Някой тва животно виждАл ли го е наживо , че изглежда интересно  :scratch:

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Бачо Илия Пон 10 Фев 2014 - 21:00

Такова понятие "макара мавер" няма, все едно да има понятие "макара колмик.."...става дума за реални неща, а не какво пише на тях... Very Happy Cool 
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Outsider Пон 10 Фев 2014 - 21:11

Бачо ти хептен ме взе за туземец.  Laughing  Cool 
Ясна ми е конфигуарцията - секи поръчва нEkъде , и лепи етикета. Evil or Very Mad 
Ама от макара Колмик , Дренан , Трабуко или Гарболино , до макара , да Тубертини , има разлика.Щото е Рьоби-Тубертини , нъл тъй?

Макарите на Мавър ги прави Тика ,(мисля че съвсем отскоро) затова се интересувам. А самата Тика , която се специализира в морски риболов , няма мач/фидер макари под свое име , да прочете човек някое ревю , та такива работи. Rolling Eyes 

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Бачо Илия Пон 10 Фев 2014 - 21:20

E, aз за Шимано, Дайва, Рьоби, Окума, Тика, Пенн... и някои други, нищо не съм писал... Very Happy Very Happy Cool 
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Outsider Пон 10 Фев 2014 - 21:26

Като каза Рьоби - те ти задачка-закачка : ако приемем , че макарите от тази марка , и всичките им "клонове " се правят в един завод , качеството им ще бъде ли еднакво? По-конкретно : макара Рьоби ще се различава ли по нещо от СПРО , Граувел , и т.н? (като вътрешно устройство и качество на материалите и сглобката?)

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Admin Пон 10 Фев 2014 - 21:34

Outsider написа:Като каза Рьоби - те ти задачка-закачка : ако приемем , че макарите от тази марка , и всичките им "клонове " се правят в един завод , качеството им ще бъде ли еднакво? По-конкретно : макара Рьоби ще се различава ли по нещо от СПРО , Граувел , и т.н?  (като вътрешно устройство и качество на материалите и сглобката?)  

Няма, то всичко се прави на едно място  Laughing 
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Бачо Илия Пон 10 Фев 2014 - 21:35

Правят се в една и съща държава, но не се правят в един и същи завод... Very Happy 
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Outsider Пон 10 Фев 2014 - 21:41

Бачо Илия написа:Правят се в една и съща държава, но не се правят в един и същи завод... Very Happy 

А бе не ми се рови , Бачо - даже бях намерил точния град и завода! Питането ми има конкретна причина ( ще кажеш , "ми вземи си Рьоби дето пише "Рьоби " нa него , и не се занимавай с глупости!"  Laughing ) - загледал съм се в един морски модел на СПРО (Zalt Arc) , който се прави в нестандартен за Рьоби/ Спро размер : 4500.
Което ми вучи като екстра макарица за фидер от 3.90 - нито 4000 , нито 5000

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by dekata Пон 10 Фев 2014 - 21:42

Outsider написа:Като каза Рьоби - те ти задачка-закачка : ако приемем , че макарите от тази марка , и всичките им "клонове " се правят в един завод , качеството им ще бъде ли еднакво? По-конкретно : макара Рьоби ще се различава ли по нещо от СПРО , Граувел , и т.н?  (като вътрешно устройство и качество на материалите и сглобката?)  

Ей точно това се чудех и аз.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Admin Пон 10 Фев 2014 - 21:44

Outsider написа:
Бачо Илия написа:Правят се в една и съща държава, но не се правят в един и същи завод... Very Happy 

А бе не ми се рови , Бачо - даже бях намерил точния град и завода! Питането ми има конкретна причина ( ще кажеш , "ми вземи си Рьоби дето пише "Рьоби " нa него , и не се занимавай с глупости!"   Laughing ) - загледал съм се в един морски модел на СПРО (Zalt Arc) , който се прави в нестандартен за  Рьоби/ Спро размер : 4500.
Което  ми вучи като екстра макарица за фидер от 3.90 - нито 4000 , нито 5000

Новите Тубертинита имат такива модели , от Мариан  си взех шпула 5500 от Вертиго , която в момента е на Тубертини - Кобе...

Та въпросната шпула е с големина на Дайва 3012   Very Happy

Визуално нямат грам разлика , ценово почти също нямат разлика ... Защо си мислите ,че сглобката и материалите са различни?

Ванко- Барона имаше Спро / не си спомням модела/ много добре си беше!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Екселер 2500 / Екузима 3000 / Кобе 3500/ Заубер 4000/ Ветиго 5500/ 3012

След ново мерене се оказа ,че Вертигото е с някакви милиметри по-широко в диаметър !
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by s.a.m.i Пет 21 Фев 2014 - 20:35

Здравейте колеги Rolling Eyes .Знам,че темата е за пикер,но имам нужда от помощта Ви.Предложете ми макара за фидер
Garbolino squad super feeder medium.Дължина 3.60 м, тежи 235гр
Акция 20-75 гр
Макарата да е до 150 лв
Благодаря!
 Embarassed Embarassed Embarassed 
s.a.m.i
s.a.m.i
🐟 🐟

Брой мнения : 120

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Гост Пет 21 Фев 2014 - 20:38

Рйоби Заубер Question
[You must be registered and logged in to see this link.]

Новия Ексейдж
[You must be registered and logged in to see this link.]

Дреннан
[You must be registered and logged in to see this link.]



Последната промяна е направена от Божката на Пет 21 Фев 2014 - 20:46; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by s.a.m.i Пет 21 Фев 2014 - 20:42

Благодаря Божка,размер 3000 или 4000?
s.a.m.i
s.a.m.i
🐟 🐟

Брой мнения : 120

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Гост Пет 21 Фев 2014 - 20:47

виж и другите които добавих, задължително 4000!!!

П.п. Ти ли купи Скуада?! И аз го мислех ама друг път Laughing 
Да ти е честит! I love you 
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by s.a.m.i Пет 21 Фев 2014 - 20:59

Видях ги,но не мога да преценя.Абсолютен новобранец съм във фидер риболова,така че разчитам изцяло на твоя и останалите колеги съвети  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
А да аз я купих нямам търпение да я пробвам  Arrow 
s.a.m.i
s.a.m.i
🐟 🐟

Брой мнения : 120

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by dako Пет 21 Фев 2014 - 21:13

Като як фен на Гарболино те поздравявам за покупката. Скуад е наистина е най добрия избор в ценовия клас колега.
Макарата задължително 4000. Може и Шимано може и Дайва, Риоби какво ти е по сърце и по джоба. Suspect 
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by dekata Пет 21 Фев 2014 - 21:32

Тоя Дренан с тези три алуминиеви шпули май е най-доброто предложение Rolling Eyes Аз лично бих избирал между Дренана и Ексейджа Smile 

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Гост Пет 21 Фев 2014 - 21:48

s.a.m.i написа:Видях ги,но не мога да преценя.Абсолютен новобранец съм във фидер риболова,така че разчитам изцяло на твоя и останалите колеги съвет
Аз лично бих предпочел Заубера заради перфектния аванс, лекото тегло и добрите отзиви на колегите които го ползват! За мен и много от колегите, това е най-добрия избор в този ценови клас.
На второ място поставям Дреннана заради 3-те резервни шпули а и при сухи тестове и въртене в магазин, много ми допадна.
На трето място поставям Ексейджа който за парите си е много добра макара но все пак е в ниския клас на Шимано и според мен не може да се мери със Заубера! Въпреки всичко е доста добра макара и няма да те разочарова!

П.п. Ако се спреш на Заубер, търси такъв като този от линка, да е с фрезована дръжка а не с дръжка с копче за сгъване!!!
Тези с копчето след известно време получават лек луфт на сгъването!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Ивката Вълов Пет 21 Фев 2014 - 22:03

[You must be registered and logged in to see this link.]
ej twa e dobro

Вълов, пиши на Български!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by gog14 Пет 21 Фев 2014 - 23:05

Божката написа:

Дреннан
[You must be registered and logged in to see this link.]

Имам такава на 3000,перфектна макара.
Размер 4000 е 15-тина лева по скъп но мисля че ще е още по добра.

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by dantho.mihov Съб 22 Фев 2014 - 10:59

Разгледах линка към макарата на Дренан и ми стана чудно как така вместимостта на шпулите и при 0.16 мм. влакно и при 0.20 мм. е все 100 метра.
Иначе относно питането на колегата имам и фидера и Риобито. Но при по-дребни рибета - проблем с контрола. И го комбинирах с по-оборотната макара Шимано Sahara и съм мнооого по-доволен.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by veselinov Съб 22 Фев 2014 - 11:09

Комлектацията е с три различни шпули , съответно с различна вместимост...
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by dantho.mihov Съб 22 Фев 2014 - 12:21

veselinov написа:Комлектацията е с три различни шпули ...
Това е добре. Друго предимство, което виждам, че не носи излишно много влакно. Отпада нуждата от навиване на подложка.
Някой да знае какъв е драга ?
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Гост Съб 22 Фев 2014 - 13:14

dantho.mihov написа:имам и фидера и Риобито. Но при по-дребни рибета - проблем с контрола. И го комбинирах с по-оборотната макара Шимано Sahara и съм мнооого по-доволен.
Сега ако ни обясниш и каква е връзката между оборотите на макарата и контрола върху рибата, ще съдействам пред Коки да ти пише под името "Майстор в риболова" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Контрола идва от строя и дължината на пръчката а не от оборотите на макарата!!! Question 
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by dantho.mihov Съб 22 Фев 2014 - 14:58

Дребната Каракуда след като се закачи на куката, тръгва не към дълбокото, а към най-близкото й укритие. Било шавар, било някое островче от водорасли под водата. Та посоката й може да бъде странично на линията, а в някои случаи и в посока към брега. Много ядове има, ако успее да се скрие зад някой камък. Точно в такива ситуации, когато съм бил с Риобито, не един път не съм успявал да държа линията постоянно изпъната. Вината може и да е умен, но с по-високооборотната макара това е преодоляно.
Не така стои въпроса при по-едрите риби и особено при Шарана. Там вече оборотите са без значение, тъй като ваденето става с пръчката.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Dass Съб 22 Фев 2014 - 16:24

s.a.m.i написа:Здравейте колеги Rolling Eyes .Знам,че темата е за пикер,но имам нужда от помощта Ви.Предложете ми макара за фидер Garbolino squad super feeder medium. Дължина 3.60 м, тежи 235гр

... и да почерпиш за тубуса.   lol! 
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by s.a.m.i Съб 22 Фев 2014 - 19:04

То направо си е за черпня Suspect
Благодаря DASS!
Благодаря и на всички за съветите,най-вече Божката cheers 
s.a.m.i
s.a.m.i
🐟 🐟

Брой мнения : 120

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by iconu1977 Чет 11 Юни 2015 - 16:51

Да събудим малко темата,все ми е интересно защо се препоръчва размер 4000 пред 3000,при положение че са абсолютно еднакви,като изключим по дълбоката шпула на 4000 което означава мноого подложка,което ме дразни(макар и аз да съм с две сириота 4000).Говоря за един и същи модел.Вчера ми пристигна Гарболинчето на 3.00м.та за това и аз влизам в дилема кой размер Екусима да си взема ,а ако даде Господ и Зауберче Mad и Suspect
iconu1977
iconu1977
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 532

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Влади В Чет 11 Юни 2015 - 19:57

При мен Зaубер 4000 си пaснaхa идеaлно с Бийстмaстер нa 3.30, който е 175гр.
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Дидо Иванов Съб 11 Юни 2016 - 11:28

Здравейте,дойде времето да си купя по-добра макара за пикерчето (trabucco precision xt pro picker 2.70),спрял съм се на няколко модела,коя ще е най-подходяща? 1-Osako KD3000- [You must be registered and logged in to see this link.]   2-Fl feeder wind 3000- [You must be registered and logged in to see this link.] 3-http://www.nasluka-shop.com/makari/preden-avans/makara-cormoran-corcast-super-jet-4pif-3000.html Ако не стават препоръчайте ми някоя до 60-65лв.Благодаря предварително.
Дидо Иванов
Дидо Иванов
🐟 🐟

Брой мнения : 101

Върнете се в началото Go down

Питане за подходяща макара за пикерче - Page 2 Empty Re: Питане за подходяща макара за пикерче

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите