РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фидер за големите реки?

+11
aspius
boreto1
nasko83
matey49
butnik
Бачо Илия
chipri_sv
stich
topsoft
Коце
VNNaidenov
15 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by aspius Нед 14 Дек 2014 - 20:10

Моля дайте ми отговор, кога да търсим дистанции на голяма река.
aspius
aspius
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 379

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by nasko83 Нед 14 Дек 2014 - 21:57

aspius написа:Моля дайте ми отговор, кога да търсим дистанции на голяма река.

Колега, кога търсим дистанции на затворен водоем? Когато рибата се държи на вътре affraid На реката според мен е същото, друг е въпроса как ще ловиш на голяма дистанция. Аз съм пробвал много пъти, но не ми се получава, но съм гледал клипове как ловят на 60м. и се вижда кълване... affraid
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Outsider Нед 14 Дек 2014 - 22:01

aspius написа:Моля дайте ми отговор, кога да търсим дистанции на голяма река.

Ще започна с отговора на предния ти пост - това за ловенето на 80-100 метра на Дунава беше репортаж от световния шампион Алексей Страшни в един украински форум. Държали cа дъното със 150 грама , значи течението е позволявало ловенето на такава дистанция. Аз не ловя на такива  - нито мога да мятам на 80 метра с достатъчна  точност  Embarassed , нито имам пръчка с която да изстрелям подобна хранилка   на каквото и да било разстояние , нито моята река е от този тип  - при мене на повечето места от 20-30 метра нататък вече носи като перце 120 грама. Laughing

Сега  по втория въпрос - дистанция на река  се търси за да стигнеш до определена точка - праг , яма , мидени полета , която просто е прекалено далече. Едрата риба тъпо си седи в ямата , която е на 60 метра от брега , да речем , и ако нямаш инструмента да ловиш там , скубеш дребосък на 40. Razz
 В моя конкретен случай , реката има адски малко достъпни места , до които да можеш да се доближиш с кола и да разтовариш панаира. И обикновено пред тебе има някакъв пясъчен нанос , с дълбочина два метра , и някъде той свършва и почва спускането към по-големи дълбочини , и по-силно течение. Аз все още нямам въдица , с която да опитам да ловя на такива места , но знам точно каква трябва да бъде тя Question


Следния цитат е от репортаж от Световното по плувка , и дава обяснение  на тоталния провал на английския отбор. Няма да си играя да го превеждам - който живеe в Англия , сигурно е понаучил малко английски... Razz

"Waters such as the Dubrava channel, Canal Hensies, River Morava, Ostellato and many others, have no bearing on the type of venues that all the England squad fish, far from it. Most of our waters have a heavy commercial taint to them, our canals are narrow and shallow, our rivers run clear and slow (except when flooded!). And finally, our depths and flows have no comparison in relationship to European venues.
Idea Idea Idea

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Нед 14 Дек 2014 - 23:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Нед 14 Дек 2014 - 23:50

Това е реката и моста и не ми говори глупости ами земи се дигни и ела да го минеш пеша да ти издуха вятъра главата и да видиш как ловят хората риба от брега и на каква дистанция. Да ти кажа само се изказваш много неподготвен
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by aspius Пон 15 Дек 2014 - 6:51

Outsider написа:
aspius написа:Моля дайте ми отговор, кога да търсим дистанции на голяма река.

Ще започна с отговора на предния ти пост - това за ловенето на 80-100 метра на Дунава беше репортаж от световния шампион Алексей Страшни в един украински форум. Държали cа дъното със 150 грама , значи течението е позволявало ловенето на такава дистанция. Аз не ловя на такива  - нито мога да мятам на 80 метра с достатъчна  точност  Embarassed , нито имам пръчка с която да изстрелям подобна хранилка   на каквото и да било разстояние , нито моята река е от този тип  - при мене на повечето места от 20-30 метра нататък вече носи като перце 120 грама. Laughing

Сега  по втория въпрос - дистанция на река  се търси за да стигнеш до определена точка - праг , яма , мидени полета , която просто е прекалено далече. Едрата риба тъпо си седи в ямата , която е на 60 метра от брега , да речем , и ако нямаш инструмента да ловиш там , скубеш дребосък на 40. Razz
 В моя конкретен случай , реката има адски малко достъпни места , до които да можеш да се доближиш с кола и да разтовариш панаира. И обикновено пред тебе има някакъв пясъчен нанос , с дълбочина два метра , и някъде той свършва и почва спускането към по-големи дълбочини , и по-силно течение. Аз все още нямам въдица , с която да опитам да ловя на такива места , но знам точно каква трябва да бъде тя Question


Следния цитат е от репортаж от Световното по плувка , и дава обяснение  на тоталния провал на английския отбор. Няма да си играя да го превеждам - който живеe в Англия , сигурно е понаучил малко английски... Razz

"Waters such as the Dubrava channel, Canal Hensies, River Morava, Ostellato and many others, have no bearing on the type of venues that all the England squad fish, far from it. Most of our waters have a heavy commercial taint to them, our canals are narrow and shallow, our rivers run clear and slow (except when flooded!). And finally, our depths and flows have no comparison in relationship to European venues.
Idea Idea Idea

Благодаря. Напълно съм съглсен с теб, и аз ловя на не повече от 30 м. от брега. Нямам инструмент, с който да достигна 80 м. с 250 гр., като за сега ще си ловим рибите в ямите и праговете които са на около 30 метра, или ще чакаме ниски нива, нямам друг вариянт. Благодаря за отговора.
aspius
aspius
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 379

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by matey49 Пон 15 Дек 2014 - 12:10

Колега, практиката с фидер на река Дунав е показала , че няма как да задържиш хранилка на това мощно течение на 50-60 метра от брега. Там дълбочината започва от 5 метра и стига до 8-10 м. Ние с лодка на ямите поставяме камъни по 2 кг., да ловим сом и пак го влачи. Рибата с фидер на Дунава се лови до брега максимум до 30 м. Когато искаш да ловиш на по голяма дистанция се използват други способи. например с две въдици. Но това е друга тема за обсьждане.
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by dekata Пон 15 Дек 2014 - 12:46

Боре,не ми се водят безсмислени спорове.Дори под този ъгъл на снимките се вижда,че е далеч от 4-5км.При това тук имаме разлив и само маркер за дълбочини може да ме обеди,че на 100м дълбочината е повече от 3-4м. камо ли 20+м.Само на честна дума не вярвам Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Outsider Пон 15 Дек 2014 - 13:50

dekata написа:Боре,не ми се водят безсмислени спорове.

I love you И на мене , нищо че е зима.Question

Боре , предлагам ти да оставим спора , и всеки да лови с кото си знае , и с каквото му пасва. Аз на пролет сериозно мисля да си взема фидер с тест 240 грамаTwisted Evil , а на тебе ти пожелавам Весела Коледа , Честита Нова Година ,и много успехи в риболова.Suspect

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Dass Пон 15 Дек 2014 - 22:07

Пичове, аз от риболов на големи реки не разбирам - ловим рибета, само ако сами се хванат...

Ма не мога да разбера в тоя случай какво сте захапали Борето, като не сте прави! В долното си течение някои реки са широки повече от 4 км! Вижте Севърн, Мърси, Трент, ...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by dekata Пон 15 Дек 2014 - 22:14

И на 50м от брега са дълбоки 20+м.....дай да видя дълбокомера Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Пон 15 Дек 2014 - 23:42

dekata написа:И на 50м от брега са дълбоки 20+м.....дай да видя дълбокомера Very Happy
Даже на 15 метра е толко дълбоко,това да ти не е БГ ,тука мислят хората и правят диги и копаят да овладеят реката колкото могат .Затова е дълбоко,плуват кораби навсякъде в УК
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by matey49 Вто 16 Дек 2014 - 17:49

Боре много си прав и ти. На големите реки в Шотландия , поне моя син ми е разправял има шлюзове. Той ми е казвал. че няколко часа почти няма течение, след това идва много голямо и не може да се лови навътре. Предполагам, че и в Англия е така. Ще се радвам да науча нещо повече за тези големи реки и начина на ловене. Честита Коледа и Щастлива Нова година!I love you Suspect
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Вто 16 Дек 2014 - 18:23

matey49 написа:Боре  много си прав и ти. На големите реки в Шотландия , поне моя син ми е разправял има шлюзове. Той ми е казвал. че няколко часа  почти няма течение, след това идва много голямо и не може да се лови навътре. Предполагам, че и в Англия е така. Ще се радвам да науча нещо повече за тези големи реки и начина на ловене. Честита Коледа и Щастлива Нова година!I love you Suspect  
+1 Нивото на реките и каналите се регулира денонощно -навсякъде плуват специялизирани корабчета ,които чистят както дъното тъка и орязват дървета и храсти където е възможно
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by matey49 Вто 16 Дек 2014 - 18:47

Много ти благодаря! I love you
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Влади В Вто 16 Дек 2014 - 19:21

boreto1 написа:
 Нивото на реките и каналите се регулира денонощно -навсякъде плуват специялизирани корабчета ,които чистят както дъното тъка и орязват дървета и храсти където е възможно

И в България е така за това "никога" нямаме проблеми с реките и речните корита!!! study study study
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? - Page 2 Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите