РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фидер за големите реки?

+11
aspius
boreto1
nasko83
matey49
butnik
Бачо Илия
chipri_sv
stich
topsoft
Коце
VNNaidenov
15 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Фидер за големите реки? Empty Фидер за големите реки?

Писане by VNNaidenov Пон 23 Юли 2012 - 18:49

Става ли този фидер за риболов по Искър и Дунав,и какво Ви е мнението за него?

[You must be registered and logged in to see this link.]
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Коце Пон 23 Юли 2012 - 19:01

Аз съм твоя човек! Ловя с такъв 3,90 м Хеви, 50-150 гр акция, връхчета 1,5 oz 2 oz и 3,5 oz /ако не бъркам, че не е до мен/. Водачите са много широки, може да сложиш и 0,50 влакно. На Струма и Искър се държи перфектно. За Дунав мисля, че ще е по-добре Екстра Хеви, не съм ловил там с него. Това е версията от преди 2 години и не знам дали ще го намериш. Провери тук новите модели: [You must be registered and logged in to see this link.]
Като строй е полу-параболичен. Качеството на изработка е отлично.
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by topsoft Пон 23 Юли 2012 - 19:40

За Искъра повече от 120гр., макс 150 и то за екстремни случаи, както беше тази година точно като тръгна топенето, виж за голямата ряка си требе яка тояга.
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3226

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by stich Вто 24 Юли 2012 - 0:31

LIGHT SPOT HUNTER FEEDER

[You must be registered and logged in to see this link.]
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by chipri_sv Вто 24 Юли 2012 - 22:12

Не съм ловил с Корморан-а,но мисля че някой от колегите от Русе го има,та може да се пита.Иначе +1 за Хънтър-а!
avatar
chipri_sv
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 253

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by VNNaidenov Вто 24 Юли 2012 - 22:35

Съмнително евтин е Хънтъра.
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by stich Вто 24 Юли 2012 - 22:42

Тия на Бачо са при мен.Вервай ми това е фидера за големите реки!
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Бачо Илия Сря 25 Юли 2012 - 0:21

Да, така е и с кеф ги продадох на Васко на цена която ни устройваше и двамата, защото знаех че тези фидери са си точно за там, а аз ги ползвах дефакто като "дънарки" и ми беше жал за тях. Sad
Те, много "професори" по фидерите се навъдиха напоследък, ама някои са в отпуска "форевър", пък други ще си пишат за марка "шимано" след около месец, а за тези фидери, няма за какво да пишат, просто защото не са в час с материала, Найденов и ти също, бачовото! Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by VNNaidenov Сря 25 Юли 2012 - 14:55

А да не би след като си ги купил да си разбрал че не струват и тези 50 лв. и за това да си ги продал на Васко?
Не съм чул друг да има такъв фидер,пък камо ли да го хвали толкова.
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by chipri_sv Сря 25 Юли 2012 - 15:00

Каква му е на бачо файдата да ги хвали?Ако правилно ми разбираш въпроса?
avatar
chipri_sv
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 253

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by VNNaidenov Сря 25 Юли 2012 - 15:19

Не те разбирам точно,но има една поговорка:петел за 5 лева не може да пее за 10 лева.
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by chipri_sv Сря 25 Юли 2012 - 15:37

Напълно сте прав,колега!
avatar
chipri_sv
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 253

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by stich Сря 25 Юли 2012 - 15:42

Имам и лоши покупки за които съм изказвал без притеснение отрицателното си мнение.
Не съм от тези дето всичко що си вземат е врЪО!
Не съм виждал и пипал Корморана,сигурно е добра пръчка след като колегите я хвалят.
На мен лично не ми харесва погледната дори само на снимка,но това си е мое лично мнение,
както и положителното такова за хънтъра.
Щом имаш излишни пари, дай ги! Дано обаче имаш възможността да ги видиш и пипнеш и двете
на живо и тогава да прецениш сам дали си струва,и заслужена ли е тази разлика в цените.
Ти питаш - ние отговаряме и предлагаме. Вече решението си е твое.
Cheers! Smile

п.п.На Дунав ловя с фидер до 120 гр. на определени места обаче, а за тежки условия -
силно течение,големи дълбочини и тежки хранилки си требе кол.
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by chipri_sv Сря 25 Юли 2012 - 15:53

Васко,струва ми се че,темата е изчерпана.Всичко което написа последно,колегата трябваше да го знае.В този форум,до сега, не съм забелязал колега да е бил подвеждан да си купи нещо некачествено.Решаващо е дали ще се харесате взаимно с даденото нещо.
avatar
chipri_sv
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 253

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by butnik Чет 26 Юли 2012 - 8:40

За тежки хранилки аз използвам един хеви фидер на Мило Koex с две връхчета,няма нищо написано за него като инфо,но според мен е акция 120- 150гр.Тежи 296гр имам едва два риболова с него определено е за по-едри риби и големи дистанции.С лекота замята 70гр хранилки,строят му е полу-параболичен/не знам с едри риби дали няма да се сгъва до дръжката Very Happy /определено ще ми върши отлична работа при риболов на големи дистанции,при риболов с метод хранилки и риболов в бързите места по реката където се лови с хранилки 70+.Цената му в момента е 108лв.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Бачо Илия Чет 26 Юли 2012 - 14:06

VNNaidenov написа:Не те разбирам точно,но има една поговорка:петел за 5 лева не може да пее за 10 лева.

Найденов, за да не се луташ дълго между петли със съмнително пеене, грабвай от движение ей тоя от линка и си готов:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Не е от високите класове, които са с тези параметри, да не кажа че е е по-скоро в ниските класове и някои хора тук пак ще намерят как да ти се присмеят, но според мен ще става за "голяма река"!

п.п. мани ги тия ефтинджоси "хънтърите"- фидер за 50 лева не може да хваща като фидер за 250 лева.... lol! lol! lol!

п.п. ако ти си иска мааа..лко по-така петел, ама пак не е баш-петел, вторият фидер от линка по-долу:

[You must be registered and logged in to see this link.]

...и пиши какво си си взел, като го заприходиш!?? Very Happy Sad
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by matey49 Чет 4 Окт 2012 - 18:12

Споделям мненията за "Хънтърите" на Васко и Илийката. Тези евтини фидери се оказаха много добри за Дунава. Миналата седмица лових с тях на Дунава с 40 грама плоска хранилка и съм доволен. Но за пролетта и началото на лятото там си иска здрави прътове. Дори и сега ловя на река Осъм с тях.
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Съб 13 Дек 2014 - 22:08

Е това е направо лудница-снимки в нета
Big River Drennan Martin Bowler мряна Rod

Martin Bowler е пионер на водите при наводнения мряна риболов, което показва, че без значение колко тревожно оцветен или бърза река, мряна абсолютно обичам такива условия. В диктува точните възможностите и действието на пръта, Martin че трябва да бъде в състояние да стартира огромен фидер целия Trent или Севърн, има достатъчно запаси от енергия, за да се справят с големите риби в стърчат плува и все още да са достатъчно прощава да се избегне кука-дърпа , Тази изключителна празно има всички тези възможности, е достатъчно мощен, за да се използва с mainlines до £ 15 и комфортно ще се справят, необходими за провеждане дъното в крайна воден поток води.

Изцяло нова високо-модул въглероден заготовката е с тъмно платинен завършек с шахматно тъкат, лого графики от долната страна. Колкото по-дълго 26inch корк дръжка с винт надолу макародържач и гравирана капачка задника, улеснява двойно връчи режийни леене често е необходимо да се постигне много по банкови функции и застой райони на големите реки.

Заготовката е снабден със седем SiC линия водачи, само с one25mm вътрешен диаметър линия за употреба на приклада посредством до 9 мм накрайник пръстен, позволяваща спиране възела / Онлайн debries да премине свободно. Топ 6 инча (петнадесет сантиметра) от раздел на върха са бели за по-лесно видимост в условия на ниска осветеност и пръчката се оборудват с един единствен Drennan изотоп.

В комплект с подплатена и бродирана прът ръкав за лесно пренасяне на съставени пръчки. Предвидени също Три циповете и попълнете етикети ръкав.

[You must be registered and logged in to see this link.]
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Съб 13 Дек 2014 - 22:17

А туй
[You must be registered and logged in to see this link.]
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Outsider Нед 14 Дек 2014 - 1:10

Темата е за големите реки , Боре. Тоягите правени за английски условия просто не са достатъчно дълги за да изкараш достатъчно влакно извън водата. Нито имат мощност за наистина тежки хранилки... Виж в Европа с кво ловят хората:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Тва е само пример - всички специализирани фирми имат в каталога си пръчки с тест около и над 200 грама , и дължина 4.20 - 4.50 - и не е случайно. Wink

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Гост Нед 14 Дек 2014 - 2:29

Outsider написа:Темата е за големите реки , Боре. Тоягите правени за английски условия просто не са достатъчно дълги  за да изкараш достатъчно влакно извън водата. Нито имат мощност за наистина тежки хранилки...
Ванка, тук не си прав и го знаеш Laughing Laughing Laughing Razz
Нали си виждал моя бранд, със какъв арсенал разполага! Question

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Нед 14 Дек 2014 - 5:20

Няма да споря с теб ,просто ти си много по-знаещ от проектанти на въдици и т.н. -просто си купувам барбел пръчка 2.25либри тест (не айвън) и си ловкам лятото на река Тренд или Ouse
А това ако е рекичка ,направи си труда да видиш
[You must be registered and logged in to see this link.]
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Outsider Нед 14 Дек 2014 - 17:40

Божката написа:
Outsider написа:Темата е за големите реки , Боре. Тоягите правени за английски условия просто не са достатъчно дълги  за да изкараш достатъчно влакно извън водата. Нито имат мощност за наистина тежки хранилки...
Ванка, тук не си прав и го знаеш

Embarassed Embarassed  Не се изразих правилно , извинявай - имах предвид "barbel" пръчките дето Борката си мисли че могат да заменят или подобрят истински речен фидер...много смешно Cool
Истински пръчки за река в Англия се проектират , ПРОИЗВЕЖДАТ (все още)  и продават  , разбира се - "твоите" хора  вече ги знаем , а също Preston Dutchmaster 160 , Dutchmaster River , Tri Cast Dutch Trophy , Hardy Supero Extreme 14" ...

Борка , няма спор брат - достатъчно е ЕДИН път да видиш истинска река , и всичко ще ти се изясни - вярвай ми , не може да се лови на такава с пръчка от 12 фута , честноEvil or Very Mad Evil or Very Mad
Някъде пусках цитат от състезание в Словакия , прочети го два-три пъти , бавно , замисли се , и се опитай да си представиш такива условия : кошници от 150 грама  , смятай колко стават с храната , и тва го мяташ на 80-100 метра.Idea Idea Idea
Дълбочина от 6-8 метра и нагоре  , с много силно течение в Англия просто няма , затова не намериха къде да тренират за Световното по плувка. И затова станаха 16-ти ...Laughing Laughing  не е вашия риболов Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by boreto1 Нед 14 Дек 2014 - 18:59

Има колега и съм седял и гледал .Явно си като грамофонна плоча Smileреката Оунс е 4 -5км широка ,това щом според теб е малко браво .Дистанцията на която е възможен какувто и риболов от брега е максимум 50 м.дълбочината там е около 20+м.Ъпдейтвай си плочата Smile
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Гост Нед 14 Дек 2014 - 19:19

Боре, какво е туй море бе?
Темза е най-голямата река в Англия па е като поточе в сравнение с това което си написал Shocked
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by dekata Нед 14 Дек 2014 - 19:31

За пореден път се убеждавам,че Борката има сериозен проблем с дистанциите Laughing 4-5км. широка.... тва Мисисипи и Амазонка пасти да ядат Laughing Снимки от въпросната река...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дори и преляла няма и 500м.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Гост Нед 14 Дек 2014 - 19:37

dekata написа:[You must be registered and logged in to see this image.]
Laughing Laughing Laughing  Тава ша го прескачам с пикера на 8ft(2,4м) Question
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by dekata Нед 14 Дек 2014 - 19:38

Laughing Laughing Laughing

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by butnik Нед 14 Дек 2014 - 20:01

Боре,смени тревата бро Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by aspius Нед 14 Дек 2014 - 20:06

Outsider написа:
Божката написа:
Outsider написа:Темата е за големите реки , Боре. Тоягите правени за английски условия просто не са достатъчно дълги  за да изкараш достатъчно влакно извън водата. Нито имат мощност за наистина тежки хранилки...
Ванка, тук не си прав и го знаеш

Embarassed Embarassed  Не се изразих правилно , извинявай - имах предвид "barbel" пръчките дето Борката си мисли че могат да заменят или подобрят истински речен фидер...много смешно Cool
Истински пръчки за река в Англия се проектират , ПРОИЗВЕЖДАТ (все още)  и продават  , разбира се - "твоите" хора  вече ги знаем , а също Preston Dutchmaster 160 , Dutchmaster River , Tri Cast Dutch Trophy , Hardy Supero Extreme 14" ...

Борка , няма спор брат - достатъчно е ЕДИН път да видиш истинска река , и всичко ще ти се изясни - вярвай ми , не може да се лови на такава с пръчка от 12 фута , честноEvil or Very Mad Evil or Very Mad
Някъде пусках цитат от състезание в Словакия , прочети го два-три пъти , бавно , замисли се , и се опитай да си представиш такива условия : кошници от 150 грама  , смятай колко стават с храната , и тва го мяташ на 80-100 метра.Idea Idea Idea
Дълбочина от 6-8 метра и нагоре  , с много силно течение в Англия просто няма , затова не намериха къде да тренират за Световното по плувка. И затова станаха 16-ти ...Laughing Laughing  не е вашия риболов Question
Колега извинявай, видно е че ловиш на голяма река, но на 80 м. При 8м. дълбочина няма как да се риболовства на голяма река при течение около 6 км в час. Просто водата измества хранилката докато не стигне праг. Тежест от 200 гр. Неможе да се задържи. Но може ида не съм прав, аз съм ловил само на дунава, и ми се вижда безсмослено да се гонят дистанции от стометра, че и да се задържа хранилка.
aspius
aspius
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 379

Върнете се в началото Go down

Фидер за големите реки? Empty Re: Фидер за големите реки?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите