РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на Дистанция !

+6
fastera
ulf1113
topsoft
djidjo
nikiil
Ивката Вълов
10 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by fastera Пет 18 Мар 2022 - 22:07

Ееее…рекламата на новия 13фт Дистанс , как 😉😄
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by hristovpe17 Пон 21 Мар 2022 - 12:06

fastera написа:
Мое, лично мнение е, че за 70+м, един добре подбран булет е значително по точен от методна хранилка.
Относно “редуциране на плетките”, след фидер гъма (основно  ловя само с плетено влакно на такива дистанции), слагам 30-40 санта “парче” от по дебело флуора 0,22/0,24 и вече към него прикрепям повода с дължина колкото ми е нужен.
Колега гъма и парчето флорокарбон клуп в клуп ли го свързваш и има ли смисъл да се сложи шлаух върху двата клупа за да скрият възлите ?
avatar
hristovpe17
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 273

Върнете се в началото Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by Outsider Пон 21 Мар 2022 - 13:59

fastera написа:
Мое, лично мнение е, че за 70+м, един добре подбран булет е значително по точен от методна хранилка.
Мммммм...аз имам едни смътни съмнения по тоя повод...Ако метода е малък и тежък , той лети невероятно далеч , и доста точно. И страшно печели при замятане от липсата на един метър повод , а в полет - от липсата на стръв , която може да бъде сериозен " парашут"
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by djidjo Пон 21 Мар 2022 - 14:38

Outsider написа:
fastera написа:
Мое, лично мнение е, че за 70+м, един добре подбран булет е значително по точен от методна хранилка.
Мммммм...аз имам едни смътни съмнения по тоя повод...Ако метода е малък и тежък , той лети невероятно далеч , и доста точно. И страшно печели при замятане от липсата на един метър повод , а в полет - от липсата на стръв , която може да бъде сериозен " парашут"
Дам, е тва имах и аз в предвид. Именно този един метър повод бърка сериозно работата. Аз го виждам в полет как се усуква около влакното, като змия, и ми е смешно, като вземат да обесняват за този отвод дето видиш ли бил панацеята на фидер риболова. Единственото по-точно от метода е уиндоус без повод.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by fastera Пон 21 Мар 2022 - 16:02

hristovpe17 написа:
fastera написа:
Мое, лично мнение е, че за 70+м, един добре подбран булет е значително по точен от методна хранилка.
Относно “редуциране на плетките”, след фидер гъма (основно  ловя само с плетено влакно на такива дистанции), слагам 30-40 санта “парче” от по дебело флуора 0,22/0,24 и вече към него прикрепям повода с дължина колкото ми е нужен.
Колега гъма и парчето флорокарбон клуп в клуп ли го свързваш и има ли смисъл да се сложи шлаух върху двата клупа за да скрият възлите ?
Да, всички “връзки” по монтажа са “клуп в клуп”. Шлаух не слагам никъде, честно казано не съм и пробвал да крия възлите😉
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by fastera Пон 21 Мар 2022 - 16:10

djidjo написа:
Outsider написа:
fastera написа:
Мое, лично мнение е, че за 70+м, един добре подбран булет е значително по точен от методна хранилка.
Мммммм...аз имам едни смътни съмнения по тоя повод...Ако метода е малък и тежък , той лети невероятно далеч , и доста точно. И страшно печели при замятане от липсата на един метър повод , а в полет - от липсата на стръв , която може да бъде сериозен " парашут"
Дам, е тва имах и аз в предвид. Именно този един метър повод бърка сериозно работата. Аз го виждам в полет как се усуква около влакното, като змия, и ми е смешно, като вземат да обесняват за този отвод дето видиш ли бил панацеята на фидер риболова. Единственото по-точно от метода е уиндоус без повод.
Определено повода е “рисковата” част в цялата тая схема, но без него не може😄
Рядко ловя на метод, да не кажа, че последната година май май нямам такъв риболов😳
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by Outsider Пон 21 Мар 2022 - 19:57

fastera написа:

Определено повода е “рисковата” част в цялата тая схема, но без него не може😄

Laughing Laughing - да  а също куката и стръвта - без тях даже поводът няма да пречи толкова... Razz 
Майтапа настрана , ама на моменти има чуството че всеки десет сантиметра повод в повече , ти изяждат пет метра дистанция...

Подкрепям мнението за уиндоуса , това е най-аеродинамичната кошница на пазара .

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Риболов на Дистанция !  - Page 2 Empty Re: Риболов на Дистанция !

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите