РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Замятане с "Фидер" въдица

+26
Тони 72
TachkoT
Dass
shekira
MrRadev
dekata
gloupan - Киро
GogoBuboleto
iconu1977
stich
marian shimano
МИНЧО
pav4oo_79
boreto1
nasko83
Ванката
Георги Кръстев
Outsider
Ивката Вълов
Коце
Бачо Илия
dako
Doktor-5
VNNaidenov
Dermy
Admin
30 posters

Страница 4 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by MrRadev Вто 26 Мар 2013 - 23:16

В повечето случаи ти трябва да накараш рибите да ти дойдат на петното , в по студените периоди от годината рибата е по навътре но не мога да разбера какво удовоствие ще ти достави да ловиш платики и бабушки с хеви въдица освен ако разбира се не си на състезание и се надяваш на късмета си на голяма дистанция .
MrRadev
MrRadev
🐟 🐟

Брой мнения : 93

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 23:20

Тука не става въпрос дали си имал или имаш такава въдица а дали е постижимо изобщо с въдица това разстояние конкретно с медиум или лайт вариант при дължина 3.60 максимум.
Толкова ли е сложен въпроса ?
Може да защото и се излагат аргументи базирани на опит или познания в физиката и земното притегляне както и аеродинамиката на неживите тела Smile
Ето какво мисля аз.
Замятане на така дистанция е възможна, само при наличието на параболичен прът с широки водачи далекобойна хранилка тип..снаряд''Smile голяма шпула или макара с шпула за далечни замятания като Браунинг ХТ 60 мисля че беше коносовидна му е шпулата и не на последно място здраво и тънко влакно !!!
При по твърдите въдици го няма този камшичен истласкваш ефект си мисля аз !!!.
да си предтавим следната ситоация. Взимаш една топка или камъче в ръка и го мяташ като при замятането чупиш само китката а ръката ти седи дървена и виждаш до къде си заметнал. после със друг камък подобен на предния пак хвърляш но този път свиваш и лакътя и после и китката демек малко като бейзболистите. Всеки може да си направи този експеримент и да види по кой начин се мята по надалече.
Същото е и с въдиците.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 23:21

MrRadev написа:В повечето случаи ти трябва да накараш рибите да ти дойдат на петното , в по студените периоди от годината рибата е по навътре но не мога да разбера какво удовоствие ще ти достави да ловиш платики и бабушки с хеви въдица освен ако разбира се не си на състезание и се надяваш на късмета си на голяма дистанция .
Дори и на свободен риболов щредпочитам да ги ловя с хеви отколкото да няма риба по в брега и да си мокря червея Smile
Базирам всичките въпроси на Неделният излет който са направили на Искъра !!!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Бачо Илия Вто 26 Мар 2013 - 23:34

MrRadev написа:В повечето случаи ти трябва да накараш рибите да ти дойдат на петното , в по студените периоди от годината рибата е по навътре но не мога да разбера какво удовоствие ще ти достави да ловиш платики и бабушки с хеви въдица освен ако разбира се не си на състезание и се надяваш на късмета си на голяма дистанция .

Не бе човек, колегите минават с лодката и сонара(преди да тролят или помпят) и ги напипват на 70-80 м в някаква падина на Жребчево; напипват ги и на по-близка дистанция- 35-40 метра и аз си маам с два разни фидера, на две петна и се кефя(не ходя на състезания)!!! No cheers cheers
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by MrRadev Вто 26 Мар 2013 - 23:52

Добре де ,г-н Вълов от къде ще знае къде да метне без сонарна поддръжка Wink
MrRadev
MrRadev
🐟 🐟

Брой мнения : 93

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 23:58

MrRadev написа:
Бачо Илия написа:
MrRadev написа:.. .
...
...Добре де ,г-н Вълов от къде ще знае къде да метне без сонарна поддръжка Wink
Иво съм приятно ми е Smile
Бе аз имам доста голям проблем с определянето на дистанцията . Просто съм полу сляп с едното око и разстоянията са ми доста трудни така да се каже SmileЕдинственото н а което мога да се базирам това са оборотите които правя при навиването на макарата SmileАз схванах въпросът ти много добре. Каква е гаранцията че са по в брега ? Зимно време рибата се храни почти на място . Слагам храни в кавички. Ако и падне нещо пред сутата я го взела я не . Лятно време съм съгласен с теб ароматизатори и куп други добавки и рибата си идва ама зимата кво прайме

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Сря 27 Мар 2013 - 0:01

иво вълов написа:Тука не става въпрос дали си имал или имаш такава въдица а дали е постижимо изобщо с въдица това разстояние конкретно с медиум или лайт вариант при дължина 3.60 максимум.
Толкова ли е сложен въпроса ?


Изобщо не е сложен въпроса , и ти отговорих две страници по-назад Idea : не може ( това е мое мнение , и аз съм съгласен с него! Laughing Laughing ) да се метне на 80 метра с лайт или медиум прът от 3.60 м. -за специфична задача има нужда от специфичен инструмент.
И още един , път ама тоя път за последно и спирам , че ми писна : сериозното ловене на такава дистанция - ловене , а не да се правиш на луд , не е за всяка уста лъжица. Razz

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Бачо Илия Сря 27 Мар 2013 - 0:47

Правилнооо!!!! cheers И ако се лови на такива и по-големи дистанции- 70+(аз седемдесето и нагоре метра съм си ги определил за голяма дистанция с фидер), риболова е много труден, ако се ловят баби, каракуди, платики, морунаши и подобни риби, пък било то и гъсти и то не само при правене на петно(2х2м, да речем), а и по отношение на вятър, смяна на тегла и видове хранилки, върхове, индикации и какво ли не...и въобще, бая години усърдно цопкане и опит е необходим за да е човек в час с тази работа...а вече има и варианти за нощен риболов с фидер на определени водоеми(по подразбиране- като пиша по тези въпроси, паткарниците не влизат в това число)! Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by marian shimano Сря 27 Мар 2013 - 0:56

Бачо Хипер лупа е заместен от форсмастера или от венджънса , а Джойчето е голям смях.значи един съм пропусннал. Suspect
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by МИНЧО Сря 27 Мар 2013 - 9:56

Dass написа:Не знам какви 80 м коментирате, но докато бях при вас Кирето направи две "силови" замятания. По мое мнение не бяха повече от 65, в най-добрия случай 70 метра...
Освен на замятането на Кирето към водата, трябваше да присъстваш, и когато мятах празната кошница по брега. Дистанцията беше 45м. Пръчката е Адвенчар 3.50 с връх 1оз и влакно 0.20. Макарата е Тика 30-ка, а кошничката стандартна 35гр. Коки също мяташе с Адвенчар/не си спомням дали не беше 3.90/, но със сменени водачи с по-големи, като ползваше далекобойна хранилка. Визуално се виждаше, че мята по-далече. Да речем, че не бяха 20м. а 15м, това прави 60м. дистанция.
Сега стигнахме до същественото. Кирето беше оборудван с хеви 3.90м, връх 2.5-3оз. и хранилка "бомба". Дистанцията, която достигаше, надминаваше чувствително тази на Коки. От тук нататък е въпрос на проста аритметика, която всеки може сам да си направи. Тези сухи приказки може-не може, ги оставете за на масата. Не коментирам точноста въобще, но да ми обяснява някой, че тази дистанция е химера за поддържане с фидер, и че няма смисъл щото разбираш ли ще си я привлечеш на каквато ти трябва дистанция, просто е най-малкото несериозно.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Admin Сря 27 Мар 2013 - 10:04

Е това е голата истина, много добре си го обяснил Минчо...
Аз лично се разхождах по-брега с кошничката на Минчо защото ми се струваше ,че няма как да мята на 45 метра!
Вярно ,че не съм изключително снажен но правих големи крачки и те бяха 45 бр. !
Аз бях с 3,9 то и карбонов връх 1 оз 80 см. с големи водачи , ако върха ми беше по-твърд , може би щях да дигна още малко!!!
Първия път метнах по-навътре без клипс, след това няколко пъти намалях докато успея да достигам клипса...
Само за протокола на далечната дистанция нямах и почукване....


avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by marian shimano Сря 27 Мар 2013 - 10:05

Има един баланс на фидера при който кастинга намалява , примерно 360см фидер с 0,5 унции мята по-малко от колкото ако връхчето е 1,5 унции, принципа е ,че с по-твърди връх исползваме цялата дължина на кривата при изхвърляне. Това също е фактор.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Коце Сря 27 Мар 2013 - 10:50

И аз съм съгласен с тази теория.
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Бачо Илия Сря 27 Мар 2013 - 12:59

МИНЧО написа:..............Тези сухи приказки може-не може, ги оставете за на масата. Не коментирам точноста въобще, но да ми обяснява някой, че тази дистанция е химера за поддържане с фидер, и че няма смисъл щото разбираш ли ще си я привлечеш на каквато ти трябва дистанция, просто е най-малкото несериозно.

+1 Абсолютно потдържам това мнение- ако се лови със сериозен фидер с достатъчно по-голям резерв в кастинга, с правилно подбран връх и кошничка, с напълнена шпула и клипсирана линия, няма никакъв проблем да се захрани и потдържа петно 1.5х1.5 или 2х2 метра на 70-75 метра дистанция. Друг е въпроса ако се лови с лек фидер и се правят опити да се изкопчи максимума от него като дистанция- е, тогава номера с точноста не става, еле и пък ако духне и лек ветрец..... Idea Wink

п.п. колкото до кастинговите хранилки, моделите "frame"(рамка) изцяло метални, също са трепачи, с монтаж "хеликоптер" или "патерностер"; мисля че съм качвал снимка в темата за кошничките. Idea

п.п.п. ето за този тип хранилки става дума(без най-дясната)- на снимката са 25, 35 и 45 гр:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by shekira Сря 27 Мар 2013 - 14:18

Не знам дали са за на масата тия приказки,ама да ми сравняваш замятане по брега и в водата...някак си.Имам предвид съпротивлението на водата при потъването.Така че извади някои и друг метър от сметката.ако пък е и плетеняк двойно.еле и ако е 10метра дълбочината.момчета и ние чат пат ходим за риба та горе доло сме в час.Та тати ша ми купи колело ,ама някой друг път. cheers
shekira
shekira
Модератор
Модератор

Брой мнения : 635

https://www.facebook.com/Mmyname#!/ivan.shentov.5

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Бачо Илия Сря 27 Мар 2013 - 15:00

По принцип, за дистанция на кастинг се "брои"- от точката на цопване на тежеста във водата, до върха на пръта, след моментално убиране на корема от вятъра, обаче. Idea Wink Това е "дистанцията на замятане", пък къде точно ще падне на дъното и в зависимост от дълбочината колко още ще уберем е отделен въпрос... "колкото повече, толкова повече"! Very Happy

п.п. колко ще е разстоянието от върха на пръчката до кошничката на дъното е в зависимост от дистанцията на замятане и дълбочината и се изчислява по питагоровата теорема:

[You must be registered and logged in to see this link.]

lol! lol! lol!
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by stich Сря 27 Мар 2013 - 15:26

Ако отпусна влакното след приводняване кошника ще си потъне точно под точката на цопване или - 1 метър най-много.
Друг е въпроса,че така рискувам да оплета повода и 5 минути да обирам пазва.
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by marian shimano Сря 27 Мар 2013 - 17:21

На тези метри няма как при отпусната линия при потъване да оплетеш, пак линията потъва поднаклон а повода вертикално.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Сря 27 Мар 2013 - 18:56

МИНЧО написа:Тези сухи приказки може-не може, ги оставете за на масата. Не коментирам точноста въобще, но да ми обяснява някой, че тази дистанция е химера за поддържане с фидер, и че няма смисъл щото разбираш ли ще си я привлечеш на каквато ти трябва дистанция, просто е най-малкото несериозно.

Со кротце , со благо , и четем по-внимателно. Question
И за да няма недоразумения , може и да аз да обясня по-внимателно кво имам предвид. Embarassed Нямам съмнение , че може да се мята с подходящия фидер на 70-80 метра. Най-вероятно и аз ще мога... Laughing
Казах , и повтарям , че едва ли някой - айде , да се поправя Wink Very Happy - едва ли много хора могат да ловят на тази дистанция , и не ми се вярваше че ще ми се наложи да обяснявам кво имам предвид във фидерен форум , деа!
Ако няма да коментираме точността , за кво изобщо си чешем езиците?- аз виждам нещата така - рядка риба в началото на сезона , ние имаме петно 3 X 3 метра . Можеш да имаш едновременно пет риби на петното , никоя от тях да не е на по-близо от метър до стръвта ти , и за времето , което хранилката стои на дъното , преди да презаметнеш , така и да не се доближат. Idea Idea
Движат се бавно в студената вода , добичетата флегматични. Laughing Laughing Ако това те устройва - нищо против , аз това не го смятам за ловене на фидер.

Глей сега кво имам аз за точност - есента лових сомчета тука на едно езеро - на трийсе метра , разбира се Cool , клипсован както си му е реда , при замятане полагам пръчката върху стойката с едно и също движение всеки път , дистанцитята е контролирана до сантиметър. За страничното отклонение се целя в отражението на един телефонен стълб или дърво , не си спомням , като гледам да цопна точно там , а не двайсе санти вдясно ( и на 30 метра не е лесно.) По едно време късам в нещо на дъното , правя си нов монтаж , и след две мятания си вадя....шок лидера с повода и куката , които бях скъсал! Cool Laughing
Аз търся това. 2 X 2 метра петно вече е компромисен вариант , и в 80% от случаите , рибата ще дойде и на 50 метра - освен ако наистина няма реална причина да стои далеч : речно корито , праг , нещо от сорта. Тогава.....тренировка му е майката.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Dass Сря 27 Мар 2013 - 19:24

МИНЧО написа:Освен на замятането на Кирето към водата, трябваше да присъстваш, и когато мятах празната кошница по брега. Дистанцията беше 45м.

И каква е логиката да мятате железа (или каквото и да е) по брега? Па и после да я мерите на крачки... Не е ли по-лесно просто да преброите колко оборота навивате на макарата?

А и съм абсолютно съгласен с Outsider, че след като не се гони точност, каква е изобщо идеята да хвърляш на 80-100 м? Да гониш единични заблудени риби?

stich написа:...
Друг е въпроса,че така рискувам да оплета повода и 5 минути да обирам пазва.

Според мен няма никакво значение за оплитането на повода да ли ще държиш влакното или не СЛЕД като фидера е вече във водата. Повода почти винаги потъва след кошничката. Ако е задържано влакното преди да "цопне", то повода ще е пред кошничката.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by TachkoT Сря 27 Мар 2013 - 19:38

Dass написа:Според мен няма никакво значение за оплитането на повода да ли ще държиш влакното или не СЛЕД като фидера е вече във водата. Повода почти винаги потъва след кошничката. Ако е задържано влакното преди да "цопне", то повода ще е пред кошничката.
Имаше една песен "А дали е така кой ще ми каже? Аз вървя по света ... и т.н.", та и аз питам дали е така. Туй, че съм задържал влакното преди да цопне не гарантира, че няма да оплета.
За дистанцията всичко според ситуацията. Примерно ловя платика октомври по нашия край след 50тия метър на един водоем и колкото по-навътре толкова по добре. А ве исках да кажа не трябва да се дават крайни мнения всичко е според ситуацията.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Dass Сря 27 Мар 2013 - 19:48

Абсолютно съм съгласен, че понякога трябва да се разчита на дистанция, но това е хаотичен риболов и понежа не мога да хвърлям точно (а и много малко го могат!) на по-голяма дистанции, не виждам смисъл от "сватбарска стрелба" по гьола.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Сря 27 Мар 2013 - 19:49

Гледам филм на Доме в момента
[You must be registered and logged in to see this link.]
Лови с фидер хеви на 3.9 и лови риби на 70 метра Шарани с пружина !!!!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Нед 31 Мар 2013 - 20:09

Днес правиx малко експерименти....за риболова ще пиша утре , ако не съм забравил че съм бил за риба , понеже излета беше от тези , които бързо се забравят. Razz
Значи , зверския вятър сериозно ме накара да се замисля за живота на щеката , та извадих хеви фидера да пробвам ловене малко по-далеч от обичайното . Забележете , в условията на същия този вятър. Question С кошница от 50 гр. мятах на 55 метра ( хеви фидер , плетеняк 0.12 , шок лидер 0.28) От време на време не достигах клипса , като за да го достигна , се налагаше наистина хамалско замятане... Почвам да си мисля , че от хеви до хеви има разлика , и неправдоподобната лекота на Дайвата е постигната за сметка на недостатъчна мощност. Idea После минах на кошница 60 гр. от далекобоен тип :

[You must be registered and logged in to see this image.]

... и вече стигах до клипса всеки път , като можен да метна и няколко метра отгоре , ако бях поискал. Cool Да речем , до 60. Мисля , че ако го нямаше вятъра , и ако бях ставал от стола за замятане , сигурно щях да спечеля още няколко метра , но не много... Точност : стараех се да компенсирам вятъра , и в повечето случаи беше ....айде , да речем , горе-долу. Embarassed Embarassed
На поривите обаче , имаше и отклонения от порядъка на 15 метра встрани , така че ако ще се ходи на фидерни състезания , по този въпрос ще трябва да се работи. Oсновният проблем обаче , и причината за слабия резултат беше дълбочината от под два метра , която прави адски кофти комбинация с падаща като противолодъчна бомба тежка хранилка Like a Star @ heaven

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by dekata Нед 31 Мар 2013 - 20:46

Outsider написа:....падаща като противолодъчна бомба тежка хранилка...

Щом не са изплували мъртви риби пак е било добре Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Нед 31 Мар 2013 - 21:28

dekata написа:
Outsider написа:....падаща като противолодъчна бомба тежка хранилка...

Щом не са изплували мъртви риби пак е било добре Very Happy

Не - те спонтанно еволюираха , и се спасяваха с пълзене в храстите на отсрещния бряг Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by dekata Нед 31 Мар 2013 - 21:32

Laughing

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Admin Пон 15 Апр 2013 - 21:45

Та какво казахте за дистанцията ???





На втория клип са 100 м. , така като гледам как му се удря в клипса , има поне за още 10 тина метра...



avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Пон 15 Апр 2013 - 23:32

Ми...те това казвахме:
Outsider написа:Дистанциите от 80 метра нагоре са територия на другаря Цаматаро , и на такива като него - виж им тоягите !


Тоягата от първия клип е специално правена за постигане на супердистанции ( спред инфото на производителя) Цитирам : "Девиза е : далеч , още по-далеч! Благодарение на невероятно мощния си бланк ,този прът ще ви позволи да ловите комфортно на дистанции от 70 до 100 метра . За разлика от досегашните ви опити , с него няма да имате никакъв проблем с надхвърлянето на 100 м. "

Точно катo уклея по триста в час - тренировки , тренировки , тренировки.....


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by marian shimano Сря 17 Апр 2013 - 10:09

Леле тея какви жиляциса, на забавено се вижда как след пускането на влакното имат един оборот поклащане САМО.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 4 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите