РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Замятане с "Фидер" въдица

+26
Тони 72
TachkoT
Dass
shekira
MrRadev
dekata
gloupan - Киро
GogoBuboleto
iconu1977
stich
marian shimano
МИНЧО
pav4oo_79
boreto1
nasko83
Ванката
Георги Кръстев
Outsider
Ивката Вълов
Коце
Бачо Илия
dako
Doktor-5
VNNaidenov
Dermy
Admin
30 posters

Страница 3 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Admin Вто 26 Мар 2013 - 16:49

иво вълов написа:Добре с далекобойни кошници не се ли увеличава шанса с медиум или лайт фидер за по далечно мятане , поне с една идея ?

Увеличава се и то с няколко идеи....
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 16:52

Калин Стоянов написа:
иво вълов написа:Добре с далекобойни кошници не се ли увеличава шанса с медиум или лайт фидер за по далечно мятане , поне с една идея ?

Увеличава се и то с няколко идеи....
Добрем, значи имам някакъв напредък.
Какво разбрахме до сега, ако не разполагаме с лонгкаст въдица а примерно с медиум или лайт модели на 3,60 или 3,40 метра то може да постигнем по далечна дистанция с точно този тип хранилки Smile
Разбира се не 80 метра но доста близка дистанция до тази Smile това исках да знам. Отивам за кошници утре Smile
Абе за пикера дали ще стане а ?
Това Гарболино супер скуад е ебати тоягата ти казвам !!!
С ди-флекс върха по едно време го вързах на възел ебахси !!!! супер меко йестее. Малкият вовоем на враждебна не знам колко е ама с пикера и кошница от 20 грама и пълна с храна хайде 30 да са ако заметна малко по силно си мятам на отсрешният бряг. правех си некакви такива викам дай да опитам и супер яко !!! а колко е широк не зная. Ако не вярва някой да идеме да му покажа Question
Въдицата е параболик, и колкото и да е крехка при правилно замятане това бижу мята 30 40 грама хранилка одма без грижи и без страх че ще се строши Smile

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by boreto1 Вто 26 Мар 2013 - 17:06

С фидер Дуке-3.60 с карбоновият връх метода 35гр.на дренан 80-90м.без проблеми но без ластик на клипса и без шок директно на основното 0.25 много доволен от въпросният фидер бих си купил пак същият
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by GogoBuboleto Вто 26 Мар 2013 - 17:43

iconu1977 написа:Мерси,просто с катанката си имам и пикер и лайт,това ми хареса че е две в едно.Ако мога да си взема и един медиум или хеви,ще си покривам 99% от нуждите за сега!!А относно антареса и аз го харесвам ама не съм ДОКТОР Sad Като не учехме на времето на ти сега,ще хващаме със катанки Mad

Ицонка, май не си ме разбрал Smile
Идеята ми беше не да си купиш х'Антарес, а медиум фидер на тази дължина, който ще ти върши идеалната работа. Демек говорим за едно и също. Антареса си е просто глезотия, сигурен съм, че и една Катана или Бийтмастер ще вършат същата работа.
GogoBuboleto
GogoBuboleto
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1723

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by GogoBuboleto Вто 26 Мар 2013 - 17:45

[quote="gloupan - Киро"]
GogoBuboleto написа:
iconu1977 написа:Гога ти май не си прочел за какво си говорим със Бачо. Laughing
Разбрах, че ти трябва фидер за по големи дистанции и кошнички, защото това което го имаш е добро, но все едно имаш пикер, прекалено меко е и мисля, че нямаш нужда от хеви, а от някакъв медиум. Даже моя Мавър, дето го продадох ставаше за тази цел, ама да не говорим,че много хора ме съветваха да не го давам...
Какъв Мавер си имал
[You must be registered and logged in to see this link.]
GogoBuboleto
GogoBuboleto
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1723

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Вто 26 Мар 2013 - 19:42

иво вълов написа:[
Разбира се не 80 метра но доста близка дистанция до тази Smile това исках да знам. Отивам за кошници утре Smile


Без намерение да гася ентусиазма ти - тва е като гасиш вулкан с две лъжици вода Laughing Laughing Laughing - кво точно мислиш да правиш на дистанция "близка до 80-те метра"? Shocked Shocked Shocked Загложди ме любопитство , просто...


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by dekata Вто 26 Мар 2013 - 20:02

Как какво-ще детронира Мич Смит Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 20:14

Ванка, онзи ден колегите са ходили на Искъра, рибите са били доста навътре. Ако аз бях с тях, с моите въдици нямаше да мога според написаното по горе да хвана нищо защото рибите бяха точно там където е ловел Кирето на 80 метра от брега !!!
СЛед като няма такива въдици или съм имал но съм продал не ми с еиска да давам пак пари за въдици хеви и лайт спотове и тем подобни и ми се искаше да знам дали мятането на тази дистанция с моите въдици е възможно това е !!!!
Въдица на 3.45 м до 80 грама !!!
Май не !!!!
Или >>>>>>????????????

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Вто 26 Мар 2013 - 20:25

иво вълов написа:Ванка, онзи ден колегите са ходили на Искъра, рибите са били доста навътре. Ако аз бях с тях, с моите въдици нямаше да мога според написаното по горе да хвана нищо защото рибите бяха точно там където е ловел Кирето на 80 метра от брега !!!

Аз бих оставил метрите да тежат на съвестта на този , който ги е мерил... Question Дано не си спечеля врагове , но вероятността някой в България да може успешно и точно да захранва и лови на 80 метра , ми е доста съмнителна.

Ти се научи да храниш в петно колкото вестник на 40 метра , доста по-добре е отколкото да захранваш площ като олимпийски басейн на 60. Razz
И ако се каниш да напишеш , че на 40 си като Василий Зайцев Laughing Laughing , помисли си два пъти - търся си свежа фраза за подпис Twisted Evil

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by VNNaidenov Вто 26 Мар 2013 - 20:30

Може да не съм вещ,но да да акъл и аз как се хвърля с пикер на 100 метра.
Навивате монофил 0,14,не много скъп,хранилка 20-30 гр.,първо хвърляне без усилие на 15-20 метра,слагате влакното на клипса,замятате с всичка сила,хвърляте и 100 метра са минималната дистанция на която ще иде хранилката.Да поизчистите темата ли????????????
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by dako Вто 26 Мар 2013 - 20:33

Laughing
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Admin Вто 26 Мар 2013 - 20:35

Outsider написа:
Аз бих оставил метрите да тежат на съвестта на този , който ги е мерил... Question Дано не си спечеля врагове , но вероятността някой в България да може успешно и точно да захранва и лови на 80 метра , ми е доста съмнителна.

Почти съм убеден ,че бяха може би повече....
За да съм точен освен ,че хранилката беше "бомб" в нея имаше още едно топче което беше и то около 15 гр.
Влакно на макарата почти не оставаше , така ,че оставям вие да прецените колко е било....
За точност не говорим , точност нямаше ....
Още повече ,че се ловеше и без клипс...
Просто рибите бяха по-навътре!!!
Тази седмица живот и здраве ще меря с точност....
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Георги Кръстев Вто 26 Мар 2013 - 20:39

Какво ти пука дали си точен на 80м , като само там има риби и само ти си при тех Laughing
Георги Кръстев
Георги Кръстев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 486

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Бачо Илия Вто 26 Мар 2013 - 20:39

Явно тук темата взе да се залайтва...както обикновено де, пък после: "Кирето туй, Кирето онуй...". Very Happy Very Happy Cool

п.п. миналата година есента, след всеки от последните три излета на Жребчево, после по два дена имах мускулна треска от 75+ и тежките пружини. Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 20:55

Много обичам да се шегувам и аз , моите са толкова тънки че никой не ги усеща !!!
Сериозно съм се отнесъл към въпроса, шегите ми допадат, но не ми помагат грешка не ни помагат.
Ясно е, че на такава дистанция просто трябва да си някакъв шампион за да целиш едно и също петно всеки път та дори това да е в някакъв радиус от 2 метра .
Тук обаче не говорим за точност а за достигане на тази цел !!!
Има моменти в нашето хоби , когато рибата се дръпва на вътре, говорим за затворени водоеми, на Дунава кат метнеш на 80 метра на вътре и ти отива и въдица и кошнница и всичко отива по дяволите Smile
Значи всички знаем, че с Спотовете се постига това. Хайде сега да помислим с Фидерите(късите това възможно ли е ????
Кой и колкоот вас са опитвали и са го правили >>
Аз лично съм опитвал, и мога да кажа, че с въдицта която имам си мятам спокойно повече от 50 метра !!! до 80 са още 30 да ма говориме за въдица 3,40 Smile Казвам го щото на един риболов си броях оборотите на макарата искарах ги 75 средно по 80 санта на оборот или така си мисля аз на рьоби аплаус за един оборот колко обира макарата ? Та са около 60 метра айде от мен да мине 50 !!!
и е медиум !!!
до 80 са още 30 е тия 30 искам да ги постигна . КАк >?

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by MrRadev Вто 26 Мар 2013 - 20:59

До колкото разбирам имало е игра на тото при тази съмнителна дистанция което в общи линии противоречи на това за което сме тук .
MrRadev
MrRadev
🐟 🐟

Брой мнения : 93

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by shekira Вто 26 Мар 2013 - 21:14

MrRadev написа:До колкото разбирам имало е игра на тото при тази съмнителна дистанция което в общи линии противоречи на това за което сме тук .
Съмнителна и още как.Някой път трябва да ми покажете как се мятат 70/80 метра с хранилка и медиум фидер на 3.60. Shocked
shekira
shekira
Модератор
Модератор

Брой мнения : 635

https://www.facebook.com/Mmyname#!/ivan.shentov.5

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Admin Вто 26 Мар 2013 - 21:16

shekira написа:
MrRadev написа:До колкото разбирам имало е игра на тото при тази съмнителна дистанция което в общи линии противоречи на това за което сме тук .
Съмнителна и още как.Някой път трябва да ми покажете как се мятат 70/80 метра с хранилка и медиум фидер на 3.60. Shocked

Въпросния фидер е 3,9 метра и по-скоро е клонящ към хеви.....
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 21:20

Всичко е възможно, тези които не са опитали нема как да поверват. Аз лично не ме е страх да опитам и опитах и видех , че се доближава до дистанцията.
Сега хайде да ги подредим така. Тънко влакно примерно плетено да е или монофил 0.20 или 0.22. Далекобойна хранилка голяма шпула дълъг прът.
Е кажи ми нема ли ги метне ???? е неее
Карате ме да ида утре да си купя пак GLob на 3.0 дето е до 120 грама акция да си взем аедна далекобойна и да ида на Пънч-а да правя опити !!!
Щом с МЕдиум мяташ 50 метра защо не с хеви да метнеш 80 ??????????????
Въпроса е да метнеш с Медиум тия метри !!!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Георги Кръстев Вто 26 Мар 2013 - 21:21

А с какво влакно е мятал?
Георги Кръстев
Георги Кръстев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 486

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 21:22

Ето това е въпроса ???? + от мене Жорка

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by marian shimano Вто 26 Мар 2013 - 21:41

Калин Стоянов написа:
Outsider написа:
Аз бих оставил метрите да тежат на съвестта на този , който ги е мерил... Question Дано не си спечеля врагове , но вероятността някой в България да може успешно и точно да захранва и лови на 80 метра , ми е доста съмнителна.

Почти съм убеден ,че бяха може би повече....
За да съм точен освен ,че хранилката беше "бомб" в нея имаше още едно топче което беше и то около 15 гр.
Влакно на макарата почти не оставаше , така ,че оставям вие да прецените колко е било....
За точност не говорим , точност нямаше ....
Още повече ,че се ловеше и без клипс...
Просто рибите бяха по-навътре!!!
Тази седмица живот и здраве ще меря с точност....

Вземи ме с тебе да покажа тва онова , Suspect I love you
Обещавам краш тестове. Like a Star @ heaven



ПП: много се навъдихте с Хантареси, аз сменям на Аспаер
[You must be registered and logged in to see this link.]

ПП: под Катаната е Венджънс,Аливио,Форсмастер, но Катанката ми беше слабост.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by shekira Вто 26 Мар 2013 - 21:47

иво вълов написа:Всичко е възможно, тези които не са опитали нема как да поверват. Аз лично не ме е страх да опитам и опитах и видех , че се доближава до дистанцията.
Сега хайде да ги подредим така. Тънко влакно примерно плетено да е или монофил 0.20 или 0.22. Далекобойна хранилка голяма шпула дълъг прът.
Е кажи ми нема ли ги метне ???? е неее
Карате ме да ида утре да си купя пак GLob на 3.0 дето е до 120 грама акция да си взем аедна далекобойна и да ида на Пънч-а да правя опити !!!
Щом с МЕдиум мяташ 50 метра защо не с хеви да метнеш 80 ??????????????
Въпроса е да метнеш с Медиум тия метри !!!
По добре вземи една шаранска сопа сложи и 100грама тежест отиди на някой стадион и ще разбереш колко си далеч от стоте метра.Аз лично съм го пробвал.В форума има може би един който я достига тази дистанция и тва е Мими е чат пат ги почупва,а другите малко ша ма извинявате.
shekira
shekira
Модератор
Модератор

Брой мнения : 635

https://www.facebook.com/Mmyname#!/ivan.shentov.5

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by dekata Вто 26 Мар 2013 - 21:57

един който я достига тази дистанция и тва е Мими

И то с метод хранилка Wink И аз бях голям оптимист в дистанциите преди време, на дънните.Мятам с 90-100гр. тежест колкото сила имам.Пръчката,шаранджийка нищо особено,няма какво да я пазя.Цопва оловото,викам си -баси дистанцията направих.Почвам да навивам и броя врътките...80м. Shocked Sad А бях сигурен,че съм минал 100-те.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Outsider Вто 26 Мар 2013 - 22:22

иво вълов написа:Всичко е възможно, тези които не са опитали нема как да поверват. Аз лично не ме е страх да опитам и опитах и видех , че се доближава до дистанцията.

Видял си това , което си искал да видиш. Question Дистанциите от 80 метра нагоре са територия на другаря Цаматаро , и на такива като него - виж им тоягите ! "Средностатистическия " немски фидер на 4.20 (абсолютно си прав за дългата сопа) тежи близо половин кило - мощна , яка бланка , която да може да се товари ама наистина хамалски!
Аз най-чудовищната дистанция , която съм виждал беше( на око) сигурно над 150 метра Shocked Shocked Shocked - майстор на сърфкастинга , петметров телескоп , огромна макара заредена с 0.17 , коничен шок лидер , олово от близо 200 грама....и странично замятане( като хвърляне на чук) , почти цяла окръжност -на състезания са забранени , понеже риска за оклоните е страшен :face: :face:
Ако наистина си решил да се впускаш в тоя бизнес , не си играй на шикалки , а си тързи хеви тояга 4.20 , и се приготви за дълги тренировки....500 Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Dass Вто 26 Мар 2013 - 22:39

Не знам какви 80 м коментирате, но докато бях при вас Кирето направи две "силови" замятания. По мое мнение не бяха повече от 65, в най-добрия случай 70 метра...
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 22:43

Outsider написа:
иво вълов написа:Всичко е възможно,...
Видял си това , което си искал да видиш....
Lejos de los quinientos estoy.... Не това е идеята. Идеята е и въпросът е дали може да се достигне и как ?
Или е зрителна измама или де да знам .
Относно Мими ще ви издам една тайна. Мими е претръпнал отдавна !!! Той хвърля уверено. Той си има перфектен начин на замятане и за нас това е лудост, но не е така !!!
Мен също ме беше страх и си мее страх все още, все пак пари съм дал не дуле. Той познава въдиците си иим знае възможностите. Когато Му дадох моята въдица също не искаше да хвърля силно Smile
Той има техника на замятане и това е много важен фактор при далечни дистанции. Богров му е помогнал и с това освен с шараните. всеки път си позиционира метода по един и същи начин прави едно и също замятане както трябва и знае как !!!
Та Мими съм сигурен, че ще направи 80 метра щото не го е страх да метне с въдица за 400 лева, аз няма да ги направя щото мее страх да метна с въдица за 120 лева Smile

П.п Той си познава такъмите и знае до колко им е предела. Лови само със Шимано нали се сещаш че им познава и кътните зъби !!!!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by MrRadev Вто 26 Мар 2013 - 22:55

г-н Вълов обясни защо искаш да хвърляш толкова навътре ,разбирам да си набил една шамандура и да те мързи да вкарваш с лодка .За няколко инцидентни риби не си заслужава упражнението ,идеята да ги прекараш на удобна дистанция и да им скъсаш шортите ,а това може да стане единствено като си поддържаш петното непрекъснато.
MrRadev
MrRadev
🐟 🐟

Брой мнения : 93

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Ивката Вълов Вто 26 Мар 2013 - 23:02

Аз не искам да ловя на такава дистанция, просто искам да разбера възможно ли е постигането и с фидер въдица. Много по удобно е и по лесно да ловим в краката си Smile
Има обаче моменти когато рибата е там и няма как да я стигнем тогава какво правиме ???
За инцидентните случеи говоря на за инцидентните риби Smile
Мисля че ти знаеш отговора но си мълчиш кажи чесно >?

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Бачо Илия Вто 26 Мар 2013 - 23:03

marian shimano написа:.....................
ПП: под Катаната е Венджънс,Аливио,Форсмастер, но Катанката ми беше слабост.

Пропусна Хиперлуп и онова дръфце "Джой-фидер"! Very Happy Иначе, относно катанката- виждал ли си нещо по-кастингово от мултито, сглобено на 4.27м.??? Cool

п.п. според мен за кастингови фидери трябва да се коментира, само ако си имал такъв Idea Wink ; няма как да се коментира за "кастинг" с медиуми, медиум -лайтове и подобни измишльотини като "адвенчъри", "биг були", или от високите класове, но по-къси от 3.60/3.90 и ако не са с акции поне медиум-хеви. До преди около година имах и един извънземен фидер в това отношение- Трабуко- ПРОКСИМА-Паурстрайк екстра хеви 3.90/4.20 но замина преди време в дунавска посока- нямаше смисъл да го зяносвам за бабушки и паткарници или да ми седят 250лв. в шкафа! Very Happy Салапин има и лови с такъв и вече не се произвеждат от 2002г- руснаците преди ги търсиха "под дърво и камък"; Ицо-бутника, също има такъв, само че неговия е "хеви"-3.90. Cool
Има ситуаци при които рибата в големите водоеми се държи на над 70 метра и при липса на подходящо оборудване за такъв кастинг, валата или полувалата е сигурен; шаранджийските ситуации, дистанции и кастинг пък са още по-така, ама там вече нещата са доста по-различни от фидера! Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Замятане с "Фидер" въдица - Page 3 Empty Re: Замятане с "Фидер" въдица

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите