РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дъра, бъра за фидерите

+38
Yavo
mi6ole
Outsider
zx7r
ulf1113
dekata
hiphopper
BoSs_88
pgb
kikk4o
nikiil
djidjo
fastera
EDI
nursi
lif3house
Калин
ndk
dess0
xsxboy
Apollo
dimmitov
Dass
darvodelecat
gog14
Doktor-5
veselinov
Port_Royal
murphymet74
balakchia
butnik
garfield_90
stamat699
Красимир
vallko
hristovpe17
bobigrig
miLen4o
42 posters

Страница 4 от 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by dess0 Пет 29 Май 2020 - 22:32

nikiil написа:Десо, не се разсейвай с глупости, а се освободи и ела утре на Берсин.
Помъкнал съм 5 фидера да тренирам на 95м. (не с метод фидер Very Happy ): Спийдкаст 120 и 150, Хоризон 150, Дъч 130 и Браунинг Кинг 200. Нищо че някои казват, че на тази дистанция живот няма  Very Happy
В неделя дъждът ще те удави, не е за излет....
Айде Лека нощ, че ще ставам в 3.30.
Наистина имам неотложен ангажимент Neutral , иначе с кеф бих се присъединил Exclamation
Пожелавам ти  големи тупалки да вадиш от 90+м на Берсин Smile
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Пет 29 Май 2020 - 22:40

Ники, ако на Браунинг фидерите са толкова ненормално чувствителни, колкото са им премиум цените, това трябва да е луда работа. Признавам си, че ги имах за малко шир потреба марка, ама по този модел направо се олигавих, имаш ли го?
Browning Sphere Heavy 4.2m, Casting weight 145g, тегло 278 гр  Shocked
Браунинг Кинг 200- Това също е интересно. Не го влачи по затворени водоеми, съдбата ще те накаже. Това е дунавска тояга. Ако искаш вземи всички 150+ въдици, ще ти пратя локейшън и ела на реката, ще ловим каракуди и ги почваме още от 00:00 в неделя със светещи ампули - хунгериън стайл. Имам ракия!
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by nikiil Съб 30 Май 2020 - 4:03

Имам го Very Happy
Трябва да пробваш 360/80 - 160гр., който разкарах, щото не ловя наблизо. Там какво е усещането!!! Shocked

Замислих се върху понятието "ширпотреба": Не е "лоша" дума, сетих се за Тойота Корола, която е масова, сива и безлична, но прекрасна кола - безпроблемна и държаща цена. Но същите хора правят и Лексъс....

На Дунав нямам работа с моята мания по дистанциите. От години планирам лятно ходене до Оряхово, но чувам, че тамошните комари много лаели  Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Нед 14 Юни 2020 - 18:50

Оглеждам се в Browning Black Viper II MK15, 4.50 m; 250 g. 
Някой да се е заигравал с него? Интересуват ме всякакви впечатления, но най-важното е с какъв строй е и дали балансът тотално отива по дяволите при тази дължина? Чел съм, че серията е regular, но дали случайно не клони към regular-fast или си е regular-regular, ако ме разбирате, накъде бия (търся да се закача за нещо и да сия купяLaughing
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 14 Юни 2020 - 20:38

Хммм - опитвам се да си спомня дали нямаше клип някъде с Kai Chaluppa , с едни големи мрени на Дунава , обаче май беше 14S до 160 грама...Не бях разбрал че ползваш кошници над 200 грама , по-кротък си го представях аз твоя Дунав... Smile  - строя сигурно ще е идеален за голяма река , подходящ за правилните кошници , ако само те спира строя , купувай без да се замисляш

ПъСъ - ако можеш да намериш Вайпър от старата серия , ще си спестиш преправяне на връхчета

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Нед 14 Юни 2020 - 22:25

Outsider написа:...Не бях разбрал че ползваш кошници над 200 грама , по-кротък си го представях аз твоя Дунав... Smile  - строя сигурно ще е идеален за голяма река , подходящ за правилните кошници , ако само те спира строя , купувай без да се замисляш
Не ползвам кошници над 200 гр., щото нямам такива, а най-тежките са ми точно толкова Sad Впрочем, тази въдица ми трябва за да обръщам големи риби - амур и шаран. Просто условията са такива, че хвърлям между потънали тополи и ако животното успее да ми дръпне дори 5 метра аванс, се е вързало за дървото. Затова и макарата ще е Спинфишер лонг каст. Благодарение на приятел от форума, вече имам 200 грамов Браунинг на 4,50, но искам малко по-твърда пръчка и точно строя ми е критичен, да не е параболик. Вайпъра, по-стегнат, по-параболичен или е идентичен на Кинг-а, ако говорим общо за серията?
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 14 Юни 2020 - 23:14

Нямам опит с Кинг серията , все така ставаше , че при всеки опит да купя пръчка от тая серия , нещо не ставаше , или излизаше друга оферта...урочасана ми е. Laughing 
От тва което съм гледал на клипове , мисля че Кинг-а е по-твърд от Вайпъра - особено речните модели. Зa условията , за които говориш - обръщане на шарани и амури , моето мнение  е  , че ако въобще е възможна операцията , пръчката за целта не е  фидер

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Нед 14 Юни 2020 - 23:23

Да, идеалната пръчка за целта наистина не е фидер, но пък от друга страна има много корави фидери, с които е съвсем нормално да се лови на Дунав и ще свършат работа. Кинг е модерейт фаст, средно бърза, но в никакъв случай не е параболик. Параболиците, при тези дължини, ще създават едно неприятно усещане, така си мисля, де.
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by nikiil Вто 16 Юни 2020 - 22:51

Някой вярва ли сериозно, че дедо Нъд ще докосне пръчка с акция 160гр. или че ще метне 120м. с нея???

[You must be registered and logged in to see this link.]

Да не говорим, че пръчката в ръцете му е Сфера, а не Блек Вайпър  Laughing Laughing Laughing
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by ndk Съб 15 Авг 2020 - 12:20

Някакви отзиви за новите фидери на ITALICA https://www.mftackle.com/ITALICA_Aria_Feeder_3pcs_3.96m_90gr.
ndk
ndk
🐟

Брой мнения : 16

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Съб 15 Авг 2020 - 14:22

ndk написа:Някакви отзиви за новите фидери на ITALICA https://www.mftackle.com/ITALICA_Aria_Feeder_3pcs_3.96m_90gr.
Те пристигнаха преди няколко дена ...
Ако нещо конкретно те интересува , Калин Запрянов +359 88 8332666
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

ndk харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Пон 17 Авг 2020 - 20:36



Цените са сериозни !!!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by lif3house Вто 18 Авг 2020 - 18:17

ndk написа:Някакви отзиви за новите фидери на ITALICA https://www.mftackle.com/ITALICA_Aria_Feeder_3pcs_3.96m_90gr.

Днес тръсках 12ft на три части 60гр., уникална изработка, ултра слим бланка, сигурно най-тънката бланка на пазара. При тръскане седи стегната, но много ми допадна. Фидерите са много пипнати.
lif3house
lif3house
🐟 🐟

Брой мнения : 233

ndk харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 27 Авг 2020 - 16:44


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

dekata and raychof7 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Чет 27 Авг 2020 - 21:05

Беремед все по-хубави неща прави!!!

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by lif3house Чет 27 Авг 2020 - 21:28

Започнал е да обръща внимание и на външния вид.
lif3house
lif3house
🐟 🐟

Брой мнения : 233

raychof7 харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Вто 1 Сеп 2020 - 15:13



Няма да споря с хората , които ще възразят че тва не е фидер риболов  - съгласен съм , НЕ Е. Cool 

Обаче ме кефи подхода на талантлив и кадърен фидеропроизводител към конкретна задача... Дъра, бъра за фидерите - Page 4 3012024616 Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2909730860

 Обърнете внимание къде е разположен първия водач! Shocked Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2799057118 
Обърнете внимание , колко водача има общо на бланка  Дъра, бъра за фидерите - Page 4 3377578317  
Резултат: Алексей Пугач е метнал с тоя прототип , при насрещен вятър 7-8 м/с, скромните 160 метра....

Въпросът е неудобен , но и неизбежен : ако на всички им е ясно , че дистанцията между първия водач и макарата ,както и общия брой на водачите  , са решаващи за постигането на сериозни дистанции (вижте шаранджийските пръчки) , защо производителите на фидери не кОпат в тая посока?  Дъра, бъра за фидерите - Page 4 553778528

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

dekata and djidjo харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by nursi Вто 1 Сеп 2020 - 20:44

Този май е Доме Габор на Руснаците.
avatar
nursi
🐟 🐟

Брой мнения : 65

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by EDI Сря 2 Сеп 2020 - 0:06

Копали са, откопали са каквото трябва, но статуквото в момента не налага да изскочи копаното, рано е.Играл съм си със секача върху един фидер за кеф, преди години.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by djidjo Сря 2 Сеп 2020 - 22:06

Outsider написа:

Няма да споря с хората , които ще възразят че тва не е фидер риболов  - съгласен съм , НЕ Е. Cool 

Обаче ме кефи подхода на талантлив и кадърен фидеропроизводител към конкретна задача... Дъра, бъра за фидерите - Page 4 3012024616 Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2909730860

 Обърнете внимание къде е разположен първия водач! Shocked Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2799057118 
Обърнете внимание , колко водача има общо на бланка  Дъра, бъра за фидерите - Page 4 3377578317  
Резултат: Алексей Пугач е метнал с тоя прототип , при насрещен вятър 7-8 м/с, скромните 160 метра....

Въпросът е неудобен , но и неизбежен : ако на всички им е ясно , че дистанцията между първия водач и макарата ,както и общия брой на водачите  , са решаващи за постигането на сериозни дистанции (вижте шаранджийските пръчки) , защо производителите на фидери не кОпат в тая посока?  Дъра, бъра за фидерите - Page 4 553778528
И тежки, 400-440 грама. Явно моща иска матрял. И пак стигаме до материала от, който се произвеждат. Тъй, като такъв няма, се налага да ги правят с по-малко за да постигнат тази лекота. От новата лека серия на Цаматаро чупя втора пръчка при вадене на върха, нещо което не ми се е случвало с предишните по-тежки серии.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Сря 2 Сеп 2020 - 22:26

djidjo написа:

И тежки, 400-440 грама. Явно моща иска матрял. И пак стигаме до материала от, който се произвеждат. Тъй, като такъв няма, се налага да ги правят с по-малко за да постигнат тази лекота. От новата лека серия на Цаматаро чупя втора пръчка при вадене на върха, нещо което не ми се е случвало с предишните по-тежки серии.
"Нормалните" фидери на другаря Задорожни са с напълно нормалнно тегло (даже под нормалното). Тука човека е търсил конкретни характеристики , правил е специфична пръчка , която ще седи през цялото време на род-пода , и здравината е по-важна от теглото. Виж зверски усилените снадки Shocked - друго е като фидера е правен от човек , който повече от десет години ремонтира счупени фидери  , и знае точно кое , къде , и защо се чупи. Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2929329346 

 Чупене при вадене на връхчето? Surprised - тука ме уби на място , тва още не съм го виждал...

 EDI , нещо не успях да ти схвана мисълта... производителите прекрасно знаят как да направят идеалния далекобоен фидер , но не искат? Нямат интерес? Не им се занимава , щото клиентът , като няма избор (а и толкова разбира ) ще купи квото му се предлага? Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2799057118 
Хм... най -вероятно си прав...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by djidjo Сря 2 Сеп 2020 - 22:43

Outsider написа:


 Чупене при вадене на връхчето? Surprised - тука ме уби на място , тва още не съм го виждал...

А, няма какво да му се чудиш. Сутрин го пъхаш и вечерта не можеш да го извадиш. Дърпаш и въртиш, и секцията където влиза връхчето се смачква. Това само на 2,2 връхчетата.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Сря 2 Сеп 2020 - 22:59

А не , за връхчетата 2,2 само добро или нищо  Smile Smile Smile
Виж си месинджъра ...


Последната промяна е направена от Калин на Сря 2 Сеп 2020 - 23:00; мнението е било променяно общо 1 път
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Сря 2 Сеп 2020 - 22:59

djidjo написа:

А, няма какво да му се чудиш.
Не бе  , хич... Laughing  - като видиш че "со кротце , со благо" няма да излезе , не се ли сети да си закараш секцията барабар с връхчето до вас , и да опиташ с лед , със сапун , или ...знам ли? Rolling Eyes 
Или се смачква с толкова малко усилие , че те хваща неподготвен?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by EDI Чет 3 Сеп 2020 - 14:52

Да, в такава насока са и моите мисли и не само за пръчките.Подобен подход при големите срещам ипи инструментите, и при други производства.Що да се морят с принципно нови неща, когато и старите с лека козметика вървят на пазара за момента.Понякога и новости се задържат умишлено.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by fastera Чет 3 Сеп 2020 - 14:54

За “затегнато връхче” - взимаш един електрод с необходимото Ф, в случая ще е 2мм”, “белиш го”, тежиш парче от 20-25 санта и в случай на “затяжка”, просто го пускаш от обратната страна, две три почуквания и връхчето излиза.
Пробвано и работи😉
Вече електрода е задължително в туби са с връхчета😃
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 3 Сеп 2020 - 15:28

добре де , а тези "затегнати връхчета" когато ги вкарвате в снадката лесно ли влизат(и се затягат после) , или  все пак се вижда че усилието е една идея прекалено?  Rolling Eyes 
Щото аз при най-малкото подозрение за завишен диаметър  ,  и тунинговам на секундата с фината шкурка Twisted Evil , и да чукна на дърво , проблема ми е непознат.
 Всъщност , при нови фидери значително по-често ми се случва да попадам ( и да тунинговам) хлабаво влизащи връхчета.  Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2799057118

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by fastera Чет 3 Сеп 2020 - 15:48

Аз лично действам по същия начин - “прогонване до последно” с шкурка или със секундно, докато го напасна напълно. Понякога от много нагряване на слънце се случва да затегне, но не е дерт - просто го оставяме да изстине (може и с лед).
Това с “електрода” е изпитвано, препоръчвано и помагало и на бая други колеги.
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by djidjo Чет 3 Сеп 2020 - 16:55

Outsider написа:добре де , а тези "затегнати връхчета" когато ги вкарвате в снадката лесно ли влизат(и се затягат после) , или  все пак се вижда че усилието е една идея прекалено?  Rolling Eyes 
Дъра, бъра за фидерите - Page 4 2799057118
Ловя цяла година с тези фидери, или най-малко ги разпъвам на всеки излет. И един ден му идва идеята да не излиза след излета. Почвам да го напъвам с леко усукване и секцията се смачква. Сега си взех по съвет на Шльогл тел за заваряване и си я нося в тубоса на връхчетата.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 3 Сеп 2020 - 18:08

djidjo написа:

Ловя цяла година с тези фидери, или най-малко ги разпъвам на всеки излет. И един ден му идва идеята да не излиза след излета. 
ясно , съболезнования... Rolling Eyes 

...освен ако просто не си търсил оправдание за купуване на нов фидер , разбира се Дъра, бъра за фидерите - Page 4 1743377566 Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 4 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите