РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дъра, бъра за фидерите

+38
Yavo
mi6ole
Outsider
zx7r
ulf1113
dekata
hiphopper
BoSs_88
pgb
kikk4o
nikiil
djidjo
fastera
EDI
nursi
lif3house
Калин
ndk
dess0
xsxboy
Apollo
dimmitov
Dass
darvodelecat
gog14
Doktor-5
veselinov
Port_Royal
murphymet74
balakchia
butnik
garfield_90
stamat699
Красимир
vallko
hristovpe17
bobigrig
miLen4o
42 posters

Страница 10 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пон 25 Апр 2022 - 20:51

hiphopper написа:Хвани пръчката и я тръсни. Ако може най добре я пробвай на водоем. Имах под ръка един 10фт Карп фидер и един 12фт метод фидер които според мен бяха идеални за платички и нищо по-едро. Бих ги определил като медиум пръчки.

Това ще е най-добрият вариант , дума да няма. Обаче силно ограничава избора ми , щото магазините наоколо , и фидерите , които мога да тръсна , не са много. Rolling Eyes 
А купуването "по снимка" може да ми подари както медиум пръчка , така и цепеница , правена за есетри и шарани от 10+   Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

hiphopper харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Пон 25 Апр 2022 - 22:06

Outsider написа:Някой врял и кипял да удари едно рамо?  Понеже не съм ползвал никога пръчка , конкретно правена за метод фидер , какво трябва да ичаквам от подобно изделие? Rolling Eyes 
Искам да кажа , в сравнение с еквивалентния модел от същата серия на същя производител , правен за силвърфиш , методната пръчка по какво , и колко се различава?
Метод изпълненията имат доста повече сила , мощност в задния край на въдицата. Обикновенно и строя е малко по-параболичен
Кой модел гледаш ?


Последната промяна е направена от Калин на Пон 25 Апр 2022 - 22:53; мнението е било променяно общо 1 път
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пон 25 Апр 2022 - 22:33

Калин написа:

Метод изпълненията имат доста повече сила , мощност в задния край на въдицата. Обикновенно и нстроя е малко по-параболопен ...
Кой модел гледаш ?

Още не съм почнал да гледам конкретни модели - тоест , гледам наред  ама отгоре-отгоре. Даже не знам дали проблема се лекува с метод пръчка , затова задавам идиотски въпоси... Embarassed 
Сблъсках се с интересен проблем - все от серията "риболов в плитки води" - от всичко което бях монтирал , се наложи да ловя на 28-32  метра с фидер 3.60 , щото се оказа че шибания , ПЛИТЪК , и доста голям водоем си извади от ръкава такова дънно течение Shocked Shocked , че всички пръчки с връхчета  с диаметър 2.2 мм можех директно да си ги прибера в калъфите , или да ги обявя за продажба на място. Evil or Very Mad 
Не им се сгъва връхчето , гъне се ВТОРОТО КОЛЯНО до към средата... Laughing Laughing Laughing

Тоест , идеалната пръчка трябва да има връхчета с диаметър 2.8- 3.5 в основата , без да са прекалено твърди като тест , и това нещо да държи течение - никакви нежни , изящни лайтове. Обаче - те тука идва деликатния момент , рибата е ситен скимър , и пръчката да е хептен кол също не е добра идея. Естествено , метод фидерите се славят с параболичен строй , ама колко кила риба трябва да има на другия край  , за да го видим... Rolling Eyes 

И така - метод с дължина 3.30 , или да не си правя експерименти , и да мисля директно за фидери 3.60 , където изборът е по-богат?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Пон 25 Апр 2022 - 22:36

Метода не е твоята въдица за дребни риби , откачат се ....
Нещо прогресивно , с по-дебели върхове в основата както си написал 3,5 Wink
Тези върхове с по-дебела основа се държат коренно различно от тънките ...
3,3 трудно ще намериш !
Гледай от 3,6 нагоре ....
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пон 25 Апр 2022 - 22:57

Калин написа:Метода не е твоята въдица за дребни риби , откачат се ....
Нещо прогресивно , с по-дебели върхове в основата както си написал 3,5 Wink
Тези върхове с по-дебели основа се държат коренно различно от тънките ...
3,3 трудно ще намериш !
Гледай от 3,6 нагоре ....


Благодарско Suspect , да не се набутвам в разходи тогава...
По въпроса с връхчетата , стигнах до същия извод , 2.2 мм не става за такива условия изобщо. И поне едно от връxчетата в комплекта да е 2 ун.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Калин харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Сря 27 Апр 2022 - 0:02

Outsider написа:Понеже не съм ползвал никога пръчка , конкретно правена за метод фидер , какво трябва да ичаквам от подобно изделие? Rolling Eyes 
Tова с "вренето и кипенето" го пропускам, че не е по моята част... Дъра, бъра за фидерите - Page 10 1743377566

Та... Моето лично мнение е, че за среден клас пръчлета класификацията "метод" е чисто търговка врътка! Имал съм два "метод" фидера (въпреки, че единия беше от Беремедовите Дъра, бъра за фидерите - Page 10 3811974306 ) и не намирам особена разлика в бланката и строя с подобни модели. Единственото, което може би е различно е, че "методите" са с една идея по-твърди фърхове. Ако "нормалния" фидер е с 1.0, 1.5 и 2.0 то "метода" е с 1.5, 2.0 и 2.5 - нещо такова. Дъра, бъра за фидерите - Page 10 2909730860
Дъра, бъра за фидерите - Page 10 1699561268

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Outsider, djidjo and nikiil харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by nikiil Сря 27 Апр 2022 - 21:32

Dass, моля, дай малко инфо за моделите "метод" и "подобния", да погледнем и ние Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Чет 28 Апр 2022 - 13:16

Preston Monster 12ft и Preston Monster X 12ft Method
Очаквах Х серията да е малко "по-жилава". Нищо подобно. Вярно е, че не ги имах по едно и също време, ама периода беше кратък. Нямаше кой знае каква разлика или поне нищо, което да ми направи впечатление.

TEAM FEEDER Master Carp 390MH и TEAM FEEDER Pro Method 380MH
Тия и двете са си сериозни пръчлета. Всеизвестно е, че реалната акция е по-висока от написаното. И двете ми харесваха за по-едри рибета! Метод фидера ми се струва, че е малко по-мек, но това може да е и заради по-новия карбон. Върховете му бяха една идея по-твърди и май (не съм сигурен) малко по-къси.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

nikiil харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 1 Май 2022 - 21:56

Калин написа:
Нещо прогресивно , с по-дебели върхове в основата както си написал 3,5 Wink
Тези върхове с по-дебела основа се държат коренно различно от тънките ...
3,3 трудно ще намериш !
Гледай от 3,6 нагоре ....

 Когато знаеш , че търсих нещо , което най-вероятно го няма , кво ти струва да бъдеш взискателен , придирчив и капризен? Cool Laughing Laughing 

Айде да вдигнем летвата! Искам...дебели връхчета. Ама дължината да е  3.30! Twisted Evil 
И като съм тръгнал да се заяждам , искам да е на три части , разбира се , с читави водачи , никакви мачови изгъзици на тънки крачета! Бланката да не е много дебела , теста да е поне 60 грама , ако не и повече , щото вече видях че  на параболичните тояги не им стига душицата... нещо повече "медиум" , отколкото "лайт" , нали така...
И разбира се , не давам повече от 100-120 евра. Razz 

Не се сещам кво още да пoискам...халкичка за закачане на кyката? Rolling Eyes 
А! Плоска дръжка , че са много на мода!  Дъра, бъра за фидерите - Page 10 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 10 2397243878


Дъра, бъра за фидерите - Page 10 2799057118 ...ти представяш ли си че това може и да съществува? Ама ми изглежда толкова подозрително , че искам първо да го пипна на живо в магазина...щото освен това е от известна марка , и може да се пипне в магазин...  Дъра, бъра за фидерите - Page 10 3377578317

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Нед 1 Май 2022 - 23:47

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ще мята 40 гр празни кошници , само трябва да преглътнеш връхчета 2,9 ...
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пон 2 Май 2022 - 8:50

Калин написа:[You must be registered and logged in to see this link.]

Ще мята 40 гр празни кошници , само трябва да преглътнеш връхчета 2,9 ...

Пипал ли си го на живо това нещо? Връхчетата не ме притесняват , диаметъра е добър... Smile 
Аз имах предвид това:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Съшртествува и във версия лайт , с тест до 60 грама , и много по-параболична. Този с теста 80 грама бил с по-бърз строй , което вероятно ще ми върши повече работа .Водачи Sea Guide, сичко ОК - за съжаление , всичките  (редки)  клипове се спират на лонг каст моделите Evil or Very Mad  ...на кой му дреме за риболов на дистанция бе баце.... Laughing Laughing Laughing

С изключение на Престън и Матрикс ,  практически никой не иска да разбере , че най-добрият им продавач се нарича Youtube ...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

ulf1113 харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Пон 2 Май 2022 - 10:59

Пипал съм го, с прогресивен строи .
Големи водачи от твоят тип Smile
Тънка бланка и добра изработка Exclamation
Твоята въдица Wink


[You must be registered and logged in to see this image.]
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

dekata and Outsider харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Чет 5 Май 2022 - 0:45

Outsider написа: Айде да вдигнем летвата! Искам...дебели връхчета. Ама дължината да е  3.30! Twisted Evil 
И като съм тръгнал да се заяждам , искам да е на три части , разбира се , с читави водачи , никакви мачови изгъзици на тънки крачета! Бланката да не е много дебела , теста да е поне 60 грама , ако не и повече , щото вече видях че  на параболичните тояги не им стига душицата... нещо повече "медиум" , отколкото "лайт" , нали така...
Имам такъв фидер, ама не се разделям с него!  Дъра, бъра за фидерите - Page 10 858133270 Един от най-добрите фидери, които съм имал.  Дъра, бъра за фидерите - Page 10 2909730860
Daiwa Tournament Pro TNPF1011Q - 10/11 ft, тънка стегната бланка (изключително добре мята), акция 50 гр., 60 см и 3,5 мм връхчета...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

dekata and zx7r харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Yavo Чет 26 Май 2022 - 0:25

Здравейте , колеги!
Бих искал мнение за R18 distance feeder 3.90 . или 4.20 на tubertini
По католог италиянците на 3.90 му дават акция 70гр. , на 4.20 90гр.
Искам да ловя на метод на 80 метра. Някой , ако има впечатления за строй и кастинг на въдицата да сподели, моля.
Yavo
Yavo


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by ulf1113 Чет 26 Май 2022 - 9:06

Yavo, това според някои е един от най-добрите фидери. Въдицата е много добра изработка, достатъчно стегната при хвърляене и с параболична акция при вадене на риба. Разликата между 3,60 - 3,90 е малка и не съм напълно сигурен дали може да мята над 80м, което не зависи само от въдицата, ами и от собствените умения. 

Но, трябва да решиш какво искаш и какви риби ще гониш и дали може да го постигнеш с него.
От тубертини направиха и дистънс вариант, който вече има разлики с нормалния р18 и е пригоден за по-голяма дистанция.
ulf1113
ulf1113
🐟 🐟

Брой мнения : 144

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Yavo Чет 26 Май 2022 - 11:19

Стандартната серия на R18 е ясна. Там 3.90m тежи 190г. , а върховете в основата са 2.2мм. Започват от 0.5 до 1.5 унций. Интересува ме Дистанс серията на R18. Върховете са 3.6мм.в основата , дълги 70см. С тест  1,5 , 2 и 3 унций. Предполагам и водачите са с по широки рингове.
Идеята ми е , когато рибите се държат малко по навътре и да мога да достигна там. Но в същото време когато закача някоя каракуда 500гр. за ми прави кеф. Иначе сопи за мятане на далеч и за шарани има много.
Yavo
Yavo


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by ulf1113 Чет 26 Май 2022 - 12:40

Дистънса прави кеф и с риба 200гр. Връхчетата му са половината кухи, като цяло водачите са големи на всички Р18. 
Специално на дистънса първия водач вътрешния диаметър е 19мм, което по-никакъв начин не пречи на по-голяма макара и се балансира с макара около 500гр.
Дефинирай си, какво точно имаш предвид под малко по-навътре - дали това е 60-80 или е 80+ - според мен са задачи за две различни въдици.
ulf1113
ulf1113
🐟 🐟

Брой мнения : 144

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Yavo Чет 26 Май 2022 - 14:16

По точно искам да заклипся на дистанция 70-80м. и при всяко презамятане да спира с клипса. Не това да ми е супер пределна дължина. Да мога да хвърля комфортно на тази дистанция. Това със шок лидер плетен и основа монофил 0.20 - 0.22мм
Yavo
Yavo


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by djidjo Пет 27 Май 2022 - 13:45

За дистанса все още не мога да дам мнение, но за нормалната 18-ка 3,90 мога да се закълна, че мята 75гр уиндоу на 70м без никакви проблеми, при всякакво време.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

nikiil, zx7r and ulf1113 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Yavo Пет 27 Май 2022 - 23:51

Благодаря колеги! Успях да видя на живо 3.90 дистанс. В крайна сметка реших да се спра на 4.20м. Дистанс . Когато дойде ще дам подробности от впечатленията.
Yavo
Yavo


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by hristovpe17 Нед 29 Май 2022 - 15:46

djidjo написа:За дистанса все още не мога да дам мнение, но за нормалната 18-ка 3,90 мога да се закълна, че мята 75гр уиндоу на 70м без никакви проблеми, при всякакво време.
А не го ли претоварваш с този 75 грамов уиндоу? Нали се води медиум по каталог.
avatar
hristovpe17
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 273

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by djidjo Нед 29 Май 2022 - 16:03

hristovpe17 написа:
djidjo написа:За дистанса все още не мога да дам мнение, но за нормалната 18-ка 3,90 мога да се закълна, че мята 75гр уиндоу на 70м без никакви проблеми, при всякакво време.
А не го ли претоварваш с този 75 грамов уиндоу? Нали се води медиум по каталог.
Може и да го претоварвам, но го усещам доста комфортно при хвърляне. Няма остатъчни трептения, просто чисто леко и сигурно хвърляне. Всичките си въдици ги товаря с предела им на хвърляне и не съм имал проблеми до сега, все пак имат някакъв запас от мощност от указания от производителя.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Dani харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by murphymet74 Съб 25 Юни 2022 - 11:27

Здравейте!
Въпроса ми може да не е точно за този раздел но да попитам... 
Имам един фидер на който му лепне корка на дръжката.
С какво ли не го мих но си лепне пак. Дали ви се е случвало ? Някакви съвети ?
murphymet74
murphymet74
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 393

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 25 Юни 2022 - 14:39

Преди време имах подобен проблем... Общо взето оправия няма - некачествена история или химическа реакция.

Аз си реших проблема като обвих дръжката с изолационна бандажна лента (текстилен изолирбанд). Тънки са и има различни цветове. Изчистваш дръжката от мръсотия и навиваш на един ред с малко застъпване. Ако е мек корка внимаваш само да опъваш равномерно, за да не стане на вълни.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

murphymet74 харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by murphymet74 Съб 25 Юни 2022 - 21:13

Корка е качествен , води се португалски ,уж.
Фидера е висок клас. Чудя се ако се лакира с лак няма ли да се получи ?
murphymet74
murphymet74
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 393

hiphopper харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by ivanov87 Сря 29 Юни 2022 - 11:00

murphymet74 написа:Здравейте!
Въпроса ми може да не е точно за този раздел но да попитам... 
Имам един фидер на който му лепне корка на дръжката.
С какво ли не го мих но си лепне пак. Дали ви се е случвало ? Някакви съвети ?

Здравей колега, имах същия проблем с моите фидери. Аз си купих спрей лак за корк, почисти добре корка и ги напръсках наново. Получи се доста добре. 

п. п. При мен проблема се появи защото си чистех пръчките със почистващ спрей.
ivanov87
ivanov87
🐟 🐟

Брой мнения : 216

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пон 26 Юни 2023 - 22:11

Едно въпросче...какъв фидер търсим за едни такива ...екзотични условия : много едра , много сърдита риба , във вооем пълен с корени , паднали дървета , и други  такива радости?  -  0.35 на макарата , поводи от 0.28 или дебел плетеняк на метода , тва добре. 
А пръчката? Специализиран "specimen method " като за есетри и шарани 10+ (предложения?)  Къс , много мощен фидер за река , от тези дето ги прави Беремед , с тест 300 грама?  Дъра, бъра за фидерите - Page 10 2799057118  
Директно шаранджийска пръчка   , или някакъв "barbel" прът? Тези не знам колко са допустими на състезание , обаче... Rolling Eyes

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Вто 27 Юни 2023 - 19:07

Outsider написа:Едно въпросче...какъв фидер търсим за едни такива ...екзотични условия : много едра , много сърдита риба , във вооем пълен с корени , паднали дървета , и други  такива радости?   
"На зла круша, зъл прът" Дъра, бъра за фидерите - Page 10 3811974306 Дъра, бъра за фидерите - Page 10 1743377566

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Dani харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by dess0 Сря 5 Юли 2023 - 2:02

Има няколко въпроса: каква тежест и на каква дистанция евентуално ще се мята? Общо взето всичко трябва да работи така, че да носи на големи натоварвания и ако рибата е добре закачена, да се прилага добър контрол?! Ако дистанцията е някаква нормална, си мисля че прът 12 фута е ок, виж вече за строй и акция... Нямам опит с подобни фидери, но на теория 12'', 180-200+ акция, някъв прогресив, би трябвало да върши работа... То 0.28 в някои случаи може и да даде фирЪ.  Rolling Eyes

ПП1: това майтап ли е?
ПП2: свършиха ли платиките, бабушките и шаранчетата?
ПП3: ако си купиш шаранджийка.... не знам!  Very Happy Suspect
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Сря 5 Юли 2023 - 7:54

dess0 написа:Има няколко въпроса: каква тежест и на каква дистанция евентуално ще се мята? Общо взето всичко трябва да работи така, че да носи на големи натоварвания и ако рибата е добре закачена, да се прилага добър контрол?! Ако дистанцията е някаква нормална, си мисля че прът 12 фута е ок, виж вече за строй и акция... Нямам опит с подобни фидери, но на теория 12'', 180-200+ акция, някъв прогресив, би трябвало да върши работа... То 0.28 в някои случаи може и да даде фирЪ.  Rolling Eyes

ПП1: това майтап ли е?
ПП2: свършиха ли платиките, бабушките и шаранчетата?
ПП3: ако си купиш шаранджийка.... не знам!  Very Happy Suspect


Гледай сега - аз имам три състезания на сезон , в които  се търси шаран  или лин в клони и драки. Или във водни лилии , които са адски противен бурен . Twisted Evil 

Така че досега не ми беше минавало през ума да инвестирам в специализиран инструмент , ама тоя път чашата преля  Cool

Дистанцията ще бъде между 15 и 25 метра в 90% от случаите , просто се иска гръбнак , но мисля , че НЕ ТРЯБВА пръчката да баде много твърда , щото тогава ще има късания и откачвания - така че реших да не измислям топлата вода , и да се видя кво правят производителите - открих един фидер на Креста  , един на Гарболино - дават го неубиваем  , и един на Престън за шарани 10+ и есетри  в паткарник.  Поръчах последния , 3.30  , тест 100 грама , ще видим колко работа върши.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Dani харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 10 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 10 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите