РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дъра, бъра за фидерите

+38
Yavo
mi6ole
Outsider
zx7r
ulf1113
dekata
hiphopper
BoSs_88
pgb
kikk4o
nikiil
djidjo
fastera
EDI
nursi
lif3house
Калин
ndk
dess0
xsxboy
Apollo
dimmitov
Dass
darvodelecat
gog14
Doktor-5
veselinov
Port_Royal
murphymet74
balakchia
butnik
garfield_90
stamat699
Красимир
vallko
hristovpe17
bobigrig
miLen4o
42 posters

Страница 2 от 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Apollo Сря 1 Яну 2020 - 20:04

Ф2.2м са, Жоре

[You must be registered and logged in to see this image.]
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Port_Royal Сря 1 Яну 2020 - 23:05

Благодаря,Къна! Един приятел се интересува от диаметъра на връхчетата за това питах от негово име понеже е хвърлил око на модела.Благодаря за бързия отговор !!!
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by kikk4o Пет 3 Яну 2020 - 12:40

Здравейте,
Някой може ли да сподели впечатления от фидер Matrix Ultron feeder 12ft 30-60.
kikk4o
kikk4o
🐟 🐟

Брой мнения : 58

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by nikiil Нед 26 Яну 2020 - 12:29

hristovpe17 написа:...а този чорап има ли нещо общо с голямата транспортна дължина?

Имаме познал верния отговор!
Когато внезапно получиш нещо с транспортна дължина 1,80м. и без калъф, а бързаш да го изведеш на разходка, опциите не са много...
Вярно, можеше да е естетически по-издържано, но не отивах на прием.

Когато стартират проекта "Horizon", от Матрикс се съобразяват само с правилата на въдицостроенето (Боже, как звучи, rodbuilding е по-добре) - дръжка с дълъг спигот (за твърдост в основата), дълга здрава основна секция, която хармонично и "без провалов" да изнася усилието на хвърлянето, и нататък маловажните за това упражнение втора секция и връхчета.
Повлияни са и от генетичната си връзка с шаранджийството (компанията-майка Fox еднозначно се свързва с този раздел от риболова), където дългите двуколенни пръчки са еталон, а не изключение.

Да, обаче пазарът явно се е намръщил на транспортната дължина, маркетинговите специалисти са скръцнали със зъби.... и при следващото поколение - Horizon XD,  пръчката вече е композирана като три равни парчета (едното включва и върха).

Чакам до ден-два 100-грамовите булети, да видим какво наистина може "момчето". Очаквам много приятни изненади, може дори да помятам без повод с кука, за да има с какво да се фукам. Laughing Laughing Laughing
[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty аааааааааааааааааааа

Писане by Outsider Нед 26 Яну 2020 - 19:20

nikiil написа:


Когато стартират проекта "Horizon", от Матрикс се съобразяват само с правилата на въдицостроенето (Боже, как звучи, rodbuilding е по-добре) - дръжка с дълъг спигот (за твърдост в основата), дълга здрава основна секция, която хармонично и "без провалов" да изнася усилието на хвърлянето, и нататък маловажните за това упражнение втора секция и връхчета.
Повлияни са и от генетичната си връзка с шаранджийството (компанията-майка Fox еднозначно се свързва с този раздел от риболова), където дългите двуколенни пръчки са еталон, а не изключение.

Изключително романтичен поглед върху нещата. Cool 
Алтернативната версия , тва е че пръчка с два спигота или две снадки  е по-евтина и проста за производство от такава с три , като тази с трите може без всякакъв проблем да има всичките кастингови и други  свойства на двуколенната.  Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by nikiil Нед 26 Яну 2020 - 22:03

Outsider написа:
Изключително романтичен поглед върху нещата. Cool 
Алтернативната версия , тва е че пръчка с два спигота или две снадки  е по-евтина и проста за производство от такава с три , като тази с трите може без всякакъв проблем да има всичките кастингови и други  свойства на двуколенната.  Question

Ок, приемам мнението ти. 
Аз дадох логично обяснение. Моля и ти да дадеш такова на решението на Матрикс за сегментирането на триколенния хорайзън.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 26 Яну 2020 - 22:42

nikiil написа:
Outsider написа:
Изключително романтичен поглед върху нещата. Cool 
Алтернативната версия , тва е че пръчка с два спигота или две снадки  е по-евтина и проста за производство от такава с три , като тази с трите може без всякакъв проблем да има всичките кастингови и други  свойства на двуколенната.  Question

Ок, приемам мнението ти. 
Аз дадох логично обяснение. Моля и ти да дадеш такова на решението на Матрикс за сегментирането на триколенния хорайзън.

...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 26 Яну 2020 - 22:58

Предполага се че е направено с най-добри намерения. Или - с цел да се покаже на евентуалния клиент "колко сериозно се работи по въпроса в нащ'а фирма". Wink 
Въпроса е има ли реална полза от тая работа , и защо преобладаващото количество лонг-каст фидери на пазара не следват тая конфигурация (включително и новите фидери на Матрикс) Rolling Eyes

Как ти звучи такова предположение : с такова сегментиране се постига по-евтино и по-лесно същата работа , която при класически триколенен бланк изисква малко повече работа по снадките , разкрояването на карбона , различни видове карбон в различните секции , и т.н... Да , клиентът ще си блъска главата с транспортната дълкжина , ама тва нe е наш проблем. И ако се окаже че клиентът се ориентира към други марки , даваме заден ход , и правим фидерите като трябва... Wink

Аз принципно изхождам от логиката че удобството в ползването на даден продукт , или различни ТТ данни на същия , НЕ са винаги единствената , или даже най-важната причина за вземането на технически тешения от страна на производителя. Има решения , които тъпо са плод на производствени ограничения , бюджет , технически възможности на наличното оборудване , цена на метриалите , и други такива. В резултат на което нещо се произвежда "както ми изнася" , и след тва маркетинговия отдел се заема със задачата да убеди потребителя че тва е най-гениалната идея от Потопа насам... Smile


Всичко написано дотук въобще не значи че имам съмнения в класата или възможностите на точно тоя фидер! Чакам да видя тестовете със стограмовите кошници  Suspect

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 6 Фев 2020 - 20:48

zx7r написа:Къде видя да говоря за върхове?

Тук:


zx7r написа:Виж сега, ако пръчката наистина работи оптимално с 3 oz, значи виц няма. В обратния случай се разберете с Дас  

Пръчката може да е с тест 100 грама , и 180 грама , и да работи с връх 3oz.  , тва кво общо има с това дали теста е верен? Верен тест , тва значи че при обявена мощност 80 грама , фидера мята най-добре , най-далеч и най-точно , ОБЩО тегло (кошница + храна) ДО 80 гр , като сигурно оптималното ще бъде 60-70 . В случая вероятно ще откриеш че мяташ най-добре празна кошница 80 + храната , тоест , реалния тест ще бъде 120-140 гр...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Чет 6 Фев 2020 - 21:33

Мхм, имаме пълно единомислие, не виждам какво да добавя. Под 3 оз нямах предвид връхче, а оптималната работа на въдицата с такава тежест, както съм го написал. А тъй като се изрази мнение, че за тази въдица връхчета от 4 и 5 оз са лоша идея, то логично стигнах до заключението, че този Дъч напълно си отговаря на заявения тест от 80гр, което кореспондира и с максималния връх, който се предлага от Престън за модела, а именно 3 оз  Very Happy
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 6 Фев 2020 - 21:46

zx7r написа: Под 3 оз нямах предвид връхче, а оптималната работа на въдицата с такава тежест 
Аааа  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 993277595 - ich habe чак тогаз verstanden  Laughing Suspect 
Ама те това продължава да ми пресяда на гърлото като рибена кост:


zx7r написа:отговаря на заявения тест от 80гр, което кореспондира и с максималния връх, който се предлага от Престън за модела, а именно 3 оз  Very Happy

Няма никаква връзка между теста на фидера  в смисъл на метателна мощност , и теста на върха . Не случайно теста е един , а върховете - от 2 до 4. И не се спираме на обозначения тест на връхчетата , и реалния такъв - тва е друга тема , и т.н...
 Аз ей-така , без да се набутвам между шамарите , съм убеден , ама абсолютно - и тва без да съм го виждал на живо въпросния фидер Embarassed , че за ловене на река , с течение като за кошница от 60-80 грама ,  на дистанция 20-40 метра , която той ще мята без проблем  , най-твърдия му връх , особено с тази ужасна дължина , ще бъде тотално негоден за употреба , и че един връх от 4 ун , и поне десет сантиметра по-къс  ще заспи. Чисто на базата на натрупана статистика  и опит с други пръчки. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Чет 6 Фев 2020 - 22:04

Опасен си ти, ей  Very Happy
Прав си, но за друго става въпрос. Ще го обясня така - има ОГРОМНА връзка между заявения тест на пръчката (не в смисъла на далекобойност, но и аз никога не съм търсил оптималност по този показател) и на теста на върха. Защо? Нямам съмнения, че с 13'2" ше метна и 120 гр., но какво от това, когато течението ме натисне и се наложи да сложа 5 оз връх? Връх, за който пръчката няма да има бекбоун. Резултатът ще е една смачкана от течението въдица и един неработещ връх. 
Затова вярвам на написаното от колегите, че тази въдица не е за течение. А производителят явно точно е съобразил възможностите на гръбнака и е отсякъл - за този модел, пичове, ви предлагаме максимум 3 оз.
Какъв е изводът? Този Престън си отговаря, за другите не знам Laughing
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 6 Фев 2020 - 22:20

Мисля че ще се наложи да я дочакаме и да видим кое-как. Wink 
Щото аз изхождам от реалната мошност на бланка , което при Престън отговаря на посочения грамаж , ама за празна кошница. И следователно тя е с реален тест 120+ ... и вероятно с някакъв полупараболичен строй , действително неподходящ за река Smile , въпреки че 4-те унции сигурно ще ги понесе с кеф. Опитай се да приложиш същата логика , за фидер със същия тест - мята да речем , до 100 грама , обаче е корав  кол с екстрафаст строй...сещаш ли се?  Когато строят на фидера остане извън уравнението и остане чистата мощност , може би  е по-лесно да се разбере кво искам да кажа..

В тоя ред на мисли , но за въдица с друг строй , всe Престън , все 80 грама (според Престън.. Laughing )
 Оптимално тегло на кошнициите за тая пръчка - 50-80 грама (Точно кoлкото на Viper МК14 , 120 гр.- без коментар). Най-твърд връх в комплекта - 2.5 ун... СМЕШ-КА!!!! Evil or Very Mad Безвкусна шега - сигурно не разбирам английсия хумор.. Най-тънкия включен в комплекта връх не пасва на тоягата изобщо - не знам кво прави там , и липсата на по-върд връх не само за река , ами и за дистанция на затворен , се набиваше на очи от първата секунда.  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Чет 6 Фев 2020 - 22:51

Outsider написа:Когато строят на фидера остане извън уравнението и остане чистата мощност , може би  е по-лесно да се разбере кво искам да кажа... 
Така си е, по правило фаст-а си е за река. Стават и параболици, но трябва да са х2 на теста или поне 150гр., специално за Дунав. Намерете ми връхче 5 оз на 3мм и веднага ще ви кажа става или не  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306
Относно цитата... много може да се пише по този въпрос, но трябва да знаеш, че е изключително трудно да извадиш строя от уравнението за мощността. Ти можеш да го извадиш, но накрая може да не остане нищо  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566
Ще ти дам един пример. Имам една кастингова въдица на Лумис - NRX 895C с тест 3/4 - 1 oz. Въдицата е 2,30, екстра фаст, техник спесифик за ботъм контакт. С нея без проблем мятам 200 гр., дори без проблем ловя на кльонк. Преди години си закачих джига в едно подводно дърво на място с брутално течение. Бяхме двама души в една тутраканка и с мотор 15 коня. С тази въдица спрях лодката и освен че я спрях, започнах да се набирам нагоре по течението, само с работа на пръчката. На моя човек му увисна чинето, щото тутракана си е серизна лодка. Но какво искам да кажа. Тази въдица перфектно усеща примамки до 35-45 гр., перфектно чува дъното, тя затова е направена, но малко ако я претовариш, става абсолютно глуха. Какъв е извода, сещаш ли се? Въдицата е безумно мощна, но си отговаря на теста до 30 гр.  Question
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 6 Фев 2020 - 23:36

Примерът е поучителен и познавателен , но не е приложим към фидер-риболова. Smile 
Тука няма как да имаш пръчка , която мята 200 грама , и производителя да ти пише на нея 120 , и тя "да си отговаря нa теста". Обратната страна на медала са пръчки (някои) на Гарболино - чувал съм такива работи и за Мавър , на които им се дава заявен тест 100 грама , и се оказва че и 50 трудно мятат , щото реалния тест е завишен ужасно с не особено ясна цел... Rolling Eyes
Хубавото на фидера ,  тва е че можеш лично и собственоръчно да му определиш за кви тежести е правен , и да не обръщаш внимание на тва което пише производителя (който пише бая глупости.. Evil or Very Mad ) - закачаваш кошница , мяташ , минаваш на 10 грама по-тежка , мяташ...Идва един момент , в който не можеш да метнеш по-далеч. Можеш да метнеш по-тежка кошница , но по-наблизо...това е верният тест , другото са шменти -капели.  Wink

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by veselinov Пет 7 Фев 2020 - 9:03

Outsider написа:.....на които им се дава заявен тест 100 грама , и се оказва че и 50 трудно мятат , щото реалния тест е завишен ужасно с не особено ясна цел... Rolling Eyes
Хубавото на фидера ,  тва е че можеш лично и собственоръчно да му определиш за кви тежести е правен , и да не обръщаш внимание на тва което пише производителя (който пише бая глупости.. Evil or Very Mad ) - закачаваш кошница , мяташ , минаваш на 10 грама по-тежка , мяташ...Идва един момент , в който не можеш да метнеш по-далеч. Можеш да метнеш по-тежка кошница , но по-наблизо...това е верният тест , другото са шменти -капели.  Wink
 Дай да ти стистна ръката!!!
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Doktor-5 Пет 7 Фев 2020 - 9:13

Това го казвам на всички приятели ,дето ми носят счупени въдици. Very Happy
Подкрепям с две ръце.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Outsider написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] Чух и за поводи 0.05!  [You must be registered and logged in to see this image.] Оттам до мъжкия отбор по синхронно плуване е само една крачка , да знаеш.... [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Doktor-5
Doktor-5
Шампион 2016 г., II-ро място 2012 г. и 2015 г.

Брой мнения : 2097

http://doctorut@gmail.com

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пет 21 Фев 2020 - 13:02

Бръмчи тука една муха.. и усещам как секи момент ще ме ухапе! Laughing Laughing 
Има ли някой да е пипал/виждал на живо/ да ползва Беремед Fine Carp , на 3.30 ?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Пет 21 Фев 2020 - 18:05

Outsider написа:Бръмчи тука една муха.. и усещам как секи момент ще ме ухапе! Laughing Laughing 
Има ли някой да е пипал/виждал на живо/ да ползва Беремед Fine Carp , на 3.30 ?
Сашо има на 3,6 и 3,9 метра...
Тръскахме ги, на 3,6  е по-стегнат от 3,9 м.
3,3 ще е още по- ....
Много приятна въдичка, водачите няма да ти харесат ...  Wink
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пет 21 Фев 2020 - 18:10

Калин написа:
Outsider написа:Бръмчи тука една муха.. и усещам как секи момент ще ме ухапе! Laughing Laughing 
Има ли някой да е пипал/виждал на живо/ да ползва Беремед Fine Carp , на 3.30 ?

Много приятна въдичка, водачите няма да ти харесат ...  Wink

Не бях обърнал внимание на снимките отблизо Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2799057118 ... прав си водачите не ми харесват изобщо Evil or Very Mad ... a мухата почна да бръмчи още по силно... Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by gog14 Пет 21 Фев 2020 - 20:12

Outsider написа:
Калин написа:
Outsider написа:... a мухата почна да бръмчи още по силно... Laughing Laughing
Ванка, лесно е.
Сложи си я у подписа като Даскала Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by zx7r Пет 21 Фев 2020 - 22:05

gog14 написа:Ванка, лесно е.
Сложи си я у подписа като Даскала Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306
Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878
Ванка, скачай, брат! Скачай, че въшлясахме от толко насекоми  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3012024616
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Пет 21 Фев 2020 - 23:11

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 4010836622
Te моите мухи не са ме напускали...  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566

На 25-ти пристига последния от супер селекцията.  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 4039706595

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by gog14 Нед 23 Фев 2020 - 10:22

Dass написа:Дъра, бъра за фидерите - Page 2 4010836622
Te моите мухи не са ме напускали...  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566
Като гледам паяка е изял мухата Дъра, бъра за фидерите - Page 2 858133270 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Нед 23 Фев 2020 - 12:24

И двете ги изяде SSL-a...  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пон 24 Фев 2020 - 20:01

Outsider написа:
Калин написа:
Outsider написа:Бръмчи тука една муха.. и усещам как секи момент ще ме ухапе! Laughing Laughing 
Има ли някой да е пипал/виждал на живо/ да ползва Беремед Fine Carp , на 3.30 ?

Много приятна въдичка, водачите няма да ти харесат ...  Wink

Не бях обърнал внимание на снимките отблизо Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2799057118 ... прав си водачите не ми харесват изобщо Evil or Very Mad ... a мухата почна да бръмчи още по силно... Laughing Laughing

Окей... айде да направим едно хипотетично упражнение (че как бръмчи мухата -- не е истина! Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1983146805 ) - да предположим че реша да преглътна тъпите водачи - кво имаме предвид под "много приятна въдичка"?  Колко е "carp" тоя Fine Carp, и колко става за скимър  , да речем?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Пон 24 Фев 2020 - 20:42

Изчакай да дойде и втория Каденс, да ги туря един до друг на гьола и ще ти кажа какво ще си купиш...  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пон 24 Фев 2020 - 20:53

Dass написа:Изчакай да дойде и втория Каденс, да ги туря един до друг на гьола и ще ти кажа какво ще си купиш...  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878
Ми аз  не бързам - мухата нен знам дали ще се навие да чака Laughing Laughing Laughing . ...да ти кажа , ако стигна дотам че да преглътна водачите на Кейдънса , има десет фидера дето ще се наредят преди него...  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2799057118

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by darvodelecat Пон 24 Фев 2020 - 21:00

Банда, имам един въпросителен въпрос , каква е разликата между пръчка метод фидер и пръчка само фидер.Понеже стана модерно последно време да се купуват пръчки на Доме Габор ,преди два дена хванах тази пръчка в ръка и много ми хареса [You must be registered and logged in to see this link.] .И така може ли да се ползва със обикновенни кошници,това че няма корк на дръжката ,а е малко тип шаранджийска въдица минус ли е , и макара 5000 от същата марка и пак се води метод ще стои ли добре на тази пръчка?
avatar
darvodelecat
🐟 🐟

Брой мнения : 66

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Пон 24 Фев 2020 - 21:26

Outsider написа: ...да ти кажа , ако стигна дотам че да преглътна водачите на Кейдънса , има десет фидера дето ще се наредят преди него...  Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2799057118
Мдааа... Определено мога да кажа, че леко си се повредил. Какво има да "преглъщаш" по водачите на Каденса? Rolling Eyes Не виждам защо на фидер 3.30 трябва да можеш да си прекараш пръста през водачите! Evil or Very Mad

darvodelecat написа:Банда, имам един въпросителен въпрос , каква е разликата между пръчка метод фидер и пръчка само фидер.
Определено има разлика в бланките (съдя по Dutch Master и Dutch Master Method), но това е по-скоро търговски трик и далеч не означава, че и двата фидера не могат да се използват и с нормална хранилка, и с метод... Wink

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите