РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Първоначално захранване (тежка захранка)

+2
Outsider
dess0
6 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Калин Сря 12 Юни 2024 - 20:24

Outsider написа:
Калин написа:Иване не съм съгласен , особено ако е дълбоко дори и без течение има голямо разминаване …
Ако е един два метра , да няма голямо разминаване Smile 
Теоретично , от точката на приводняване , кошницата потъва вертикално , без значение какъв е обемът или теглото и. От къде идва размазването?  Rolling Eyes
Тествал съм Smile 
Кошница която е плоска от долу и по-голяма , се рее на ляво и дясно …
Става по-голям корем Smile
Уиндола например потъва като гюле на долу Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2100

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Outsider Сря 12 Юни 2024 - 21:29

Калин написа:
Outsider написа:
Калин написа:Иване не съм съгласен , особено ако е дълбоко дори и без течение има голямо разминаване …
Ако е един два метра , да няма голямо разминаване Smile 
Теоретично , от точката на приводняване , кошницата потъва вертикално , без значение какъв е обемът или теглото и. От къде идва размазването?  Rolling Eyes
Тествал съм Smile 
Кошница която е плоска от долу и по-голяма , се рее на ляво и дясно …
Става по-голям корем Smile
Уиндола например потъва като гюле на долу Smile


А , ти имаш предвид странично отклонение? Мда ,  даже в затворен водоем има всякакви подводни течения , и при голяма дълбочина със сигурност ще има отклонение. Аз си мислех че намекваш за една кошница , която потъва по-близо/далеч от другата  - не знам дали може да се случи , ама аз и не ловя в дълбоки водоеми , при мен 4 метра вече е много дълбок водоем. Embarassed Повече имам само в реки.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7055

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by nikiil Сря 12 Юни 2024 - 22:18

Съгласен съм с Калин, но нямам емпирични наблюдения.
Ловя в над 8 метра неподвижна вода.
Успехът ми може да се дължи и на липсата на конкуренция, рибата просто да е "повикана в района"от захранването.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 738

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by kikk4o Чет 13 Юни 2024 - 8:22

Тупвайки във водата кошницата движейки се към дъното и може би също и от съпротивлението на влакното  описва дъга от окръжност. Колкото е по-дълбок водоема, то толкова по-голяма ще е разликата (разстоянието) м/у точката на дъното, над която тупва на повърхността кошницата и точката на която лежи на дъното хранилката. Не знам дали го обясних много правилно.

Според някои с този факт се обяснява и привличането на по-едри риби зад петното. При съприкосновението на кошницата с водната повърхност част от по -едрите  частици като семена, червей и тн падат гравитационно реално под точката на приводняване на повърхността.
kikk4o
kikk4o
🐟 🐟

Брой мнения : 63

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Outsider Чет 13 Юни 2024 - 10:38

kikk4o написа:Тупвайки във водата кошницата движейки се към дъното и може би също и от съпротивлението на влакното  описва дъга от окръжност. Колкото е по-дълбок водоема, то толкова по-голяма ще е разликата (разстоянието) м/у точката на дъното, над която тупва на повърхността кошницата и точката на която лежи на дъното хранилката. Не знам дали го обясних много правилно.

Според някои с този факт се обяснява и привличането на по-едри риби зад петното. При съприкосновението на кошницата с водната повърхност част от по -едрите  частици като семена, червей и тн падат гравитационно реално под точката на приводняване на повърхността.
Няма никакво съмнение , че при удара на кошницата в пoвърхността , храна и частици излизат от нея , и падат свободно , при което вероятно не стигат дъното там , където пада кошницата.  Обаче в много дълбока вода , освен ако не говорим за царевица , един Господ знае къде ще потънат (може да е на няколко метра ВСТРАНИ от петното ), не само зад него. Според мен  едрата риба се държи зад петното по съвсем други причини , понеже винаги на петното има повече храна -тя просто е по-предпазлива и хитра , и се дърпа там , където може да яде безнаказано , деа и гадината византийска  Twisted Evil   Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7055

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Калин Чет 13 Юни 2024 - 22:23

Работата е много проста , мериш еднакви дистанции !
След като заметнеш броиш на колко оборота на макарата ще си в работна позиция Smile
Има огромна разлика от голямата и малката хранилка, просто съм тествал Smile
Пък ако използваме различни влакна , разликата става още по-сериозна Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2100

dess0 and nikiil харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Outsider Чет 13 Юни 2024 - 22:38

Калин написа:Работата е много проста , мериш еднакви дистанции !
След като заметнеш броиш на колко оборота на макарата ще си в работна позиция Smile
Има огромна разлика от голямата и малката хранилка, просто съм тествал Smile
Пък ако използваме различни влакна , разликата става още по-сериозна Smile
Rolling Eyes  Ти съвсем ли си сигурен че разликата идва от потъването , или от мятането? Как една или друга кошница изпъва влакното след удара в клипса? Щото тази разлика и аз съм я констатирал , и смятам , че ако ми трябва повече от оборот и половина , с каквато и да е кошница , не съм си стигнал дистанцията... Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 2799057118

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7055

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Калин Пет 14 Юни 2024 - 8:09

Outsider написа:Rolling Eyes  Ти съвсем ли си сигурен че разликата идва от потъването , или от мятането? Как една или друга кошница изпъва влакното след удара в клипса? Щото тази разлика и аз съм я констатирал , и смятам , че ако ми трябва повече от оборот и половина , с каквато и да е кошница , не съм си стигнал дистанцията... Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 2799057118

Изобщо не съм сигурен от къде идва Smile
Но, разлика има !
Която в 90% от случаите не влияе по-никакъв начин Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2100

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Outsider Пет 14 Юни 2024 - 10:47

Калин написа:


Изобщо не съм сигурен от къде идва Smile
Но, разлика има !
Която в 90% от случаите не влияе по-никакъв начин Smile
Laughing Laughing Laughing  -спомням си едно състезание , където играхме на 60 метра (аз поне) , в условията на силен  страничен вятър. Стигах си клипса , без да броим ква дъга ми издуваше вятъра Embarassed , обаче страничното отклонение , от най-лявата до най-дясната точка на падане на кошницата сигурно имаше eдни 15 метра . И кълвеше с всяко мятане , в рамките на минута-две... Rolling Eyes

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7055

Върнете се в началото Go down

Първоначално захранване (тежка захранка) - Page 2 Empty Re: Първоначално захранване (тежка захранка)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите