РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

+4
dekata
Калин
djidjo
nikiil
8 posters

Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by bbbobi1 Пон 4 Апр 2022 - 16:42

Колеги някой ползвал ли е конкретният фидер . И дали реално се справя със 90 метра +. Естествено със подходяща макара и правилното влакно. Става въпрос за риболов с метод .
avatar
bbbobi1


Брой мнения : 6

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by nikiil Пон 4 Апр 2022 - 21:31

Да, ако имаш куража да го натиснеш. На 9 от 10 няма да им стиска с толкова скъпа въдица.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

dekata and ulf1113 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by djidjo Пон 4 Апр 2022 - 22:09

bbbobi1 написа:Колеги някой ползвал ли е конкретният фидер . И дали реално се справя със 90 метра +. Естествено със подходяща макара и правилното влакно. Става въпрос за риболов с метод .
Не съм имал такава точно и смятам, че достигането на такава дистанция е възможна. 
Макар, че описа е " extrem genaue Würfe bis 90m möglich" екстремни, точни хвърляния до 90м са възможни, което малко подвежда.
Имам въдица 3,9 80гр и 4м 100гр и хвърлят по съвсем различен начин, една и съща кошница я хвърлят на 90м , но на едната това и е предела, докато другата удря клипса и къса гъма с който спирам кошницата.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

dekata харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by Калин Вто 5 Апр 2022 - 6:57

С подходящ метод ще ги мята без проблем Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by dekata Вто 5 Апр 2022 - 12:03

nikiil написа:Да, ако имаш куража да го натиснеш. На 9 от 10 няма да им стиска с толкова скъпа въдица.
Правилно.Извличаш максимума от една въдица,когато спре да ти пука дали ще я счупиш.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Apollo and ulf1113 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by fastera Вто 5 Апр 2022 - 13:30

Въдицата/пръчката може и да има “вътък”…ама както nikiil пише..”трябва и кураж да го натисне”.
Сама няма как да ги хвърли ко ще и с “най-правилната” метод хранилка да е.
По “техническа характеристика” би трябвало да издържи😉
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by ulf1113 Вто 5 Апр 2022 - 15:35

Сега си давам сметка, защо така и не успях да натисна достатъчно Дъч-мастърите. Трябва въдицата да си я усещаш правилно, за да не си поставяш лимит. 
Примерно с тубертини дистънс 3,90 ми е трудно да достигам дистанция, докато с италика ариа фидер 4,27 ми е много по-лесно и спокойно, нз защо. Мисля си, верно съм тапичка, повече широк от колкото висок, и с 4,27 - 4,20 е по-лесно за достигане на дистанция от мен. Има и пазенето на въдицата. Онзи ден с формакс 3,60 хвърлях доста стабилно над 50м. без да ме е страх за въдицата и я натягам повече, а въдичката си е за близка дистанция. 

П.С. 
Нещо, за което се е писало за конкретния модел е, че е с малки водачи, което пък не пречи на чичО Алан да я използва с ултегра 5500. Въпрос на практика, умения и лично усещане е според мен достигането на тази дистанция.
ulf1113
ulf1113
🐟 🐟

Брой мнения : 144

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by fastera Вто 5 Апр 2022 - 16:11

И най- вече да не те притеснява това, че може да стане “хлъц”
Ся…някой друго връхче е нормално да се строши в цялата тая операция по усвояване хвърлянето на дистанция, но и това е част от тая “операция”.
Лично аз нямам упоменатия модел, но по това което съм чел като отзиви за нея то е, че водачите не са й проблем. Достатъчно далече е първия водач от макародържача, а и е на доста високи крачета.
В “тубата “ има достатъчно клипчета за този модел, така че…
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by bbbobi1 Вто 5 Апр 2022 - 22:16

Снабдил съм се с допълнителни върхове. Имам един риболов на дистанция 40 метра . Със връх 1.5 оз и 30 гр банджо  на Престон, с влакно 0,23 дистанцията се достигаше с лекота . Нямам търпение да я тествам на голям водоем. За пръв път навлизам в риболова на дистанция и имам проблем със шок лидерите. Нещо с възлите ми куцат нещата.Като ги правя в къщи , при затягане сякаш не са много здрави .Лесно ги късам. Пробвах различни . Ама греда.
avatar
bbbobi1


Брой мнения : 6

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by Outsider Вто 5 Апр 2022 - 22:24

bbbobi1 написа:Снабдил съм се с допълнителни върхове. Имам един риболов на дистанция 40 метра . Със връх 1.5 оз и 30 гр банджо  на Престон, с влакно 0,23 дистанцията се достигаше с лекота .


Здравей колега.  Ако имаш един риболов на 40 метра ( ако съм разбрал правилно , досега си ловил по-наблизо?) , не се изхвърлай директно да гониш 90 метра . Нaмери по опитен път дистанцията , на която все още имаш задоволитена точност - и не се притеснявай ако това са 45 метра , и направи пет-шест излета  на тази дистанция. После  , добави 5 метра. Не се опитвай да тичаш преди да си се научил да ходиш , както се казва.

Плетен шок ли ползваш , или монофилен? И какъв възел ползваш?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

djidjo and fastera харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by djidjo Вто 5 Апр 2022 - 22:52

bbbobi1 написа:Снабдил съм се с допълнителни върхове. Имам един риболов на дистанция 40 метра . Със връх 1.5 оз и 30 гр банджо  на Престон, с влакно 0,23 дистанцията се достигаше с лекота . Нямам търпение да я тествам на голям водоем. За пръв път навлизам в риболова на дистанция и имам проблем със шок лидерите. Нещо с възлите ми куцат нещата.Като ги правя в къщи , при затягане сякаш не са много здрави .Лесно ги късам. Пробвах различни . Ама греда.
Само да ти кажа, че тази дистанция (40м) можеш и със спининг да я постигнеш. За дистанцията която искаш да постигнеш 90+м си сложи най-твърдия връх който имаш, и без това за метод не ти трябва някаква особена чувствителност! Ако обаче се мъчиш с този монофил (0,23) по добре си сложи плетен шок, иначе ми се струва трудно постижимо това начинание. Колкото до възлите, аз лично ползвах Морков-а обаче и той се оплита при силовите хвърляния по водачите.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

fastera харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by nikiil Сря 6 Апр 2022 - 9:30

ЗабравИ върха 1,5 като страшен сън.
В комплекта трябва да имаш и 3oz, но най-добре почни с някой от тези по-дебелите (https://www.drennantackle.com/products/rods/acolyte-feeder-tips-distance/) или твърд самоделен, че ще стане беля, пък не са евтини....
Моят избор на възел е FG knot: https://www.saltstrong.com/articles/fishing-knots/
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by bbbobi1 Чет 7 Апр 2022 - 18:21

За върхове като налични имам 1,5 / 2/3/4/5 оз. Като 1,5 го ползвах заради съответният водоем и големината на рибите,тъй като дистанцията ми беше достатъчно близка.
За шок лидер имам два модела монофилни влакна . Едното е на Гуру 0.30 а другото на Матрикс тапер лидера 0,22-0,28. Като мисля да сменя влакното 0,23 със 0.203 на RIVE (0.20) .
Още не съм замятъл със шок лидер но правя сухи тренировки на възел който му викат морковче , и един възел който се казва Олбрайт(не съм много сигурен за името). Но не съм много сигурен дали са удачни за съединяване на два монофила. Гледам доста клипове но сякъш на всякаде се споменава за свързване на монофил със плетено.
Моля ако бъркам ,да ме насочите правилно.
За точното мятане на дистанция до 50 метра със старата въдица се справям сравнително добре. От 5 години ловя само на метод фидер ,само на платени водоеми и 95% на клипс.
Това със плетеният шок лидер не е ли типично за тежките шаранджий.Може и да бъркам,ако е удачно и за фидер риболов може да пробвам . Явно все пак не съм гледал достатъчно клипове и чел достатъчно тем за риболов на дистанция. Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft 2929329346 Благодаря на всички колеги за съветите и ще съм благодарен да продължавате със нови и все полезни за мен.
avatar
bbbobi1


Брой мнения : 6

Върнете се в началото Go down

Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft Empty Re: Drennan Acolyte Distansce Feeder 13 ft

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите