РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влакна и поводи за риболов с фидер

+97
bobifoto
ppetkov
nicko
glmv
Ивката Вълов
3mba7a
aspius
veselinov
Dass
Влади В
ЛукаБрази
Калин
stridata
Outsider
paciani
tanoman
Красимир
rivezoro
murphymet74
ivanov_bg
Apollo
krasimir n.
Людмил Любенов
bobigrig
darvodelecat
mmilen
zentex
Николай Лесев
lif3house
Дидо Иванов
s.a.m.i
iconu1977
tojimi
gogata7904
GogoBuboleto
Pavle mi pie
boreto1
Doktor-5
Божката
djidjo
миро мачтийм
topsoft
marian shimano
bachoivo
hiphopper
kibi
dunavski
Lusox_iv
rtodorov
Lascorz
TITKO
Христо Ненков
del7710
Local
toni702005
Борислав Благоев
kRaikkonen
sokol135
dantho.mihov
Ивайло
miLen4o
gloupan - Киро
kaloyan Mladenov
stelco
BARONA
ceco65
ro4eto
Ники Дончев
anastasovia
ivo31m
dess0
ARAGORN
Тони 72
Петър Василев
Naas
heineken®
BigShot
stich
LMMitrev
martineti
Dermy
dako
АК 47
fiverov
butnik
shekira
Георги Кръстев
matey49
plwned
Теди
VNNaidenov
Бачо Илия
dekata
chipri_sv
Радо Троев
TachkoT
Admin
101 posters

Страница 31 от 34 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34  Next

Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by veselinov Съб 30 Юли 2016 - 0:00

Гепи компанията... Laughing Laughing Laughing
Тия гъзарии някой пробва ли ги?

[You must be registered and logged in to see this image.]
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Apollo Съб 30 Юли 2016 - 5:29

veselinov написа:Гепи компанията... Laughing Laughing Laughing
Тия гъзарии някой пробва ли ги?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вземай от по-големите (мисля, че Медиум се водиха), защото  най-малките нямат нанизване на влакното! Question
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by veselinov Съб 30 Юли 2016 - 9:30

Да си вземат тези , които още късат на стопера/вирбела. При мен е Ок Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Божката Съб 30 Юли 2016 - 9:57

veselinov написа:Да си вземат тези , които още късат на стопера/вирбела. При мен е Ок Question
Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878  Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878  Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878
[quote=].....B.........U.........L.......L..........."точката на контакт , където ухото на вирбела допира влакното в момента на замятане , е един-два милиметра. И цялата енергия на замятането , в продължение на целия риболов , се поема от тези два милиметра влакно."...........S................H.............I...........T.........T[/quote]
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by veselinov Съб 30 Юли 2016 - 11:34

Божко , ти се смееш но помага доста , особено при по-груба игра... пък е и от твоите хора... Laughing Laughing Laughing Нищо че Корум го пуснаха преди някоя друга година ,де... Question

[You must be registered and logged in to see this image.]
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ЛукаБрази Съб 30 Юли 2016 - 14:09


ЛукаБрази написа:0.17 Лазер,предпочитам шок лидера,пред фидергъм
Ти застреля горския със собствената му пушка! А за къф чеп ти е 0.17 плетеняк?
Другия път пробвай с 0.23 монофил основно. Това, че е "модно" далеч НЕ означава, че е по-добре!!![/quote]

Въобще не смятам да заменям платеното освен ако не ходя за шарани(всеки си е..е магарето както иска),ти и Аута си проповядвайте аз си го харесвам.По съвет на Коки взех 0.17 защото е по износоустйчиво и така вече втори сезон не се разделяме
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Калин Съб 30 Юли 2016 - 14:15

В първия момент и аз се стреснах малко ...
Lazer PE L8 е много тънко влакно , в размер 0,17 също !
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by paciani Съб 30 Юли 2016 - 17:06

Outsider написа:
Dass написа:...  0,26 не успях да го скъсам със 100 грамова хранилка...


Много бих искал да видя техниката ти на мятане. Rolling Eyes  Сто грама кошница , пълна?  С това шок от 0.26 се къса десет от десет пъти , без никакъв шанс за оцеляване.

Веднъж исках да пробвам с моето хеви да хвърля около 100-те метра. На макарата ми е навит плетеняк а шок лидера тогава беше 0,25, който 100% е по-дебел. Закачих шаранджийско олово тип дистънс 90 г. Още при замятане се скъса монофила и оловото полетя към гьола. Сега съм с шок лидер 0,30, но не съм пробвал пак оттогава.

avatar
paciani
🐟 🐟

Брой мнения : 136

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Съб 30 Юли 2016 - 18:07

veselinov написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Мисля че тази снимка изчерпва въпроса. Evil or Very Mad
Чуствителността при потегляне на рибата в каквато и да е посока е 100% идентична със самозасичащ монтаж от типа на мъртво фиксиран метод , да речем. Laughing Laughing
Единственото приложение на тва изобретение , тва е че позволява да се заобиколи ФИПС , и да си ловиш като с фиксирана хранилка , ако се налага.(което не е малко! Cool )

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Dass Съб 30 Юли 2016 - 18:33

Калин написа:В първия момент и аз се стреснах малко ...
Lazer PE L8 е много тънко влакно , в размер 0,17 също !
Стига бе, Коки... Тънко, колко да е тънко? 0,16? Question Ако ми кажеш, че и ти ползваш такова, веднага ще ти повярвам. Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 3811974306

Ти също ползваш основно плетеняк, нали? Колко често го сменяш?

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Съб 30 Юли 2016 - 18:39

Dass написа:Колко често го сменяш?

Колко често го ползваш? Wink

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Dass Съб 30 Юли 2016 - 19:06

Ma нали точно затова питам вас, бре... Тия дето бродирате...

Outsider написа:Колко често го ползваш? Wink
Ми де да знам... Rolling Eyes С големи напъни 20-25 годишно. И го сменям всяка година... И винаги след риболов изхвърлям 2-4 метра от влакното, неазависимо монофил или плетеняк? Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 858133270

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Калин Съб 30 Юли 2016 - 19:09

Outsider написа:
Dass написа:Колко често го сменяш?

Колко често го ползваш? Wink


Не го ползвам често / сигурно имам 30 тина риболова на година, може и по малко /  , но го имам от няколко години ... около 3 примерно ...

Като добавим ,че не е само една макарата , едва ли му се събират повече от 15 тина на година Laughing


Dass написа:
Калин написа:В първия момент и аз се стреснах малко ...
Lazer PE L8 е много тънко влакно , в размер 0,17 също !
Стига бе, Коки... Тънко, колко да е тънко? 0,16? Question  Ако ми кажеш, че и ти ползваш такова, веднага ще ти повярвам. Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 3811974306

Ти също ползваш основно плетеняк, нали? Колко често го сменяш?

Аз полвам 0,15 и ми идва тънко и нежно , затова който ме е питал в последствие съм му казвал да взима по дебело ...

Ако пак си взимам сигурно направо ще взема 0,20  Very Happy  

Аз толкова хубаво влакно друго не съм имал , примерно имам Салмо  /Елит май беше ,или нещо такова/  4 нишки което се води 0,11 и е по дебело от 0,15 Лазер ...

Преди 5,6 месеца Сашо поръчва едни китайци дето са над 0,20 със сигурност , ами и с тях се лови без проблем  Laughing

п.п. Салмото сега гледах ,че сам писал за него 2012 година, още ми е навито на една от макарите Laughing
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Съб 30 Юли 2016 - 19:43

Dass написа:Ma нали точно затова питам вас, бре... Тия дето бродирате...

Outsider написа:Колко често го ползваш? Wink
Ми де да знам... Rolling Eyes С големи напъни 20-25 годишно. И го сменям всяка година... И винаги след риболов изхвърлям 2-4 метра от влакното, неазависимо монофил или плетеняк? Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 858133270

При ползване до два пъти месечно , кой да е плетеняк би трябвало да изкара три сезона , а четирижилен - и повече. Обръщането на влакното на шпулата е добра идея , това , което не си ползвал е като чисто ново. Idea Виж ако ловиш във водоеми с много абразивно дъно - камъни , миди , водорасли , може и по-често да ти се наложи да го сменяш.
ПъСъ - аз ползвам плетеняци 0.12-0.13 , като някои изглеждат два пъти по-дебели от други със същия (обявен ) диаметър. А бе - 10-15 либри стигат напълно.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by stridata Съб 30 Юли 2016 - 20:12

А плетеняка цапа ли се? Цъфтежи, лещи, ала бала...
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Съб 30 Юли 2016 - 20:14

Избледнява (губи цвят). Белия се цапа..нищо страшно.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Dass Съб 30 Юли 2016 - 20:18

Калин написа:Аз полвам 0,15 и ми идва тънко и нежно , затова който ме е питал в последствие съм му казвал да взима по дебело ...
Kaкво имаш предвид под тънко и нежно? Rolling Eyes Не се бъзикам... Просто искам да разбера дали съм ударил греда с 0.08, 0.10 и 0.12...

Outsider написа:При ползване до два пъти месечно , кой да е плетеняк би трябвало да изкара три сезона...
Значи до пенсия ще ме изкарат - по 300 м от три размера... Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878 Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878 Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Съб 30 Юли 2016 - 20:25

Dass написа:
Kaкво имаш предвид под тънко и нежно? Rolling Eyes Не се бъзикам... Просто искам да разбера дали съм ударил греда с 0.08, 0.10 и 0.12...

Daiwa Tournament е такова влакно - точно тънко и нежно. На пипане е меко като някакъв памучен или копринен конец , имаш чуството че ще се разнищи за един час риболов.. affraid - претрива се сравнително лесно , и се къса по-лесно от грубите и твърди плетеняци. Е да - идеално кръгло е ,гладко е ,не шуми във водачите... Rolling Eyes
Ако си взел влакна от този тип , почни с 0.12 , изкарай един два сезона с него , и после лови с тънките диаметри. 0.08 често ползват руснаците , обаче аз не виждам никаква полза от такъв диаметър .

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Dass Съб 30 Юли 2016 - 20:51

Ти да не си мислиш, че съм си поръчал 8 нишковия Daiwa Tournament? Laughing Още не съм изперкал толкова! Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878

От миналата година ползвам 4 нишковия Daiwa Tournament - 0,10 и 0,12. Ако него имаш предвид, това:
Outsider написа:Е да - идеално кръгло е ,гладко е ,не шуми във водачите...
изобщо не е вярно! Кръгло е до втория риболов и далеч не е безшумно. Evil or Very Mad

От миналата година ползвам и един 8 нишков 0,10 китайски плетеняк "Саратога" - не се разнищва, не се сплесква (!!!) и наистина не шуми. Покрива всичките ми изисквания за конец. Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 1743377566 А както знаеш аз недолюбвам конеца! Обезцветява се леко, ама това май важи за всички плетеняци.

П.П. Чакам скоро жълтурчетата да изкарат 12 нишковия плетеняк... Да видиш ти тогава. Пък като стане моден... Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 1699561268

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Съб 30 Юли 2016 - 21:08

Dass написа:Ти да не си мислиш, че съм си поръчал 8 нишковия Daiwa Tournament? Laughing Още не съм изперкал толкова! Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2397243878

Не , исках да кажа "ако си поръчал влакно от такъв тип". Тънко , кръгло , нежно , осемнишково. Cool
Аз лично с осемжилните приключих вземане-даване , моите ще изкарат и другия сезон , и ако сме живи и здрваи , от към средата на 2017 вероятно вече няма да има нито едно осемжилно влакно по моите макари.. Smile

Чакам да почнеш сериозно да ловиш с конец че да ти дойде акъла. Laughing Laughing Днес лових с монофил , на около 45 метра...нямам думи Evil or Very Mad Like a Star @ heaven cat cat - ако трябваше с тва да си изкарвам хляба , директно напусках и се записвах в бюрото за безработни! Laughing Скапана индикация , ама карай , рибата се стараеше..А засичането? С плетката докосваш въдицата , и рибата е боцната...с тая гнус засичаш като хамалин , и не стигаш до рибата. Добре че носех и мач , и приключих с него последния час от риболова..никога повече , ама докато съм жив , няма да ми дойде наум да тръгна без поне една макара с плетеняк в калъфа , за всеки случай.. study

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by stridata Съб 30 Юли 2016 - 21:09

Даскале, ако пазаруваш нещо от Азия, дай да заформиме нещо партийно. Нямам опит и ме е страх да не се самоиздържа.
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Калин Съб 30 Юли 2016 - 21:17

Ванката го е описал правилно , точно такъв тип е Лазера П8 ....

Иначе си е много готино , мазничко, гладко, не шуми и т.н.

Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ЛукаБрази Съб 30 Юли 2016 - 22:02

Подкрепям Коки с две ръце,миналият уикенд пипнах плетеняк на Престън 8нишков-плосък като тава и много телен,а как стърже по водачите Evil or Very Mad
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Влади В Съб 30 Юли 2016 - 23:39

ЛукаБрази написа:Подкрепям Коки с две ръце,миналият уикенд пипнах плетеняк на Престън 8нишков-плосък като тава и много телен,а как стърже по водачите Evil or Very Mad

Aaaa не тaкa Крaси! Мaстърa нa всички мaстъри е кaзaл, че 8 нишково плоско влaкно нямa! pig
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Dass Съб 30 Юли 2016 - 23:49

Outsider написа:Чакам да почнеш сериозно да ловиш с конец  че да ти дойде акъла. Laughing  Laughing  
Не разчитай много на това. Aз пък днес се назорих да ловя на 20 м с плетеняк - меко казано е гадно!
Аз грешни пари за конци не давам, ако ще и да пише, че рибоците скачат направо в живарника.

Юли, ако търсиш тънък плетеняк - считай се за уреден. Ако е нещо друго - драсни едно ЛС...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by veselinov Нед 31 Юли 2016 - 6:01

Outsider написа:
veselinov написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Мисля че тази снимка изчерпва въпроса. Evil or Very Mad
Чуствителността при потегляне на рибата  в каквато и да е посока е 100% идентична със самозасичащ монтаж от типа на мъртво фиксиран метод , да речем. Laughing  Laughing
Единственото приложение на тва изобретение , тва е че позволява да се заобиколи ФИПС  , и да си ловиш като с фиксирана хранилка , ако се налага.(което не е малко!  Cool )

Аут, нищо не ти пречи да си пуснеш подвижен патерностер и чувствителността си я гарантираш без проблем. Лично за мен това нещо е препоръчително да се ползва с хранилки над 40гр, при монофили под .25, река и далекобойни премеждия -във комбинация или поединично.


veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Apollo Нед 31 Юли 2016 - 9:09

Аз съм използвал от тези
[You must be registered and logged in to see this image.]

И със Big Eye вирбел никога съм нямал проблем
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by aspius Нед 31 Юли 2016 - 17:26

Колеги с едно манисто се оправят нещата. Влакното не се протрива и всичко е ок. Моят шок лидер за хранилки до 50 гр. Без храна е 0.21 на престън рефло.   Има ли манисто в края на рамото, нямаш ядове. Имах нмного въпроси относно диаметъра на шока, защото ня бех го ползвал, но след грешка, след грешка и така вече няма приблеми, нито с влакното нито с късане.
aspius
aspius
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 379

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Нед 31 Юли 2016 - 18:37

veselinov написа:

Аут, нищо не ти пречи да си пуснеш подвижен патерностер и чувствителността си я гарантираш без проблем. Лично за мен това нещо е препоръчително да се ползва с хранилки над 40гр, при монофили под .25, река и далекобойни премеждия -във комбинация или поединично.

С кво точно ме спасява подвижния патерностер? Rolling Eyes (От който съм се отказал напълно , ма тва не е по темата) - нали рибата все ще трябва да издърпа гадната гума през ухото на вирбела , с около 2000% повече съпротивление и сила на триене , отколкото при минаването на чисто влакно? Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2929329346

ПъСъ: кошници над 40 грама , монофил под 0.25 и далекобойни премеждия и река? Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 2902588953 Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 1743377566 Шегаджия....поединично , в такъв случай... Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Калин Нед 31 Юли 2016 - 18:53

aspius написа:Колеги с едно манисто се оправят нещата.

Преди и аз ползвах маниста, отсвирих ги след няколко късания без никаква причина. Оказа се ,че в един момент манистото се чупи и прерязва влакното без ниакакви усилия !

В момента слагам вирбели на мястото на манистото ...

Цецо , тоя Престън е около 0,23 ,0,24 реално Smile

Вдигни на 0,23 и ще ти е още по добре с реални 0.25, 26
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 31 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 31 от 34 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите