РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влакна и поводи за риболов с фидер

+97
bobifoto
ppetkov
nicko
glmv
Ивката Вълов
3mba7a
aspius
veselinov
Dass
Влади В
ЛукаБрази
Калин
stridata
Outsider
paciani
tanoman
Красимир
rivezoro
murphymet74
ivanov_bg
Apollo
krasimir n.
Людмил Любенов
bobigrig
darvodelecat
mmilen
zentex
Николай Лесев
lif3house
Дидо Иванов
s.a.m.i
iconu1977
tojimi
gogata7904
GogoBuboleto
Pavle mi pie
boreto1
Doktor-5
Божката
djidjo
миро мачтийм
topsoft
marian shimano
bachoivo
hiphopper
kibi
dunavski
Lusox_iv
rtodorov
Lascorz
TITKO
Христо Ненков
del7710
Local
toni702005
Борислав Благоев
kRaikkonen
sokol135
dantho.mihov
Ивайло
miLen4o
gloupan - Киро
kaloyan Mladenov
stelco
BARONA
ceco65
ro4eto
Ники Дончев
anastasovia
ivo31m
dess0
ARAGORN
Тони 72
Петър Василев
Naas
heineken®
BigShot
stich
LMMitrev
martineti
Dermy
dako
АК 47
fiverov
butnik
shekira
Георги Кръстев
matey49
plwned
Теди
VNNaidenov
Бачо Илия
dekata
chipri_sv
Радо Троев
TachkoT
Admin
101 posters

Страница 3 от 34 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Нед Дек 16, 2012 12:44 pm

Бачо Илия написа:
Явно с чичо Боб практикуваме различни риболови- аз не ловя със щека, той пък не лови с директни...не съм го виждал и с дънарки; не съм го виждал и на голям свободен водоем, дето ако сложа 0.10 за повод вместо 0.156 фк и мога да си прецакам единственото кълване на шаран 1.500+ за двата дни риболов или двете-трите големи платики, за пак същото време; мидите и охлювите, отделно... Той лови с фидер по паткарници и по-рядко на реки с условията и количествата, като в резерват, а пък аз не ловя с фидер и на двете. Very Happy
Отделно дето не съм на неговото ниво! Cool Wink

п.п. сигурен съм, че и във Франция е същото или почти, като в Англия! Sad Smile

Мда..То е ясно , че специфичния за Англия риболов води до техники и тактики , трудно приложими другаде . Обаче ако с 0.10 монофил рискуваш да си изтървеш бонуса - това го разбирам идеално , и в същото време въпросният бонус не се "мръщи" на повод 0.156 , просто му ръгаш един повод от свестен монофил 0.148 , и пак си вадиш бонуса , без участие на ФК в задачата. Това , разбира се , е моето виждане. Което не значи , че ще тръгна да те убеждавам да променяш нещо , което явно ти върши работа. Wink

Не , условията за риболов във Франция и Англия мисля че нямат нищо общо. Тук паткарниците са изключителна рядкост , а основният обект повсеместно са канали и големи реки. (Франция има най-гъстата мрежа от канали в европа. Или май беше най-много километри? Rolling Eyes ) Ще рече , че средният френски риболовец е научен от малък да ползва тежки линии , и да лови на течение - нещо което в Англия го практикува шепа хора. Да не говорим за дълбочините. С фидера - същата история - във всеки английски форум можеш да прочетеш мнението , че 30 гр. е "много тежка " хранилка Laughing Laughing Laughing , докато във Франция като цяло почваш оттам нагоре.Ако в нещо си приличат двете страни , то е в това , че има много риба.
...ще ни бият за спам , да знаеш Razz
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Нед Дек 16, 2012 1:23 pm

Outsider написа:..........................
Мда..То е ясно , че специфичния за Англия риболов води до техники и тактики , трудно приложими другаде . Обаче ако с 0.10 монофил рискуваш да си изтървеш бонуса - това го разбирам идеално , и в същото време въпросният бонус не се "мръщи" на повод 0.156 , просто му ръгаш един повод от свестен монофил 0.148 , и пак си вадиш бонуса , без участие на ФК в задачата....

То ако ставаше номера с 0.148, за какво да се набутвам с флуорокарбонови поводи по 60-70 см, които после изхвърлям... няма да го погледнат таласъмите, камоли пък да клъвнат. Very Happy
Виж в тази тема следващите 3-4 излета, те са само с ФК-поводи(и сфидер и на плувка) и съм пообяснил по монтажите кое, как и защо:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Там при вас не се вижда кьорав риболовец наоколо, а тук в активния сезон, примерно на Копринка или Жребчево, трябва да разбуташ околните с лакти, че да си намериш място... на еднокилометрова ивица... Sad Very Happy

Относно монтажите и флуорокарбона- примерно, тази година на Жребчево беше дотолкова нафрашкано с миди и охлюви, че просто е наложително да се ползва 60-70 см ФК лидер 0.30/0.35 между основното и повода(с подвижната кошничка на него), пък фидера позициониран с по-високо повдигнат връх; иначе излизаха на туфи по линията или направо я прерязват... Същата работа и с поводите- на дебел монофил, няма пипане, пък тънкия го накълцват моментално или за 3-4 презамятания; в края на краищата след като се лови по една бака свястни риби- едри бабушки, платики и литрови морунаши с повод 0.176фк, значи си върши работата перфектно; колегите ловиха с 0.12 монофили и си отвръзваха на поводи и куки! Sad Very Happy Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Нед Дек 16, 2012 1:58 pm

Бачо Илия написа:

То ако ставаше номера с 0.148, за какво да се набутвам с флуорокарбонови поводи по 60-70 см, които после изхвърлям... няма да го погледнат таласъмите, камоли пък да клъвнат. Very Happy

започвам да си изяснявам нещата така: хващаш повече с ФК , отколкото с монофил , щото ловиш с ФК , а не с монофил. Laughing
Абсолютно съм съгласен за мидите и износоустойчивостта , за лидера от ФК...обаче дотам. Като влакно за повод монофила е ПО-ДОБЪР от флорокарбона! (Мисля аз) Не виждам абсолютно никаква причина рибата да кълве с 0.156 ФК , и да не кълве с монофил със същия диаметър.
Kакто и да е - риба , както виждам , хващаш та пушек се вдига , значи системата ти работи , а това е най-важното Suspect
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by topsoft Нед Дек 16, 2012 2:13 pm

Outsider написа:
Topsoft- явно си попаднал на някакви особено нервни платики! Like a Star @ heaven
Ако и аванса не ти е помагал (за това питах за клиповането) , в твоя случай работата си е плачела за монофил , по-дебел повод , или и двете- все още ме съмнява пауър гъма като елемент от линията , докато не пробвам ...

Нещо не се разбираме с теб май. Късането идва преди вообще да успея да засека (свива яко и отпуска и толкоз) - това с плетено за основно и тънък повод(0.10, 0.12), както ловя в 99% от случите на затворен водоем.От няколко годишен опит с Искърските платики знам, че това се случва с риби около кило, защото както казах на 4 такива кълванета вадя по 2. За аванс и т.н. вообще не става на въпрос, ако не е скъсало при удара, с ваденето няма проблем.


п.с. Казвам се Иво.
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Нед Дек 16, 2012 2:36 pm

topsoft написа:

Нещо не се разбираме с теб май. Късането идва преди вообще да успея да засека (свива яко и отпуска и толкоз) - това с плетено за основно и тънък повод(0.10, 0.12), както ловя в 99% от случите на затворен водоем.От няколко годишен опит с Искърските платики знам, че това се случва с риби около кило, защото както казах на 4 такива кълванета вадя по 2. За аванс и т.н. вообще не става на въпрос, ако не е скъсало при удара, с ваденето няма проблем.


п.с. Казвам се Иво.

Иван - приятно ми е . Suspect
При такова зверско свиване , че да скъса 0.12 , аванса би трябвало да отпусне , това имах предвид. Освен ако не си в клипса , и тогава естествено , къса. Обаче , когато рибата кълве така ( направо ми мирише на самозасечена риба) , рядко има нужда от тънки поводи - освен ако не си пробвал , и без резултат.
Така или иначе , идва един момент , в който трябва да се избира между количеството засечени , и извадени риби. Англичаните го наричат " hooked to landed ratio ".В испания ловяхме мряна на един язовир , която кълвеше пет пъти повече , ако слезеш до 0.10 (Това - за щека приказваме). И от десет засечени , вадиш две - най-малките. Sad С 0.14 вадиш 9 от 10 , обаче кълването толкова се влошава , че просто няма смисъл , а с 0.117 - 0.128 взависимост от други фактори се вадеха между 5 и 8 от засечените риби.
Привеждам горния пример за илюстрация на следващия въпрос : сигурен ли си , че в твоя случай повода 0.10 е бил "златната среда"?
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by topsoft Нед Дек 16, 2012 2:39 pm

Не,златната среда е 0.12 според мен и ако се мръщят тогава да се фини. Самозасичат се- за това късат - стига хранилката до горния вирбел от монтажа при такова взимане. Обаче пък веднъж ми се е случвало(верно, че само веднъж) ако не ловях с 0.10 вообще не искаше да пипа.
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Нед Дек 16, 2012 4:32 pm

Outsider написа:
...започвам да си изяснявам нещата така: хващаш повече с ФК , отколкото с монофил , щото ловиш с ФК , а не с монофил. Laughing
Абсолютно съм съгласен за мидите и износоустойчивостта , за лидера от ФК...обаче дотам. Като влакно за повод монофила е ПО-ДОБЪР от флорокарбона! (Мисля аз) Не виждам абсолютно никаква причина рибата да кълве с 0.156 ФК , и да не кълве с монофил със същия диаметър.

Колега, ми вземи прибвай бре! Very Happy Cool Ти как мислиш, че аз съм стигнал до тези изводи, ако не с проби и то с многократна смяна на двата вида поводи с едно и също сечение, по време на един и същ риболов- и на плувка и с фидер. Вземи примерно 0.125 и 0.145 "риверже" и "ксило" и в рамките на деня ги развърти по 3-4 пъти. Иначе, така ми звучи много наизуст; то се прави тест и теста се описва подробно по време и резултати- с една и съща линия, такъм, монтаж, кука, стръв и сечения на двата вида поводи(с еднаква дължина) и на поне три 5-8 часови излети, на поне три различни водоема, по два-три пъти на всеки... както аз съм направил в течение на 2-3 години, на 4-5 големи водоема и тогава се дава категорично и обосновано мнение по въпроса, както аз съм направил. Wink Cool

п.п. писах "риверже" на Колмик, щото трябва да е сигурно че флуорокарбона е истински и от най-висок клас(на Куреха кемикълс), както и "ксилото" като монофилено, "високотехнологично влакно"(както ги назовава чичо Боб, влакната от този тип); всичко останало е въпрос на предположения и необосновани догадки... Very Happy

cheers
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Нед Дек 16, 2012 5:02 pm

Бачо Илия написа:
Ти как мислиш, че аз съм стигнал до тези изводи, ако не с проби и то с многократна смяна на двата вида поводи с едно и също сечение, по време на един и същ риболов- и на плувка и с фидер. Вземи примерно 0.125 и 0.145 "риверже" и "ксило" и в рамките на деня ги развърти по 3-4 пъти. Иначе, така ми звучи много наизуст; то се прави тест и теста се описва подробно по време и резултати- с една и съща линия, такъм, монтаж, кука, стръв и сечения на двата вида поводи(с еднаква дължина) и на поне три 5-8 часови излети, на поне три различни водоема, по два-три пъти на всеки... както аз съм направил в течение на 2-3 години, на 4-5 големи водоема и тогава се дава категорично и обосновано мнение по въпроса, както аз съм направил. Wink Cool

Щом така си правил теста , няма какво да се каже - методична , научна работа. От тебе би трябвало да се очаква всъщност. Wink
Hа какво считаш че се дължи предимството на ФК влакното , ако изключим хипотетичната по-ниска видимост?
(Щото там пък аз имам наблюдения , които за мен са сто процента убедителни : рибата не вижда влакното)
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Нед Дек 16, 2012 5:53 pm

Outsider написа:..... Hа какво считаш че се дължи предимството на ФК влакното , ако изключим хипотетичната по-ниска видимост?
(Щото там пък аз имам наблюдения , които за мен са сто процента убедителни : рибата не вижда влакното)

Защо по-ниската видимост да е "хипотетична", нещо което пък е най-елементарно за доказване по чисто физически и оптически способи!?? То, всъщност и от там започнаха експериментите преди 5-6 години по време на плувкарски риболови рано пролетта с колеги на Домлян и Душанци- на 0.10 и 0.09 монофил няма пипане при колегите, при мен на 0.112 "риверже" гол след гол- кефали, бабушки и костури; след раздаването(с връзването) на поводи- и при колегите гол след гол; чак се стреснах и смених моя повод с 0.06 лазер-шогун; резултат 3:1 в ползва на флуорокарбона, независимо че монофилния повод беше теоретично на долната граница, на въобще влакна за поводи... Това- на три последователни риболова по на два водоема, по една и съща схема- некълване при колегите, раздаване по 1-2 метра влакно на всеки(да имат и за друг път) и след третия риболов организираха единият от тукашните магазина да зарежда и с флуорокарбони на Колмик; в последствие започнаха да се зарежда и с други марки флуорокарбони в тукашните магазини... и т.н.
На тази база и многократни последващи тестове и на плувка и с фидер, съвсем определено мога да твърдя, че главното предимство на флуорокарбоните(когато се ползват за поводи) е че може да се работи със значително по-голени сечения от обичайното и от там да се илиминират ред други негативи- късания, уплитания, наранявания на влакното, загуба на хванати по-едри риби поради компромиси при ваденето и т.н; че аз и на директните редовно ползвам 0.14, 0.156, 0.176, понякога и с по-тънка основна линия от повода и то за риби, които по никакъв начин не биха кълвали една след друга, а и въобще на такива монофили. Същото положение е и при фидера, макар че там не са чак толкова "флуорозависими"- все пак не е нормално да се ловат каракуди, бабушки и платики в индустриални количества с поводи 0.156, 0.176, 0.18, пък било то и лятото! Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Нед Дек 16, 2012 6:22 pm

Бачо Илия написа:
Защо по-ниската видимост да е "хипотетична", нещо което пък е най-елементарно за доказване по чисто физически и оптически способи!??
***********
На тази база и многократни последващи тестове и на плувка и с фидер, съвсем определено мога да твърдя, че главното предимство на флуорокарбоните(когато се ползват за поводи) е че може да се работи със значително по-голени сечения от обичайното

Ми виждаш ли , тая работа има малко предистория. Преди още да започна плувкарско-състезателна дейност , бях доста запален мухар. В Испания нямаше клен , с пъстървата нещата бяха усложнени до абсурд , и положението се спасяваше с мряна и шаран. Колото и да звучи невероятно , имаше прекрасни условия за ловене на тези риби на муха - шарана на нимфа , а мряната на нимфа и на суха муха , с впечатляващи улови , и страхотни моменти. Налагаше се да се пълзи по брега като Винету , вожда на апачите Laughing Laughing , и да се цопне в двайсе сантиметра дълбока вода нимфата пред носа на шарана ( който плува с половината тяло над водата , и си пасе разни работи по дъното). Познай като закачиш три кила добиче в една педя вода с мухарката къв екшън става!

Да си дойда на думата - даже в кристалната вода на планински язовир , основния проблем беше да поднесеш нимфата така , че шарана да я види. Нимфата беше по скоро имитация на попова лъжичка , с дължина 5-7 сантиметра , от тъмнозелена вълна+еленов косъм , и се открояваше на светлото дъно идеално...обаче трябваше да мине на 10-15 сантиметра от носа на рибата - иначе тя НЕ Я ВИЖДАШЕ! Shocked С тая дейност се занимавах близо две години ,и се наложи да овладея снайперска техника на замятане , щото шарана действително е полусляп Exclamation Exclamation - и това в плитка , бистра вода. Абсолютно съм убеден , че в два метра , и в леко замътена вода , рибата просто ИЗОБЩО не вижда влакното - затова и те питах за ФК-то.

Съвсем друга е ситуацията с "усещането" на влакното при поемане на стръвта : там долавят разликата между 0.117 и 0.128 , все едно ходят с микрометър в джоба , жувотните проклети !- така че идеята , че можем да ползваме по-дебело влакно , понеже е по-невидимо , не се покрива с моя досегашен опит. Hапротив , аз бих сложил тъмно мач влакно за повод , ако при по-малък диаметъp имаше по-голяма здравина , и беше по-меко.
Поздрави

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Пон Дек 17, 2012 12:28 pm

Колега, според мен шараните са ствсем друга губерния и специално от тук пишещите и четящи колеги, едва ли има някой който да ходи целево на свободните водоеми, да лови шарани- било то с фидер, било то на плувка и съответно монтажите му за фидер да са направени целево за риболов на шаран. От друга страна, тук едва ли има някой, който да лови с монофилни поводи 0.156 и 0.176, по една бака бабушки и платики с фидер, в края на есента, при минусови нощни температури- такова нещо НЯМА КАК ДА СЕ СЛУЧИ; да не говорим пък и на плувка, щото и на плувка ловя с такива сечения...само че и в двата варианта- С ФЛУОРОКАРБОНИ!
Точно с флуорокарбоните обаче, илиминирам много голямата вероятност от късане при случаен бонус 2-3 кила, а всъщност "бонусите" на Жребчево, Копринка и Душанци, в последните 2-3 години не са и толкова случайни; аз си ловя с нормалните такъми и бабушкарско-платикарски захранки и монтажи, пук каквото дойде и после няма да ме е яд че заради един мърляв повод 0.09-0.12 ми е скъсала единстваната читава риба за двата дни излет; ето затова ползвам флуорокарбони(плюс другите им предимства, описани по-горе в темата), още от далечната 1998 г, когато в Пловдив в стария магазин на Наско и Румен се продаваше по 60-70ст. за линеен метър, пък последните 3-4 години, почти изцяло съм преминал на флуорокарбонови поводи- и за фидер, и за плувка.
Не, че искам да убеждавам някой- просто въпрос на статистика, поне при мен и като си прегледах преди малко последните два излета на Жребчево...и там съм ги ловил със 0.176...пък и на повечето други излети; като компромис- 0.156 или 0.14 Very Happy Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Пон Дек 17, 2012 5:00 pm

Мисля да ти предложа тоя разговор да го...оставим за друг случай. А модератора ако реши , може да премести необходимото в темата за влакната , мисля че все на някой ще му свърши работа. Понеже аз все пак избирам мекия и еластичен повод пред по-невидимия , но по-твърд , а ти - обратното , догодина - ако индианците не ни разкажат играта :face: Laughing , ще продължаваме да тепаме рибите - ти с флуорокарбона , аз - с Ксило-то. Дали хващаме благодарение на ползваното влакно , или въпреки него , е най малката подробност. Наслука и наздраве!
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Пон Дек 17, 2012 5:06 pm

И аз така предлагам!!! Very Happy ; Да ти пусна и един зимен плувкарски вариант- не е чак толкова твърд и е много здрав, според това което пише на него:

[You must be registered and logged in to see this image.]


cheers

п.п. е тва е, в действителност- НЕВИДИМО!!! Very Happy Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by dekata Пон Дек 17, 2012 7:48 pm

Бачо,това пък от кой ръкав го извади магьосник такъв Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Пон Дек 17, 2012 8:26 pm

Ти си глей пикера; това с директните зимно време го остави на мен! Very Happy Cool

п.п. колеги, аз ползвам и по-тънки флуорокарбони зимно време и то, не точно за фидери.. Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by marian shimano Пон Дек 17, 2012 9:30 pm

Бачо , какви са тея фазани бе....... радваш ме от време на време.

ПП: честна пионерска, ама от ксилото по-добро не съм пипал.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Вто Дек 18, 2012 11:40 am

За мен Ксилото също е ТОП-1 от монофилните поводи, а Риверже е ТОП-1 от флуорокарбоните(и двете са на Колмик), но както писах по горе, това второто не си струва да се хаби за фидер...ма, то според джоба и вманиачването де... Very Happy

За тия които не знаят, ето ги как изглеждат:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Пазаруват се от тук:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by matey49 Вто Дек 18, 2012 5:11 pm

И от тук:
Божката често го посещава. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Гост Вто Дек 18, 2012 5:28 pm

matey49 написа:И от тук:
Божката често го посещава. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
Хаха да, или поне физическия магазин!
Собственика на магазина ми е приятелче Laughing
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Георги Кръстев Вто Дек 18, 2012 5:39 pm

Подкрепям Бачо и за моното и за ФК, но аз ползвам colmic STREAM като монофил и MILO FLUORO CARBON. Според тестове направени във Военноморско Училище Варна от мой приятел рибар, този фк и колмик са супер качество.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Имайте в предвид че мило са свалили влакната с над 30%, инъче струваше към 25-8 лв за ролка Smile
Георги Кръстев
Георги Кръстев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 486

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Вто Дек 18, 2012 5:54 pm

Бачо Илия написа:За мен Ксилото също е ТОП-1 от монофилните поводи, а Риверже е ТОП-1 от флуорокарбоните(и двете са на Колмик), но както писах по горе, това второто не си струва да се хаби за фидер...ма, то според джоба и вманиачването де... Very Happy


И като сравним техническите характеристики на Riverge-то , с "Бялата пуйка" Laughing от предната страница , cтигаме до извода , че...? Wink
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Вто Дек 18, 2012 6:36 pm

Outsider написа:... cтигаме до извода , че...? Wink

Какво? Rolling Eyes Very Happy

п.п. аз също подкрепям Жоро за фк на Мило- това фактически е високия клас флуорокарбон Торай и се продава у нас и под марката на производителя TORAY по цени 23лв за ролка 50м. Аз за фидер(а и за плувка) ползвам тези от по-ниския клас на Торай, дето ги постнах по-горе в темата; иначе общо ползвам 6 или 7 марки, пак по-горе съм ги изредил, но и те се произвеждат само на 2-3 места в Япония.
Линк към някои от влакната на Торай:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Тези на Колмик(и Престън) се произвеждат от Куреха Кемикълс.
Между другото искам и да упомена, че последните 4-5 години технологиите за флуорокарбонови влакна от ново поколение, напреднаха значително и вече не са нито толкова твърди, нито толкова слаби, нито пък толкова неиздръжливи на възел... Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Вто Дек 18, 2012 7:09 pm

Бачо Илия написа:
Outsider написа:... cтигаме до извода , че...? Wink

Какво? Rolling Eyes Very Happy


Ми едно от двете : или "паунчето" е 25-30% по-яко от Riverge Shocked , или производителите му ни вземат за балами. Rolling Eyes Пък аз хич не обичам да ме считат за идиот...


Riverge 0.08 mm. - 0.61 kg.

White peacock 0.08mm. -0.86 kg.

Wink Suspect

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7027

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by butnik Вто Дек 18, 2012 7:51 pm

Още Веско преди да отвори магазина си внасяше Колмик влакната и Наско и Румбата ги продаваха.От тогава ловя с Ксило и никога не ме е предало.Пробвал съм и други,но Ксилото ми е фаворит.Между впрочем на Мило Фортреса за поводи е почти еднакво с Ксилото.Имам и от техните ФК,но не забелязвам някаква разлика в кълванетата на рибите,кефи ме само това,че при интензивен риболов като се накъдри го придърпам и си заеме пак изходна позиция Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Георги Кръстев Вто Дек 18, 2012 10:14 pm

butnik написа:кефи ме само това,че при интензивен риболов като се накъдри го придърпам и си заеме пак изходна позиция Very Happy
Аз затова го използвам при интензивен риболов и то най-вече когато очаквам як риболов по време на състезание, за да не сменям често повод слагам една идея по-здрава кука и по-здрав повод.... Дори съм стигал до там да ловя с основно 0,12 а повод 0,14 не заради друго ами зада вдигам баби яко на гарди и да не ползвам куковад, което си е доста грубо от където и да го погледнеш Evil or Very Mad А после риболова на щека бил фин Laughing Laughing
Георги Кръстев
Георги Кръстев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 486

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Вто Дек 18, 2012 10:49 pm

Тъй, тъй момчета- на прав път сте за флуорокарбоните и аз много се радвам; изпъваш яко с пръсти, става си пак като "тел" и бой по канчетата; това важи и за фидера... lol!

Сега, да обясня малко по-подробно, от къде и как са се пръкнали флуорокарбоните. Измислени са първоначално за морския риболов и то точно поради свойството му "невидимост" и от там, по-малко уплитания с по-дебелите и твърди поводи. Морската вода е с десетки пъти по-голяма прозрачност от тази в сладководните водоеми, а рибите там(заргани. кефали и подобни)са с далеч по-изострено зрение от кьоравите шарани и подобни мазни и мързеливи сладководни обитатели; включително и ползването на линии с основно влакно от флуорокарбон. В последствие това е пренесено за пъстървовия риболов в Италия, Франция, Англия и от там и за това за което си говорим тук; това е с няколко думи предисторията- ако погледнете в линка на Колмик по-горе, то 90% от влакната за поводи са за морски риболов, спининг, тежък сладководен риболов на морски и сладководни хищни риби и т.н.
Вярно, има малко дертове с тях и то чисто технически, но пък лично за мен плюсовете им са в пъти повече от недостатъците! Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by butnik Сря Дек 19, 2012 7:58 am

Бачо,уважавам пристрастеността ти към ФК.Правил съм тестове на Оризари,където водата ако помниш е прозрачна като на планински ручей.Две щеки-една до друга, на едно петно-върховете са на 50см един от друг,ами нямаше разлика в кълванетата на моното и ФК.Това ти говоря за преди много години,на Веско магазина още беше срещу ст.Ботев и в една епруветка стоеше парче Ривърдж с дропер за мостра.Тогава даже го режеше на парче.Та от там дойде идеята за теста.Уважавам избора ти,но уважи и ти нашия.Да не цитирам онова човече със заешката усмивка от известен френски медиен магазин за неговите тестове.На ФК повече празни кълванета.Каквото и да пишеш за ФК няма да тръгна да си сменям кутията с поводите Wink
[You must be registered and logged in to see this image.]
Това е много добро влакно,с много добри показатели,но го използвам само при необходимост,Жорето спомена нещо.
Това също е супер влакно
[You must be registered and logged in to see this image.]
И въпреки всичко от моното имам всички размери до 0.16 на Ксило,както и от Фортрес на МИЛО.На Сарфикс 007 имам останало малко 0.14,също много добро влакно,за съжаление вече не се внася.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Георги Кръстев Сря Дек 19, 2012 8:39 am

Да също го използвам за риболов на уклей. Връзвам си 2 вида поводи. Едните са 0,108 с кука gamakatsu 1050 N, а другите поводи са 0,128 с кука Sensas 3050 B....... Съответно за фин риболов на уклеи и за свински риболов Laughing
Георги Кръстев
Георги Кръстев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 486

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by butnik Сря Дек 19, 2012 8:59 am

Жоре,оставяш ли малко мустаче от влакното на куката да не се запретва червея нагоре по повода като ловиш уклеи.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Сря Дек 19, 2012 9:21 am

Ицо, виж сега- аз по-горе в темата съм писал, че не искам да си налагам мнението и виждането на никой; просто споделям личния си опит и мнение за флуорокарбоните, понатрупан за 13-14 години с директни, фидери, мачове, болонези, дънарки, джиг, спининг и сбиролино.
Това че сте направили тест на оризаре с две щеки, в общи линии за мен нищо не означава, щото лично аз съм направил десетки тестове във всички варианти на риболов, изредени по-горе и много подробно съм описал линиите и поводите които лично аз ползвам, в стотината излета в "хрониките"! Cool Всеки си има право на личен избор, а аз само споделих моя личен опит. Idea Wink
Въпроса ВЪЗНИКНА по питане на Топсофт за искърските платики и взехме да му даваме акъл, как да не му късат; щото човека явно лови само с плетено и ползва къс монофилен лидер с вирбели в двата края за кошничката(дано съм разбрал правилно).
Та, в тази насока, другото което аз мога да го посъветвам, ако не му се разделя с плетеното и не му се ползват дебели флуорокарбони за поводи, е да не ползва къс протекторен лидер, а монофилен шок лидер 0.20/0.22 с дължина 2.5 пъти дължината на фидера- при фидер 3.90- около 10 метра и кошничката свободно нанизана на него.
Тази схема е и предпоставка да си свали до минимум сечението на плетеното- примерно до 0.06, осигурява определена еластичност на цялата линия, както при кълването, така и при ваденето и най-вече при кепчосването. За такъв монофилен шок лидер, много добре пасват и специализираните монофили с флуорокарбоново покритие, а отделно има и готови конусни шок лидери по 10 метра. Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 34 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите