РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влакна и поводи за риболов с фидер

+97
bobifoto
ppetkov
nicko
glmv
Ивката Вълов
3mba7a
aspius
veselinov
Dass
Влади В
ЛукаБрази
Калин
stridata
Outsider
paciani
tanoman
Красимир
rivezoro
murphymet74
ivanov_bg
Apollo
krasimir n.
Людмил Любенов
bobigrig
darvodelecat
mmilen
zentex
Николай Лесев
lif3house
Дидо Иванов
s.a.m.i
iconu1977
tojimi
gogata7904
GogoBuboleto
Pavle mi pie
boreto1
Doktor-5
Божката
djidjo
миро мачтийм
topsoft
marian shimano
bachoivo
hiphopper
kibi
dunavski
Lusox_iv
rtodorov
Lascorz
TITKO
Христо Ненков
del7710
Local
toni702005
Борислав Благоев
kRaikkonen
sokol135
dantho.mihov
Ивайло
miLen4o
gloupan - Киро
kaloyan Mladenov
stelco
BARONA
ceco65
ro4eto
Ники Дончев
anastasovia
ivo31m
dess0
ARAGORN
Тони 72
Петър Василев
Naas
heineken®
BigShot
stich
LMMitrev
martineti
Dermy
dako
АК 47
fiverov
butnik
shekira
Георги Кръстев
matey49
plwned
Теди
VNNaidenov
Бачо Илия
dekata
chipri_sv
Радо Троев
TachkoT
Admin
101 posters

Страница 10 от 34 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Next

Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Outsider Вто 4 Юни 2013 - 13:20

TachkoT написа: Не знам как примерно на разстояние 30 35 метра без вирбел при обиране 90см на оборот и повод 0.10 ако се гони скорост не ви се къдри.

Както казах по-горе , аз обирам с нормална скорост , никакво бързо въртене. Idea
Екселъра май навива 80 см , не си спомням.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ivo31m Вто 4 Юни 2013 - 17:36

Outsider написа:
butnik написа:Добреее,аз ловя с макари,които са 6,2:1 и 7:1 и нямам проблем с пресукванията.Ванка,точно когато суркаш хранилката по водата са най-малкото проблеми Wink Винаги се стремя да извадя хранилката по най-бързия начин отгоре.

Ми де да знам :scratch: - да я изкараш отгоре , за да избегнеш закачки , добре - обаче аз предпочитам да я тегля около повърхността , или малко под нея. Почне ли да подскача отгоре , не пресукване на повода - направо и оплитането е почти неизбежно.
ПъСъ - от моя гледна точка ,( ма тва си е лично мнение ,не ме ритай много силно Laughing ) макара 6.2 -7.2:/1 просто няма мощност за ловене на фидер.

0,20-ми е основното влакно.
avatar
ivo31m
🐟 🐟

Брой мнения : 69

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by marian shimano Вто 4 Юни 2013 - 18:05

Моята макара навиа до 80см. но рядко ми го къдри и дори да го направи само хващам куката и се оправя,но само със Ксилото става.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ivo31m Вто 4 Юни 2013 - 18:48

marian shimano написа:Моята макара навиа до 80см. но рядко ми го къдри и дори да го направи само хващам куката и се оправя,но само със Ксилото става.
колега ти за повод монофилно на ксило ли ползваш или и флорокарбон използваш?Ако не се усуква повода на ксилото да си купя и аз едно да не се набутвам за флорокарбони?макарата ми е шимано 4000 и навива 76см за 1-оборот
avatar
ivo31m
🐟 🐟

Брой мнения : 69

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by boreto1 Вто 4 Юни 2013 - 20:01

На мен много рядко ми се случва да ми се накъдри-забелязах,че ми се къдри само с монофил и то такъв където не е предназначен за тази цел-ползвам на суфикс и торей други не съм ползвал и нямам проблеми с тях
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by TachkoT Вто 4 Юни 2013 - 20:52

Добре де, точно ксило не съм ползвал ама като се почне от дайвата, минем през мавъра, сенсаса, турай та стигнем до кралусото при 0.10 повод 50см го суча. И вярно като го дръпна се разсуква обаче като го разсуча примерно 4 5 пъти накрая става назъбено (накъдрено и неестествено). Аз съм се примерил и сменям по често поводи но от това което пишете оставам с впечатление, че с един повод изкарвате цял риболов.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

valeri.vasilev харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 4 Юни 2013 - 20:58

Ако рибите са гъсти изкарва повече време, ама като събереш с мартеничка за дупето 5 пъти и повода отива по дяволите в малките сечения!

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ivo31m Вто 4 Юни 2013 - 21:22

TachkoT написа:Добре де, точно ксило не съм ползвал ама като се почне от дайвата, минем през мавъра, сенсаса, турай та стигнем до кралусото при 0.10 повод 50см го суча. И вярно като го дръпна се разсуква обаче като го разсуча примерно 4 5 пъти накрая става назъбено (накъдрено и неестествено). Аз съм се примерил и сменям по често поводи но от това което пишете оставам с впечатление, че с един повод изкарвате цял риболов.

Колега от тебе разбирам и си правя извод ,че няма смисъл от монофилен повод на кошничката.Аз съм с 5-риболовни излета,много нов съм в фидер риболова.Започнах с флорокарбон,който случайно взех от баща ми да го пробвам дали кълве повече риба на него SmileТой си купил на Колмик и с един повод 0,135 изкарах над 6-кг риба каракуди и шаранчета до 2 кг.след това го смених пак на следващия риболов пак така и ползвах царевица за стръв и навивах бързо с макарата,най много да ми се замота много леко и като го дръпна с ръката се оправяше и после не се замотваваше.и не се къдреше.След това отидох за по големи шарковци,а с 0,135 флорокарбон с тест на едно мое кантарче на 30см държеше около 0,800 кг.беше несериозно за по големи шарковци.Купих си на браунинг монофил 0,16 тествах го на 30см.и държеше 2,500кг.Утидох на риболов хвърлям 5-пъти и вадя и каво да видя повода усукан оплитам го с рака оправя се ,хвърлям вадя пак усукан пак го оправям така 10 пати и ве4е се накъдри и замота без да сам извадил и една риба с него.Затова и попитах защо се получава така.Флорокарбона ми 0,135 ми се вижда по мек от монофилното 0,16 и си помислих да не би че е по твърдо влакното да се усуква повече.Но явно не стават монофилните за кошничката и дълъг повод.единствено е че флоракабоните са по слаби от монофилните поводи.И се чудя ако си купя пък по дебело влакно 0,18 флорокарбон примерно дали няма и то да се усуква,ако е по твърдо?
avatar
ivo31m
🐟 🐟

Брой мнения : 69

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 4 Юни 2013 - 21:26

Че флурокарбона се къдри по-малко не значи ,че е по-добрия избор!!!!

Тоя разговор вече сме го водили , всеки да си лови как иска ...

Думчето категорично отказва Флурото , Англичаните никъде не съм чел да ловят с него или да го препоръчват!

Просто със своята твърдост няма как да има естествена презентация като монофила.....

Бачо примерно Флурото си го тачи много и си лови с него, въпрос на вкус Mad
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by butnik Вто 4 Юни 2013 - 21:31

Скъпото излиза еФтино Very Happy Моя фаворит за над 10 години използване е Ксилото.Ловя и с Кралусо,ДИП,Строфт,но опре ли за по-сериозен риболов-Ксило и Мило Фортрес/според мен са еднакви Very Happy /.Използвам при определени ситуации и ФК на МИЛО,супер яко влакно.На ФК това му е предимството,че при накъдряне с едно изпъване става чисто ново.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by АК 47 Сря 5 Юни 2013 - 8:41

Друго предимство на флуорокарбона е ,че е по-тежък и ляга по-добре на дъното,нещо като лийдкор-а при шаранджиите.
avatar
АК 47
🐟 🐟

Брой мнения : 77

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ivo31m Сря 5 Юни 2013 - 20:06

Днес си купих едно ксило и едно Фк-на колмик.Направи ми впечатление ,че ксилото когато го усуча с рака се връща обратно от самосебе си ,а тези които купих на браунинг са по твърди и когато го усуча с ръце си седи усукано.Може и в това да е проблема ,ще го тествам и ще пиша.Това на браунинг е по здраво от ксилото издържа 2.00 кг. с теста на кантара ,а ксилото 1,500кг при дебелена 0,16.и двете влакна са с еднаква дебелена и на 40см дължина ги тествах.Но на браунинга седи като тел няма мекота.Влакната съм ги мерил с микромер и са точен размер.Браунинга пише 0,14 ,но е 0,162,а ксиото е 0,165.
Ксилото ,ако и не се оплита ще е страхотно Smile
avatar
ivo31m
🐟 🐟

Брой мнения : 69

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by butnik Сря 5 Юни 2013 - 21:14

Иво,кантара е да си мериш рибата,не е фактор ,който ще ти покаже действителните параметри на влакното.За това колко издържа едно влакно е важно каква ти е въдицата,работиш ли правилно с макарата.Ако работиш с въдица с голяма акция-кол за брулене на орехи, ще имаш винаги проблем с влакното и здравината му.Въдицата е тази ,която гаси ударите на рибата,останалото е аванса.Не ловя с дебели влакна,големи куки и тежки плувки и късанията ми са сведени до 0 заради това,че съм си подбрал въдиците и макарите да ми го позволяват.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ivo31m Сря 5 Юни 2013 - 21:29

Точно така е,и аз съм на това мнение.Аз само тествах влакното за информация.И друг тест направих вързах кантара за еднин 10-килограмов дъмбел и дърпах с фидера нагоре въдицата се огъна от второто коляно стана на мост и кантара отчете 0,370кг.
с 0,16 повод който на кантара ми показа 1,500кг Когато влакното е с тест 1.000 кг. примерно и с аванс ще може спокойно да се вадят и големи риби.Единствено на последния риболов имах оплитания и затова потърсих причината в влакната и тествах с кантара SmileМоже на някой да му е интересно и затова споделих моя експеримент,не твърдя че е правилен.
avatar
ivo31m
🐟 🐟

Брой мнения : 69

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Ники Дончев Сря 5 Юни 2013 - 23:28

Лови си с Ксилото и не се притеснявай да мериш и тн..,от няколко години и на мен ми е фаворит,ако беше и една идея по меко цена нямаше да има Very Happy
Ники Дончев
Ники Дончев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 448

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ro4eto Вто 13 Авг 2013 - 11:28

Ловя с основно монофил 0.18 мм, но се чудя при следващата смяна дали да не навия 0.20 мм. Кажете според вас каква е разликата между двата диаметъра - плюсове и минуси. Става въпрос за риболов на дребна риба. Купувам си Браунинг Сенекс за фидер, черно.
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 13 Авг 2013 - 12:12

ro4eto написа:Ловя с основно монофил 0.18 мм, но се чудя при следващата смяна дали да не навия 0.20 мм. Кажете според вас каква е разликата между двата диаметъра - плюсове и минуси. Става въпрос за риболов на дребна риба. Купувам си Браунинг Сенекс за фидер, черно.
Разлика почти няма , ако не късах хранилки при замятане не виждам смисъл да го сменяш ....

Според някои теории , колкото е по -дебело толкова по малко се разтяга , ама не знам верни ли са....

Браунинг съм ползвал преди време и не съм впечатлителен, мисля ,че беше "Феда лайн" или нещо такова!
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ro4eto Вто 13 Авг 2013 - 13:08

Ок, мерси. Браунинга не е кой знае какво влакно, но аз си го ползвам от доста време и за поводи и за основно. Никога не съм залитал по скъпите влакна Very Happy 
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 13 Авг 2013 - 14:53

ro4eto написа:Ок, мерси. Браунинга не е кой знае какво влакно, но аз си го ползвам от доста време и за поводи и за основно. Никога не съм залитал по скъпите влакна Very Happy 
Опа, аз скъпи влакна не ползвам Laughing 

Примерно "мач и фидер" е добро решение ....

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Майсторски риболов....


Карлусо фидер при Мариан във Видркас Very Happy 

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Хидро фло на Гарднер

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Физическия им магазин не знам къде е!

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ro4eto Вто 13 Авг 2013 - 16:17

ще пробвам с това първото
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by TachkoT Вто 13 Авг 2013 - 19:54

0.18 0.20 голяма разлика в дистанция няма да получиш така че на 0.20 като че ли по добре да се спреш. По повод скъпите влакна какво да ти кажа не видях кой знае колко файда. Купих си скъпо шимано техниум спининг и на един риболов в шахтата. Там където ловях имаше миди и на 20тина замятания с 30м по малко и така бързо бързо го занулих. Сега с по-дебелички и по-евтинички и пак става.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ceco65 Вто 13 Авг 2013 - 20:32

ro4eto написа:ще пробвам с това  първото
За парата си заслужава от всякъде.
На последното състезание мятах като за последно на колкото мога дистанция.
Нямах нито едно късане на линията като влакната който ползвах бяха 0,145 и 0,165.

_________________
Doktor-5 написа:Абе къде си ръгнал с тези нежни ръчички, дето освен цици и стетоскоп, друго не са пипали!
ceco65
ceco65
Модератор
Модератор

Брой мнения : 2102

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Гост Вто 13 Авг 2013 - 20:59

Това е влакното!Question 
Ползвам 0,165/ 0,185 и 0,205

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Това също не е лошо за парите си!
Ползвал съм 0,235 и имам извадени шарани между 7 и 10кг.
За поводи и основно!
Намирам само за поводи но в магазините се продава и 200м. основно!

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by ro4eto Вто 13 Авг 2013 - 21:05

ceco65 написа:
ro4eto написа:ще пробвам с това  първото
За парата си заслужава от всякъде.
На последното състезание мятах като за последно на колкото мога дистанция.
Нямах нито едно късане на линията като влакната който ползвах бяха 0,145 и 0,165.
аз предполагам че реалното сечение на 0,165 мм клони към 17 и нещо, та може и от него да взема. Не вярвам да е точно. Някой мерил ли го е с микрометър.
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by shekira Вто 13 Авг 2013 - 21:56

Аз,за основно ползвам кво да е и си ги копувам от магазин за 1лв,ама по 2,50лв.@I love you някой ако иска да му взема.За повод ползвам в момента торай флуоро карбон 15,5мм ама нещо ми идва тънко.Вчера си взех някакъв ментач на шекспир 0.18мм.Много са зачудих и аз на тоз Dip флуоро карбон,ама нещо ми са видя афиф работата 20лв за 100м.
Бoжка а колкото до колмика аз лично не съм очарован,ама щом на теб ти харесва си го ползвай и ти пожелавам 20ки да хванеш.cheers
shekira
shekira
Модератор
Модератор

Брой мнения : 635

https://www.facebook.com/Mmyname#!/ivan.shentov.5

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by BARONA Вто 13 Авг 2013 - 23:25

Миналата година пробвах Фендрила за пикера, но нещо не ме накъдри и го прехвърлих на болото. Мисля, че се разтяга повече от колкото е нужно за фидер влакно. Колкото до влакното на ДИП, ползвам ги за повод от 3год., но още имам на ролките от тях. Останал съм с впечатление, че не са добри на възел - обикновено се късат на куката. Може пък аз така да ги вързвам.Embarassed За майка ползвам на ДИП флуорокарбон и съм доволен. А за поводи, за мен фаворит си остава Ксило-то.
BARONA
BARONA
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1126

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by dako Вто 13 Авг 2013 - 23:58

Аз от много време ползвам едно единственно влакно и за спининг и за тролинг ио за фидер основно.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ефтино и качествено и 150м на ролка.
Всяка, година си ги сменям на шпулите.
Безцветно по принцип но като пречупва слънчевите лъчи се синее яко.
Мисля че с шимано ултегра  е 1/1.
Много яко и без изненади.
Поводи ползвам на дренан и отскоро на кралузо и нямам ядове.
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Гост Сря 14 Авг 2013 - 7:35

За поводи ползвам тези двете!

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

От това също имам няколко ролки за ситна риба!

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ползвам и поводите на Дип!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by TachkoT Сря 14 Авг 2013 - 13:35

Това флурото последното на лазера става, и аз съм го ползвал и бях доволен за поводи
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Гост Сря 14 Авг 2013 - 13:47

Да, бива за дребосъка е перфектно!I love you 

За йедро на метод обаче, ползвам тези!

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Влакна и поводи за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Влакна и поводи за риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 10 от 34 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите