РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дъра, бъра за фидерите

+79
Красимир
fastera
galenik
Doktor-5
topsoft
to6encet0
paciani
ФИЛ ИВАНОВ
krasi_cska
Ванката
ximis
mmilen
barbolov.1977
balakchia
Kalin1983
butnik
Венелин Радушев
jorjinio
S_BANKOV
glmv
Bai Dobri
Slavi8282
rivezoro
Влади В
Олег Димитров
Tonkyo
dantho.mihov
kibi
kRaikkonen
ЛукаБрази
djidjo
Калин
EDI
Dass
dekata
Outsider
hiphopper
bachoivo
veselinov
Kivvop
МИНЧО
stridata
gog14
miLen4o
nikiil
Николай Лесев
lif3house
stan4o
GogoBuboleto
aspius
chipri_sv
Кико
Дидо Иванов
Apollo
nasko3333bg
murphymet74
Борислав Благоев
doktora000
dimmitov
dunavski
dako
del7710
М. Сталев
Port_Royal
starsky
gogata7904
Божката
bobigrig
a_ditchev
tojimi
krasimir n.
dotore
TITKO
D.Dimitrov
ppetkov
Naas
marian shimano
Ивката Вълов
boreto1
83 posters

Страница 3 от 34 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by marian shimano Съб 21 Яну 2017 - 19:25

veselinov написа:50 кинта за  всеки, който направи 70м с кошник  за захранване 5/7см без ограничение на грамаж и фидер . Даже може само с Дъчове , Хоризонти и МК колко си искате Дистанси...
Мерим на колчета!!!
Всеки официален неуспешен  опит плаща 20 и пускам касов бон... Question

Иве, 83м. мой махай ме от тоя списък.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 20:02

Dass написа:
Naas написа:... Вие двамката защо не пробвате с нещо такова, смятам че ще е подходяща за дистанция с малки хранилки, ако изобщо има от къде да се купи такова чудо Laughing
Насе, точно по тая причина ми се върти в тъпата кратуна да се обзаведа с 12'8" или 13'2" пръчле от оная серия... Дъра, бъра за фидерите - Page 3 3651188005

По-малката хранилка неизбежно води до по-малка дистанция. Важния момент е да се разбере защо се търси определена дистанция , колко далеч искаме да метнем , и какво ще търсим там.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 20:32

И да, и не...
Миналата година при един доста хилав риболов на едно от любимите ми места на Искъра, което при ниско ниво си иска дистанция, лових с малкия ДМ на около 55-60 м. Бях с 30 гр. малък булет. След това реших да поекспериментирам с  малкия Вайпър. Наложи се да сложа 45 гр. кошница за да достигам винаги клипса. Да, нормално... Но в случая не е важно големината на кошняка за дистанцията, а оптималното натоварване на пръчката. Това имах предвид. Wink

Предела ми с МК12 е около 70 метра, но толкова е и с ДМ... А той е със около 20 сантиметра по-къс и с два пъти по-ниска акция!

Та да се върнем на въпроса. Аз искам да мога спокойно да ловя на 85 м. в що-годе нормални условия. Дистанции от 90-100+ метра не ме интересуват особено. Дъра, бъра за фидерите - Page 3 3811974306 Поне за сега...  Дъра, бъра за фидерите - Page 3 4157016504  Та, ако мога това да го правя с фидер с 90-100 гр. акция защо трябва да се напъвам с два пъти по-тежки хранилки и по-дълъг фидер? Question

Иначе в много случай дългото хеви е незаменимо! Дъра, бъра за фидерите - Page 3 1699561268

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Яну 2017 - 20:34

Евала! !!!!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Naas Съб 21 Яну 2017 - 20:46

Outsider написа:По-малката хранилка неизбежно води до по-малка дистанция. Важния момент е да се разбере защо се търси определена дистанция , колко далеч искаме да метнем , и какво ще търсим там.

Макар и рядко, винаги се налага да се лови на дистанция. Пример от нашия регион е каракудата на пролет, месец преди забраната. Търсим я навътре в ръкавите на язовира когато водата е разлята и дълбочината е около метър метър и половина. На състезание също съм усещал липсата на по яка тояга, и предполагам не само аз. 90% от риболовите ми са с фидери 3.00 и 3.30 но в определени ситуации е хубаво да имаш един коз в калъфа Wink
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Яну 2017 - 21:04

Според мен, максималната дистанция за риболов с фидер въдица е ама максималното на максималното 80 м, и то, когато търсим някви бонус риби или нещо подобно... или ловим едри едри и редки риби с метод!!!
Може и аз да греша, но все си мисля, че след 50 метър всичко е еднакво и не виждам смисъл да се напъвам повече...

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 21:26

Dass написа:

Предела ми с МК12 е около 70 метра, но толкова е и с ДМ... А той е със около 20 сантиметра по-къс и с два пъти по-ниска акция!

 Та, ако мога това да го правя с фидер с 90-100 гр. акция защо трябва да се напъвам с два пъти по-тежки хранилки и по-дълъг фидер? Question

А , тва ли било...В такъв случай ДМ ще ти реши всичките въпроси.Wink
Не щото акцията муе два пъти по-ниска , разбира се - а щото производителя е написал на бланка квото му е текнало.Razz
40 гр , в случая с тази серия означава "40 грама празна кошница". При Вайпъра "80 грама" е общото тегло на хранилката +храната.
80-90 метра се правят с 3.90 , в тва няма съмнение - проблема е да ги направиш с пръчка с разумен строй , която да не е правена само за трофейни риби. Иначе с помощта на бат' Доме щяхме да си мятаме на 100 метра с фидери 3.90 , и почти за без пари Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 21:41

Ивката Вълов написа:Според мен, максималната дистанция за риболов с фидер въдица е ама максималното на максималното 80 м, и то, когато търсим някви бонус риби или нещо подобно...
Ивка, кажи го това на Беремедов (па и на още една дузина производители) да не се напъва да прави тия LC серии, па и на 4.20... Да беше му спестил мъките, че той се хвали. че с тях се лови на 130 м. Сигурно нито една не е продал, щото нито аз, нито Ванката сме си купили. Дъра, бъра за фидерите - Page 3 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 3 2397243878 Дъра, бъра за фидерите - Page 3 2397243878


Outsider написа:... Не щото акцията муе два пъти по-ниска , разбира се - а щото производителя е написал на бланка квото му е текнало. Razz
Ooooo... Мнооого си в грешка! Ама много! Twisted Evil
Прежали се и се оборудвай с един ДМ и пак ще говорим... Дъра, бъра за фидерите - Page 3 858133270

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 21:57

Dass написа:
Outsider написа:... Не щото акцията муе два пъти по-ниска , разбира се - а щото производителя е написал на бланка квото му е текнало. Razz
Ooooo... Мнооого си в грешка! Ама много! Twisted Evil
Прежали се и се оборудвай с един ДМ и пак ще говорим... Дъра, бъра за фидерите - Page 3 858133270

дано не си разбрал цитирания текст като няк'ва критика към пръчката , напълно съм наясно за къв фидер приказваме. Suspect
Обаче когато петс'тин човека твърдят в един глас , че теста даден от Престън , в случая с този модел , се отнася за теглото на празната кошница , няма как да споря с тях. Question Получава се , че ДМ 100 чисто и просто като РЕАЛЕН тест е равен на МК 13S , да речем , ( тест 140 гр) При това , Дъча ще бъде по-лек - те ти предимството на високия клас фидер! , и с около 40 % по-скъп , което пък е недостатъка на високия клас фидер Laughing ... моят избор е направен.

Обаче едно нещичко ми направи впечатление в горния ти пост..... Я ПАК?!? Shocked Shocked Laughing Laughing - мяташ 70 метра (реални ?) с МК12 и кошница от 435 грама??? Дъра, бъра за фидерите - Page 3 993277595
Ще ме вкараш в едни размисли... Дъра, бъра за фидерите - Page 3 1743377566 Дъра, бъра за фидерите - Page 3 3377578317

(Вълов - да , дълбоко грешиш.)

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Яну 2017 - 22:09

Мога ли да задам един въпрос?
Чесно да си кажа, и аз испитвам желание да си напъна въдиците и да видя колко моем да метнем...
И не веднъж съм го правил....
Не разбирам обаче, защо?
Смисъл защо, фидерите на Габарев, са по скоро шаранджийки, виж че им слага сигнализатоте.. па ьа кво тогава ми е фидер по фобре да си купя спод

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Naas Съб 21 Яну 2017 - 22:11

Малко в страни от темата, но да питам даскала albino
Съвсем случайно още една от твоите пръчки се озова при мен, и още не съм я тествал поради липса на подходяща макара Дъра, бъра за фидерите - Page 3 2397243878  почти година стои в калъфа. Става въпрос за спрото на 3.90
Понеже си я ползвал и имаш някакви наблюдения, дай идея за макаричка, нещо бюджетно но надеждно. И ако си спомняш, сподели какви дистанции постига и каква тежест?
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Яну 2017 - 22:14

Той я купи ининсложи един невис....

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by marian shimano Съб 21 Яну 2017 - 22:22

Aз колкото по далеч метна , толкова повече чакам да ми клъвне!

ПС: на Искъро има места (бункера) където на 100метра е три метра и държи страхотни риби, особено вечер!
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 22:32

Ивката Вълов написа:Не разбирам обаче, защо?
Ивка, ша ма прощаваш, ама по-тъп въпрос не си задавал... Честно!
Това е като да си купиш лаптоп с 8 ядрен процесор и да го ползваш за пишеща машина.
Или по твоята част: Да ползваш количка за сервиране и да караш с нея само по една бира... Не знам дали ме разбра. Дъра, бъра за фидерите - Page 3 2929329346


Ванка, аз далеч нямам намерение да споря за теста на ДМ. По-скоро бих казал, че теста на Gmax-а е по-висок, отколкото на Престъна... А той е далеч по-скъп (ако има изобщо значение)!

Outsider написа:Обаче едно нещичко ми направи впечатление в горния ти пост..... Я ПАК?!? Shocked  Shocked  Laughing  Laughing  - мяташ 70 метра (реални ?) с МК12 и кошница от 435 грама??? Дъра, бъра за фидерите - Page 3 993277595
Ще ме вкараш в едни размисли... Дъра, бъра за фидерите - Page 3 1743377566 Дъра, бъра за фидерите - Page 3 3377578317

Е не са мерени на колчете... 2-3 метра не е от значение в случая - знам точно колко обират макарите на оборот. Аааа не съм казал, че с 45... С 50 гр. от малките булети на Матрикс. Wink

Naas написа:Съвсем случайно още една от твоите пръчки се озова при мен, и още не съм я тествал поради липса на подходяща макара почти година стои в калъфа. Става въпрос за спрото на 3.90
Дъра, бъра за фидерите - Page 3 1983146805 Я пак? Да ти кажа леко съжалявам все още, че я продадох. Дъра, бъра за фидерите - Page 3 2799057118
Ползвах е с Невис Торент фидер... Май замина някъде по Дунава. Около 80 кинта при маджарите. Иначе, ако не бързаш напролет вероятно ще се разделя с единия от големите багери на Невис дето купих миналата година. Взех два, а използвам само единия.

Ми с голяма макара(!) и 50 гр. булет се лови на 65 -70 метра спокойно... По-миналата година на Челопеч лових с него.


_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 22:42

Dass написа:
Е не са мерени на колчете... 2-3 метра не е от значение в случая - знам точно колко обират макарите на оборот. Аааа не съм казал, че с 45... С 50 гр. от малките булети на Матрикс. Wink

От това се опасявах - няма да ме вкараш в размисли - ще ме вкараш в разходи... Laughing Laughing Laughing

Значи , с МК14 (120гр) , аз мEтам най-добре , най-далеч и най-точно с булет 60 гр. Прави същата дистанция и с 80 , обаче създава едно усещане за леко претоварване на пръчката , което не ме кефи. Rolling Eyes
С МК 13 (100 гр) , мятам най-добре и най-далеч с 30-40 , като май предпочитам да ловя с 30. И така , по "дедуктивния млетод" , аз някакси си представях МК 12 като нещо , което ще мята идеално с 30 , че даже и с 20. Ама за 50 не съм си мислил никога , честно. Surprised
И понеже производителя определя фидера като "до 60 метра" , а Браунинг не си играе като става дума да се пишат метри в рекламите Twisted Evil , тва за 70 +/- , през ум не ми е минавало. Хм , хм.... Дъра, бъра за фидерите - Page 3 3377578317

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 22:52

Мда, на границата на претоварването е... Но аз определено мятам много по-добре с къси фидери!

А какво ще кажеш за ДМ? Със същата акция (според теб!!!) и с 20 санта по-малко... А Престън твърдят "perfect for casting up to 50 metres"... А, а, а? Дъра, бъра за фидерите - Page 3 70573305

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Naas Съб 21 Яну 2017 - 22:54

Dass написа: Иначе, ако не бързаш напролет вероятно ще се разделя с единия от големите багери на Невис

За никъде не бързам, като решиш трябва да се чуем да ми кажеш нещо повече за макарата. А пръчката ще ти я пазя ако реша да я сменям, първо на теб ще се обадя Wink
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 22:56

както казахме , съмнения в качеството на продукта няма. Cool Все пак , мисля че ще ти се наложи да си купиш колчета.. Wink Razz

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 23:05

OK Следващия път ще го документирам с:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Все пак говорим за макс. дължина, не за точност и риболов. Дъра, бъра за фидерите - Page 3 858133270 Дъра, бъра за фидерите - Page 3 858133270

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 23:10

Laughing Laughing Laughing - все пак , , с кви грамажи работи най-комфортно и без претоварване малкото Вайпърче? И още не казваш кой фидер ще разкарваш... Wink

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 23:29

Naas написа:За никъде не бързам, като решиш трябва да се чуем да ми кажеш нещо повече за макарата. А пръчката ще ти я пазя ако реша да я сменям, първо на теб ще се обадя Wink
ок
Пръчлето определено е по-скоро хеви, отколкото медиум и добре се разбира с големи багери.

Outsider написа:...с кви грамажи работи най-комфортно и без претоварване малкото Вайпърче? И още не казваш кой фидер ще разкарваш...
Най-добре според мен е 20-40 гр. Като аз обикновено слагам 25 (30) грама хранилка. Въпреки, че съм ловил и с 8 гр. хранилка - миналата зима с капризните шаранета... С 50 гр. наистина вече е на ръба.

Не съм сигурен все още, че ще се разделя с някой от фидерите. И не съм сигурен дали ще бъде MK14S или DM 14'2"... Ама, ако реша да си взема още един DM ще ми станат прекалено много - все пак съм любител, не състезател. Дъра, бъра за фидерите - Page 3 1743377566

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 23:45

Dass написа:Не съм сигурен все още, че ще се разделя с някой от фидерите. И не съм сигурен дали ще бъде MK14S или DM 14'2"...

Мда , тези пръчки и двете при ловене в затворени водоеми са малко като да стреляш по врабчета с Барет 45 . И двете да ги смениш с едно ниво (като грамаж) по-нисък модел , едва ли ще дойде момент да ти липсва мощност.
(Лично мнение основано на собствената ми практика с гомемия Вайпър и с оше по-големия Сенсас )

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Нед 22 Яну 2017 - 0:05

E не... Поне едната ще остане със сигурност! Понякога си требе и яка тояга! Дъра, бъра за фидерите - Page 3 3377578317

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 22 Яну 2017 - 0:18

Моите две големи гаубици ги спасява речния риболов , и сега - внезапно появилия се интерес към метод риболов на голяма дистанция с лек шаранджийски уклон.Wink
В условията нa чист риболов на затворен водоем , и без мерак да минавам 90-те , МК13S сигурно щеше да ми стигне Дъра, бъра за фидерите - Page 3 3811974306

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Нед 22 Яну 2017 - 0:30

Е да де... За едно и също говорим. И за метода на дистанция и за една идея по-малка акция. Така, че най-вероятната ситуация е ДМ да замине за острова (понеже МК-то няма шанс там) и да се върне една идея по-къс. Дъра, бъра за фидерите - Page 3 2397243878

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5018

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by D.Dimitrov Нед 22 Яну 2017 - 0:49

Та като е станало въпрос за дистанции май сега е момента да помоля за препоръка. Трябва ми за море. Имам вече задоволителен опит. По препоръка на Ванката съм загледал това: [You must be registered and logged in to see this link.]
Макарата не я мисля много ама ако някой нещо за друго подходящо пръчле ще съм благодарен.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by ppetkov Нед 22 Яну 2017 - 9:19

Dass написа:[
Ползвах е с Невис Торент фидер... Май замина някъде по Дунава. Около 80 кинта при маджарите. Иначе, ако не бързаш напролет вероятно ще се разделя с единия от големите багери на Невис дето купих миналата година. Взех два, а използвам само единия.

Ми с голяма макара(!) и 50 гр. булет се лови на 65 -70 метра спокойно... По-миналата година на Челопеч лових с него.


Да си призная без бой, Невиса Торент на Даскала е при мен и отлично си пасва с Spro Team Feeder Master Carp 390XH и тест до 170 грама ако се не лъжа. Градският ми - Гогата също се сдоби с такава макара, само че той я ползва с 3,9 метровия аналог на другата версия на Дьоме, сега и забравих името. Аз забележка към макарата нямам. Добре си вади кошници от порядъка на 100-140 грама с шипове, без храната) без да се налага да помпа с въдицата. за тези пари си е идеална!

Р.Р. Има и пълен аналог на Формакс - Скуадрон 6000 май беше, но не знам дали е толкова успешна. По спомени някой се беше оплакал от къдрене, но за това може да е било виновно и влакното!
ppetkov
ppetkov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 393

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 22 Яну 2017 - 12:24

D.Dimitrov написа:Та като е станало въпрос за дистанции май сега е момента да помоля за препоръка. Трябва ми за море. Имам вече задоволителен опит. По препоръка на Ванката съм загледал това: [You must be registered and logged in to see this link.]
Макарата не я мисля много ама ако някой нещо за друго подходящо пръчле ще съм благодарен.

Shocked Shocked- дано нямаш предвид мен , такова нещо уж не съм препоръчвал... Embarassed Rolling Eyes
Нямам представа за кво море приказваме , обаче ако ще е фидерен вариант на сърфkастинг риболов , теста и грамажите на тази пръчка НЕ са достатъчни!

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by D.Dimitrov Нед 22 Яну 2017 - 13:48

Outsider написа:
D.Dimitrov написа:Та като е станало въпрос за дистанции май сега е момента да помоля за препоръка. Трябва ми за море. Имам вече задоволителен опит. По препоръка на Ванката съм загледал това: [You must be registered and logged in to see this link.]
Макарата не я мисля много ама ако някой нещо за друго подходящо пръчле ще съм благодарен.

Shocked Shocked- дано нямаш предвид мен , такова нещо уж не съм препоръчвал... Embarassed  Rolling Eyes  
Нямам представа за кво море приказваме , обаче ако ще е фидерен вариант на сърфkастинг риболов , теста и грамажите на тази пръчка НЕ са достатъчни!
При мен фидер риболова на море е с цел сдобиване на жива стръв за риболов от лодка. Практикувам го на точно определени места/заливи/ с минимално вълнение. Сърфкастинговите пръчки ми идват груби и тежки за целта а и там с подхранката и създаването на петно което да задържи малките рибки си е мисия невъзможна. Освен това в различните часове на деня дребосъците се отдалечават от брега и се налага да се търсят на дистанции от над 80-90 метра. Когато се завъртят отгоре хищниците се забиват на дъното на дълбочина 6-7 метра и единственото което може да ги задържи е храна. Преди мъките с фидера пробвах да заставам над тях с лодката на котва ама нещо не се получава. Не съм отхвърлил и този вариант окончателно и ще пробвам следващия път  с малки хранилки по подобие на поле фидер.
А относно препоръките: [You must be registered and logged in to see this link.]
Чета внимателно и се старая да помня Wink
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Нед 22 Яну 2017 - 14:03

Мда..Значи морето , на дистанция 80-90 метра предполага много по-мощна тояга от този фидер. Има течение , прибой , вълни , водрасли които ти се лепят по влакното... Изобщо не съм сигурен че задачата въобще е решима с фидер , и като знам от опит как дърпат на морето даже и най-ситните ирбета , сърф пръчката би била първия ми избор. Ако все пак си решил да е фидер , трябва да търсиш максимално хеви тояга , с тест 200 грама и нагоре - и колкото по-нагоре , по-добре. Абсолютно съм убеден обаче , че има по-добри начини за набавяне на жива стръв.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 3 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 34 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите