РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Flagman Sherman PRO Feeder 4000

2 posters

Go down

Flagman Sherman PRO Feeder 4000 Empty Flagman Sherman PRO Feeder 4000

Писане by KGramatikov Пет 14 Сеп 2018 - 23:57

Здравейте,
 
На вашето внимание искам да представя един проект свързан с едни макара на Flagman.
 
Flagman Sherman PRO Feeder 4000
 
Тази макара е закупена за риболов с фидер.
 
Пристигна при мен за профилактика след един сезон.
 
Оплакване от макарата няма, просто да се провери какво се случва вътре, преди да се инвестира в още такива.
 
Водещата ролка е добре проектирана с лагер и една полиамидна капачка и една тефлонова шайба в задния край, за да предпазят лагера(колкото може де) от навлизане на вода и частици.
 
Като разглабях макарата, ми направи впечатление, че всички метални части са с противокорозионно покритие. Прилични лагери(стандартни-не е добре да се потапя във вода или да се мие на под течаща вода). Добро качество на короната (прецизна отливка). Механизма е прост и надежден, и доказал се във времето, като безпроблемен.
 
Шпулата е добре направена, с кръгъл клипс и хубава „щракалка“ Капачката на аванса е леко заимствана от Daiwa, като концепция.
 
Тази макара като основа съм я срещал и под името „By Dome TEAM FEEDER Power Fighter 6000“ но там липсваше лагера под паразитното колело, а на негово място имаше бронзова втулка и разбира се различна по дизайн шпула.
 
Ротора е подпрян на един лагер, а в задната си част, директно в тялото на макарата.
 
Греста в макарата е станала на „желиран бонбон“, но мисля че е най обикновена литиева грес, която е засъхнала.
 
Изчистих я, обезмаслих частите и я смазах наново.
 
В този си вариант, мисля че е добро бюджетно решение, което ще изпълнява функциите си.
 
Поздрави и наслука!
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
KGramatikov
KGramatikov
🐟

Брой мнения : 22

Върнете се в началото Go down

Flagman Sherman PRO Feeder 4000 Empty Re: Flagman Sherman PRO Feeder 4000

Писане by S_BANKOV Съб 15 Сеп 2018 - 0:23

Благодаря за профилактиката и съветите. 
Утре смятам да я тествам и на вода. Обещавам да пиша има ли разлика в поведението  на макарата. 

Подтикнат от дилемата какво да сложа на хеви фидерите и прочитайки репортажа за престана, реших да пиша на колегата не толкова заради профилактиката на макарата колкото подтикван от любопитство за какво става дума всъщност. Оказа се че сме съвсем близо един до друг. И след малко вече макарата беше предоставена за дисекция. А следобяд вече имах ревизирана макара и отговор на въпроса дали да взема и размер 6000. Та така, поръчана е една на 6000 както и една Каст мастър и една Армадале на 6000 на същата марка. Другите две са от любопитсво и за дисекция као дойдат.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите