РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Подводна камера или сонар

+10
dunavski
Dass
dekata
matey49
boreto1
jorjinio
Dermy
dako
stridata
stamat699
14 posters

Go down

Подводна камера или сонар  Empty Подводна камера или сонар

Писане by ???? Пон 5 Мар 2012 - 12:04

Ето тук е поне според мен по доброто от сонар и на много прилична цена !

[You must be registered and logged in to see this link.]

Вижда се това :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Има и по скъпи модели , но този е достатъчен за нашите обезрибени водоеми Laughing

[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by stamat699 Вто 18 Мар 2014 - 12:40

Имате ли представа да ли върши работа това сонарче.

[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
stamat699
🐟 🐟

Брой мнения : 56

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by stridata Вто 18 Мар 2014 - 12:44

stelco е твоя човек. Чакаме го да направи едно ревю, кое, как, защо, какво,има ли смисъл, ала бала......
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by dako Вто 18 Мар 2014 - 13:08

Ванката съотборника има същото сонарче на баиткораба. Ако си работил с друг сонар е кофти картината. Ако ли не бърже ще му свикнеш. Става да си гледаш хран. петно пред теб!
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by stamat699 Вто 18 Мар 2014 - 14:25

Термоклина вижда ли се като черта или гледаш на каква
дълбочина е рибата и предполагаш че е там .
avatar
stamat699
🐟 🐟

Брой мнения : 56

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by dako Вто 18 Мар 2014 - 14:56

Дава риби и дълбочината в метри до тях. Но релефа го дава много начупено без плавен преход. Бе приключение си е докато му свикнеш. За термоклин не знам дали дава. Хващал съм го един път за 5 мин. Rolling Eyes 
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by stamat699 Вто 18 Мар 2014 - 15:56

1.Релефа е начупен ако има вълнички.
2.По термоклина се определя дълбочината за мач или
дистанцията за фидер,където дъното е равно с термоклина
/ако е в зоната за риболов разбира се /
Н а филмчето рибата се движи на 2-3 метра и мястото за риболов трябва да е там.

[You must be registered and logged in to see this link.]
П.П
И не ме слушайте много-теоретик
avatar
stamat699
🐟 🐟

Брой мнения : 56

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by Dermy Вто 18 Мар 2014 - 16:37

Колега замисли се какво казваш. Сонара определя по отразените вълни за обем и плътност и предлага графична схема в напречно сечение. Термоклина се образува от температурни разлики породени от много фактори, външна околна среда, движение на водни маси с различна температура, било то от течения, вятър, снеготопене, вливане на река и какво ли не още. Това са нещата който карат водата да се движи и едната част да е с по-ниска температура от другата.
Поне лично аз не съм чул сонар да определя температурата на водата по вертикал, тоест във всеки воден слой. Да има такива но те мерят само там където сондата е потопена. Тремоклина е много променлив не само защото водата се движи, но и заради загряването на слоевете от слънцето, вятъра и още какво ли не, релеф на дъното топлопроводимост на дъното .... . И най вече няма гаранция че рибите ще са ти на термоклина. Има ситуации в които 2-3 градуса са от значение или не им пука. Замисли се. Много може да се пише за температурата която влияе на наличието на кислород на рибите, организмите във водата, гниенето на организмите по дъното. Гледам че си се огледал в този термоклин а той не е мана небесна. Всичко е комплексно и ние само се опитваме да си го обясним.
Dermy
Dermy
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2087

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by stamat699 Вто 18 Мар 2014 - 17:16

Ходя на тролинг и там термоклина се вижда като черта
говоря за за среден клас сонари/не знам как,но имам идея/
Рибата също основно се движи на една дълбочина,а минаваш 20 км.и все така
/не знам защо/

Питай шаранджиите и троленгистите за термоклина./къде разполагат
примамките или  колко  дълбоки да  са воблерите/
Чичко Google знае всичко.

Форума е много готин за това се извинявам за подвеждащата
информация и спирам до тук.

И за състезания са забранени.

Електронни приспособления за мерене на дълбочини и сканиране на терена под вода, като ехолоти, сонари и скенери са забранени, включително и по време на тренировка.
avatar
stamat699
🐟 🐟

Брой мнения : 56

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by dako Вто 18 Мар 2014 - 18:00

Саше хубав сонар лови термоклина но не и тази елка. На какъв принцип става това ли. Ми много прост. Студената вода е с една плътност, топлата е с по малка. Звуковите вълни на датчика изминават различно разстояние за еденица време в двете плътности и един хубав сонар го лови туй нещо. Имам сонар от 15-17 години. Не е кой знае какво качество Хуминбърд Пирана 1 но съм му свикнал на данните и винаги ми е бил от полза.
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by Dermy Сря 19 Мар 2014 - 11:22

Хехее, явно на разбрах каква е целта на занятието. Извинете ме. издъних се като кифла.  Very Happy 
Dermy
Dermy
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2087

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by jorjinio Пет 13 Юни 2014 - 0:55




Някой пробвал ли  е някое  от тези  ?
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by boreto1 Пет 13 Юни 2014 - 1:46

незнам,ма като гледах клипчетата за него съм се навил да го имам
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by matey49 Нед 13 Дек 2015 - 23:40

ПРИНЦИП НА РАБОТА НА СОНАРА

Сонара се състои от четири основни елемента: предавател (излъчвател), приемник (датчик), преобразовател (трансдюсер) и екран (дисплей).

Предавателя изработва чрез определени интервали от време високочестотни импулси. В съвременните сонари честотата се мени от 50 до 200 кГц, в повечето случай 192 кГц. Излъчваните от преобразователя звукови сигнали се разспространяват във водата със скорост около 1500 м/сек. И се отразяват от дъното,рибите, водораслите ,камъните и др. Предмети (Рис.1) Достигащите до приемника ехо сигнали възбуждат в него електрически импулси,оито после се усилват в преобразователя и се показват на дисплея.
Преобразуваните резултати в резултат напреобразуването се показват на екрана в удобна за възприемане графическа или азбучно-цифрова форма.

Рис. 1. Принцип на работа на сонара


Дисплея изобразява резултатите от ултразвуковото сондиране и управлява работата на прибора. За това те са с течнокристален монохромен или с цветен дисплей. (екран и клавиатура)
(рис 2).
Изображението на екрана на подводното пространство до дъното се получава в резултат на така наречената развивка (може да срещнете и друго наименование, но това не е толкова важно. Основната работна развивка (бърза) е вертикалната развивка. Всеки приет от приемника на сонара отразен сигнал се изобразява на екрана с тъмни точки или с вертикална полоса отстояща от линията на повърхността на разстояние пропорционално на дълбочината на отразявания обект. Бързата вертикална развивка на дясната страна на екрана дава текущата (мигновената) картина.
Изобразеното подводно пространство се получава в координати “дълбочина-време” посредством вспомагателна хоризонтална развивка като с това се получава текущо изображение вляво по екрана. В такъв образ на лявата страна на екрана се получава картина за това какво е станало под водата във времето на сондажа за някой предишен отрязък от време.
Ако лодката седи неподвижно то дъното ще бъде изобразено във вид на хоризонтална полоса, а попадащите в лъча на излъчвателя риби във вид на чертички (за , които ще стане по късно) се преместват във вляво заедно с развивката.
При движение на лодката изображението на дъното ще се изменя в съотвествие с дълбочината. При това положение за нагледност на картината скороста на развъртане трябва да е съобразена със скороста на движение на лодката- за това в повечето сонари е предвидена възможността за регулировка.
Във връзка с такъв способ на получаване на изображение необходимо е да разбираме , че намиращата на екрана картина е от минало събитие.Така намиращата се на екрана чертичка от риба означава , че тя в дадения момент не се намира във фокуса на излъчвателя. Под лодката, а това е от минало събитие. За да се види какво произтича непосредствено под лодката в дадения момент в много модели сонари долу в дясно в края на екрана се създава допълнителен прозорецв , който изображението се произвежда без хоризонтална развивка.

Рис. 2. Външен вид на дисплея на сонара

Преобразовател(тран-дюсер) на сонара


Преобразователя се явява важен елемент от сонара по много определящи характеристики. Той преобразува енергията от електрически високочестотни импулси в ултразвукови колебания и всъщото това време произвежда обратно преобразуване на отразените ултразвукови сигнали в електрически сигнали.
По способа на преобразуване на електрическата енергия в звукова съществуват няколко вида преобразователи, но на малките лодки са и малките по размери пиезоелектрически.
Основния елемент на пиезоелектричния преобразовател се явява кристал титан барий (срещат се и кристали и от други материали)с цилиндрична формас нанесено на неговата повърхност металическо покритие или пластмасов корпус и се запоява добре с проводими добре звук материали.

Рис. 3. Диаграма на излъчване на преобразователя

Под въздействието приложено към работната повърхност на кристала променливо електрично поле в него възникват колебания в резултат на тези колебания той запова да се свива и разширява в резултат на това възникват вълни във водата.
Отразените от дъното или каквито и други подводни обекти вълни въздействат на кристала и предизвикват поява на неговата работна повърхност променливо напрежение постъпващо в приемника на сонара.
Прието е да се счита , че преобразователя излъчва и приема звукова енергия в пределите на конус. Но това е само условно , “конуса” -това е удобно за представяне на ползващите представяне на характеристиките на излъчване. Реалната диаграма е много пластова, т.е има много пластова структура. Главния пласт е излъчваната основна енергия, но на рисунка 3 виждате и другите пластове.

Видове преобразователи



Използваните в риболова сонарни преобразователи се различават по следните признаци:
- По състава на данните, които може да даде преобразователя
- По материала от , който е направен корпуса на преобразователя.
- По количеството лъчи
- По мястото на поставяне на преобразователя.

Състав на данните
Основното предназначение на преобразователя, това е получаване на сигнали за дълбочината на обекта. Но съществуват и преобразователи в корпуса на , които се слагат допълнителни датчици, позволяващи да измерят и предават на дисплея температурата на водата и скоростта на лодката.

Материал

Преобразователите се изготвят от пластмаса или от метал-алуминии или бронз.
Пластмасовия корпус се използва на съдове (лодки) с корпус от метал или стъклопласт. Пластмасовия преобразовател установен на дървен корпус не е желателно да бъде поставен поради разширяването на дървото. При спускане на лодката във водата..
Металическите преобразователи са предназначени за монтиране на стъклопластови или дървени лодки. При монтиране на бронзов преобразовател на металически корпус може да възникнат електрохимически процеси (реакция) разрушаваща корпуса на лодката и преобразователя на мястото на контакта. Но в преобразовател с металически корпус може да се поставят датчици за температура на водата и скоростта.

Количество лъчи

Преди време, доста години назад основно се произвеждаха еднолъчеви сонари. Сега се произвеждат предимно двулъчеви като цената вече е съпоставима на еднолъчевите преди години. Двата лъча се получават за сметка на наличието на две честоти от 60 и 200 кГц, затова сонарите се наричат двучестотни или двулъчеви. Такива сонари могат да работят на една честота или едновременно и на двете честоти.

Място за поставяне

Съществуват три основни способа за монтиране на преобразователя – с вътрешната страна на корпуса («in-hull»), на транеца и на дъното («Thru-hull»)

Работна честота на сонара

Дълбочината на подводните обекти, точността и тяхното различие при еднакви мощности на излъчване зависят от честотите.
При произвежданите по рано сонари бяха на 192 кГц Lowrance и Eagle, а по късно 200 кГц в сонарите Garmin, Raymarine и др.) и ниските – 50 кГц. В днешно време широко разпространение имат двучестотните сонари на , които останаха две честоти – 50 и 200 кГц. Позволяващи да използват един кристал за работа на двете честоти едновременно.
Ширината на диаграмата на излъчване е обратно пропорционална на честотата на излъчване- колкото по висока е честотата на излъчване, толкова по е стеснен конуса и с по голяма плътност е заключената в него енергия, а от тука следва, че ще има по голяма дълбочина и по добра способност за отразяване на малките обекти на екрана.
При работа на низките честоти ширината на конуса е много по голяма и съответно плътността на енергията в конуса е малка със всичките произтичащи от това последствия. Но от друга страна колкото по широка е диаграмата на излъчване позволява да се търси рибата в по широка зона, отколкото при работа на високите честоти.
Появата на двучестотните сонари позволи да се обедини достойнствата на всяка една от честотите в един прибор и е избавило този, който ще купува от необходимостта да разреши проблема за избор на сонар с широк или тесен лъч.. Съвременните двучестотни сонари позволяват да се работи с една от двете честоти, а така също и едновременно.
Фирмите производители на риболовни сонари обичайно пускат голямо количество модели преобразователи с различни ъгли на излъчване. Така , компанията Garmin предлага преобразователи на честота 200 кГц с ъгъл на конуса от 8 до 22 градуса,на честота 50 кГц с ъгъл 45 градуса. Примерно такива показатели имат и други фирми. Следва да се отбележи, че преобразователите се произвеждат и поставят само от няколко специализирани фирми.

Влияние на средата при разпространение на ултразвуковите вълни

Водата се явява среда за разпространение на създадените от преобразователя ултразвукови вълни, които оказват съществено влияние на работата на сонара, затова знанията на риболовеца за разпространението на вълните във водата са полезни за ефективното използване на прибора.

На ефективността на работа на сонара оказват влияние следващите характеристики в среда на разпространение:
- Затихване на енергията на звуковите вълни във водата;
- Наличие на отразени звукови вълни във водата;

Затихване на енергията

Затихване на звуковата енергия във водата се състои от две съставящи- затихване в свободно пространство и затихване в среда на разпространение.
Затихване в свободното пространство – това е средата на разпространение, зависеща само далечината на отслабване на звуковата енергия.
При активна хидролокация когато звука преминава едно и също разстояние два пъти, затихване в свободното пространство е пропорционално на четвърт степен от дълбочината.
Затихване на енергията на звуковите вълни във водата се обяснява с тяхното поглъщане и разсейване от намиращите се във водата минерални и органични частици, микроорганизми и мехури въздух.
Най малко затихване внася прясната хладна вода- низката температура има по висока плътност и при нея има минимум организми. В прясна сладководна вода с еднакъв успех може да се ползват сонари както с низка , така и с висока честота на излъчване.
Солената морска вода напротив, съдържа голямо количество соли, планктон и минерални частици особено в добре нагретите горни слоеве на морето, поглъщащи и разсейващи енергията на звуковите вълни. Значително отслабване на енергията в солената вода внасят съдържащите в бея мехури въздух възникващи от вятъра вълни.

Наличие на отражение

Отражението във всяка среда – във водата, във въздуха се образува нееднородно в зависимост от плътността на средата. Това може да бъде различни предмети (камъни, грунт, риба , растителност, въздушни мехури), и слоя на водата с различна температура (така наречения термоклин, за който ще стане дума по късно). В дълбоките водоеми може да има няколко термоклина.
Ако в прясната сладководна вода затихването на звуковата енергия на разни честоти са практически еднакви , то в морска вода затихването и отражението от термоклина с растенето честотата се увеличава. Затова в сонарите предназначени за търсене на риба в морето се използват честоти 50 кГц., а в някой професионални сонари за големи дълбочини се използва честота 28 кГц.

Отражаващи свойства на дъното

Дъното на пресноводните водоеми и морето имат нееднородна структура, включваща разнообразие от грунтове – тиня, пясък,глина,камъни и покриването им като правило с растителност. Всички тези видове грунтове имат различна способност да отразяват и поглъщат звукови вълни. Камъните и глината добре отразяват звуковите вълни и създават на екрана широка линия. Мекият грунт – тиня и пясък, а също така и растителност лошо отразяват вълните и създават на екрана тънка линия. В същото това време меките грунтове сае поддават на проникване на ултразвука, затова на екрана може да се наблюдава под тях големи плътни повърхности.

Следва продължение........
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by djidjo Чет 4 Авг 2016 - 12:20

Има ли някакво развитие по темата, че съм се бъзнал на това
[You must be registered and logged in to see this link.]
или такова като компромисен вариант
[You must be registered and logged in to see this link.]
Не ми се затварят пари в нещо което(не ме разбирайте погрешно) ще ми служи, но ако друго на половин цена ще ми свърши работа за какъв чеп да ги давам.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by dekata Чет 4 Авг 2016 - 15:06

Според мен вършат еднаква работа.Първото е по-скоро гъзария и ползваш телефона.Второто съм го имал и си върши работа що се отнася за дълбочина и релеф.И риби показва,ама наистина ли са риби....Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by Dass Чет 4 Авг 2016 - 17:31

Чакай малко да те сЪпрем да не правиш глупости! Подводна камера или сонар  4010836622
Тая втората китайска ч*кия става само да се чешеш по ушите с антенката. Айрян без мляко е! Екрана е отврат, при различни температури на водата показва различни неща на едно и също място, "патето" не се спира при вадене от водата, по едно време пък не щеше да се пусне...

С три думи - "Не се набутвай!"

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by dunavski Чет 4 Авг 2016 - 17:52

Аз имам Диипъра и върши перфектна работа ако искаш да сканираш релефа и дълбочината. Лек и компактен е и фактически телефона ти е монитор, но трябва да имаш телефон , който да потържа приложението за сонара и връзката става чрез Bluetooth межди сонара и телефона. От брега трбява да имаш отделна пръчка с дебел плетеняк на който закачаш сонарчето зада може да мяташ във водата обхвата между сонара и телвфона е 100м мисля че беше.
dunavski
dunavski
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 294

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by djidjo Чет 4 Авг 2016 - 19:09

dunavski написа:Аз имам Диипъра и върши перфектна работа ако искаш да сканираш релефа и дълбочината. Лек и компактен е и фактически телефона ти е монитор, но трябва да имаш телефон , който да потържа приложението за сонара и връзката става чрез Bluetooth межди сонара и телефона. От брега трбява да имаш отделна пръчка с дебел плетеняк на който закачаш сонарчето зада може да мяташ във водата обхвата между сонара и телвфона е 100м мисля че беше.
Само за релефа и дълбочината ми трябва.Телефона е S5 на Samsung а сопата ще е на Zammataro екстра хеви Very Happy .
Дийпъра ще взема, само че следващата седмица като се прибера в DE.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by Кико Чет 4 Авг 2016 - 19:14

dunavski написа:Аз имам Диипъра и върши перфектна работа ако искаш да сканираш релефа и дълбочината. Лек и компактен е и фактически телефона ти е монитор, но трябва да имаш телефон , който да потържа приложението за сонара и връзката става чрез Bluetooth межди сонара и телефона. От брега трбява да имаш отделна пръчка с дебел плетеняк на който закачаш сонарчето зада може да мяташ във водата обхвата между сонара и телвфона е 100м мисля че беше.
Всъщност обхвата е 40м. Question
До колкото съм имал въможност да го тествам Дийпърчето показва вярно.
Минусът му е може би точо носенето на допълнителна въдица с яко влакно, за да изхвърлиш 100 грамовото кълбо Wink
Кико
Кико
🐟 🐟

Брой мнения : 233

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by djidjo Чет 4 Авг 2016 - 22:21

Кико написа:
dunavski написа:Аз имам Диипъра и върши перфектна работа ако искаш да сканираш релефа и дълбочината. Лек и компактен е и фактически телефона ти е монитор, но трябва да имаш телефон , който да потържа приложението за сонара и връзката става чрез Bluetooth межди сонара и телефона. От брега трбява да имаш отделна пръчка с дебел плетеняк на който закачаш сонарчето зада може да мяташ във водата обхвата между сонара и телвфона е 100м мисля че беше.
Всъщност обхвата е 40м. Question
До колкото съм имал въможност да го тествам Дийпърчето показва вярно.
Минусът му е може би точо носенето на допълнителна въдица с яко влакно, за да изхвърлиш 100 грамовото кълбо Wink
Защо 40м?Пише, че е около 100-на.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by D.Dimitrov Пет 5 Авг 2016 - 6:55

Вероятно говорите за различни модели. Моята препоръка е за Deeper Smart Sonar Pro.
Предходният модел е с по-малък обхват заради ползваната технология за пренос на данни Bluetooth и обявените 40 метра често не се случват. Като за това не винаги е виновен сонара. PRO модела вече е с Wi-Fi и там до около 80 метра се държи добре. Модела PRO+ има и вграден GPS приемник който позволява картографиране. Аз лично намирам за себе си тази функция за излишна за ползване от брега. А и консумацията се увеличава. Не трябва да се забравя, че употребата на приложението изтощава батерията на телефона или таблета доста бързо. Без нещо от рода на това ще си имате сонар с батерия за още 6 часа и свършил телефон след 30 минути. Те така...
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by Калин Съб 6 Авг 2016 - 22:13

Честит рожден ден...
Аз бих ги похарчил тия 200 евро за някакво друго оборудване.
Не виждам особен смисъл от този сонар Very Happy
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2090

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by djidjo Съб 6 Авг 2016 - 23:35

Калин написа:Честит рожден ден...
Аз бих ги похарчил тия 200 евро за някакво друго оборудване.
Не виждам особен смисъл от този сонар Very Happy
Благодаря Калине.Ще се вслушам в съвета ти и ще потренирам с фидера да си определям дистанцията и дълбочината за риболов.На теория всичко ми е ясно, но на водоема ме обзема треска и претупвам нещата.Което по-някога се отразява зле на риболова.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by Калин Съб 17 Сеп 2016 - 23:32





Не е лесно и на рибите , голямо шпиониране ...

Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2090

Върнете се в началото Go down

Подводна камера или сонар  Empty Re: Подводна камера или сонар

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите