РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор на пикер...

+81
Милен Първанов
nikiil
hiphopper
S_BANKOV
tojimi
Калин
allpi
s.a.m.i
starsky
bobigrig
murphymet74
Port_Royal
paciani
petelement
stridata
Красимир
dani-77
Дидо Иванов
stan4o
gloupan - Киро
vbobi
djidjo
Ивката Вълов
М. Сталев
МИНЧО
bachoivo
Влади В
Doktor-5
Олег Димитров
Local
hawkbg
kRaikkonen
gog14
Николай Лесев
Apollo
mmilen
iconu1977
TITKO
Божката
dantho.mihov
ARAGORN
Dass
miLen4o
veselinov
BARONA
nikiiliew
rmstanev
Коце
Борислав Благоев
Тони 72
ro4eto
shekira
GogoBuboleto
Георги Кръстев
Петър Василев
barbolov.1977
dess0
6ef4eto
Outsider
martineti
Naas
boreto1
trenera
АК 47
butnik
VNNaidenov
topsoft
jeko
Теди
Martin_vasilev
fiverov
pav4oo_79
dako
Admin
Бачо Илия
Ванката
iliqn_d
stich
marian shimano
ceco65
dekata
85 posters

Страница 17 от 17 Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by allpi Сря 15 Ное 2017 - 18:18

За Garbolino TECTRA PICKER 3m или за Trabucco Sygnum MRX-V Bomb 3м някакво мнение да кажете?
avatar
allpi


Брой мнения : 8

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by allpi Сря 15 Ное 2017 - 19:43

barbolov.1977 написа:
allpi написа:Ами Мидито се счупи и трябва да го заменя с нов фидер. Мапа не отчита добре дребните риби според мен.Може би защото все още не съм свикнал да работя с карбонови върхове.Разбира се че искам и нещо ново за коледаSmile
Колега щом смяташ че Мапчето не ти отчита кълванетата Razz Razz Razz дай да ти дам 100лв. и да те отърва от него
На два риболова е ако и следващия път като отида за риба и не ми хареса ти го продавамSmile)
avatar
allpi


Брой мнения : 8

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Ивката Вълов Чет 16 Ное 2017 - 17:12

allpi написа:За Garbolino TECTRA PICKER 3m  или за Trabucco Sygnum MRX-V Bomb 3м някакво мнение да кажете?
За Тектра-та не съм чувал нищо. Обаче, МРХ е по спомени, най високият клас при Трабуко.
Така като чета, това е въдицата, която ми липсва ! Срещу скромните 115 €, получаваш, уникално оръжие с Фуджи макародържач, верно с три върха, но е идеална за риболов на бавнотечащи води или затворени водоеми. Според описанията е прогресивна акция .....
Аз, като заклет фен на тази маркам заявявам, че това е следващата въдица, която ще купя , та да станат 7 Smile

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Bai Dobri Пон 25 Дек 2017 - 17:03

Четох, четох и накрая реших аз да разкажа за „запознаването“ си с въдицата наречена пикер:
Паднаха ми едни парички и нещо се зачетох в обявите за продажба на риболовни принадлежности, където попаднах на такава за продажба на Shimano Aernos Winckle Picker 2.7 от колега, който беше някъде на Дунава.
Зачудих се, защото аз приоритетно съм плувкар, а моя опит с фидера е 90% на р.Искър по долното и течение, през лятото, когато сме на гости по за месец при родителите на жена ми. За тая цел имам два фидера Shimano Beastmaster - единия Heavy на 3.90 и 120гр., да е жив и здрав колегата Бутников, от когото го взех, а другият е Extra Heavy Long Cast 4.20 с тест 150гр.
Та ми стана много интересно, каква е тая сопа и се разрових в нета, а там пише:
„Aernos Winckle Picker е за тези рибари, които предпочитат лекия фидер риболов, на по-малки водоеми и на близко разстояние. Тази пръчка е супер лека и много лесна за използване, което я прави перфектен и логичен избор, както за сартиращ пикер, така и за тези, които знаят какво искат да ползват на състезание. Предлага се с 3 плътни карбонови върха с уникална чувствителност способни да отразят и най-предпазливите ухапвания. Акцията на връхчетата е 0,50oz, 1.00oz и 1,50oz. Произведена от XT60 карбон и оборудвана с нов Shiamno макародържач“
Еееее, аз категорично съм „стартиращ с пикера", но пък определено НЕ знам какво искам, но понеже късната есен и много ранната пролет, по нашите езера е студено и не ми се търкаля целия панаир на щеката, си рекох да я купя.
Речено – сторено! Дойде въдицата, сглобявам я и я клатя, и си викам „Бре това моливче въобще става ли за нещо?“, ама наистина е лека, изпъната, и ми харесва дръжката, а и пръчицата някак стегнатко стои.
Окомплектовам я с едно макаре размер 2000 и съботата отивам на едното езеро – а там студ и вятър, духащ точно срещу моя бряг. До мен едни плувкари с едни болонези, що корда изпокъсаха, що такъм оставиха по папура, не е за разправяне. Аз обаче си казвам, че така и така съм дошъл, няма да се дам на един вятър и се настанявам. Правя монтаж патерностер с 28гр. куршумообразна оловна тежест, на другия край повод някъде 60см. с един „гибривник“ на куката, а целта ми е да хвърля въобще някъде около папурите. Като казвам въобще, баш това имам предвид.
Вдигам пръчлето, седи стабилно и се усеща, че си има кувет, но гледам връхчето 1oz се извива някак доста (ама еб*л съм го, или ще се счупи или няма да се счупи) и мятам ……уж внимателно и ……. бах тоя кастинг??? Монтажа си изхвърча директно покрай шаварите и баш до папура - бре?? Кеф!! Уцелих си мястото от първия път!! Пускам връхчето във водата, изпъвам линията, слагам на стойката и …. ми кълве??!!! Ама в тоя вятър аз ВИЖДАМ, че ми кълве??!!! Засечка и …нещо става и…. баси рибата как шава и диша, ама пръчлето се държи супер прогресивно. КЕФФФФ?!! Една каракуда около 350-400гр. после още една и още една, и … само аз ли хващам, да го е*а??!! Де*а пръчката, ще вземе да ми хареса?!! Ама не само ще вземе, ами си ми и харесва!! И така готино си целя петното, че си ми харесва и  ….. абе става нещо, като истински фидер риболов.
Мдаа доста често ще го разхождам по студеното време, това мъниче.
avatar
Bai Dobri
🐟

Брой мнения : 29

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Калин Пон 25 Дек 2017 - 17:25

Страхотно включване Smile
Успех с пикерчето , следващия път направо слагай половин оз Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by veselinov Пон 25 Дек 2017 - 18:41

Как хубаво ме ободри с тоя клип , Бай Добри!
Между тия тежки софри някои намират и време, и сили ,и риби даже!
Поздравления . Очакваме следващото издание I love you
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Korekom Чет 3 Май 2018 - 23:29

Лаик съм все още на тема пикери но преди 2 месеца напазарих набързо един пикер KAIDA Better AF 3м. Бюджетно решение но пък се оказа много лека и стегната въдица, с която с кеф се вадят рибки 300-400гр +
Остана ми да го пробвам в боя на платено да го видя как ще се справи с риби над 3кг. На предпролетните Копрински каракуди 500-600+ гр се справи много добре. От сефте си пасна с макара 4000 на FL модел FEEDER WIND - първите водачи на Кайдата са достатъчно широки за тази макара.
Korekom
Korekom
🐟 🐟

Брой мнения : 77

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by EDI Пет 4 Май 2018 - 16:46

Ще се справи без проблем.Моя пикер КАИДА РЕИНБОУ 240 преди няколко дена извади шаран около 3-4 кг без какъвто и да било проблем.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by xsxboy Нед 6 Май 2018 - 3:12

Колеги търся пикерче 3м, до към 40гр и цена до към 150лв

edit: Колеги получих оферта за:

Tubertini Trinity Feeder Light Action 3м .. този пикер заслужава ли си ?
xsxboy
xsxboy
🐟 🐟

Брой мнения : 103

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 17 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 17 от 17 Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите