РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Критерии за избор на макара за фидер риболов

+98
D.Dimitrov
Port_Royal
lif3house
hiphopper
Христо Ненков
nicko
paciani
Калин
krasimir n.
djidjo
ktonkov
dunavski
ivanov_bg
kiki7808
Tonkyo
Милен Динков
ЛукаБрази
Мариан
MapTuH
Pavle mi pie
ivanov87
bobigrig
murphymet74
МИНЧО
TITKO
stobo
М. Сталев
Божката
Влади В
pgb
ppetkov
Bibooo
s.a.m.i
mmilen
kRaikkonen
jorjinio
toni702005
Veselin_fish
Ники Дончев
ndk
Олег Димитров
glmv
stridata
Ивката Вълов
Pavel Minchev
ro4eto
dantho.mihov
helik
Тони 72
Naas
gogata7904
heineken®
GogoBuboleto
Dass
miLen4o
gloupan - Киро
veselinov
boreto1
stan4o
BigShot
iconu1977
Борислав Благоев
Емил Димитров
vlado_fidera
dess0
martineti
galev
shekira
VNNaidenov
Outsider
matey49
pojara
Dermy
stich
titanium
dako
Коце
Бачо Илия
Doktor-5
topsoft
nasko83
plwned
chipri_sv
ceco65
iliqn_d
Георги Кръстев
Теди
BARONA
Радо Троев
dekata
CERRUTI
tsvetkoff
butnik
fiverov
marian shimano
LMMitrev
TachkoT
Admin
102 posters

Страница 10 от 35 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Next

Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by marian shimano Пон 21 Яну 2013 - 10:23

Колкото и да е голяма макарата е само в плюс за риболова и състезания, за фидер под 4000 няма смисъл да се слага както и за пикер, досега не съм видял клип на тема фидер и да ловят с по малка от 4000, все пак си е дънен риболов.

ПП: за пикера естествено ако макарата е 500гр. няма да е комфортно, но ако е до 300гр. е приложимо.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by marian shimano Пон 21 Яну 2013 - 10:25

Божката написа:Мими си говори по оная работа! Evil or Very Mad
На тоя Balzer Supreme Picker 2,55м. 130гр. 4000 ли да сложа??? Laughing Laughing Laughing

Много ясно бе Божка, иначе ще си като нупагади на триколка.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by martineti Пон 21 Яну 2013 - 10:28

matey49 написа:Колега, Васко точно ти каза каква макара да ползваш на Дунава за фидера. Ако решаваш да ловиш големи риби то задължително биг-пит макари започващи от 8000 нагоре. И пръчки от стъкловлакна 3,90 с минимум 150-300 грама акция. Very Happy I love you

За фидер говоря. Аз стъклопласт с големи макари си имам. А относно хеви фидер сега обмислям да си взимам за големите течения и на него ще сложа голяма макара. За жалост такива фидери са рядкост и освен корморан с 230 и един мичел с 180 друго подходящо почти няма за под 200 лв.
martineti
martineti
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Гост Пон 21 Яну 2013 - 10:29

На тоя пикер повече от 0,16 моно е немислимо, даже 0,14! Е как да навия 0,14 на размер 4000-400гр. макара с драг 5-10кг.??? Shocked
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by marian shimano Пон 21 Яну 2013 - 11:47

Божката написа:На тоя пикер повече от 0,16 моно е немислимо, даже 0,14! Е как да навия 0,14 на размер 4000-400гр. макара с драг 5-10кг.??? Shocked

Ми точно , виж огледай се, аз как ловя с 300гр. макара с 9кг. драг и 4000 размер. Shocked
[You must be registered and logged in to see this link.]

И аз ловях с малки макари дето да не ми тежат, едвали някой ще се мъчи с малка макара ако има възможност да е с голяма с теглото на малка.

ПП: видях на Искъра Алекс-Дерми как върти като ну заец , с малкото макаре Jinza 1200
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Гост Пон 21 Яну 2013 - 13:15

marian shimano написа:Ми точно , виж огледай се, аз как ловя с 300гр. макара с 9кг. драг и 4000 размер. Shocked
500лв. за макара НЕМАМ!!!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Outsider Пон 21 Яну 2013 - 13:32

Мариански , баце , то и аз съм върл привърженик на големите макари за фидер ( по-добре малко по-голяма , отколкото малко по-малка) - обаче с 4000 за пикер Shocked Shocked ....малко се престараваш , ми се струва. Wink
Едно пикерче от 2.70 с 3000 се е утепАло , мене ако питаш. И ако много ме притиснеш , ще призная и възможността за 2500 Razz
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by TachkoT Пон 21 Яну 2013 - 18:02

Outsider написа:Мариански , баце , то и аз съм върл привърженик на големите макари за фидер ( по-добре малко по-голяма , отколкото малко по-малка) - обаче с 4000 за пикер Shocked Shocked ....малко се престараваш , ми се струва. Wink
Едно пикерче от 2.70 с 3000 се е утепАло , мене ако питаш. И ако много ме притиснеш , ще призная и възможността за 2500 Razz
А не не, майсторите така казват, пикер най му пасва 4000 Smile, гледал е филма майстор Шимано. А сега без да се майтапя. Модата идва от северните страни, не съм сигурен от немците или холандците но масово на пикерите си слагат 4000, а на пръчките за дистанция тези от типа на браунинг или ултегрите големи и грозни. На един от филмите Думчето казва, че макарата със широка шпула спестява 20мин време в манша при гъсти риби. А естетиката вече е друг въпрос кой каквото го кефи. Да си призная не съм си правил тестове просто като папагал повтарям
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Outsider Пон 21 Яну 2013 - 19:22

TachkoT написа:
А не не, майсторите така казват, пикер най му пасва 4000 Smile,

Е , щом е така - няма да спорим...ще си намерим други майстори , които да разправят нещо дето по ни изнася! Wink

Это, братцы, не баланс это эстетика..
а вы коту бычьи яйца подвязываете - и смех и грех

(... подслушано в руския ефир) Laughing
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Гост Пон 21 Яну 2013 - 20:27

На пикер 2.70 макара с размер 4000 е като на Полско Фиатче да му сложиш джанти 17 цола. I love you
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by TachkoT Пон 21 Яну 2013 - 21:56

Outsider написа:
Е , щом е така - няма да спорим...ще си намерим други майстори , които да разправят нещо дето по ни изнася! Wink

Это, братцы, не баланс это эстетика..
а вы коту бычьи яйца подвязываете - и смех и грех

(... подслушано в руския ефир) Laughing
Не спорим бате, викам като папагал повтарям, не съм тествал но си взех такава макара с широка шпула, макар че се парих с една друга (дано да е от макарата). Нека се оправи времето ще говоря вече аргументирано, до сега и аз с 3000 само пера но е време за промяна в Mad
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by martineti Пон 21 Яну 2013 - 23:11

Доста ги поразгледах тези макари ,но защо им е толкова ниска цената Shocked Shocked Shocked

[You must be registered and logged in to see this image.]


Някой може ли да ми обясни каква е разликата между двете макари?
martineti
martineti
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Коце Вто 22 Яну 2013 - 1:04

TachkoT написа:макарата със широка шпула спестява 20мин време в манша при гъсти риби
Ако това не го четете....
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by marian shimano Вто 22 Яну 2013 - 9:28

martineti написа:Доста ги поразгледах тези макари ,но защо им е толкова ниска цената Shocked Shocked Shocked
...
Някой може ли да ми обясни каква е разликата между двете макари?

Първо ниската цена е защото сайта не е Български хахахахах, ако искаш на нормална Бг цена звънни на Някой препродавач и си вземи една на цената на две.....

Разиката е Байт шпулата и малко в теглото, лагерите и годината на пройзводство (общо взето никаква) е с байта си е друго.

Outsider написа:Мариански , баце , то и аз съм върл привърженик на големите макари за фидер ( по-добре малко по-голяма , отколкото малко по-малка) - обаче с 4000 за пикер Shocked Shocked ....малко се престараваш , ми се струва. Wink
Едно пикерче от 2.70 с 3000 се е утепАло , мене ако питаш. И ако много ме притиснеш , ще призная и възможността за 2500 Razz

Аз принципно се чудех дали за пикер да взема по-малка , но на последното състезание с 275 фидер сложиш от нямане 4000 Туйн и пасна идеално като тего-баланс на ръката ми, бях бърз със засечките и не усетих некомфорт, напротив всичко е ток и кабел.
Просто си паснаха съотношение тегло на макара и тегло на въдицата, но определено минеш ли това тегло от 300гр. няма да е нормално а 4000 на Шимано е като 2500 на Дайва.

ПП: принципно живи и здрави мога да дам на нечярващите да опитат на следващите състезания, но е малко вероятно да съм с пикер, мисля нещо по състезателно да е.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by martineti Чет 24 Яну 2013 - 22:09

Това шимано ,но в размер 4000

[You must be registered and logged in to see this image.]

или шекспира в размер 50 като там цената е доста приятна. Под 100 лв се намира :0

[You must be registered and logged in to see this image.]

Никой не изказа мнение за кормуран както и за тези окуми. И за това ги оставям на заден план.
[You must be registered and logged in to see this image.]

martineti
martineti
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Outsider Чет 24 Яну 2013 - 22:34

martineti написа:

Никой не изказа мнение за кормуран както и за тези окуми. И за това ги оставям на заден план.

Мисля че споменах за Корморана : не мога да дам категорично мнение , ползвам го от скоро. Ако ти го препоръчам и утре се счупи , ще съм те подвел. Wink
Забележчица , обаче - като го пипаш , въртиш и разглеждаш , създава впечатление за много добре направена макара. имам предвид материалите , всичко изглежда адски солидно - може би щото макарата е голяма и тежка ? Rolling Eyes
като се има предвид , че е без пари и купен "за временно" , просто е обидно , че изглежда по-добър от другите ми макари , които не са нищо особено , но все пак са двойно по-скъпи. (Дайва Екселър и Шимано Ексeйдж)
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by martineti Чет 24 Яну 2013 - 22:58

Ексаиджа върши ли работа за фидер? Все ми е на акъла ,че за някой лев отгоре мога да имам нещо по-класно. Въртят ми се едни 150-180 лв. Бюджет и още се чудя какво да правя???????

Или да взема за тежкият фидер да си ползвам

[You must be registered and logged in to see this image.]



martineti
martineti
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Гост Чет 24 Яну 2013 - 23:16

martineti написа:Ексаиджа върши ли работа за фидер?
Върши и още как I love you
Аз скоро си взех този, с по ниско предавателно пет и нещо, ходих веднъж за риба с него, и...колкото и да не ми се иска да го призная, Шимано си е Шимано, страхотна макара!

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Outsider Чет 24 Яну 2013 - 23:26

Божката написа:
martineti написа:Ексаиджа върши ли работа за фидер?
Върши и още как I love you
Аз скоро си взех този, с по ниско предавателно пет и нещо, ходих веднъж за риба с него, и...колкото и да не ми се иска да го призная, Шимано си е Шимано, страхотна макара!

От размера на Божката нагоре - върши; (моят е по-малък).
Божка , не искам да те разочаровам - дано макaрицата ти служи вярно дълго време. Suspect
Обаче имам едно такова съмнение , че догодина , ако ползваш Ексейджа редовно , може възторга ти от Шимано доста да спадне Rolling Eyes . Адски бързо се появяват луфтове и шумове , дeeба. Evil or Very Mad
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by martineti Чет 24 Яну 2013 - 23:38

Не робувам на марки! Но от толкова хвалене на тези шимана се замислих и аз да си взема да ги пробвам. Дори за мача се чудя дали да не си взема един exage 3000. Мичел и Корморан нещо не ми допадат като марки.
martineti
martineti
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by martineti Чет 24 Яну 2013 - 23:42

Outsider написа:
Обаче имам едно такова съмнение , че догодина , ако ползваш Ексейджа редовно , може възторга ти от Шимано доста да спадне Rolling Eyes . Адски бързо се появяват луфтове и шумове , дeeба. Evil or Very Mad

Кажи според теб какво върши работа? Окумите са доста уважавани от шаранджийте (орикс и аксеон) Сивата със синьото се предлага и в спининг вариант и доколкото съм чел тези които тролят също много я хвалят. Мултипликаторите пък ми ги похвалиха за кльонк. За това се зачудих дали байтрънарите няма да са успешни.
martineti
martineti
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Outsider Чет 24 Яну 2013 - 23:46

martineti написа: Но от толкова хвалене на тези шимана се замислих и аз да си взема да ги пробвам.

Това е идеята! Laughing Laughing
- дано не си ме разбрал погрешно , Ексейджа е читава за парите си макара . (Като за Шимано Wink ) Има отличен аванс , за мача е добър избор. Абсолютно си прав за Мичелите - ако има макара , която не бих приел и като подарък , това е фирмата! И съм ловил с най-скъпия им за времето си мачов модел (147 евра) , тоест - нямат оправдание Evil or Very Mad

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by martineti Пет 25 Яну 2013 - 0:06

Аз не мисля ,че е това идеята ,защото повечето мнения за шимано са положителни от класа на Стадик нагоре. Не случайно по форумите май-много се продава ексейдж Exclamation всеки препоръчва висок клас от друга марка вместо нисък от шимано Exclamation Едва ли е случайно Rolling Eyes
martineti
martineti
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Admin Пет 25 Яну 2013 - 8:28

Ексейджа в никакъв случай не е лоша макара!
Това ,че се продават е в следствие ,че има много закупени! Освен това е конвертируем , докато нещо друго се продава много по-трудно!
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by dess0 Пет 25 Яну 2013 - 14:58

Ексейджа не е лош, но наистина след година ползване се разхлопва, особено по-новите модификации. Имам 3000 6:1 оборота и не е много подходящ за фидер - трудно прибира дори празна хранилка! Иначе за мач си е екстра. За фидера от 4000 нагоре.

Аз съм много доволен от едни други шимана и след двугодишно ползване (на мача) на Super x match, сега заприходих и едно Super x 3000 GT 5.1:1 и ако изпадне по натам друго, бих взел още едно Very Happy [You must be registered and logged in to see this image.]

Иначе имам Корморан коркаст от най-старите модели и освен че му е "крив аванса", е безупречен. Много здрава макара се оказа, не знам по-новите как са.
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by fiverov Пет 25 Яну 2013 - 15:14

Ах куче ти щях да ти направя сечено ма викам айде ..
със здраве да си я ползваш Десо
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by dess0 Пет 25 Яну 2013 - 15:51

Мерси Мите! Щи дам да я пипнеш, нали си мой човек Very Happy
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by BARONA Пет 25 Яну 2013 - 18:13

И да почерпиш, Деско! Very Happy Честито и от мен! Suspect
BARONA
BARONA
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1126

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by vlado_fidera Пет 25 Яну 2013 - 19:03

Честита придобивка!
avatar
vlado_fidera
🐟 🐟

Брой мнения : 78

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Емил Димитров Пет 25 Яну 2013 - 19:19

аз от днес съм собственик на Ryobi Stamina 3000 с тест 6 кг драг предполагам за фидер ще се справи блестящо
Емил Димитров
Емил Димитров
🐟 🐟

Брой мнения : 113

Върнете се в началото Go down

Критерии за избор на макара за фидер риболов - Page 10 Empty Re: Критерии за избор на макара за фидер риболов

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 10 от 35 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите