РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Въдици и макари - 10 минути преди старта

+13
dekata
ceco65
iconu1977
Ивката Вълов
Влади В
bobigrig
Калин
Outsider
ЛукаБрази
boreto1
миро мачтийм
zentex
М. Сталев
17 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by marian shimano Съб 16 Яну 2016 - 21:53

Или както казваме -Тежкаааааааааааааааа и почва заря от едри кошници.
Ето и вече сме пред картотеки, мися че всеки мислено и финансово се поготвя по някакъв начин за календара който ни предстой, та подреждайки мислите си стигнах до тази тема.

Идва момента да попитам някой стигал ли е дистанция от минимум  80м. с пълна кошница 5 на 7см. метната от фидер, ще ви помоля да не лъжете , защото според мен това е страшна хамалогия и е невъзможно с това анти летателно и анти аеро нещо.

Имам вариант да взема някой кол дори и да не е  на Шимано, или пък един Биист мастер на 150гр. 3,66-3,96 или пък 180гр. ултегра -4,27 ама пак замисляйки се ще е абсурдно.

Затова тази година вкарвам два изрода във фидерния календар,
Спиид мастер 3,90 на 3,5 либри , въдица на която и казвам "Голямата Берта" мята 500гр. на 100метра.
Антарес 3,60 на 3либри , въдица която ми дава това което искам, в случея точност.
Макари  обиращи 105см и 112см. на оборот.
А стария ми Антарес хеви с който хранех влиза в директен контакт с рибките.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Рзмислите ми стигнаха и дооо, как да вкарам 2кг. подхранка за 10минути на дистанция 80м, е така ама няма как да стане. Всяка кошница 5/7см носи межу 100 и 120гр. захранка,  за зареждане, достигане на дистанция и прибиране на кошицата ни трябват минимум 1 миута, та нещата отиват на 1 кг.

Ще се радвам ако разгледаме от различни страни темата.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Outsider Съб 16 Яну 2016 - 21:57

Дребната подробност е , че имаш право да храниш само с фидер. Wink
А за вкарването на три кила храна за десет минути ....имам мнение , ама не ми сe влиза в тъпи спорове , та ще чета темата и гледам сеир. За справка - аз на 60 метра си правя "тежката" с булет. Idea
Пет булета ми стигат. И си свиркам. Cool

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Божката Съб 16 Яну 2016 - 22:00

Интересни размисли и страшни орУжия Twisted Evil
Темата наистина беше време да се повдигне, след клиповете които показа Веселинов!
На мен обаче, не ми стяна съвсем ясно Rolling Eyes Позволено ли е в крайна сметка да се ползват за хранене пръчки, различни от фидер?
И ако не е, какви пръчки ползват в тези клипове от световното?
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Калин Съб 16 Яну 2016 - 22:01

Стив Рингър храни с някаква шаранджийка на световното, така че не знам дали е забранено...
Ако е разрешено , ще стане някакво чудо ...
Мими, ние до вчера не можехме с булет да метнем на 80 м. Ти искаш с хранилка за захранване...
п.п. Божката е писал преди мен...
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by marian shimano Съб 16 Яну 2016 - 22:10

Outsider написа:Дребната подробност е , че имаш право да храниш само с фидер.  Wink
А за вкарването на три кила храна за десет минути ....имам мнение , ама не ми сe влиза в тъпи спорове , та ще чета темата и гледам сеир. За справка - аз на 60 метра си правя "тежката" с  булет. Idea
Пет булета ми стигат. И си свиркам. Cool
Оказа се че във фипса не пише с какво мяташ отворената хранилка която е с максимали размери 5 на 7см.
Иначе естествено не ми трябва да се заривам с 1 кг. на петно , мноо ясно, ще ги разделя Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
За 60метра не говорим, там нямам зор, но 80м. ми се еб... ма...
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Ивката Вълов Съб 16 Яну 2016 - 23:19

тогава направи далекобойна хранилка с тези размери ! Тип като тея на престън с пръстена отдолу ! Хем лети хем побира . После се сетих за един начин, с пресичка се правят стегнати ''топки'' те са по скоро като цилиндри, вкарваш в кошницата затапваш с храна и мяташ ! Верно си е хамалогия ама за 10 минути съм сигурен че ще вкараш повече от 1 кило !
Спомням си , беше отдавна гледах клип на Мартин матак, тогава ползваше тази техника, беше направил от въпросните цилиндри , вкарваше ги в кошничката, затапва с храна и ги мяташе във водата, кви платики ловеше не е истина.. ще потърся клипа и ще ви го покажа.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Outsider Съб 16 Яну 2016 - 23:35

Ивката Вълов написа: ама за 10 минути съм сигурен че ще вкараш повече от 1 кило !

И ако се окаже , че не е трябвало как ще го изкараш от водата? Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by ЛукаБрази Съб 16 Яну 2016 - 23:38

Ванка преди това има тренировка от която би трябвало да ти е ясно какво е нужно и какво не
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by М. Сталев Съб 16 Яну 2016 - 23:53

Бе той ден с ден риболова не си прилича ,единия ден рибата може да се храни ,а другия да не иска.При плувкарите има една теория ,че винаги се подава по малко храна от необходимото и с течение на риболова вече се преценя дали и с колко да се дохранва,защото както каза Ванката ,храна може да вкараш но не може да я извадиш Smile
avatar
М. Сталев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 583

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Божката Нед 17 Яну 2016 - 0:52

Ивката Вълов написа:ще потърся клипа и ще ви го покажа.
Ивка! Видраксите така хранят от както учасват във фидер лигата Laughing ти Матак ще търсиш Suspect
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by dako Нед 17 Яну 2016 - 9:29

Аз съм против якото хранене преди старта. При нас храна се доставя постоянно а не като при плуват основно да се захрани в началото и поле да се къпира през определен период.
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by iconu1977 Нед 17 Яну 2016 - 9:57

Няколко пъти си говоря с Доки именно за тежката, и той също ме разубеждава, че няма нужда от голямо количество, защото колкото е повече храната толкова по късно започваш да хващаш риби.Според мен , по важно е как поддържаш петното, с какво темпо го дохранваш. А за тези 80 метра, с корава сопа се постигат, но как ще се захрани първоначално и как ще се отчитат фините кълванета незнам. С тънък връх мнооого трудно ще се поддържа тази дистанци,, да не кажа невъзможно  Mad
iconu1977
iconu1977
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 532

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Outsider Нед 17 Яну 2016 - 10:03

Дакич , плюсчето е от мен. Храненето с фидер е по-скоро като къпирането при плувката, не като бухането на големите топки. Пак ви казвам - с пет малки кошници можеш да привлечеш и задържиш сума ти риба - въпроста е да вкараш това , което трябва , и възможно най-прецизно. Ловенето на дистанция пък рядко се прави за да се лови в бесен ритъм , така че изобщо не си струва да се умува как да се вкарат големи количества храна на 60+ - просто няма нужда.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Влади В Нед 17 Яну 2016 - 10:28

Използвах си и двете плюсчета за последните 2 коментара! I love you
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by marian shimano Нед 17 Яну 2016 - 11:04

Май забравяте какво е да ви дръпнат рибите. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by iconu1977 Нед 17 Яну 2016 - 12:13

marian shimano написа:Май забравяте какво е да ви дръпнат рибите. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Мариянски, аз все си мисля,че с живата стръв много по лесно се дърпа на колегата рибата (било то кълцан торен,пинки,или бял)От малкото си опит стигнах до извода,че храната не влияе много на състезание, а е по скоро носител на живата стръв. Това си е лично мое мнение, може и да греша  Suspect
iconu1977
iconu1977
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 532

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by zentex Нед 17 Яну 2016 - 12:49

SPOD
[You must be registered and logged in to see this link.]

Аз лично ползвам SERT 3.60 на 5 либри за ракети и ПВА

Да храниш с кошница 5 на 7 на 80-100 метра си е мазохизъм

Изобщо не виждам смисъла да се прави яко захранване на 100+

Трябва де си неличимо луд да си организираш риболов на около 100 за риби под кило

Има достатъчно ин лайн метод хранилки които да покрият 80-100 метра

Много ми е смешно като прочета обява за плувка състезание у нас,нещо като:

само на 13.00 щека,фуил и вердевас забранен,паста забранена,дълги бидеми забранени,

захранка ограничена...............................стръв забранена,куки забранени,кой на каквото не може да лови

веднага забрана,поразчупете ги малко тези правила,който мисли да ходи на европейски и световни да си

лови по правилата на ФИПС- а,останалите поне да си правят кефа.То който може да ги лови нищо не може

да му попречи да е първи.

zentex
zentex
🐟 🐟

Брой мнения : 119

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by миро мачтийм Нед 17 Яну 2016 - 12:54

Що ми се струва че някои от вас си мислят за риболов на бабушки, а други за едри риби. На 80м. дистанция едва ли някой ще търси бабушки каквито има и на 15-20м. Остава едрото дето си иска доста манджа, освен пък ако водата не е студена.
Пояснете за какъв риболов и кви риби става въпрос, и тогава кой как храни.
avatar
миро мачтийм
🐟

Брой мнения : 49

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by boreto1 Нед 17 Яну 2016 - 13:19

Моето мнение ,че голям фактор ще играе вида на водоема а и също важно ще е дълбочината, на тази дистанция може да е дълбоко а може и да е плитко което определено ще играе роля къква риба ще се върти там .Ако е плитко да речем 5-6м. то ще се очаква всичко ,бабушка,платика ,шаранчета.Ако е много дълбоко се обесмисля риболова на тази дистанция . Стив лови на водоеми с еднакви дълбочини паткарници мани го .Според мен ще са нужни 2 петна на 25 и на 60м за да може да се потдържат с някакъв ритъм.
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Божката Нед 17 Яну 2016 - 13:35

Аз лично, винаги съм бил против да ловя на две или повече петна.
Не мисля, че могат да се потдържат правилно- винаги има компромис и в най-добрия случай, ще прецакаш едното а може би и двете.
На 30 ми къве слабо, влизам на 60! Чакам там да вия кво става а на 30... Връщаш се там, че на 60 е зле обаче и на 30 почваш да си бъркаш в носа защото са си били шута.
Сменям петно, само ако няма нищо на това на което ловя и то го правя много след средата на манша, обикновенно си натоявам на това на което стартирам.
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by marian shimano Нед 17 Яну 2016 - 14:03

Винаги състезателната тактика е била да стовариш много на основното петно и то докато заработи, си цъкаш късото.
Трбва да можете да ловите на дистанция, тоя до вас ако ги почне на дистация ще имате възможност да сте до него в класирането.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Божката Нед 17 Яну 2016 - 14:17

Това е другата глупост обхванала всички!
Защо се гледате всички кой лови на 40, другия гледа да е с 5 пред него, следващия с 5 пред втория и така докато се счупите от маане... някой буквално(връхчета)

П.п. Аз не съм критерий но виж Жорката е все в челото а лови 95% на късо докато другите маат към хоризонта.


Последната промяна е направена от Божката на Нед 17 Яну 2016 - 14:19; мнението е било променяно общо 1 път
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Влади В Нед 17 Яну 2016 - 14:18

marian shimano написа:Винаги състезателната тактика е била да стовариш много на основното петно и то докато заработи, си цъкаш късото.
Трбва да можете да ловите на дистанция, тоя до вас ако ги почне на дистация ще имате възможност да сте до него в класирането.

А ако неговата схема работи по-добре? Как точно ще му дръпна рибите? В този случай вместо да обера това, което имам като риби между 20-40м. примерно, аз ще влезна на 60м. където ще си бъркам в носа, щото тоя до мен е набарал ваксата и ги е строил пред себе си ... Rolling Eyes
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Божката Нед 17 Яну 2016 - 14:20

+че Влади

На Сопот се паднах между Локала и Мими...все хамали Laughing дистанцията им беше почти недостижима или поне не без идиотско натоварване за мен и затова лових с 15-20 метр по късо а си станах първи в сектора


Последната промяна е направена от Божката на Нед 17 Яну 2016 - 14:24; мнението е било променяно общо 1 път
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Калин Нед 17 Яну 2016 - 14:24

Всичко е много условно , на Жребчево направих чудеса и рибите си стояха пред Краси Близнака и не мърдаха от там...
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Влади В Нед 17 Яну 2016 - 14:39

Калин написа:Всичко е много условно , на Жребчево   направих чудеса и рибите си стояха пред Краси Близнака и не мърдаха от там...

За това говорех и аз по-горе Smile
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by marian shimano Нед 17 Яну 2016 - 14:41

Божката написа:+че Влади

На Сопот се паднах между Локала и Мими...все хамали Laughing  дистанцията им беше почти недостижима или поне не без идиотско натоварване за мен и затова лових с 15-20 метр по късо а си станах първи в сектора
Твоя пример не е пример който може да е фактор, тука не говорин за случки а АКО се наложи.

Кой е тоя Жоро??? не видях такъв.

Влади , има начин ако не да му дръпнеш рибите, то поне да го зариеш хубаво та да му ги разредиш. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by ЛукаБрази Нед 17 Яну 2016 - 14:46

Пак влязохме в омагьосан кръг.
При Мими ловенето на дистанция е професионално изкривяване,аз лично не мога да си го представя с пикер Very Happy
Идеята на неговото питане беше,как да вкара максимално количество храна за кратко време.А дали е необходимо да се лови на голяма дистанция всеки преценява сам за себе си.
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Влади В Нед 17 Яну 2016 - 14:55

marian shimano написа:
Влади , има начин ако не да му дръпнеш рибите, то поне да го зариеш хубаво та да му ги разредиш. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Знам и мисля, че Краси близнака може да го потвърди от вторият ден на Жребеца (Коки му беше в дясно) ! Ама ефекта беше никакъв, защото неговите се разредиха, а аз продължавах да нямам риби. Чак когато се върнах на първоначално създаденото петно почнах да ловя ...
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Outsider Нед 17 Яну 2016 - 16:41

Темата се разчлени на няколко теми , които са все интересни , и има какво да се обсъди - за и против дистанцията , ловене на повече от едно петно..

(Божка - в Англия не съществува като идея ловене на едно петно. Те просто не разсъждават по този начин. От друга страна си прав , и...не си - можеш страшно лесно да си пре.беш риболова с въртене на двете петна - колко да седиш на едното , кога да смениш дистанцията , и с какво и как да храниш всяко едно не е за всяка уста лъжица..Аз досега не съм правил успешен риболов на две петна на състезание. Embarassed Обаче ми е ясно , че това не бива да се пренебрегва като тактика.)

...колко храна да се избуха в началото , колко храна иска едрата риба , за да се задържи (тва също е мит , ама чак тая година го разбрах Embarassed ) , може ли , и как да се дръпне рибата на съседа...Ако ще ги обсъждаме всичките накуп и в една тема , кашата ще стане монументална. Laughing
Ники (Zentex) - страшно си прав. Въдици и макари - 10 минути преди старта 3012024616 Триста плюсчета да ти сложа , няма да стигнат. Обаче не си попаднал на правилната аудитория - тука хората все още смятат че ФИПС е част от решението , а не от проблема... Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Въдици и макари - 10 минути преди старта Empty Re: Въдици и макари - 10 минути преди старта

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите