РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

5 posters

Go down

Първи Фидер, нужда от съвет-насока. Empty Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

Писане by NoMatters Пон 21 Сеп 2015 - 17:30

Здравейте колеги, отдавна риболовствам, но никога не съм поглеждал към фидера. До сега съм ловил с мач, болонеза и спининг.
Водоемите на които ходя основно са р.Искър, р.Струма и язовир Искър поради това, че са ми най достъпни от София.
Дистанцията на която ловя варира според водоема и рибите, които търся, но обикновено е от 15 до 40-50 метра.
Рибите, които стандартно ловя са обичайните масови заподозрени уклей, перки, каракуди, платики, клен, костур,
черна и бяла мряна. В редки случай някое заблудено шаранче или бяла риба.
Решил съм да опитам да ги ловя тези риби и на фидер, какъвто все още нямам, което ме накара да се допитам до вас в тази тема. Прочетох обстойно къде какво е писано по форумите относно фидерите, но това не ми отговори на въпроса какъв да бъде моя първи фидер, единственото което разбрах е, че с един не се минава ако ти хареса този тип риболов.
Та на въпроса, който ме мъчи искам да си купя първи фидер, не смятам да купувам най доброто, на пазара нито най евтиното искам нещо с прилично качество, което ще ми помогне усетя този вид риболов.
Ясно е че няма универсална въдица, за момента оглеждам следните Медиуми:
Shimano Aernos 90gr.,
Shimano Beastmaster 100,
Shimano Super Ultegra.
Стават ли за първи фидер?
Подходящи ли са тези въдици за местата на които ходя и за рибите, които ловя?
Ако не - какво ми е необходимо Лайт или Хеви?
Ако да - моля колегите който са ги ползавали да ме ориентират, в приликите и разликите между тях и коя би била
най приятна за първа въдица и опознаване на фидер риболова.
Ако имате и други по подходящи предложения за първи фидер различни от тези написани по горе, моля споделете.
Май се поувлякох, като за първи пост, но имам още доста въпроси и поста няма да е последен.
avatar
NoMatters


Брой мнения : 3

Върнете се в началото Go down

Първи Фидер, нужда от съвет-насока. Empty Re: Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

Писане by Admin Пон 21 Сеп 2015 - 18:05

По-скоро хеви някакво...
Реките си искат по-тежки хранилки...
Ще си вземеш един , два допълнителни върха с по-малка акция и готово...
Гледам си се огледал във въдици по около 300 лв. , може да видиш гарболино г-систем на 3,9 метра. То има подходящи върхове за язовир и допълнителна секция за река...
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Първи Фидер, нужда от съвет-насока. Empty Re: Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

Писане by Ивката Вълов Пон 21 Сеп 2015 - 22:31

Аз бих те посъветвал да се огледаш в Фидерите на СПРО И по точно карп мастер!
Много добри и много достъпни! 40-120 акция мисля че е перфвктният за теб! Връхчетат в основата са мисля 2,8 може да намериш върхове в магазин Видракс а самият фидер ще ти стъпи от порядъка на 200 лева

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Първи Фидер, нужда от съвет-насока. Empty Re: Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

Писане by Outsider Пон 21 Сеп 2015 - 23:28

Ивка , айде да не препоръчваме марки , че сега ще стане страшно...Question
Само тва му липсва на колегата , да му направим един списък от производители , секи според "спонсора" си.Cool


Сложно е да се избере фидер който да става еднакво добре и за река и за затворен водоем . Направо не ми се мисли за ловене на уклей и бяла мряна с една и съща пръчка , ама карай..Laughing
Значи компромиса е неизбежен - ще има ситуации , в които ще ти липсва мощност на река ( леко прииждане след слаб дъждец , нужда от по-тежка кошничка...) , и със сигурност на моменти ще ти липсва чуствителност на язовир. Идеалният компромисен вариант ще бъде фидер с дължина 3.90 (ако под Струма се разбира участъка до Земен , ще стане и 3.60. За Искъра нищо не мога да кажа , не съм ловил там) , и тест до 120 грама. Ако по-често ловиш на язовир , отколкто на река , намали теста до 100 гр .Комплект върхове от 1 , 2 и 3 ун. би трябвало да покрие болшинството ситуации на първо време.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Първи Фидер, нужда от съвет-насока. Empty Re: Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

Писане by Борислав Благоев Вто 22 Сеп 2015 - 8:18

Според мен с един фидер няма да се получи
Борислав Благоев
Борислав Благоев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 782

Върнете се в началото Go down

Първи Фидер, нужда от съвет-насока. Empty Re: Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

Писане by NoMatters Вто 22 Сеп 2015 - 14:33

Здравейте отново,
Благодаря за бързото включване  Very Happy
Да с един няма да мина, но нека да опитам първо.
От написаното до момента от вас, обобщавам че трябва да търся нещо до 100-120гр.,
около 3,60 (да на Струма рядко слизам под Земен, а и местата на които ходя на р.Искър за бяла мряна са подобни).
Явно трябва да е Медиум Хеви или Хеви + 1-2бр. по малки връхчета от стандартните доставяни за язовира.
Значи от горе изброените от мен модели евентуално Beastmastera 100гр (той има и Хеви вариант до 110гр),
Гарболиното изглежда добре и е с много прилично тегло на хартия, ще мина да го видя при вносителя и да се
ориентирам за тази "допълнителна секция за река" за която не успях да намеря инфо.
Ще мина и през другите наши вносители, но предпочитам преди това да ме ориентират хората, които ловят с фидер, какво да търся, а не търговците - че там става страшно.
И наистина  lol!  не може уклей и бяла мряна с една въдица или поне няма никакво удоволствие, за уклей имам директни не мисля да го търся на фидера, но бялата мряна да - фидера може чудесно да ми допълни болото или обратното.
Просто опитах да съм изчерпателен до колкото мога към вас (иии тук съм пропуснал скобарите), за да сте наясно и да ме ориентирате по точно, което мисля, че се получава - благодаря  Suspect
А след първия фидер, ако се харесаме с този тип риболов ще се вземе и лайт или екстра хеви, болестта е преболедувана вече при мача, болото и спининга.
Благодаря за насоките, няма да откажа и други напътствия.
avatar
NoMatters


Брой мнения : 3

Върнете се в началото Go down

Първи Фидер, нужда от съвет-насока. Empty Re: Първи Фидер, нужда от съвет-насока.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите