РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фидер гъм- ластик за фидер риболов

+31
marian shimano
gogata7904
stridata
Калин
dekata
ro4eto
Dass
Rumen 74
gloupan - Киро
ЛукаБрази
Красимир
s.a.m.i
Apollo
Outsider
fiverov
Борислав Благоев
bobigrig
TITKO
Влади В
veselinov
Кико
topsoft
Христо Ненков
djidjo
ppetkov
Local
Божката
dako
iconu1977
Admin
GogoBuboleto
35 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by veselinov Сря 24 Юни 2015 - 19:52

За гаобиците с вирбел задължително, или в клупа на а/симетричен.. Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Гост Съб 25 Юли 2015 - 17:40

Има едни силиконови връвки с които връзват разни бижута, разтегливи и здрави. Дали няма да става за тази цел?
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Влади В Съб 25 Юли 2015 - 19:01

Nkk написа:Има едни силиконови връвки с които връзват разни бижута, разтегливи и здрави. Дали няма да става за тази цел?

Понеже съм ги виждал и знам за какво говориш, а имам и фидер гъм, разликата е доста сериозна. Може да се пробва, ама не е гаранция!
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by TITKO Пон 12 Окт 2015 - 16:34

какво значение оказва дължината на гъм-а ?
или с други думи коя дължина , в какви условия и при какви риби ?
поздрави
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by veselinov Пон 12 Окт 2015 - 22:14

Тити, понеже спецовете  си траят ще се пробвам да ти отговоря въпреки ,че ползвам фийдер гъм съвсем от скоро. Отговора е в приложението . Функцията на шок абсорбер, която изпълнява е наобходима в ситуации , когато линията е "втвърдена" по един или друг начин.
Мястото и размерите-d и l в монтажа не е универсален и е съобразен, както с обективния, така и със субективния фактор.
Иначе казано гъма трябва да ти покрие всички рискове по късане на тънкия повод и разкъсване устата на рибата след съответните настройки на влакна, монтаж, кука,пръчка , аванс, манипулации и стил на ловящия, та сигурно и още толкова фактори има, ама аз не съм стигнал до там. В същото време, трябва да е възможно "незабележим" в  монтажа и да има нищожно влияние както по разгъване , така и при отчитане на кълването.
аз ползвам Drennаn 4 и 6 lb с работна дължина 12см и мисля , че това е оптималната дължина за моя стереотип.
Това е мое схващане  и  е възможно да е далеч от всеобщото , но на мен ми върши чудесна работа...
Дано съм ти бил полезен Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by TITKO Пон 12 Окт 2015 - 22:28

много благодаря Suspect
аз мисля ,че м/у 10 и 15 см е нещо като универсален размер ,
- има ли неписано правило при по-къса дистанция+ плетено влакно и по-силна засечка гъм над 15 см ? някой играл ли си е да го пробва ?
- подходящ ли е за монофил ?
хм.. :cyclops:
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by marian shimano Пон 12 Окт 2015 - 22:31

Не се занимавай с глупости, а си свери аванса и купи пури.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by veselinov Пон 12 Окт 2015 - 22:35

Имай предвид, че съвсим скоро имах жестоки нерви с плетено на пикера на късо. Къси нервни кълванета на луди баби и безброй ,ама безброй фитки ти зазвам. Скочих на монофил и всичко заспа. Просто е до ситуация и решенията се взимат на момента
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by veselinov Пон 12 Окт 2015 - 22:41

Миме, големите отдавна не ползват аванса, а реверса. И същите тези хора измислиха гъма... Question
Остави човека да си изясни нещата
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Admin Вто 13 Окт 2015 - 8:46

Аз го ползвам и с монифил , дължината която използвам е 10-15 см. Ако се ловят някакви по- големи риби може да се вдигне още дължината . Най-употребяван при мен е 4 либри дренан...


Последната промяна е направена от Калин Стоянов на Вто 13 Окт 2015 - 9:08; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by bobigrig Вто 13 Окт 2015 - 9:04

Аз използвам по-къси гъмчета - 6-8 см. при риболов на малки, до средни риби в затворени водоеми.На река Ванката Аута беше писал, че трябва по-голяма дължина.Дренан 4 и 6 либри.
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Outsider Вто 13 Окт 2015 - 13:53

TITKO-кирил атанасов написа: плетено влакно и по-силна засечка

От тая болест те съветвам да се лекуваш спешно... Question

Гъма играе също и ролята на противооплитащ елемент - замества успешно всякакви сдвоени и пресукани вкана под вирбела. Idea Idea
Така че дължиуната му трябва да е такава , че връзката гъм-повод да е по-ниско от долния край на кошницата. Ако ловиш със състезателен патерностер , тва си означава директно гъм 15 см.

....алооооуууу , богровския възпитаник - повечето хора ловят с клипс , къФ аванс бе баце ? Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by veselinov Вто 13 Окт 2015 - 18:35

TITKO-кирил атанасов написа:
- има ли неписано правило при по-къса дистанция+ плетено влакно и по-силна засечка гъм над 15 см ? някой играл ли си е да го пробва ?

Тити, има неписано правило- С плетено никва засечка!!! Просто дигаш премерено енергично пръчката в точния момент.... И това ти го казвам след прекалено много игри и проби! Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by TITKO Вто 13 Окт 2015 - 19:02

плетката я ползвам само по гърция , по-принцип не съм им фен
ползвах ги и по предназначение при големи треви , там пък възниква друг пробем при голяма дистанция не можеш да изпънеш добре линията , тъй като плетката е чуствитена и когато се набият в нея водорасли и тн трябва да слагаш сигнализатора почти на нула .... при дистанция от над ..200м ..абе не е един дерт
пс.нагедно снимки за това което пиша
[You must be registered and logged in to see this image.]
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by marian shimano Сря 14 Окт 2015 - 20:15

Outsider написа:
TITKO-кирил атанасов написа: плетено влакно и по-силна засечка


....алооооуууу , богровския възпитаник - повечето хора ловят с клипс , къФ аванс бе  баце ? Laughing Laughing
Земи ходи на риба, стига пълни с глупости и ненужни чекии форума. Аванса и с клипс работи, нужно е практика не писане.
ПС:Тамън аз спрях да пиша акъл, сега ти почна. Very Happy нашия риборолов е малко по гейски от твоя, незабравяй-повода 0.06:D
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Outsider Сря 14 Окт 2015 - 20:45

marian shimano написа:Аванса и с клипс работи, нужно е практика не писане. 

Сигурно работи  , през ум не ми минава да се съмнявам в думите на батковците - лошото е , че има хора , които много знаят , ама мълчат като партизани. Cool
При мене става така: плетеняка ми е в клипса. Нямам и половин обиколка влакно на шпулата , давя си влакното на 50 метра  , при страничен вятър , и един метър дълбочина от раз ( и аз съм понаучил тва-онова  Cool ) - и сега като ми клъвне , аванса ми НЕ СЪЩЕСТВУВА , майсторе  Evil or Very Mad - засичам и разчитам на повода   , гъма , и параболичната акция на фидера - та ако ще споделяш ценен опит , сега е момента I love you

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by TITKO Сря 14 Окт 2015 - 20:56

заприходих 4 ка и 6 ца на дренан другата седмица са при мен и започвам тестовете Laughing
много благодаря на всички за съветите Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 3012024616
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Борислав Благоев Сря 14 Окт 2015 - 21:40

[quote="TITKO-кирил атанасов"]заприходих 4 ка и 6 ца на дренан другата седмица са при мен и започвам тестовете Laughing
много благодаря на всички за съветите Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 3012024616[/ Razz quote]колега, от къде ги взе?
Борислав Благоев
Борислав Благоев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 782

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by TITKO Сря 14 Окт 2015 - 22:13

от тук
[You must be registered and logged in to see this link.]
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by veselinov Сря 14 Окт 2015 - 22:39

Борислав Благоев написа:.....колега, от къде ги взе?

Що не казваш че нямаш ... Ще ти резна от моите.... Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Борислав Благоев Сря 14 Окт 2015 - 23:05

veselinov написа:
Борислав Благоев написа:.....колега, от къде ги взе?

Що не казваш че нямаш ...  Ще ти резна от моите.... Question
Евала!
Борислав Благоев
Борислав Благоев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 782

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by stridata Чет 15 Окт 2015 - 10:13

TITKO-кирил атанасов написа:от тук
[You must be registered and logged in to see this link.]

С тия 30 лв. доставка не са на оферта. Кво им стана на тия англичани не знам? Доставките станаха по 20 паунда лирата стана майка си и баща си, забравих за ибей от поне няколко месеца.
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by fiverov Чет 15 Окт 2015 - 12:36

И аз така
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Dass Чет 15 Окт 2015 - 13:32

Ми там ви е грешката. Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 858133270
А транспорта на човека му е излязъл 7-8 лв. Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 3377578317

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by GogoBuboleto Чет 15 Окт 2015 - 13:45

Какво толкова се вживявате с доставката - ето тази оферта:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Безплатна доставка в UK, после с [You must be registered and logged in to see this link.] - Транспорт на стоки от UK до BG - 2.20 лева/кг. до офис в Сф
GogoBuboleto
GogoBuboleto
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1723

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by stridata Чет 15 Окт 2015 - 14:19

Dass написа:Ми там ви е грешката. Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 858133270
А транспорта на човека му е излязъл 7-8 лв. Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 3377578317

Малеееееееее. Голем си Даскале! Като не си си влезнал във профила с английския адрес на Габко и под дефолт локацията ти я слага БГ. На тоя Гъм доставката за Англия е лира и трийсе! Много ПРОС, МНОГО!!!!
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Dass Чет 15 Окт 2015 - 14:22

stridata написа:... Като не си си влезнал във профила с английския адрес на Габко ...
Още една грешка. Тоя адрес се слага под дефолт за шипинг в профила на иБей. Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 858133270

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by stridata Чет 15 Окт 2015 - 15:14

Dass написа:
stridata написа:... Като не си си влезнал във профила с английския адрес на Габко ...
Още една грешка. Тоя адрес се слага под дефолт за шипинг в профила на иБей. Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 858133270
Казвам, че когато не си се логнал ти дава дефолт локацията на браузера. Ясно е че адреса за доставка в профила ми е габко, че как пазарувам иначе.
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by TITKO Чет 15 Окт 2015 - 18:09

GogoBuboleto написа:
Безплатна доставка в UK, после с [You must be registered and logged in to see this link.] - Транспорт на стоки от UK до BG - 2.20 лева/кг. до офис в Сф
това ми е сметката Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 3012024616 Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 3377578317
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Apollo Нед 31 Яну 2016 - 20:00

Колеги, дайте съвет! :scratch:  :scratch:  :scratch:
Днес използвах за първи път фидер-гъм, ама много оплитания имах Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad . С патерностер бях, гъма го пуснах с 1-2 под края на кошницата. Вързах го както е показал Ванката Аута по-горе, повод 0,10 около метър
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 3 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите