РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За Маркера или как определяме точното място за риболов

3 posters

Go down

За Маркера или  как определяме точното място за риболов Empty За Маркера или как определяме точното място за риболов

Писане by jorjinio Съб 21 Мар 2015 - 11:34

От две години ползвам едно 120 грамово Спро като маркер въпреки че,повечето пъти посещавам едни и същи водоеми и уж съм в много в час с релефа и дълбочината ама често оставам доста изненадан.
Мисля че,добре се справям с определянето на дълбочините,намиране на прагове,дупки и междинна дълбочина т.е точното място на прехода плитко- дълбоко но с определянето типа на дъното не съвсем тъй като и най твърдият връх поема вибрациите и е трудно да се разбере.
Ако не е изразено каменисто или ако няма кал или водорасли по оловото(ползвам това с дупка по средата) типа на дъното остава неразкрито а това понякога е важно.
Влязла ми е муха в главата за един маркер род но предполагам че, и една шаранджийка 2.5-3 лб ще свъръши същата работа или греша ?



jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

За Маркера или  как определяме точното място за риболов Empty Re: За Маркера или как определяме точното място за риболов

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Мар 2015 - 12:06

Чо Жорко, как по точно определяш дъното, навивайки с макарата или дръпвайки баааавно с въдицата? Аз усещам всичко на въдицата!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

За Маркера или  как определяме точното място за риболов Empty Re: За Маркера или как определяме точното място за риболов

Писане by jorjinio Съб 21 Мар 2015 - 12:32

Ивката Вълов написа:Чо Жорко, как по точно определяш дъното, навивайки с макарата или дръпвайки баааавно с въдицата?  Аз усещам всичко на въдицата!

Не ме ли гледа като бяхме на "Кула" ?
Дърпам станично без да навивам.

Ето така :

jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

За Маркера или  как определяме точното място за риболов Empty Re: За Маркера или как определяме точното място за риболов

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Мар 2015 - 12:51

То и аз така правя. Както ти казах, аз усещам на въдицата, оловото как се влачи по дъното! Обаче не съм обръщал внимание до сега, твърдо ли е какво е меко ли е. Предполагам е такова каквото е пред мен. Ако е тиня, то е ясно че е тиняво, ако е камък значи е каменисто или песакливо! Знам само че като се запречи, демек е праг! Тургам клипса и съм я!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

За Маркера или  как определяме точното място за риболов Empty Re: За Маркера или как определяме точното място за риболов

Писане by Admin Съб 21 Мар 2015 - 13:26

Ивката Вълов написа: Обаче не съм обръщал внимание до сега,  твърдо ли е какво е меко ли е.  Предполагам е такова каквото е пред мен.

Ивчо, направи го покрай брега ...

Пробвай там където е каменисто, където е тинесто, където е с тревички, където е с водорасли и т.н.

После като почустваш същото на вътре ще знаеш какво е...

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

За Маркера или  как определяме точното място за риболов Empty Re: За Маркера или как определяме точното място за риболов

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Мар 2015 - 14:11

Бях чел някъде, как да опредвлим, не по скоро съм го гледал как да разберем дали пред нас е праг или трева. Значи, влачиме по дъното и стигаме до засечка. Връщаме два оборота на макарата и клипсваме. Вадиме и замятаме леко в дясно или в ляво. Придръпваме. Ако няма засечка значи е тревичка ако има засечкА вадиме хвърляме на другата страна, примерно в ляво ако сме хвърлили преди това в дясно и пак влачиме ако има засечка, това е праг!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

За Маркера или  как определяме точното място за риболов Empty Re: За Маркера или как определяме точното място за риболов

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите