РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зазимяване

+13
stich
ceco65
CERRUTI
titanium
Doktor-5
butnik
marian shimano
dako
Бачо Илия
nasko83
Admin
Коце
fiverov
17 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Зазимяване  Empty Зазимяване

Писане by fiverov Вто 3 Яну 2012 - 21:24

Започвам с уговорката ,че не съм сигурен дали е точното място за тази тема тук .
Та днес старателно (всъщност току що приключих ) почистих всички такъми от всякакъв род които имам .Макари -почистени и смазани (останаха две за по-фина смазка ,такива където не ги хваща мухала Question ) подредени в калъфчета и платнени торбички . Пръчките всички ,включително и фидерите ,почистени старателно от мръсотията от изминалия сезон.Някои коркове ги тръкнах с водна шкурка 2000 за да се освежат .Влакната измити с вода с препарат за миене на съдове.Изхвърлих тия където вече са захабени . Остана ми да подредя само дребните неща ,но тях за утре ,че е много работа .Иначе съм навързал куки яко.Класьорите са пълни Very Happy
Снимки не мисля да пускам ,за да не излезе ,че се хваля -не ме кефи това!
Та идеята ми е някой ,ако има някакви по-специални технологии за поддържане на такъмите да сподели .
Поздрави на всички .
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Коце Вто 3 Яну 2012 - 21:55

Миче, пръсна ли ги с консервиращ лак?
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Admin Вто 3 Яну 2012 - 21:59

Аз миналата година зимата си ги чистих ей с тая екстра, добре се получи.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Browning - Clean & Care

И това....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Browning - Wax Shied

Добре се получава и наистина остава някакъв слой върху самата въдица Arrow
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by fiverov Вто 3 Яну 2012 - 22:21

Зачетох се пак на Бачо по мемоарите lol!
ми не съм ги консервирал всъщност ,но ще потърся тук там да видя къде какво има .
Ще бъдат консервирани .
Коки това как се ползва ?Смисъл директно пръскаш върху бланката или първо върху парцал и после нанасяш .Не ,че няма да ми кажат и в магазина ма ... :afro:
И после (говоря за на пролет ,като започне риболова, дай боже по-скоро ) почиства ли се преди работа?
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Admin Вто 3 Яну 2012 - 22:37

fiverov написа:Зачетох се пак на Бачо по мемоарите lol!
ми не съм ги консервирал всъщност ,но ще потърся тук там да видя къде какво има .
Ще бъдат консервирани .
Коки това как се ползва ?Смисъл директно пръскаш върху бланката или първо върху парцал и после нанасяш .Не ,че няма да ми кажат и в магазина ма ... :afro:
И после (говоря за на пролет ,като започне риболова, дай боже по-скоро ) почиства ли се преди работа?

С едното почиствам, а с другото нанасям слой Very Happy
Използвам малко парцалче което след време попива от смазката...
Въдицата става приятна на допир, но стои стабилно в ръката.
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by fiverov Вто 3 Яну 2012 - 22:51

Калин Стоянов-koki написа:
fiverov написа:Зачетох се пак на Бачо по мемоарите lol!
ми не съм ги консервирал всъщност ,но ще потърся тук там да видя къде какво има .
Ще бъдат консервирани .
Коки това как се ползва ?Смисъл директно пръскаш върху бланката или първо върху парцал и после нанасяш .Не ,че няма да ми кажат и в магазина ма ... :afro:
И после (говоря за на пролет ,като започне риболова, дай боже по-скоро ) почиства ли се преди работа?

С едното почиствам, а с другото нанасям слой Very Happy
Използвам малко парцалче което след време попива от смазката...
Въдицата става приятна на допир, но стои стабилно в ръката.
Да видях ,че го пише ,но късно Question
Ще потърся .Мерси
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by nasko83 Сря 4 Яну 2012 - 0:19

Аз моите ги заземих още преди 2 седмици , само ги забърсах хубаво и в калъфа , а за дребните неща напоследък все нямам нерви , там ще падне подредба Rolling Eyes
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by ???? Сря 4 Яну 2012 - 0:55

Хубаво е след всеки риболов да се забършат водачите,пръчките и макарите с влажно парче плат.Това отнема 15 мин ,но след това накрая на годината при това ,,зазимяване,, ще ни спести доста главоболия.Поне при нас така стоят нещата!!!Ако наделеете мързела за тва упражнение , накрая само основно смазване на макарите - и тва е!!!Няма нужда да ги ,,зазимявате,,!!!
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Бачо Илия Сря 4 Яну 2012 - 1:09

Никога не съм ползвал разни препарати-мия всичко(прътите- разглобени директни, фидери и др.) с хладка вода и малко перилен препарат вътре и после ги нареждам до пълното им изсъхване; макарите ги обслужвам и смазвам през 2-3 години, ама и те не се заддържат дълго при мен- година, две, три и "на тезгяха"; последните десетина години никога не съм "зазимявал"- ловя почти целогодишно и ползвам почти всички такъми; излишното го продавам и си купувам друго, после продавам и "другото" и си купувам третото...както пръти и макари, така и оборудване. Very Happy Very Happy Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by dako Сря 4 Яну 2012 - 3:58

Аз не зазимявам. Razz
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by marian shimano Сря 4 Яну 2012 - 9:04

dako написа:Аз не зазимявам. Razz

Мани го тоя, ще зазимява, нали след 2 месеца трябва да ги вади.

Аз погледнах преди нова година , че са ми покрити със сняг, макари стол , фидери, заебал съм ги на терасата, не се притеснявам все пак са висок бранд от естетна марка.

Само за захранката незнам дали не и е зле ако е на минусови температури, гледам евтините дипове да се втвърдили.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Admin Сря 4 Яну 2012 - 9:26

marian shimano написа:
Аз погледнах преди нова година , че са ми покрити със сняг, макари стол , фидери, заебал съм ги на терасата, не се притеснявам все пак са висок бранд от естетна марка.

Голяма си катерица! I love you
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by butnik Чет 5 Яну 2012 - 19:44

Първо да поздравя всички ви с Новата година-да сте живи и здрави и все неспокойни връхчета Very Happy
Аз не мога да кажа зазимявам,че ловя целогодишно,но есента правя основна профилактика на макарите-почиствам ги основно и слагам по-тънка смазка за студените месеци.Въдиците то е ясно,почистване след всеки риболов.Корка не го третирам с нищо ,че винаги лакирам дръжките с полиуретанов лак за корк и минавам само с влажен парцал през тях Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Doktor-5 Чет 5 Яну 2012 - 20:17

Да се изкажа и аз.
При мен също няма понятие, като зазимяване. Старая се поне след 2-3 риболова да си почиствам въдиците и макарите. Ако нещо по макарите не ми хареса, отстранявам веднага(нужда от смазване, или ремонт).
Задължително почистване има обаче след състезание. Всичко става леш! Няма как да си миеш ръцете толкова често, та така.
Почти няма седмица ,през която да не съм за риба, а в много случаи и дублирам та и потретвам, дай Боже всекиму! Suspect

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Outsider написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] Чух и за поводи 0.05!  [You must be registered and logged in to see this image.] Оттам до мъжкия отбор по синхронно плуване е само една крачка , да знаеш.... [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Doktor-5
Doktor-5
Шампион 2016 г., II-ро място 2012 г. и 2015 г.

Брой мнения : 2097

http://doctorut@gmail.com

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by fiverov Чет 5 Яну 2012 - 21:44

butnik написа:Корка не го третирам с нищо ,че винаги лакирам дръжките с полиуретанов лак за корк и минавам само с влажен парцал през тях Very Happy

И аз имам един мач на вега (да си го похваля купувал съм го от доктор 5 No Very Happy ,наистина ме кефи много ,но за жалост май не съм го ползвал много с тия фидери ...) ..та тогава неговата дръжка и на адвенчъра ги бях лакирал .Мен ми хареса как се получи ,но казаха че не било хубаво да се лакират ,че мухлясвали (е сега за шиманото знаем ,че не мухлясва ). Но като се замисля ако е плътно затворен корка с лак(както е в моя случай ) и няма от къде да влезе вода не би трябвало да мухляса...
:scratch:
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by titanium Пет 6 Яну 2012 - 5:38

Кво да ви кажа... аз почти нямам какво да зазимявам... всичко е ново и чакам тази тъпа зима да се маха вече, че пощурех
titanium
titanium
🐟 🐟

Брой мнения : 62

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by CERRUTI Пет 6 Яну 2012 - 8:54

Аз такъмити си ги почиствам през 2-3 риболова,така че не зазимявам.А и така знам че винаги са в бойна готовност-изправни и окомплектовани!
CERRUTI
CERRUTI
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 839

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by butnik Пет 6 Яну 2012 - 13:20

До скоро имах въдици експлоатирани дълго време с лакирани дръжки/радват им се други колеги/еее как една дръжка не хвана мухъл.Мухъл хваща НЕлакирани дръжки,прибрани мокри в тубус и калъф.Като били мокри ръцете се хлъзгали-дрън дрън,като залепнали ми са ръцете на тях.Всеки си избира ,мен ме кефи лака и не пропускам нито една въдица без лакиране опсссс излъгах-болонезата Very Happy Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Admin Пон 20 Фев 2012 - 13:38

Днес подготвих такъмите за откриване, иде пролетта ей Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Почистих ги с парцалче и вода Very Happy
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by ceco65 Пон 20 Фев 2012 - 14:55

Ей братчед само толкова фидера ли подготви бре :scratch:
ceco65
ceco65
Модератор
Модератор

Брой мнения : 2102

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Admin Пон 20 Фев 2012 - 15:12

ceco65 написа:Ей братчед само толкова фидера ли подготви бре :scratch:

Другите са в Казанлък бре Very Happy
Ще ги подготвя като ида за Велик ден Laughing
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by stich Пон 20 Фев 2012 - 15:39

butnik написа:...Мухъл хваща НЕлакирани дръжки,прибрани мокри в тубус и калъф...
Не само Ицо. Една дръжка на кеп (без корк) така ми се вмириса след един дъждовен излет без да я подсуша.
Още намирисва,а беше преди 2 години случката.

п.п.Същата дръжка като на Коки от снимката по-горе!
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Ванката Сря 26 Дек 2012 - 18:02

Порових във форума и невидях тема за съхранение на риболовното оборудване та реших да я посна тук. Откакто започнах с фидерите багажа стана много Laughing Question та се чудех къде вече да ги слагам.Моята стая взе да отеснява Laughing в гардероба няма място от тубоси, за тавана....там са старите бамбукови и евтините стъклопластови пък и трябва много пренасяне Twisted Evil .
И взех решение ще затворя северната тераса на втория етаж.Започнах около 1.09.2012г. и завърших 10.12. 2012г.Всичко сам съм правил,дървена ,конструкция отвън сайдин,посредата 10см стиропор и отвътре гипсокартон само дограмата ми я направиха.

[You must be registered and logged in to see this image.]

един стар шкаф от кухнята

[You must be registered and logged in to see this image.]

някой решиха,че трябва и цветя да има та ми взеха от мястото, но от мен да мине Question

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ванката
Ванката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1013

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by dako Сря 26 Дек 2012 - 18:12

Хубаво си изолира тераската. Мен ме чака цялата къща напролет тази прцедура. Много добре е станала. ще те викам за акъл ако нещо се затормозя.
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Outsider Сря 26 Дек 2012 - 18:21

Аз следвам славната състезателна традиция : "Щека се мие само ако ще се продава!" Laughing ...та и с фидерите така. Не съм ги мил , ама и не изглеждат мръсни Wink , от години не съм прaвил профилактика или смазване на макара , просто ми се вижда ненужно.

...исках обаче да попитам - тва "зазимяването" кво е и за кво служи?

lol! lol! lol!
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Георги Кръстев Чет 27 Дек 2012 - 8:48

И аз не зазимявам, почиствам на няколко риболова и така. Щеката я мия поне 3-4 пъти в годината, най-често е на пролет, когато ловя с глина с фуйл. А за фийдери и мачове, тях какво да ги миеш, удрям им един парцал и блестят.
Георги Кръстев
Георги Кръстев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 486

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by VNNaidenov Чет 27 Дек 2012 - 8:53

След всеки риболов с мокри кърпички и тове е.
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by butnik Чет 27 Дек 2012 - 10:04

Аз почиствам почти след всеки риболов ,че много ги клепам с храната и всичко става мамата си джаса,за зазимяване и дума не става.На пролет проверка на влакната и ако имат нужда се подменят.Задължителна профилактика на макарите поне един път годишно.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Outsider Чет 27 Дек 2012 - 11:32

butnik написа:Задължителна профилактика на макарите поне един път годишно.

Ице , и аз я правех тая операция преди ...найсет години. Ми отваряш макарата - вътре е като чисто нова , кво да и смазваш? Rolling Eyes
Стигнах до извода , че всяка що-годе читава макара изкарва три-четири години без изобщо да я смазваш , и ако нещо се чупи , то обикновено не е свързаносъс смазка или почистване - пружинки на бигела , такива работи. А пък макарите вече са такива , че ако ти изкарат три години викаш ура Evil or Very Mad , хвърляш я и си купуваш нова - освен ако не си купил макара за от двеста евра нагоре , ама такава пък не бих посмял да я отворя lol!

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by butnik Чет 27 Дек 2012 - 12:32

Ванка,аз го правя за кеф,а не ,че имат нужда-да не губя тренинг с макарите.Преди години ги разглобявах като кашик АК47 Very Happy ,а сега тия новите Шимана нещо ми се опират.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Зазимяване  Empty Re: Зазимяване

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите