РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Скара за Корум

+8
Local
nasko83
Коце
gloupan - Киро
Милен Първанов
rmstanev
Admin
toko
12 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Скара за Корум Empty Скара за Корум

Писане by toko Пет 31 Яну 2014 - 9:26

Колеги,

Откак миналата година си заприходих новият Делукс на Корум и след това разкарах платформата ме гложди една мисъл - как ще ловя със щеката (ако въобще). Гледах клипчета, снимки, четох и не ми се нрави идеята да слагам щеката отстрани на лапите. Не че не може де, ама друга муха ми е влязла в главата, а именно скара и респективно греда. Отделен е въпроса че има места, където скарата е доста наложителна, поради спецификите на брега.

Да, ама в нета не открих много инфо за скарите. Знам че тук има доста притежатели на Корум и бих искал да питам това онова преди да си поръчам. А ако някой има скара, направо го каня на един експериментален риболов като се позатопли.

Та въпросите ми са:
- Как се слага скарата. От снимките изглежда че се нанизва на тънката част на крака.
- Сгъва ли се тази пущина. Може ли да се транспортира монтирана на стола.
- Какви са й размерите.

Имам спомени че Калин беше пускал едно ревю на Корум и Престън столове, ама пусто не го откривам. А и друго си е инфо от първа ръка. Абе ако някой има скара и направи едно ревю ще съм много благодарен...
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Admin Пет 31 Яну 2014 - 9:42

Скарата определено е удобство ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

При транспортирането аз когато стола беше при мен я свалях , защото ставаше доста обемен стола ...

Мисля ,че от снимките личи как се монтира и как се застопорява ...

Колко килограма си ?

Ти беше с новия делукс , нали ?  С разтегателните крака / те май са по-дебели / но тава не мисля ,че ще е проблем защото ще си я монтираш на разтегателната част на краката ...

Ширината на рамката мисля, че няма разлика ...

Като си ходиш до Казанлък може да звъннеш на Иван-хайникен има му тел. мисля в тел.указател , в момента скарата е при него ...
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by toko Пет 31 Яну 2014 - 9:50

Да, с новия Делукс съм, с дебелия крак. Има няма 85 кила станах така, че не ме притеснява дали ще ме издържи. Виждам едни врътки (пред предните крака на стола), които не са ми е ясни за какво служат. Предполагам за сгъване/прибиране на скарата - не си личи много ясно от снимките как - плъзга ли се като на Престънска платформа или се сгъва (като Мило например).
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Admin Пет 31 Яну 2014 - 9:53

Има две легла по които се плъзга скарата и с вината са застопорява ...

Може да издърпаш на пред и да я сгънеш , но пак казвам за мен не е удачно ... Няма да имаш проблем с стабилността !



avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by rmstanev Пет 31 Яну 2014 - 10:10

И аз се чудя за една скара за Корума, но имам този с не разтегателните крака и сега като седна краката са ми леко свити в коляното, а ако сложа и скара тя ще отхвърли още 5-6 сантима от земята и краката ще са ми още по свити. Това ме спира.
rmstanev
rmstanev
🐟 🐟

Брой мнения : 218

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Admin Пет 31 Яну 2014 - 10:13

rmstanev написа:И аз се чудя за една скара за Корума, но имам този с не разтегателните крака и сега като седна краката са ми леко свити в коляното, а ако сложа и скара тя ще отхвърли още 5-6 сантима от земята и краката ще са ми още по свити. Това ме спира.

На скарата краката са по-дълги от стандартните и аз ги слагах от пред на стола и се получаваше много добре...
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Гост Пет 31 Яну 2014 - 10:15

Калин Стоянов написа:
rmstanev написа:И аз се чудя за една скара за Корума, но имам този с не разтегателните крака и сега като седна краката са ми леко свити в коляното, а ако сложа и скара тя ще отхвърли още 5-6 сантима от земята и краката ще са ми още по свити. Това ме спира.

На скарата краката са по-дълги от стандартните и аз ги слагах от пред на стола и се получаваше много добре...

Айдеее, Румен изгоре Laughing Laughing Laughing 
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Милен Първанов Пет 31 Яну 2014 - 14:13

rmstanev написа:И аз се чудя за една скара за Корума, но имам този с не разтегателните крака и сега като седна краката са ми леко свити в коляното, а ако сложа и скара тя ще отхвърли още 5-6 сантима от земята и краката ще са ми още по свити. Това ме спира.


Привет колеги, решението на проблема го намерих в 65см нетелескопични крачета на Престън 50 кинта.Оригиналните крака на скарата минават отпред или отзад спрямо условията,по средата дългите.
ПП Телескопичните също ми идват къси за средни само 45см ,а съм висок колкото Божката Smile
Милен Първанов
Милен Първанов
🐟 🐟

Брой мнения : 106

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by toko Пет 7 Фев 2014 - 9:11

Аре отече. Вчера си заприходих скарата. Престоят тестове...
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by gloupan - Киро Пет 7 Фев 2014 - 10:09

Аре честито  I love you  !!! Дай некво инфо
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by toko Пет 7 Фев 2014 - 11:32

На първо четене съм доволен. Даже успях да сгъна стола с нея, което ми беше сериозно притестнение. Според мен е доста стабилна. Утре ако не ми мине котка път - ще има тест в бойни условия.
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by gloupan - Киро Пет 7 Фев 2014 - 11:35

Много риби и много снимки да покажеш Very Happy 
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by rmstanev Пет 7 Фев 2014 - 17:48

Да и снимки и инфо да дадеш
rmstanev
rmstanev
🐟 🐟

Брой мнения : 218

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by toko Пон 10 Фев 2014 - 13:22

Това скарата - голяма сгода се оказа. Тестът беше повече от успешен:
[You must be registered and logged in to see this image.]
На снимката не се вижда ясно, но скарата е накисната във водата. Сам по себе си стола е достатъчно стабилен, но скарата придаде допълнителна стабилност. Имах известни притеснения как ще се държи стола като сложа щеката. На 11 метра не мръдна. На 13 метра ще видим по нататък.

Това което й липсва са телескопичните крака. В моя случай водата под мен беше около 30-40 см дълбока и краката потънаха целите. Това ще е проблем, ако искам да сложа греда или някакви прикачни, които да са високо, на по-стръмен бряг.

Няма такъв кеф да си ловиш със щеката удобно излегнат. За първи път след риболов на щека, при това на река не се чувствам все едно са ме ритали банда скинари.

Ми това е. Ако някой има въпроси - да пита.
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Коце Пон 10 Фев 2014 - 13:25

Ток, като гледам, че няма риби, май си поспал добре и си събрал багажа! Как после няма да си отпочинал след риболов!  Laughing Laughing Laughing 
Иначе и на стария сандък можеше да се монтира облегалка, ако това е било целта!
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by toko Пон 10 Фев 2014 - 13:40

Рибки имаше. Не като по филмите, ама ние толкова си можем. То и на моята кола мога да й сложа спойлер, ама това няма да я направи бегачка...
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Коце Пон 10 Фев 2014 - 16:25

Важното е да не те боли кръста!
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by gloupan - Киро Чет 27 Мар 2014 - 1:00

Може ли да кажеш какви са размерите на скарата, та по тях да търся и чантичка за нея?
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by toko Чет 27 Мар 2014 - 9:31

gloupan - Киро написа:Може ли да кажеш какви са размерите на скарата, та по тях да търся и чантичка за нея?
Ще я измеря и ще пиша. Аз имах същия проблем, но се оказа че е твърде голяма и не влиза в нито един сак. Открих обаче начин да я транспортирам доста елегантно - слагам я между облегалката и седалката и сгъвам стола. Заспива идеално. Трябва да я измиеш преди това обаче Smile...
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by toko Чет 27 Мар 2014 - 21:33

70x50 - голям туч. Врътките слагат едни 10 см на широчина.
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by gloupan - Киро Чет 27 Мар 2014 - 21:44

Верно е туч!! Май ще влезне само в сак за стол.Like a Star @ heaven 
Благодаря ти Suspect
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by nasko83 Чет 27 Мар 2014 - 22:00

Имам сак за живарника на Мило, събира се точно вътре, плюс още доста неща Smile 
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by gloupan - Киро Чет 27 Мар 2014 - 22:01

Сега ще трябва да даваш и ти размери Very Happy 
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by nasko83 Чет 27 Мар 2014 - 22:03

gloupan - Киро написа:Сега ще трябва да даваш и ти размери Very Happy 
Хаха на чантата ли или на скарата? Нямам ролетка в момента, но утре мога да се уредя Question 
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by gloupan - Киро Чет 27 Мар 2014 - 22:14

Харесал съм си ТОВА и ми се иска да напъхам в нея скарата
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by ppetkov Вто 29 Сеп 2015 - 10:27

Я да посъживя темата, че прах е посъбрала.

Итгересува ме ей тая скара на Браунинга - [You must be registered and logged in to see this link.] дали може да се разбере със стол на корум. Разликата в цените не е голяма, ама не е и малка. Вярно че краката на Браунинга са кръгли, но прикачните на Престън ще се разберат с тях посредством втулките. Някой ако я е виждал на живо, да напише какви са и размерите, моля!
ppetkov
ppetkov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 393

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Local Вто 29 Сеп 2015 - 10:37

ppetkov написа:Я да посъживя темата, че прах е посъбрала.

Итгересува ме ей тая скара на Браунинга - [You must be registered and logged in to see this link.] дали може да се разбере със стол на корум. Разликата в цените не е голяма, ама не е и малка. Вярно че краката на Браунинга са кръгли, но прикачните на Престън ще се разберат с тях посредством втулките. Някой ако я е виждал на живо, да напише какви са и размерите, моля!

Съмняваме да стане, много пъти съм пробвал да сложа втулките на престън на различни прикачни от престън и никога не се е получавало. Просто няма предвидено толкова пространство.

_________________
"Клавиатура риба не лови!"
Local
Local
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 409

https://www.facebook.com/%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Кико Вто 29 Сеп 2015 - 12:29

ppetkov написа:Я да посъживя темата, че прах е посъбрала.

Итгересува ме ей тая скара на Браунинга - [You must be registered and logged in to see this link.] дали може да се разбере със стол на корум. Разликата в цените не е голяма, ама не е и малка. Вярно че краката на Браунинга са кръгли, но прикачните на Престън ще се разберат с тях посредством втулките. Някой ако я е виждал на живо, да напише какви са и размерите, моля!
Аз Корум скарата я взех за 142лв. тоест за 12 лева няма смисъл от експерименти.Единственият + на този Брайнинг са телескопичните крака, които ми се струва рядко се налага да разпъваш.
Кико
Кико
🐟 🐟

Брой мнения : 233

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by TITKO Вто 29 Сеп 2015 - 15:33

един малко тъп въпрос, има ли скара за стол корум с разтегаеми крака / телескопични ?!
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by ppetkov Вто 29 Сеп 2015 - 15:36

TITKO-кирил атанасов написа:един малко тъп въпрос, има ли скара за стол корум с разтегаеми крака / телескопични ?!

Фабрично Корумските са си цели, но пък се предлагат телескопични като резервни. 
Колко пъти ще ти се налага да ги разтягаш, нали не мислиш  да хвърляш на метър дълбочина със скара! Razz Razz
ppetkov
ppetkov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 393

Върнете се в началото Go down

Скара за Корум Empty Re: Скара за Корум

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите