РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Филми за риболов с фидер

+39
Dass
bobigrig
nursi
stamat699
Apollo
dstoyanov
Венелин Радушев
bobifoto
Влади В
S_BANKOV
nikiil
Tonkyo
Калин
Naas
Dermy
Ивката Вълов
dekata
stridata
veselinov
boreto1
stelco
АК 47
Doktor-5
marian shimano
МИНЧО
barbolov.1977
topsoft
Outsider
plwned
shekira
Коце
butnik
nasko83
dunavski
Бачо Илия
fiverov
ceco65
TachkoT
Admin
43 posters

Страница 11 от 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Сря 24 Юни 2020 - 10:33

Исках да кажа че с дълъг повод рибата може да изплюе царевицата без ние да разберем че въобще е имало кълване. И така - сто пъти. Което вероятно му се случваше на другаря Павлищев. С метода , ако е правилно направен , плюенетo е равнослилно на самозасичане - оттам и разликата в резултата

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by zx7r Сря 24 Юни 2020 - 12:17

Outsider написа:Исках да кажа че с дълъг повод рибата може да изплюе царевицата без ние да разберем че въобще е имало кълване. И така - сто пъти. Което вероятно му се случваше на другаря Павлищев. С метода , ако е правилно направен , плюенетo е равнослилно на самозасичане - оттам и разликата в резултата
Абсолютно! 
И все пак риболовът на шаран с дълъг повод на затворено ми се струва възможен, но поводът трябва да е хубаво изпънат и то в посока нагоре, т.е. трябва да се ползва повдигач. Друг е въпросът, че шараните са по-мнителни към такава суспендираща се царевица, но дребните до 3-4 кила са безразсъдни и лакоми, та все пак може да се направи риболов в условията, за които споменава Даас, ама монтажът не трябва да е инлайн Very Happy
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Сря 24 Юни 2020 - 13:12

Глей сега - сигурно има начин да се хване шаран с дълъг повод и царевица. Може даже на определени места тва да е работещия номер. Suspect 
В конкретния случай/ден , при риболов на ДИВ шаран  и каракуда , моето мнение е че методът явно беше...ъъъ ...ми , МЕТОДА!  Cool , баш заради късия повод. По описаните по-горе причини. 

Въпрос: как успявате да ловите с дълъг повод и царевица? Rolling Eyes При мен царевицата , както и да я нанижа , води до неизбежно и зловещо пресукване на повода , каквото нямам с два бели червея , да речем. По тази причина и не ловя на нея...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Сря 24 Юни 2020 - 16:53

Outsider написа:Въпрос: как успявате да ловите с дълъг повод и царевица? Rolling Eyes При мен царевицата , както и да я нанижа , води до неизбежно и зловещо пресукване на повода , каквото нямам с два бели червея , да речем. По тази причина и не ловя на нея...
Пробвай на хеликоптер! Това което се случва на сейфти монтажа независимо какъв, почти не се случва на хеликоптера. Убедил съм се че тези изгъзици бачкат до към 30-40м от там нататък, дали от силата, дали от не можене от моя страна, става страшно. Хеликоптера прощава почти всякакви грешки и покрива всякакви стилове на хвърляне.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Сря 24 Юни 2020 - 17:14

djidjo написа:
Outsider написа:Въпрос: как успявате да ловите с дълъг повод и царевица? Rolling Eyes При мен царевицата , както и да я нанижа , води до неизбежно и зловещо пресукване на повода , каквото нямам с два бели червея , да речем. По тази причина и не ловя на нея...
Пробвай на хеликоптер! Това което се случва на сейфти монтажа независимо какъв, почти не се случва на хеликоптера. Убедил съм се че тези изгъзици бачкат до към 30-40м от там нататък, дали от силата, дали от не можене от моя страна, става страшно. Хеликоптера прощава почти всякакви грешки и покрива всякакви стилове на хвърляне.
Включително и при хеликоптер с повод 50-70 см? Rolling Eyes Щото късия подвод е ясен , ама не става въпрос за него...

Иначе аз мятам с всякакви монтажи до 60-70 метра. Многo рядкo ловя по -далеч , но до тази дистанция , нямам почти никакви проблеми

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by zx7r Сря 24 Юни 2020 - 17:32

Outsider написа:Глей сега - сигурно има начин да се хване шаран с дълъг повод и царевица. Може даже на определени места тва да е работещия номер. [You must be registered and logged in to see this image.] 
В конкретния случай/ден , при риболов на ДИВ шаран  и каракуда , моето мнение е че методът явно беше...ъъъ ...ми , МЕТОДА!  [You must be registered and logged in to see this image.] , баш заради късия повод. По описаните по-горе причини. 
Въпрос: как успявате да ловите с дълъг повод и царевица? Rolling Eyes При мен царевицата , както и да я нанижа , води до неизбежно и зловещо пресукване на повода , каквото нямам с два бели червея , да речем. По тази причина и не ловя на нея...
Ще дам един пример, но само с уговорката, че не съм спец нито по шарани, нито по фидер и наблюденията са ми ограничени в риболова на Дунав (което не съм много сигурен, дали има допирателни с фидер риболова Laughing).  
С дълъг повод се лови по успешно шаран, а и други риби, като големи платики, мъздруги и т.н., отколкото с класическия шаранджийски монтаж с къс повод и сейфти клипс, който пракически си е като метода. Монтажът се прави по следния начин:
- повод 70-90 см, монтаж патерностер, като грипа също е на отделен повод с много по-тънко влакно, за да се скъса още при удара, ако рибата е сериозна. Пуска се голям корем, за да може линията между грипата/хранилката и куката да са в една права. Това е много важно условие! За възли се ползват само паломари, куката се връзва с 0,50 и възела се затяга брутално с клещи! Стяга се толкова здраво, че куката може да застане в желаната форма и без алайнер. За да се сведат празните кълването до минимум се използват големи куки, минимум 2-ри номер, на който се слагат макс 2 царевици, без повдигач и др. финтифлюшки. Голямата и разтоварена кука е другото много важно условие, за да работи монтажа, а той много работещ особено на места, където има килим от водорасли-коси, върху които стръвта поляга много примамливо. Впрочем, размерът на куката е без значение за дунавските рибоци. Понякога искат 1 царевичка и няма значение дали е на кука 6-ца или 2/0. Интересно, нали? Аз също в началото много се изумявах, но тези странни техники са доказани и зад тях стои много опит. 

Едно сравнение с метода наистина би било много интересно, но за съжаление едва ли може да се случи. Невъзможно е да се лови с метод на такова течение и дълбочина и да се ползват толкова здрави моофилни влакна. Дори хранилката да е достатъчно тежка, течението ще свали и затъркаля храната за секунди, дори ако тя е жилав качамак с VDE Филми за риболов с фидер - Page 11 1743377566 Сега, тези унгарските надлъжни пружини стават, но зад тях трябва да се сложи 150-200 гр. олово, иначе никакъв шанс. 
С много рибари съм говорил покрай реката и всеки се кълне в своя монтаж, но аз вярвам само на това, което съм видял с очите си  Laughing 
90% от тях ловят с къси поводи!
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by zx7r Сря 24 Юни 2020 - 17:35

Outsider написа:Въпрос: как успявате да ловите с дълъг повод и царевица? Rolling Eyes При мен царевицата , както и да я нанижа , води до неизбежно и зловещо пресукване на повода , каквото нямам с два бели червея , да речем. По тази причина и не ловя на нея...
Ти си много Про и ловиш с едноцифрени влакна, затова ти се оплитат поводите  Филми за риболов с фидер - Page 11 858133270 Филми за риболов с фидер - Page 11 1743377566


Едит: с 1-ца имах предвид  Laughing
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Пон 29 Юни 2020 - 17:26

Тука има един джентълмен който знае за кво приказва:




_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Вто 30 Юни 2020 - 22:13


Ей това много ме кефи, не съм го виждал до сега да изпада в такива подробности.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Вто 30 Юни 2020 - 22:35

Аха. Тва в ирландския риболов няма тън-мън! Shocked Twisted Evil

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Сря 1 Юли 2020 - 14:42

Клипа уж е предназначен за начинаещи , обаче и доста по-напреднали  ще има какво да почерпят. Човека го слуша главата , и знае за кво приказва:


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Пет 10 Юли 2020 - 23:19

djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Пет 10 Юли 2020 - 23:20

djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by nikiil Чет 15 Юли 2021 - 22:14

Нищо особено няма да научите от филмчето Laughing , но Алексей Страшни ми е любимец, риболовът на платики (не шамари) ми е любим, риболовът на дистанция ми е любим.....а може и да чуете някои забравени вече истини....
Вярно, за него 55м. са далеч, но пък ползва речни хранилки, които не трябва да се търкалят, а с тях целенето на петно не е лесно. Удоволствие е да видиш усилието при замятане, задържането на дъха до приводняване, твърдата като винкел пръчка, неподходяща за платики. Laughing
И ме кефи, че не е изрязал от филма всичките си несполуки, както обичайно правят паркетните топ риболовци.

Това с праговете с миди го "ядох" миналата седмица на Огоста, всяка трета риба си заминаваше.....

avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Нед 22 Авг 2021 - 14:43

123м седнал при доста силен вятър, не е шега. Само обърнете внимание на булетите в 6.55м, супер много ме накефиха. Все си мисля, че съм емигрирал в грешната страна.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 11 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 11 от 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите