РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Филми за риболов с фидер

+39
Dass
bobigrig
nursi
stamat699
Apollo
dstoyanov
Венелин Радушев
bobifoto
Влади В
S_BANKOV
nikiil
Tonkyo
Калин
Naas
Dermy
Ивката Вълов
dekata
stridata
veselinov
boreto1
stelco
АК 47
Doktor-5
marian shimano
МИНЧО
barbolov.1977
topsoft
Outsider
plwned
shekira
Коце
butnik
nasko83
dunavski
Бачо Илия
fiverov
ceco65
TachkoT
Admin
43 posters

Страница 10 от 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by kikk4o Чет 19 Дек 2019 - 15:07

kikk4o
kikk4o
🐟 🐟

Брой мнения : 58

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by butnik Съб 21 Дек 2019 - 21:07

Иване,колко са ти дълбоки реките бре,или аз съм луд или много филми сматрите-шипове,крачета,копия НЕ ВЪРШАТ никаква работа уиндоу и речна хранилка с контри ми се спират на едно и също място-уиндоу е 75гр срещу 100гр,баси инженерите,разсъжденията и пр-фидера е един простоват начин да ловиш риба който има усет и опит с плувка по-бързо схваща.Тоя спор се опитва от фб да се прехвърли и тук аз развявам бяло знаме и започвам да кича силикони с глави.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Съб 21 Дек 2019 - 21:18

butnik написа:Иване,колко са ти дълбоки реките бре,или аз съм луд или много филми сматрите-шипове,крачета,копия НЕ ВЪРШАТ никаква работа уиндоу и речна хранилка с контри ми се спират на едно и също място-уиндоу е 75гр срещу 100гр,баси инженерите,разсъжденията и пр-фидера е един простоват начин да ловиш риба който има усет и опит с плувка по-бързо схваща.Тоя спор се опитва от фб да се прехвърли и тук аз развявам бяло знаме и започвам да кича силикони с глави.
Повредата е в твоя телевизор. Cool 
Аз лично съм се уверил че кошница с крачета 80 грама се задържа в едни и същи условия (пръчка , дистанция , влакно) колкото и кошница без крачета от 100 грама.

Кошници от тип уиндоу са съвршено неподходящи за риболов нан силно течение , и нямат място в такива условия.  Evil or Very Mad

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by zx7r Съб 21 Дек 2019 - 22:49

Не само уиндоу, но и всякакви пластмасови кошници са напълно непригодни за местата, където ловя на Дунав. Едва ли някой смята, че унгарците просто са мазохисти, за да ловят с такива хранилки. За Марица съм убеден, че това не е така. Обаче ми е любопитно, дали Ванката може да сравни, да кажем условията на Лоара с тези Дунав? От разказите съм останал с впечатлението, че течението е с едня идея по-слабо, въпреки че и там има много хард места, а също е и по-плитка река. Има ли нещо вярно, Иване?

P. S. Чекнах оттока на трите реки. Лоара си мислех, че е по-пълноводна. 
Лоара - 835.3 m3/s, усреднен
Дунав - 5,600 m3/s, при Белград
Марица - 110 m³/s, на изхода от България 
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Dass Съб 21 Дек 2019 - 23:48

zx7r написа:P. S. Чекнах оттока на трите реки. Лоара си мислех, че е по-пълноводна. 
Лоара - 835.3 m3/s, усреднен
Дунав - 5,600 m3/s, при Белград
Марица - 110 m³/s, на изхода от България 
Toва няма никакво значение, без съответните простарнствени размери. Току виж се оказало, че Марица е с най-бързо течение... Wink

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by butnik Нед 22 Дек 2019 - 9:52

Иване,няма как да твърдиш кое е вярно и кое не без да знаеш каква река е Майн и да си ловил на нея,толкова прост ли ти изглеждам да инвестирам бг заплата в уиндоуси и булити,ако по твоите твърдения не вършат работа.Теорията не винаги се покрива с практикатаИ ако не беше назадничав с мнението ти за соц.мрежи, щеше да си запознат с експеримента ми преди две седмици точно по тоя въпрос разсискван във ФБ.Моля без коментари след поста ми,няма смисъл.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Нед 22 Дек 2019 - 19:06

zx7r написа:Обаче ми е любопитно, дали Ванката може да сравни, да кажем условията на Лоара с тези Дунав? От разказите съм останал с впечатлението, че течението е с едня идея по-слабо, въпреки че и там има много хард места, а също е и по-плитка река. Има ли нещо вярно, Иване?
Hе съм ловил на Дунав  така че не мога да правя сравнение. Тази част , която показват Доме и Тамаш по филмите си  , на места е по-бавна от Лоара , на места - изглежда по- буйна. Те ти една снимка за идеята:

[You must be registered and logged in to see this image.]

40-грамова близалка Торпедо на 9 метра от брега. Question

P.S. Ице , нервен ми се видаш нещо тая вечер... Suspect

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Сря 25 Дек 2019 - 13:41

За колегите които се кълнат в инлайн монтажа и не признават никой друг, само да вметна че Торстен е един от най-титулуваните риболовци в момента в Де.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by nikiil Сря 25 Дек 2019 - 23:41

Много интересни теми, вкл. за снемане на тегло от Блек вайпър...

avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Чет 26 Дек 2019 - 11:53

nikiil написа:Много интересни теми, вкл. за снемане на тегло от Блек вайпър...

+1! Тоя пич е стрaшно в час , нищо че го апе камилата яко. Laughing 
Обяснението за жестокия маркетинг нa двуколенните пръчки , плюс "модата" на  гадните , ситни водачи tongue , просто не търпи възражения..C kоментарите за "качеството" на високомодумните , леки , тънкостенни фидери също много ме зарадва Twisted Evil - просто сто неща , кото винаги съм подозирал , тука се потвърдиха тотално. 

( Не , няма да тръгна да свалям 50 грама от Вайпъра , намирам теглото му за абсолютно оптимално  Wink )

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by nikiil Чет 26 Дек 2019 - 14:27

Outsider написа:
( Не , няма да тръгна да свалям 50 грама от Вайпъра , намирам теглото му за абсолютно оптимално  Wink )

И хич не те засърбя??? Laughing
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Чет 26 Дек 2019 - 15:20

nikiil написа:
Outsider написа:
( Не , няма да тръгна да свалям 50 грама от Вайпъра , намирам теглото му за абсолютно оптимално  Wink )

И хич не те засърбя??? Laughing
Грам. Cool 
Между другото , като изключим козметичните критики  , Задорожный не каза нищо повече по адрес на Вайпъра. Други , къде по-известни и скъпи марки и модели , не извадиха такъв късмет...  Филми за риболов с фидер - Page 10 3377578317

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Пет 27 Дек 2019 - 0:18

Не е много информативно(щото е на английски), ама поне да се видят малко едри риби.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by miLen4o Пет 27 Дек 2019 - 7:31

Много си ми е информативно(точно заради английския), че с тоя руски хич да не го вдявам. Very Happy
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Пет 27 Дек 2019 - 10:43

Вярно е че освен рибите не показват нищо  интересно - обаче бабите са абсолютно нечовешки , заеби... Shocked Shocked Shocked

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by veselinov Пет 27 Дек 2019 - 11:03

Айде малко и от Картечницата... Laughing Laughing Laughing

veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by djidjo Пет 27 Дек 2019 - 21:17

Ей тука вече има какво да се понаучи, или поне да се пробва този отвод от лийдкор. Стана ми интересна стратегията, когато не кълве да вкарва с по 5 метра на вътре и да търси рибата.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by nikiil Съб 28 Дек 2019 - 13:39

Сергей Попов в момента стриймва на тема "Итоги сезона 2019":



А иначе препоръчвам долния филм, казва някои "негови истини", макар темата да е за метод фидер.
Прегледайте поне първите 5 минути, за разликата между нормалния фидер риболов и метод фидера... Very Happy 

avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Калин Пон 15 Юни 2020 - 20:47

Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Чет 18 Юни 2020 - 13:17

Това както се оказа си струва гледането...Сергейчо не разочарова , и някои неща ми се струват доста инетерсни  Филми за риболов с фидер - Page 10 2799057118

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by zx7r Чет 18 Юни 2020 - 21:33

Хубав филм, а реката е толкова красива, че чак ми домъчня. Мисля, че пича си обърка риболова с храната, която вкара със спомба. Значи, преся храната от "едрите" частици, за да добави вареното пшено и кукурузката в добри количества и първоначално захрани много мощно?! Някой спец може ли да ми обясни, защо го направи това, щото си мисля, че така си уби и малкото риба пред него. Сега, вярно, руска река, ама все пак Москва река не е Волга при Астрахан  Rolling Eyes
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Чет 18 Юни 2020 - 22:00

zx7r написа:Хубав филм, а реката е толкова красива, че чак ми домъчня. Мисля, че пича си обърка риболова с храната, която вкара със спомба. Значи, преся храната от "едрите" частици, за да добави вареното пшено и кукурузката в добри количества и първоначално захрани много мощно?! Някой спец може ли да ми обясни, защо го направи това, щото си мисля, че така си уби и малкото риба пред него. Сега, вярно, руска река, ама все пак Москва река не е Волга при Астрахан  Rolling Eyes

Преся от едрите частици тази храна , която беше предназначена за метода. Exclamation 
От механична гледана точка , за да се задържа последната в кошницата. Дотук - ниакакъв проблем. Количеството и качеството на храната , вкарани със спомба - точно това което трябва.На това течение можеше да вкарва със спомба и на всеки 2-3 часа , едва ли би навредило. Сега , вярно е че при тези условия пелет фидера е сто пъти по-подходящ от методната хранилка , обаче като цяло мисля че беше много добре - а и това му беше първия риболов с метод на река.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by zx7r Чет 18 Юни 2020 - 22:25

Outsider написа:
Преся от едрите частици тази храна , която беше предназначена за метода. Exclamation 
Прав си! 
Може би вкара повече храна, защото не храни през ноща. Абе, бая храна забърка, цяла бака. Хмм, може да е очаквал повече риби, но нивото и замътеността да му изиграха лоша шега. А смяташ ли, че е добра идея да храниш с две различни храни? По принцип храненето с топки на река, особено на средна и далечна дистанция, винаги ми се е струвало като стрелба на арабин зад бетонна стена - храниш, ама никога не си сигурен, докъде стигат топките и къде се разбиват. Ама тая река си е бавна де, така че това не му е проблем   Very Happy
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Чет 18 Юни 2020 - 22:48

zx7r написа:


Може би вкара повече храна, защото не храни през ноща. Абе, бая храна забърка, цяла бака. Хмм, може да е очаквал повече риби, но нивото и замътеността да му изиграха лоша шега. А смяташ ли, че е добра идея да храниш с две различни храни? По принцип храненето с топки на река, особено на средна и далечна дистанция, винаги ми се е струвало като стрелба на арабин зад бетонна стена - храниш, ама никога не си сигурен, докъде стигат топките и къде се разбиват. Ама тая река си е бавна де, така че това не му е проблем   Very Happy
Аз личо смятам че правилноя подход в ловенето на фидер , тва е да си вкарваш храната с кошницата. Вярно че Сергей не търсеше максималлна точност , неговата идея беша масивно захранване , и ловене горе-долу на/около петното.
 На мен примерно ми е много интересно при пет метра дълбочина колко xрана остава по метод хранилката , когато тя стигне до дъното? И колко време след стигането на дъното още има храна в близост до хранилката? 

Храненето с две храни е логично - аз при тва положение щях да проявя смелост, и поне едната храна да ми е методна/рибна...като ще стрелям по арабин зад бетонна стена , поне да е с правилната артилерия  Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by butnik Пет 19 Юни 2020 - 12:22

Ловя на дълбочина 5-6м само на Майн и Райн/Рейн/ в някоя от темите бях постнал линк на метод фидерите ,които използвам.Храната стои достатчно време в хранилката,а за да стои поне 5 мин е нужно правилно да подбереш храната и метода.Сону баитс имат паста,по-точно суха храна ,която става на паста за кука,добавям от нея за метода.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Пон 22 Юни 2020 - 13:45



Интересен експеримент -  с една храна , на една дистанция , и с еднакви такъми. Резултата дава повод да се замисли човек , ако има такава склонност  Smile

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by butnik Вто 23 Юни 2020 - 21:57

май се уля с меласата,но и му е бая разредена.тази която ползвам едвам тече от шишето и пише една супена лъжица на 0,5л вода.слага се малко храна,стръвта и пълниш,нещо тоя не ме впечатли,два пъти вади метода Laughing
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by zx7r Вто 23 Юни 2020 - 22:34

Ако приемем, че и на двете петна е имало еднакво количество риби, в което дълбоко се съмнявам, то ключовият фактор за тази разлика в ефективността е късият повод и косъма на метода. Стандартната хранилка с дълъг повод е неподходящ подход към шарана особено със стръв като царевица. С дълъг повод и царевица ще е удачно, ако се лови в силно течение и монтажът е патерностер и се отпуска голям корем, за да се изпъне хубаво поводът и да може да легне на дъното. Така си мисля, но вие кажете дали разсъждавам правилно?
Между другото не разбрах с инлайн монтаж ли лови на въдицата с кейджа или...?
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Outsider Сря 24 Юни 2020 - 0:12

zx7r написа:Ако приемем, че и на двете петна е имало еднакво количество риби, в което дълбоко се съмнявам, то ключовият фактор за тази разлика в ефективността е късият повод и косъма на метода.
При положение че двете въдици са метнати на една и съща дистанция , откъде идва съмнението ти за количеството риба? Дългият повод и царевицата са много лоша комбинация във водоем без течение , в ефекивността на метода в случая няма никаква изненада.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Dass Сря 24 Юни 2020 - 9:03

Outsider написа:Дългият повод и царевицата са много лоша комбинация във водоем без течение , в ефекивността на метода в случая няма никаква изненада.
Зависи... На Диканите, където раците са колкото рибата, дългия повод с царевичка е вярното решение. Very Happy

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Филми за риболов с фидер - Page 10 Empty Re: Филми за риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 10 от 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите