РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дъра, бъра за... макарите

+71
xsxboy
s.a.m.i
М. Сталев
eminem94
rmstanev
kikk4o
Doktor-5
kRaikkonen
bormanbg
hristovpe17
S_BANKOV
ximis
ndk
Krasi-feeder
jorjinio
dimmitov
Port_Royal
balakchia
ПетърК
miLen4o
Влади В
Bai Dobri
tojimi
dako
hiphopper
marian shimano
veselinov
gloupan - Киро
dekata
mmilen
murphymet74
Slavi8282
GogoBuboleto
stan4o
Kalin1983
Ванката
doktora000
Tonkyo
butnik
nicko
Outsider
Божката
lif3house
dotore
chipri_sv
djidjo
Apollo
ppetkov
krasimir n.
nikiil
del7710
dantho.mihov
aspius
rtodorov
Naas
Красимир
gogata7904
darvodelecat
bobigrig
Ивката Вълов
Pavle mi pie
Калин
Олег Димитров
Dass
Lusox_iv
stridata
iconu1977
zentex
boreto1
Николай Лесев
ЛукаБрази
75 posters

Страница 21 от 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Нед Апр 18, 2021 7:15 pm

zx7r написа:
Ауте, с тези макари за 60-70 евро вече приключих. На Спро 555 и на него му видях сметката. Есента ми удари нещо на царевица, дръпна яко аванс, а той взе че затегна и ми скъса 0.38 моно. Това се случи с резервната пластмасова шпула, тя май е без лагер. Не съм изследвал, какво се е надрискало, оттогава я захвърлих и не ща и да я гледам. 

Хм. Под гайката  на ванса има един гумен уплътнител , нещо като шайба - с него ли си позвал макарата , или си го разкарал?  Wink

Иначе , на едно от моите Спро-та преди един месец му се прецака обратния ход на ротора - тоест  сега върти и в двете посоки , антиреверса не се включва. Може да е нещо лесно оправимо , още не съм седнал да отворя макарата , и да погледна. И ако няма оправяне...макарата ми е изкарала 7 години , сигурно е на  над 500 излета , и е нaвртяла километри като оттук до Луната - за 50 евра.  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 3811974306  

Имам още три , мился в скоро време да не купувам макари. Дъра, бъра за... макарите - Page 21 3377578317

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by djidjo Нед Апр 18, 2021 7:20 pm

zx7r написа:.......
Та, моят опит не е добър с такива макари, което не означава непременно, че и макарите са лоши  Question
Е за това съм се спрял и аз на една марка, една марка въдици, една марка макари. Опознаваш марката, разбираш слабите страни, отстраняваш проблемите, за макарите говоря. Нямам време да експерментирам, нямам нерви за трошене, имам една Неделя да отида да се разстоваря от стреса и да си направя кефа.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Нед Апр 18, 2021 7:45 pm

Outsider написа:

Хм. Под гайката  на ванса има един гумен уплътнител , нещо като шайба - с него ли си позвал макарата , или си го разкарал?  Wink
Май имаше уплътнител под капачката на шпулата, ама дали беше само на алуминиевата или го имаше и на двете, не помня Rolling Eyes Мислиш, че е от него ли? Не би трябвало да оказва влияние, освен че предпазва да не влиза гняз в шайбите на аванса, но като отида следващия път до Влашко ще го отворя. Ако имам настроение де, щото засега съм определил макарата и въдицата (4.50 Кинга на Ники) за мега каръшки, а планирам новия сезон да го започна "на чисто", за да може късметът да се завърне при мен  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 1743377566
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Пон Апр 19, 2021 10:46 am

И, неразумний юроде! Хич ли не пробвах аванса като извади макарата от кутията? Тоя уплътнител "залепва" гайката за шпулата , и като тръгне аванса да отпуска влакно , гайката се завърта заедно с него , и затяга аванса до дупка за една секунда! Мятай го в коша и ползвай макарата д кеф...
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Пон Апр 19, 2021 2:45 pm

Outsider написа:И, неразумний юроде! Хич ли не пробвах аванса като извади макарата от кутията? Тоя уплътнител "залепва" гайката за шпулата , и като тръгне аванса да отпуска влакно , гайката се завърта заедно с него , и затяга аванса до дупка за една секунда! Мятай го в коша и ползвай макарата д кеф...
Еее, че съм абен, абен съм, ма чак па толко  Laughing  
Винаги пробвам аванса, а в случая си бях метнал на "класическо" дъно с фидер въдица - грипа 160 гр., сейфти клипс, шаранджийски повод с кука 2/0 с три царевици с повдигач  study 
При този монтаж държа аванса доста поразхлабен, но не чак докрай. Значи, смятай - след удара, докато се обуя, докато се придвижа до пръчката на 30 метра, през цялото това време рибата беше само на аванс. Не знам точно, но мисля поне 15 метра е взела. Аванса затегна малко преди да стигна до въдицата. Скъса докато се опитвах да извадя въдицата от стойката, щото пръчката беше от вертикално в хоризонтално положение, няма вадене. 
Имам и Дайва, имам и Пен с такъв уплътнител, това което казваш, че шайбата се самозатяга при работа на аванса ми звучи, като научна фантастика  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2929329346  Не мога да се съглася с това...., но като отида на място ще се изяснят нещата. Като се познавам, не изключвам, че е нещо нелепо, а причината има голяма вероятност да е в мен  lol!
Каквато и да е причината, повече експерименти с макари няма да си правя. Да се занимавам и да възкръсвам (тунинговам) разни трупове. Ае нема нужда  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 1699561268

[You must be registered and logged in to see this image.]
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Пон Апр 19, 2021 5:13 pm

zx7r написа:


Имам и Дайва, имам и Пен с такъв уплътнител, това което казваш, че шайбата се самозатяга при работа на аванса ми звучи, като научна фантастика  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2929329346  Не мога да се съглася с това...., 

Какви други макари са екипирани с подобен уплътнител Дъра, бъра за... макарите - Page 21 3377578317  ,  и как работи той при тях , не ми е известно , и не е темата на нашия разговор. Cool 
При ВЪПРОСНАТА макара , от която притежавам 4 броя , и ги юркам до скъсване 7 години , тоА уплътнител е тотална щета , слушай кво ти рЕдим! Evil or Very Mad  Аз извадих макарата (нова) от кутията) , разхлабих аванса да видя как работи , завъртях шпулата с ръка , и тя се завъртя ЗАЕДНО с гайката , при което  , естествено , аванса се затегна(сещаш се че развиването на аванса  става в същата посока , в която се затяга гайката?) Се едно си му  капнал лепило на тоя уплътнител , ама от двете страни... tongue 

Отиде в коша , и въпроса се реши  - ще се потретя , за седем години безупречна служба за без пари. Cool

(Гратис , казваше Уилма Флинтстоун , е много разумна цена  Laughing  )

Зa съжаление , СПРО в момента не прави никакви макари от този клас , които да ми привличат вниманието , така че когато тези се прецакат ,и дойде време за смяна ,  ще има голямо чесане по тиквата  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2799057118

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by djidjo Пон Апр 19, 2021 5:39 pm

С риск да се навра между шамарите  [You must be registered and logged in to see this image.]  потвърждавам това за уплътнитела с двете ръце. Имам 4 Митчела, които си бачкат безупречно без този уплътнител, а след като го върна обратно на място аванса затяга за няколко оборота.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by nikiil Пон Апр 19, 2021 6:41 pm

За това ли говорим?




[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Пон Апр 19, 2021 6:52 pm

ОК, след като е възможно, какво говори това за вендорите? Ако едно уплътнение не можеш да направиш и трябва да се изхвърля, за какво си говорим? 
Джо, ти махна ли си уплътнението на Ci4-ките? Риторичен въпрос  Rolling Eyes
Не съм против евтините макари, имат си приложение и в правилните ръце ще си свършат работата, но аз приключих с тях, тъй като за моя риболов са икономически неизгодно предложение и не ме радват. В случая можеше да пръжна шаранче, а не да карам цяла година на морунажи и мрени, нали  Laughing  Майтап, не ям морунажиДъра, бъра за... макарите - Page 21 1743377566
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by djidjo Пон Апр 19, 2021 8:27 pm

zx7r написа:ОК, след като е възможно, какво говори това за вендорите? Ако едно уплътнение не можеш да направиш и трябва да се изхвърля, за какво си говорим? 
Джо, ти махна ли си уплътнението на Ci4-ките? Риторичен въпрос  Rolling Eyes
Не съм против евтините макари, имат си приложение и в правилните ръце ще си свършат работата, но аз приключих с тях.....
Е, не съм естествено. За това съм наринал една шапка пари за макари, за да не се чудя дали ще задържи аванса, или няма да се случи някой друг гаф. Не съм казал, че трябва да се случи, просто елеминирам шанса за това. Капката която преля чашата, беше преди време. Бях насъбрал една камара макари на Балцер, веднъж при затегнат аванс реших да превъртя леко шпулата, и, оста се усука. На друг излет сесчупи дръжката на друга макара. На друг излет се появи ужасен луфт още докато захранвах с тежката хранилка. Това беше капака на всичко. Не отричам евтините модели, просто явно на мен не ми върви с тях.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Вто Апр 20, 2021 5:06 am

djidjo написа:

 Не отричам евтините модели, просто явно на мен не ми върви с тях.


Напълно те разбирам... 4 Мичела?!?  Shocked Shocked Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2902588953 - ако си изстрадал тази марка , имаш право да купуваш скъпи макари...

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 1743377566

 Ники , този е уплътнителят.  Залепва гайката за шпулата като двустранен скоч , копеленцето... Кой модел е макарата?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by nikiil Вто Апр 20, 2021 5:31 am

Spro Super Long Cast Pro 460
[You must be registered and logged in to see this link.]
Туй е наречено "Special protection cover for the dragwashers" и за мен интересното е, че може да се постави обърнато и на двете страни - с ръба навътре и навън. Обърквал съм се и съм се чудел как беше...
В един от тези варианти тотално блокира аванса на мъртво  Laughing
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by djidjo Вто Апр 20, 2021 3:23 pm

Outsider написа:
djidjo написа:

 Не отричам евтините модели, просто явно на мен не ми върви с тях.


Напълно те разбирам... 4 Мичела?!?  Shocked Shocked Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2902588953 - ако си изстрадал тази марка , имаш право да купуваш скъпи макари...
Изключвайки аванса на тези мичели, проблеми с тях не съм имал. Разочарованието дойде от Балцерите на Цамматаро, първа, втора, трета серия, голям боклук се оказаха. Накрая, като тръгнах да ги продавам се оказа, че няма търсене за тях, едвам ги разстиках.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Вто Апр 20, 2021 4:36 pm

djidjo написа:

Изключвайки аванса на тези мичели, проблеми с тях не съм имал.

Aз съм имал  за трима - в Испания бях оборудвал всичките си мачове с едни скоростни Мичели (7,2:1)  -  на цена от 137 евра (без майтап!!!)  , се състояха главно от разнообразни луфтове , Шимано Ексейдж ряпа да яде. Evil or Very Mad   
Устройството на дръжката беше чиста проба шедьовър на френския инженерен гений Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2902588953 , тва се развиваше по време на риболов...а бе .. Дъра, бъра за... макарите - Page 21 3274543309
От тогава тая марка съм я отписал от лицето на земята , и ако тва остане единствената марка макари на пазара , минавам на риболов с директен телескоп! Twisted Evil

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

djidjo харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Вто Апр 20, 2021 8:47 pm

Outsider написа:

Устройството на дръжката беше чиста проба шедьовър на френския инженерен гений Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2902588953 , тва се развиваше по време на риболов...а бе .. Дъра, бъра за... макарите - Page 21 3274543309
Подсети ме, за още едно от "качествата" на Okuma Inc 6000 - контриращия болт на дръжката постоянно се развива и силата, с която го затягаш не разколебава тези му желания. Бих го парнал с електрожена, но знам, че дори желязото и физичните закони се огъват пред волята ...  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 1743377566
Твоята Окума как се държи засега или още юркаш Спро-тата? Душата им взе на тия макарета, ей, не могат да умрат спокойно от тебе  Дъра, бъра за... макарите - Page 21 858133270
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Сря Апр 21, 2021 5:17 am

Аз Окумата съм я ползвал 3-4 пъти , така че още е нова , и не мога да кажа как ще издържи за в бъдеще...силно подозирам че няма да стигне летвата на СПРО , което все пак е Рьоби , правено за немския и холандския пазар - със съответните контроли и изисквания. Яд ме е че големия Aдвантор е с предавка 5,6 :1 ( не мога да си обясня причината за такова решение Rolling Eyes  ) - иначе това щеше да е първия ми избор , със завиващата се дръжка ,  и двете алуминиеви шпули

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Dass Сря Апр 21, 2021 9:03 pm

Outsider написа:Яд ме е че големия Aдвантор е с предавка 5,6 :1 ( не мога да си обясня причината за такова решение Rolling Eyes  ) - иначе това щеше да е първия ми избор , със завиващата се дръжка ,  и двете алуминиеви шпули
Advantor 5000 е една от любимите ми макари. Ама 6000S май ще е голямо недоразумение! Теглото му е почти с 50% по-голямо от това на 5000. Освен това разликата в диаметрите на шпулите е почти никаква (!!!) - на 5000 е 52 мм, а на 6000 - 54 мм. Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2902588953

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by nikiil Чет Апр 22, 2021 1:35 pm

Outsider написа:Яд ме е че големия Aдвантор е с предавка 5,6 :1 ( не мога да си обясня причината за такова решение Rolling Eyes  ) - иначе това щеше да е първия ми избор , със завиващата се дръжка ,  и двете алуминиеви шпули

Добре де, Операта е 5,5:1 и тегли като вол.
Защо 5,6 толкова те притеснява?
Доближава се до нормалното тегло за макари от калибъра, не дърпа смешните 80 см./оборот....
Пък ако искаш да няма материал в нея и предавка 5,2, купи си Krius 5500  Very Happy

А ако се помоташ още малко, изборът ти ще се улесни - в каталога за 2021 адвантор 6000s го няма  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Чет Апр 22, 2021 4:39 pm

nikiil написа:


А ако се помоташ още малко, изборът ти ще се улесни - в каталога за 2021 адвантор 6000s го няма  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]


И ако вместо да побързам , тръгна да си задавам въпроси? Wink 

Голяма макара , с подозрително висока предавка , и внезапно изчезва от каталога? Дъра, бъра за... макарите - Page 21 2799057118

От друга страна , закъде да бързам? - ако и тази година няма да имаме състезания , около 80% от наличните такъми - макари , пръчки , кошници , и всичко останало , са ми в повече...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 21 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 21 от 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите