РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дъра, бъра за... макарите

+71
xsxboy
s.a.m.i
М. Сталев
eminem94
rmstanev
kikk4o
Doktor-5
kRaikkonen
bormanbg
hristovpe17
S_BANKOV
ximis
ndk
Krasi-feeder
jorjinio
dimmitov
Port_Royal
balakchia
ПетърК
miLen4o
Влади В
Bai Dobri
tojimi
dako
hiphopper
marian shimano
veselinov
gloupan - Киро
dekata
mmilen
murphymet74
Slavi8282
GogoBuboleto
stan4o
Kalin1983
Ванката
doktora000
Tonkyo
butnik
nicko
Outsider
Божката
lif3house
dotore
chipri_sv
djidjo
Apollo
ppetkov
krasimir n.
nikiil
del7710
dantho.mihov
aspius
rtodorov
Naas
Красимир
gogata7904
darvodelecat
bobigrig
Ивката Вълов
Pavle mi pie
Калин
Олег Димитров
Dass
Lusox_iv
stridata
iconu1977
zentex
boreto1
Николай Лесев
ЛукаБрази
75 posters

Страница 20 от 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Сря 10 Юни 2020 - 21:05

zx7r написа:Хубава широка шпула, 100 грама над Окумата и на двойна цена. Пена ще убие една Окума, ама 2 не ми се вярва... 
100 грама някакси звучат доста сериозно... Rolling Eyes

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Чет 11 Юни 2020 - 1:30

Outsider написа:
zx7r написа:Хубава широка шпула, 100 грама над Окумата и на двойна цена. Пена ще убие една Окума, ама 2 не ми се вярва... 
100 грама някакси звучат доста сериозно... Rolling Eyes
 128 гр., ако трябва сме точни. Мисля, че няма да са проблем за екстра хеви фидер над 3.90, дори прекрасно ще балансира 4.20+ с тест 150 - 200 гр. Пена е голям дзвер и много ме блазни за Дунав. Специално спинфишерите съм ги отварял и са много добре направени. Извън теглото, само едно не ми е по вкуса - обира скромните 91 см. Вярно, за сметка на това е 4.8:1, а не 5.3, но пък е безумно мощен, такива хранилчици по 100 гр. ще ги вади по инерция. Чакам само да излезе добра оферта за под 120 евро с шипинга и го отнасям  Дъра, бъра за... макарите - Page 20 1699561268
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by xsxboy Чет 11 Юни 2020 - 16:42

dess0 написа:Така я погледнах, че взех два броя Laughing
Хубава е макарата. Ще дам отзиви, като я тествам и на вода.


Колега успя ли да ги тест, че съм и метнал око и те чакам да кажеш как ти се струват Smile ?
xsxboy
xsxboy
🐟 🐟

Брой мнения : 103

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by dess0 Чет 11 Юни 2020 - 22:50

Повъртях я, но малко - лових два часа на метод с нея.
Макарата си струва всеки лев, че и повече.
Навива добре, има мощ, резервните шпули са метални и са по 22лв, има две капачки, като тази с бързия аванс е супер удобна за работа и с едно движение коригираш силата му; двоен клипс (добър е), събира 95см с един оборот; след година две сериозна екплоатация, би могло да се добавят/сменят лагери, но това е по желание..
Нямам много опит с нея, все още, но е точно това, което търсех и то на много добра цена.
Като забележка бих могъл да добавя малкият диаметър на водещата ролка, но не мисля, че е сериозен проблем.
Ако те интересува нещо друго - питай.
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by djidjo Пет 12 Юни 2020 - 15:01

dess0 написа: след година две сериозна екплоатация, би могло да се добавят/сменят лагери, но това е по желание.
Ако имате такива амбиции е добре да се извърши процедурата още докато е нова макарата, след това ако има износване няма никаква полза от лагери. За другите възли не мога да изкажа мнение, но за дръжката ако няма е задължително да се добавят.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by dess0 Нед 14 Юни 2020 - 10:05

Има логика. Напълно подкрепям това и предстои да го направя.
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by gogata7904 Вто 16 Юни 2020 - 19:30

dess0 написа:Така я погледнах, че взех два броя Laughing
Хубава е макарата. Ще дам отзиви, като я тествам и на вода.
колега ще може ли някоя и друга снимка на макарата и сравнение със заубер 4000  по големина примерно
gogata7904
gogata7904
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 571

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by dess0 Вто 16 Юни 2020 - 21:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Има сериозна разлика в размера на заубер 4000 и тиката, в полза на втората. И в теглото има разлика от 100гр. Диаметърът на шпулите, съответно за заубер и тика: 50 и 58мм.
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by gogata7904 Сря 17 Юни 2020 - 7:26

благодаря колега търся макара за дайва нинджа 3.30 120 гр но тази май ще е голяма
gogata7904
gogata7904
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 571

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by dess0 Сря 17 Юни 2020 - 7:37

Определено не ти трябва толкова голяма макара за 3.30, нищо че е 120г. Един заубер 4000 май ще й пасне добре. Единственият недостатък на Рьобито е, че клипсът на шпулата наранява монофилното влакно /с плетено няма проблем/ и е необходимо прилагането на един стар трик - поставя се ластик /най-добре става с фидер гъм 8лб/ на клипса, с който с ограничаваш дистанцията.
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by gogata7904 Сря 17 Юни 2020 - 18:07

имам дайва тд фидер и доста добре стои на въдицата зауберът и малее нещо
gogata7904
gogata7904
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 571

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by gogata7904 Чет 25 Юни 2020 - 18:13

В крайна сметка и аз закупих една тика но в нашият магазин няма шпули които да се закупят допълнително. Въпросът ми е от къде може да се купи само шпула? Иначе на пръв поглед макарата е доста добра лувтовете в дръжката може да се каже че ги няма  с два кръгли клипса.
gogata7904
gogata7904
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 571

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by dess0 Чет 25 Юни 2020 - 22:47

Свържи се директно с вносителя и поръчай да ти пратят шпула.
dess0
dess0
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 524

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Чет 17 Сеп 2020 - 20:02

Да съжавя темата с малко инфо. 
Тъй като не ми потръгнаха нещата с Окумата и приложението и в речния риболов, след много обстойно проучване, какво се предлага на пазара на хеви фидер макарите, се спрях на два модела – задължителната Ултегра 5500 CI4 и Daiwa 19 Castizm Feeder 25QD. За Ултеграта всичко е ясно, руски ревюта 1 млн., но Дайвата ми беше мистерия от всякъде, а и никъде не можах предварително да намеря схема с частите и да я сравня с другите Castizm-и, затова поръчах и Шиманото и Дайвата, с уговорката едната да отиде при приятел.

Ето, какви са ми впечатленията. Ултеграта категорично дава повече – резрвна шпула, самонавивна дръжка (нещо на което много държа) и възможност за 2 лагерa в кноба на дръжката. Нито едно от тези неща не присъства в Дайвата обаче, като хванах макарите в ръка и останах попарен, защото Дайвата ми залепна и ми даде по-добро усещане, особено като я тествах на вода – върти по-мазно и вади тежките хранилки с по-голяма лекота, все пак е и с по-ниска предавка 4.7:1 срещу 5.3:1. В крайна сметка избрах Дайвата и то изцяло по усещане, отколкото по обективни причини.

Castizm feeder сравнен с Castizm 25QDA и TDR Distance (прозиводна на Castzim, а не на TDR) е абсолютно идентичен с изключение, че предлага 2 лагера по-малко, няма Магсийлд, като 25QDA и няма втората шпула на Distance-a. Останалите компоненти са 1:1. Дали Feeder-a си заслужава пред другите Castizm-и? За тези, които обичват да ъпгрейдват и не им трябва втора шпула – да. В макарата се добавят от воле 6 лагера – 2 свински на короната, 2 на ролката и 2 в задната част на червяка (тук се добавят и 3 шайби) и става чук без дръжка. За кнобката решението е много евтино – разпробива се и се слага китайска ос с 2 лагера за 5$, но тази операция ще се направи след като втулките поизядат оригиналната.
Сега, ако трябва да съм максимално честен - леко ме е яд, че не послушах първоначалния си вътрешен зов и не поръчах четвъртата модификация Castizm 25 QD, оранжевият, JDM модел, защото той си има всичко – и самонавивна дръжка, и възможност за лагери в ръкохватката, и е magsealed ,и е само 405 грама!!, ама ми се видя кисел тотала след вноса и реших да изиграя най-късата топка. Здраве да е, доволен съм, няма как да се сбърка с нито една от тези макари.

Ако Ултеграта беше черна, а не сива, нищо чудно да бях взел нея  Laughing  И все пак японския Castizm..... споменах ли колко отвратително добър е  Laughing
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Чет 17 Сеп 2020 - 20:12

... Ако има колега с японския Castizm и сподели схемата с частите, ще съм най-признателния човек на света  cheers
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by nikiil Чет 17 Сеп 2020 - 20:29

Значи изброяваш 101 предимства на дайвата и накрая пишеш, че би взел шиманото, ако бе друг цвят???  Laughing
Гласувам за теб!  Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Чет 17 Сеп 2020 - 20:39

nikiil написа:Значи изброяваш 101 предимства на дайвата и накрая пишеш, че би взел шиманото, ако бе друг цвят???  Laughing
Гласувам за теб!  Very Happy
Не искам да засегна феновете на Шимано, а и мисля, че се подразбра, колко DHF (die hard fan) на Дайва съм  Question
Ти сега много нежно напъваш с лоста капака на Пандора...  Дъра, бъра за... макарите - Page 20 1699561268 Ама много леко - добър си  Дъра, бъра за... макарите - Page 20 3651188005
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by nikiil Чет 17 Сеп 2020 - 20:53

Ако си истински фидерист, купувай пръчки, не макари, те не са важни.
Знаеш, че продавам  Laughing Laughing Laughing
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

raychof7, zx7r and ulf1113 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by if Пон 21 Сеп 2020 - 19:03

Здравейте колеги, 
дали някой има впечатления от тази макара Trabucco Krius FD 5500 (не мога да пусна линк, че съм новобранец още Smile )

Допада ми в нея доста широката шпула, клипса и драг 10 кг. Също бигела изглежда доста здрав и обира 95см на един оборот.

Пуснах в търсачката, но не откривам нищо, ако все пак някъде по темите е коментирано, моля да ме извините. Ще съм благодарен, ако някой сподели впечатления.
if
if


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Dass Пон 21 Сеп 2020 - 21:56

Споко... Търсачката във форума не винаги работи коректно. На фрии платформа толкова... Нямам спомени да е коментирана тази макара. Ако някой я е ползвал, ще пише.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by gogata7904 Съб 6 Фев 2021 - 18:07

Здравейте колеги търся макара за фидер 4.20 с акция 200гр. като бюджетът ми е до 200 лева. Нямам възможност да видя на живо нищо поради бедния асортимент в нашия град. Ако може с предложенията и някое линкче.
Благодаря предварително на отзовалите се.
gogata7904
gogata7904
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 571

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by murphymet74 Съб 6 Фев 2021 - 20:28

Имам предложение точно като за тебе :

[You must be registered and logged in to see this link.]
murphymet74
murphymet74
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 393

ulf1113 харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by gogata7904 Вто 6 Апр 2021 - 21:28

колеги някой дали е сменял фтулките с лагери на daiwa tdr qd 3012 да ми кажете размерите да сменя на моята
gogata7904
gogata7904
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 571

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Вто 6 Апр 2021 - 21:37

gogata7904 написа:колеги някой дали е сменял фтулките с лагери на daiwa tdr qd 3012 да ми кажете размерите да сменя на моята


Rolling Eyes  - ммм...вземаш шублер , измерваш втулката и поръчваш лагер със същите размери?  Дъра, бъра за... макарите - Page 20 2799057118

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by fastera Вто 6 Апр 2021 - 22:21

Ако ти е нова ТДР-ката....не се занимавай с тия неща.
Не се включвай в мероприятие за втулките под шпулата и в кноба.
Лови и се кефи на макарата, особено ако е нова. След сезон-два...така или иначе ще сменяш лагери....тогава го направи това “обслужване”.
Иначе пиши в тубата Ivan turnament и гледай един братушка по отношение на upgrades на почти всички модели Дайва макари.
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by djidjo Сря 7 Апр 2021 - 19:14

fastera написа:Ако ти е нова ТДР-ката....не се занимавай с тия неща.
Не се включвай в мероприятие за втулките под шпулата и в кноба.
Лови и се кефи на макарата, особено ако е нова. След  сезон-два...така или иначе ще сменяш лагери....тогава го направи това “обслужване”.
Иначе пиши в тубата Ivan turnament и гледай един братушка по отношение на upgrades на почти всички модели Дайва макари.
Ако има някакъв изявен проблем, който се знае при модела е хубаво да се сменят веднага, преди да са се появили луфтове. Не съм запознат с моделите на Дайва, но не вярвам да им се скапват лагерите за два три сезона, то тогава втулките трябва да са от кашкавал. Иначе и аз те съветвам, като Иван, разглабяш, или гледаш братушките в тубата, там има всичко.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Сря 7 Апр 2021 - 20:00

fastera написа: След  сезон-два...така или иначе ще сменяш лагери....тогава го направи това “обслужване”.


Тая работа нещо не я стоплих. Защо ще сменя лагери?  Rolling Eyes

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by fastera Сря 7 Апр 2021 - 20:50

От “скромен” опит...заминават, или поне моите заминаха и взеха да “жужат”.
Ама кво да се прави...съдба...марки и т.н.
avatar
fastera
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 285

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Outsider Сря 7 Апр 2021 - 22:23

fastera написа:От “скромен” опит...заминават, или поне моите заминаха и взеха да “жужат”.
Ама кво да се прави...съдба...марки и т.н.

Аз до този момент съм сменял лагери на една единствена макара - беше със втулки в ролката на бигела , и ги смених още като я купих. Другите... ми явно съм изкарал късмет  Rolling Eyes - не ги смазвам , не ги почиствам , не съм сменял лагери , и даянят  с години. Smile 
И понеже не давам повече от 60-70 евра за макара , след тези години като се прецака , смятам че съм на далавера , и си купувам нова... Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by zx7r Нед 18 Апр 2021 - 21:06

Втулките имат неприятния навик да изяждат метала, вместо да се износват самите те, затова трябва да се махат веднага. Износването може да стане много бързо, но може да си въртиш и години преди да се появят луфтове - зависи от материала и разположението на втулките. Най-чисто е веднага да ги разкараш, един хубав лагер е 6-7 лв., а операцията по подмяната е елементарна, няма какво да те спре.
Ауте, с тези макари за 60-70 евро вече приключих. Не знам, аз ли съм карък или просто не стават за моя риболов, но не изкарват и по един сезон. На Окума Inc 6000 се появиха луфтове в ръкохватката и в оста на короната. Няма оправяне и е много неприятно, на практика е неизползваема. На Спро 555 и на него му видях сметката. Есента ми удари нещо на царевица, дръпна яко аванс, а той взе че затегна и ми скъса 0.38 моно. Това се случи с резервната пластмасова шпула, тя май е без лагер. Не съм изследвал, какво се е надрискало, оттогава я захвърлих и не ща и да я гледам. Та, моят опит не е добър с такива макари, което не означава непременно, че и макарите са лоши  Question
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

djidjo харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 20 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 20 от 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите