РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на Каракуди

+30
titanium
marian shimano
BARONA
dekata
Влади В
jorjinio
Local
МИНЧО
stridata
Outsider
Doktor-5
Dermy
Петър Василев
Port_Royal
Ивката Вълов
hiphopper
tsvetkoff
Dass
gogata1982
CERRUTI
Бачо Илия
stich
plwned
dako
Коце
matey49
topsoft
fiverov
Admin
TachkoT
34 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by ЛукаБрази Нед 7 Юни 2015 - 23:45

dako написа:Забелязахме вчера Коки. След като си тръгнахме от Blue river рекохме да направим ревизия на Шаки.
Е не го намердихме но пък намерихме място на дупките.
Ми хората на пружина си дърпаха каракуди ние перки и платики и то редки. Д..ба и гадта не се отказва от принципите си.  Like a Star @ heaven
Същата работа Дако,аз навръщане минах през Жребчево циганите бяха надърпали по един живарник каракуди на пружина а аз дръпнах 10баби за два часа
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by hiphopper Пон 8 Юни 2015 - 7:44

Защо не пробвате на метод. Според мен метода е идентичен с пружината. Като не ви се занимава с пружини. Мисля че ще има ефект.
hiphopper
hiphopper
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 829

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Пон 8 Юни 2015 - 8:27

hiphopper написа:Защо не пробвате на метод. Според мен метода е идентичен с пружината. Като не ви се занимава с пружини. Мисля че ще има ефект.

Идеята е да можеш да ги хванеш с класическа кошничка , ясно е ,че с метод резултатите ще са положителни ...
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Кико Пон 8 Юни 2015 - 8:29

hiphopper написа:Защо не пробвате на метод. Според мен метода е идентичен с пружината. Като не ви се занимава с пружини. Мисля че ще има ефект.
Събота и неделя бях на Жребчево.Лових с 2 фидера, единия на метод, с който мъчих на каква ли не стръв,но каракуда така и не хванах.На другия баби,платики и морунаж.
Кико
Кико
🐟 🐟

Брой мнения : 233

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by dekata Пон 8 Юни 2015 - 9:33

При пружината захранката трябва да стои вътре в нея.Да не изпада както при метода и кошничката.Всички дънари по Домлян ползват разни качамаци и твърди захранки.Прехвърля след два часа/примерно/и пружината си е пълна.Освен,че дребосъка не може да я омете,явно рибата засмуква по-силно от твърдата храна и така засмуква някоя кука обикновено със стиропор на нея.
Макар,че в момента я ловят на торен червей,пак си ползват същите качамаци.Аз лично,само един два пъти съм я разбивал на кошничка.През останалите излети винаги е било голямо надлъгване.Вчера стигнах до 90см. повод и нямаше риба с нагълтала кука/№12 ползвах/.Половината се откачаха в кепа.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Dass Пон 8 Юни 2015 - 9:40

Коки, това с положителните резултати хич не е сигурно... Вчера бяхме на един гьол точно с идеята да поусъвършенствам малко метода. Е да, ама не... Два вида захранка, три вида царевица, бойлита, мойлита, пелети... С преоблажнена захранка... Резултата - греда на трЕски... А около нас вадеха епизодично по някоя едра каракуда и по някое дребно шаранче. А аз за цял ден една каракуда и то закъчена за устата, но от вън навътре...

Няма никакво обяснение за себе си, защо тая гад се лови на пружина по-успешно, отколкото на метод. Едва ли е само заради повечето куки. Rolling Eyes

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by dekata Пон 8 Юни 2015 - 9:57

Не е само до куките.Като се замисля вероятно като стои храната в пружината тя е доста тежка.И каракудата се самозасича.Поне аз лично нямам метод по-тежък от 35гр. което е недостатъчно според мен.При шаранджиите при олово над 100гр. говорят за самозасичане.Може и да греша,но така си мисля.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Пон 8 Юни 2015 - 10:13

Като си направиш храната пластелин, ще седи и на метода като на пружината...
Каракудите искат чакане , като има други риби на петното те взимат преди Каракудата. При пружината нямаме концентрация на риби , тя не отделя нищо с което да ги привлече , че и настърви...
Каракудите си обиклалят и в един момент намират хранилката , ако има голям/дебел торен 'не изяден от някой дребосък' го хапва след като си поиграе с него определено време...
Ако има стариопорче / или го засмуква , или лапа от любопитство...
90 % от хората с пружините са с големи куки , те са много трудни и груби за налапване от Бабушки и Патички
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Влади В Пон 8 Юни 2015 - 10:20

Ники, не знам защо при теб, а чета и при други колеги така се получава. Вчера бях на яз.Кула( 30км. от Видин), където в момента върви основно риболов на всякакъв размер каракуди и платики. Риболов има не е да няма, но като цяло тази година основно на дънно и съответно на фидер. Та седнах на около 20-на метра от семейство, което ловеше основно на пружини 3 -4 въдици. За около 4 часа риболов, аз приключих с почти 5кг. каракуда и няколко гигантски уклей (взимат на 2 торни от дъното ...Shocked ), а до мен пружините бяха с 3 едри каракуди ... Не че аз съм голям майстор, но не мисля, че пружината с оня глеч превъзхожда с нещо фидер риболова на каракуда. Храната, която ползвах бе останала ми от състезанието на Сопот, куката 16-ка Гамакатцу 2210 ( за целият риболов имах един откачен уклей и една каракуда (прибързах при засечката).
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Dass Пон 8 Юни 2015 - 10:37

dekata написа:И каракудата се самозасича.
Според мен проблема не е в самозасичането. Вчера лових с 3 унции връх и то доста натегнат. Ако при това положение не се самозасече - здраве му кажи...

Влади, аз имам предвид метода сравнен с пружината... Вчера лових нарочно с два фидера. Единия на метод, другия с кошничка. Около мен извадиха 4-5 по-едри каракуди на пружина и почти нищо друго. А на кошничката извадих 2 кила, въпреки ужасно тегавия риболов и на моменти бурния вятър. Но имах само една по-едра каракуда...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by dekata Пон 8 Юни 2015 - 11:30

Кокича много точно го е описал.
Владе и аз не мисля,че пружината може да превъзхожда фидера.Просто трябва да се лови много концентрирано и внимателно.Вчера както духнеше лек ветрец и връхчето започнеше леко да се поклаща от вълните и не можех да видя кълването.То не,че аз съм някакъв критерий в този риболов,но постоянно се опитвам да си изчистя и изясня нещата.Макар,че особено при едрата каракуда ден с ден не си приличат.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by topsoft Пон 8 Юни 2015 - 12:01

Влади В написа:Ники, не знам защо при теб, а чета и при други колеги така се получава. Вчера бях на яз.Кула( 30км. от Видин), където в момента върви основно риболов на всякакъв размер каракуди и платики. Риболов има не е да няма, но като цяло тази година основно на дънно и съответно на фидер. Та седнах на около 20-на метра от семейство, което ловеше основно на пружини 3 -4 въдици. За около 4 часа риболов, аз приключих с почти 5кг. каракуда и няколко гигантски уклей (взимат на 2 торни от дъното ...Shocked ), а до мен пружините бяха с 3 едри каракуди ... Не че аз съм голям майстор, но не мисля, че пружината с оня глеч превъзхожда с нещо фидер риболова на каракуда. Храната, която ползвах бе останала ми от състезанието на Сопот, куката 16-ка Гамакатцу 2210 ( за целият риболов имах един откачен уклей и една каракуда (прибързах при засечката).

Говориме за едра каракуда, която не е доминиращ и умрял от глад вид на съответния водоем.
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by del7710 Пон 8 Юни 2015 - 15:05

Аз вече съм влюбен в това:http://www.masterfishing.bg/product/168/splash-em-feeders.html.
Но понеже ми е лек го тунинговам с още 15гр лепящи тежести от тези дето ги слагат на джантите.
Вчера имах голяма слука на каракуди/ама не каракудки  Very Happy /. От начало бях с около10-11см плетен 0,08мм повод с кука №10 според мен. Стръв два тънки торни/нямах по едри/. От сутринта до обяд имах удари през 15тина минути. Основно се хващаха каракуди над 20тина см., и баби с размери около 20те см. После каракудите изчезнаха. Понеже в захранката имах царевица от консерва. Хвърлих на нея 2-3 пъти и нещата си дойдоха на мястото. После пак се скатаха каракудите, имах и две три фитки. Тогава към царевицата добавих и едно бяло топченце стиропор/нали са ни чисти бреговете на водоемите та винаги може да си намериш повдигач, можеше да избирам между обикновен стиропор  и син фибран Evil or Very Mad /. Пак два три удара, и отново пауза. Минах на 3-4 шарени бели с топче стиропор между тях и до вечерта така изкарах още доста добри риби. Храната ми бе 50% Филстар универсал фидер разбъркана със сиропа от една консерва царевица, половината консерва царевица и малко шарен. Тази комбинация бе храната ми от предния ден. Беше станала супер инертна.
Другите 50% същата храна с добавен сух ароматизатор скопекс/на ДРАГОН май беше/.
Храната я натъпквах много в в метод хранилката. До толкова, че ако имах вадене на хранилката на 5тата минута то половината храна си стоеше. По между експериментите с царевицата и стиропора  имах едно плавно взимане, което завърши без риба, и със счупена кука Shocked . Сложих същата кука обаче на монофил 0,18 със същата дължина. След тази смяна имах само една фитка. Това е от мен относно пружинно- методния риболов на каракудата.
Относно класическия фидер риболов и каракудите. Там при мен нещата са според зависи. Имал съм излети с много каракуда и няколко изключения. Но повечето пъти каракудата в улова ми е изключение. специално за мен колкото повода  е по- къс толкова повече каракуди имам. Още нещо от моите наблюдения, като че ли колкото по дърта е каракудата толкова по- учена е/Тук съм напълно съгласен с Деката за фалшивите кълванета/. Вчера от най- плахите кълванета излизаха големи каракуди. Ако пък имах отчетливи кълванета то имах баби максимум до към 15те см. До сега съм имал само едно взимане тип шаранско, със яко свиване на пръчката.
Аз не съм някакъв корифей на риболова, и особено на каракудите. Обаче съм си направил някакви изводи, къде грешни къде вярни. Ма то за тази риба май изкюченията са повече. Та:
1. Колкото повода е по- къс толкова повече каракуди имам.
2. Изхождайки от горното размера на куката май няма кой знае какво значение/разбира се трябва да е съобразен със стръвта, която закачваме/. То и без туй при късите поводи докато се накани и се е ушила.
3. Тази риба май колкото и да е капризна, толкова е и срамежлива. Тоест май не обича да се бута при другите риби.Та искам да кажа, че едно символично петънце, и стръвта, някъде по- в страни от тарпаната и е баш тамън, както казваме тук.
4. Иска постоянно с нещо да я дразниш- да и предизвикваш любопитството. А казват, че то убило котката Very Happy .
del7710
del7710
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Влади В Пон 8 Юни 2015 - 18:06

topsoft написа:
Влади В написа:Ники, не знам защо при теб, а чета и при други колеги така се получава. Вчера бях на яз.Кула( 30км. от Видин), където в момента върви основно риболов на всякакъв размер каракуди и платики. Риболов има не е да няма, но като цяло тази година основно на дънно и съответно на фидер. Та седнах на около 20-на метра от семейство, което ловеше основно на пружини 3 -4 въдици. За около 4 часа риболов, аз приключих с почти 5кг. каракуда и няколко гигантски уклей (взимат на 2 торни от дъното ...Shocked ), а до мен пружините бяха с 3 едри каракуди ... Не че аз съм голям майстор, но не мисля, че пружината с оня глеч превъзхожда с нещо фидер риболова на каракуда. Храната, която ползвах бе останала ми от състезанието на Сопот, куката 16-ка Гамакатцу 2210 ( за целият риболов имах един откачен уклей и една каракуда (прибързах при засечката).

Говориме за едра каракуда, която не е доминиращ и умрял от глад вид на съответния водоем.

Грешиш и за двете неща! Question
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 4 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите