РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на Каракуди

+30
titanium
marian shimano
BARONA
dekata
Влади В
jorjinio
Local
МИНЧО
stridata
Outsider
Doktor-5
Dermy
Петър Василев
Port_Royal
Ивката Вълов
hiphopper
tsvetkoff
Dass
gogata1982
CERRUTI
Бачо Илия
stich
plwned
dako
Коце
matey49
topsoft
fiverov
Admin
TachkoT
34 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Бачо Илия Вто 2 Окт 2012 - 21:12

Вриантите за слепването на кюспе са няколко- захранки с добри слепващи свойства, закиснат и оцеден сух хлебец на филийки, бяло брашънце или по-съвременият вариант- ароматизирано лепило на прах(обикновено ползвам него или захранки), на основата на яйчен белтък(PV); такива унгарски варианти има навсякъде и не са скъпи. Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by matey49 Нед 7 Окт 2012 - 11:09

Преди години използвахме хляб с тахан халва. Very Happy А за кюспето ,ако е прясно и има много добра миризма само му добавям или царевично сухо брашно ,или галета и нищо повече. Mad
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Риболов на Каракуди

Писане by stridata Сря 18 Мар 2015 - 19:54

Калин Стоянов написа:
stridata написа:Кажи дали работи с F1!

Сладкия Фиш мил е хубав и работи много добре за каракуди шарани ...

Не знам защо хората от София не ходят на Мрамор/Волуек/ за каракуда.
Предизвиквам ви да се пробвате. В тоя гьол има само каракуда, а това съм го признал за най-странната риба на света. За мен е истинско удоволствие и предизвикателство да я лъжа от началото на пролетта, през размножителния период, през топлите дни и най-странните за мен месеци на късната есен.
Та в тоя ред на мисли, сладкия фиш мил на динамита не работи когато не е активна и е влезнала в страния си период.
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Сря 18 Мар 2015 - 20:22

Е ,тя Каракудата е най-трудната риба ...

Днеска погром на каквото сетиш , на другия ден една не можеш да хванеш !

И на всичкото от горе , се лови изключително трудно с класическа фидер хранилка!

Не знам дали ви е правило впечатление как на пружините с дъначките ловят Каракуди , пък вие една не можете да хванете!


avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Dass Сря 18 Мар 2015 - 20:50

Това е вярно, че при каракудата два еднакви дни няма!

Ма що да е трудно с нормална хранилка? За мен няма особен проблем. Проблем виждам само, ако треволяка е повече от водата...

Коки, тая година имам доста излети на Веринско и да ти кажа дънарите нямаха много шанс... Very Happy Отвявах ги кат' куцо пиле домат. Razz Вярно, понякога хващаха по-едри, ама аз хващах повече. Wink

А гьола на Волуек е най-гнусния около София - тиня, смрад и боклуци повече от водата!!!

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Сря 18 Мар 2015 - 20:53

Ники, ловиш ги на Веринско защото няма други риби, или ако има са много малко!

Освен това масовите каракуди са още дребни и глупави!

Ела хвани на Копринка , Ст.Кладенц Каракуди покрай другия плевел да видиш дали е лесно ...
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by stridata Сря 18 Мар 2015 - 20:58

Dass написа:А гьола на Волуек е най-гнусния около София - тиня, смрад и боклуци повече от водата!!!

Значи не си ходил последните 3 години. Източиха го и го напълниха на ново като докараха рибата от Хераково или не знам си къде дето и там са правили профилактика. Стената е бетонирана и перфектна за фидер. Вече не мерише и има чат пат по някой шаран! Каракаудата не е гъста и е истинско удоволствие именно когато не е активна. Както и да е мен ми е на 3 мин и може да съм пристрастен.
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Outsider Сря 18 Мар 2015 - 20:59

Калин Стоянов написа:
И на всичкото от горе , се лови изключително трудно с класическа фидер хранилка!

Не знам дали ви е правило впечатление как на пружините с дъначките ловят Каракуди , пък вие една не можете да хванете!

Коки , не е от хранилката тая "болест"...руснаците не я настъпват тая мотика - те маршируват в строй по нея! Laughing Цяла тема имаше при Салапин , където се леят сълзи по въпроса - не е лесно да се разбере и признае, че подхода на дънарите може да бъде по-правилен от нашия... Веднъж като го стоплиш и си направиш правилната храна , дънарката няма никакъв шанс.

(Сори за спама.. Embarassed )

..по темата - някъде гледах репортаж с Том Пикъринг , правен във Франция , където на някаква река той сцепи платиките точно на фишмила F1 ,ако не се лъжа. На "класически" монтаж , докато французите бяха с далеч по-слаб улов.. Храна за размисъл.. Rolling Eyes

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7026

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Dass Сря 18 Мар 2015 - 21:02

Да... На Веринско 80% е каракудата и повечето са едри. Малките са кът.

И е нормално, когато 80% са скимъри и плевел, да се хваща трудно каракудата. Laughing

Ма не виждам що толкова да е трудна? Вярно, дъртите каракуди са висшисти, ама не е ли така с всички дърти рибоци?

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by gogata1982 Сря 18 Мар 2015 - 21:39

На Веринско миналата година ги съсипахме каракудите и шаранчетата . Който вкарваше с лодка вадеше едри шарани и амури а аз и 1 приятел с фидерите си вадехме каракуда след каракуда и понякога някое шаране по 1-2 кг много хубав риболов се получаваше . Даже миналата неделя скокнах да видя как е положението обаче много сняг има и многооо вода трябва още поне месец за да става за риболов .
gogata1982
gogata1982
🐟 🐟

Брой мнения : 108

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Сря 18 Мар 2015 - 21:47

Outsider написа: Веднъж  като го стоплиш и си направиш правилната храна , дънарката няма никакъв шанс.

Ми , храната има значение ...

Ама не е до храна , а до навиците на гада!

Ники, на Копринка и Ст. Каледнец има огромни количества Каракуди!

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Dass Сря 18 Мар 2015 - 21:59

Уффф... Май окекъхме темата, ма можеш да я разделиш, ако искаш.

Ми аз обичам да гоня каракудките... А от Копринка имам много добри спомени с каракудски подвизи. Брат ми живя 4 години в Калофер, та имаме добри излети там.

Айде да се стопля това време, че не се издържа вече... Evil or Very Mad

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Outsider Сря 18 Мар 2015 - 22:05

Калин Стоянов написа:
Ми , храната има значение ...

Ама не е до храна , а до навиците на гада!

Ники, на Копринка и Ст. Каледнец има огромни количества Каракуди!



...дънарката лови , фидера скучае? Rolling Eyes  Wink  
Става така, щото (примерно..) :на дънарката имаме качамак или тесто с кюспе. То не прави облак , не вдига частици , разлага се по-бавно. Не се налага често презамятане. Не се плаши каракудата , не се създава петно с размер два на два ...

(знам ,че си адски точен! ама като се завъртят десет едри каракуди върху петното от лека храна...два на два може и да е много оптимистична прогноза!)

Всички тези неща могат да се направят толкова добре , че и по-добре с фидера. И винаги ни остава предимството на чуствителния връх , и засичането на рибата , вместо да вадим само тези , които са се самозасекли. Cool

_________________

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7026

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by tsvetkoff Сря 18 Мар 2015 - 22:08

Калин Стоянов написа:Е ,тя Каракудата е най-трудната риба ...

Днеска погром на каквото сетиш , на другия ден една не можеш да хванеш !

И на всичкото от горе , се лови изключително трудно с класическа фидер хранилка!

Не знам дали ви е правило впечатление как на пружините с дъначките ловят Каракуди , пък вие една не можете да хванете!



Коки,съгласен съм с теб,че каракудата е капризна и непостоянна риба.Но веднага,без да се замислям ще ти изброя няколко водоема в регион Пловдив,на които съм правил добри риболови на каракуда /на кошничка/.
Микрото
Конуш
Войводиново /Ангел и Запрян/
Отец Паисиево
...........ако щеш и Домлян /макар,че там е друга бира ..... за справка - Деката/
tsvetkoff
tsvetkoff
🐟 🐟

Брой мнения : 112

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Сря 18 Мар 2015 - 22:11

Аут , кажи какво си чел при Братушките, че на Сегед Каракудите са най-големия таргет!

Цветков, бил съм само на Конуш , ама там има само Каракуди и Шарани ...

Там няма как да не ги ловиш , въпроса е как се ловят каракуди когато има Бабушки, Платики и т.н.
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by marian shimano Сря 18 Мар 2015 - 22:18

Ще ти обадя, обещавам
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Outsider Сря 18 Мар 2015 - 22:24

Калин Стоянов написа:Аут ,  кажи какво си чел при Братушките, че на Сегед Каракудите са най-големия таргет!

Цветков, бил съм само на Конуш , ама там има само Каракуди и Шарани ...

Там няма как да не ги ловиш , въпроса е как се ловят каракуди когато има Бабушки, Платики и т.н.

Братушките не се интересуват от Сегед. Kато имаш платики , не се чуди как да хванеш каракуди - лОви си платиките! Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7026

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Сря 18 Мар 2015 - 22:38

Outsider написа:
Калин Стоянов написа:Аут ,  кажи какво си чел при Братушките, че на Сегед Каракудите са най-големия таргет!

Цветков, бил съм само на Конуш , ама там има само Каракуди и Шарани ...

Там няма как да не ги ловиш , въпроса е как се ловят каракуди когато има Бабушки, Платики и т.н.

Братушките не се интересуват от Сегед. Kато имаш платики , не се чуди как да хванеш каракуди - лОви си платиките! Question

Имам ги в предвид ...

Все пак не е лошо да обадиш за Каракудте, те навсякъде са Каракуди и в Москва и в Сегед Wink
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by hiphopper Сря 18 Мар 2015 - 22:40

Да кажа и аз туй онуй. Наблюдавал съм как се хранят дребни каракудки в аквариум. Многократно лапват и изплюват бял червей, който могат да изядат наведнъж без проблем. Но едва след няколко такива процедури го лапват уверено. Тоест имат по специфичен начин на хранене (ако щеш опитват стръвта). Също ми е правило впечатление, че имат по-различни местообитания от другите риби. Кви по различни ще кажете нали всичките риби са в реката, язовира... Като цяло каракудите ги търся около паднали дървета, много водорасли и тръстики. На последното ми ходене на яз. искър изначало всички почнахме да ловим дребни платики и уклеи, епизодично. Тъй като това не ме задоволи особено, разпънах един телескоп на 6м и се разходих до едно дърво чиито клони бяха във водата. Те там хванах 20 каракуди за норматив. Размер от 100 грама до около 300 (на око). Риболов на жребеца пак миналата година. Бяхме четирима. Разделихме се на две групи застанахме на известно разстояние и започнахме да ловим. Ние бяхме на осезаемо по-дълбоко и равно място, а ловихме дребни до средни платики и червеноперки с изключение на една каракуда окло педя. Другите бяха на плитко място, което постепенно се задълбочаваше. Реално ловяха на около 3м дълбочина. Тея пичове извадиха каракуди каквито само мога да санувам. 13 броя и нямаше под кило. Следващият важен фактор е храната за мен. Както каза адаша като че ли гъстата храна повече им допада в комбинация с по-редки презареждания.
Толкова от мен. Поздрави и наслука.
hiphopper
hiphopper
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 829

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Outsider Сря 18 Мар 2015 - 22:45

В Русия каракудите май се ловят само в доста специфични водоеми - плитки , обрасли езерца , и повече на плувка. И не са толкова популярен и разпространен вид риба. При унгарците както разбирам те се ловят заедно с платиката и шарана , свикнали са на захранка и хранене , и работата няма да е същата..Изобщо не съм сигурен , че има начин да се отсеят или ловят целенасочено на фидер , ако има и друга риба на петното - нито откъм храна , нито откъм стръв , нито откъм монтаж.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7026

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by BARONA Сря 18 Мар 2015 - 22:50

Да, ама на състезание набараш ли каракудата се изстрелваш напред. Това си е риба с по плътно месо и от шарана, и от която да е друга риба със същия размер. Ние си знаем, че каракудата трудно се лови на свободен водоем, особено след като мине любовния период. Обаче познаваме ли гьола и хранителните навици, може и да сме удов в края на деня.
BARONA
BARONA
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1126

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Outsider Сря 18 Мар 2015 - 22:55

BARONA написа:Да, ама на състезание набараш ли каракудата се изстрелваш напред. Това си е риба с по плътно месо и от шарана, и от която да е друга риба със същия размер. Ние си знаем, че каракудата трудно се лови на свободен водоем, особено след като мине любовния период. Обаче познаваме ли гьола и хранителните навици, може и да сме удов в края на деня.

Дай Боже всекиму , както се казва.. Suspect
Обаче точно на състезание да залагаш на толкова непостоянна риба си е рискована работа - особено в непознат водоем , който се намира в чужбина.. Rolling Eyes
Между другото ,като оставим настрана паткарниците , на див водоем най-много те изстрелва напред платиката. Тя се движи на стада , достига добър размер , влияе се от храната , и което е много важно за бързо пълнене на живарника - при еднакво тегло се вади по-бързо от всяка друга риба.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7026

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Admin Сря 18 Мар 2015 - 23:11

Аут , очаквах ,че ще ми разкриеш нещо като "свещения грал " за риболова на Каракуда...

За съжаление само мечти , потвърди моите мисли и ги превърна в реалност ! Very Happy

Каракудата мисля е като жената, никога не можеш да предвидиш следващия и ход. И още по-лошото е,че все едно една майка ги е раждала , всичките са еднакви!



avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by BARONA Сря 18 Мар 2015 - 23:12

Да де, ама тва при гъсти караконджули! Very Happy Киро Готенето, често е между медалистите, понеже залага на най активния участник, изявил желание да опита от предоставената му стръв.
BARONA
BARONA
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1126

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Ивката Вълов Сря 18 Мар 2015 - 23:29

А какво ще кажете за това : Каракудата не се влиае от захранка !
Вярно ли е, не е ли ?
Защо правят захранка за каракуда лсед като тя не се влиае от нея ?

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Outsider Сря 18 Мар 2015 - 23:34

Ивката Вълов написа:А какво ще кажете за това : Каракудата не се влиае от захранка !
Вярно ли е, не е ли ?
Защо правят захранка за каракуда лсед като тя не се влиае от нея ?

въпроса ти съдържа два въпроса.
Каракудата се влияе от захранката , естетвено - друг е въпроса , че има противния навик да не седи на петното , а да се върти около или зад него. Що се отнася до храните за каракуда (Сенсас обичат такива шеги) , тва е чисто маркетингова простотия - няма специфична храна за каракуди , нито такава , която да ги събира само тях , поне според мен.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7026

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Ивката Вълов Сря 18 Мар 2015 - 23:52

Outsider написа:
Ивката Вълов написа:А какво ще кажете за това : Каракудата не се влиае от захранка !
Вярно ли е, не е ли ?
Защо правят захранка за каракуда лсед като тя не се влиае от нея ?

въпроса ти съдържа два въпроса.
Каракудата се влияе от захранката , естетвено - друг е въпроса , че има противния навик да не седи на петното , а да се върти около или зад него. Що се отнася до храните за каракуда (Сенсас обичат такива шеги) , тва е чисто маркетингова простотия - няма специфична храна за каракуди , нито такава , която да ги събира само тях , поне според мен.  
С теб си говорихме за тези неща, тогава си спомням ти ми каза така, по скоро е важно как работи храната е не каква точно е тя ! Помниш ли ? Когато ти казах че оня с качамака ги е съсипвал а ние с фидерите блеехме. Тогава ти ми каза: Да ама качамака е инертна храна, и седи долу на топка и се разпада супер ама супер бавно !
Ако аз си направя храната глетава, ще имам същият успех !
Та по скоро си мисля, че дори и хляб и кюспе, ще върши работа пред неправилно забъркан Сенсас

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by jorjinio Чет 19 Мар 2015 - 1:22

Някъде има една тема за каракудите от  Тачко .
Там имаше  едни дълги  преведени статии.
Ето и малко от руснаците но няма да  го превждам щото ме помръзва.

[You must be registered and logged in to see this link.]

и за захранката:

[You must be registered and logged in to see this link.]
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Dermy Чет 19 Мар 2015 - 7:28

Калин Стоянов написа:Каракудата мисля е като жената, никога не можеш да предвидиш следващия и ход. И още по-лошото е,че все едно една майка ги е раждала , всичките са еднакви!

Коки по твоята теория излиза че. Каракудата е любопитна и претенциозна риба. Всеки път може да я излъжеш с дрешки и парцалки, с обещание за почивка или екскурзия в чужбина. Че клъвне няколко пъти после ще се назландисва. Ако има други с който да се мери и показва ще кълве като обезумяла само и само да е по по най от другата каракуда. Не се контролира от храната, а от начина по който и се поднася (например ще я яде в ресторант и пицария). За разлика от другите риби (говоря мъже) храната не е за удоволствие а просто да се сложи в устата. Ако пробва стръвта (пие алкохол) иска да е с финес, да опита чашка вино, или някое коктейлче, не е като другите прасете (мъжете) да муа до дупка. Най често каракудата се лови в места където хем е лудница хем е скрита и дебне да клюцне нещо но след много голямо назландисване като някой МОЛ. Обикновено каракудата е стадова риба, ходи на групи с други каракуди, ужким засяда и причаква, без та да се натиска, но има ли конкурентна среда полудява. Младите каракуди когато не марсуват хапват нещо набързо и ходят да обръщат внимание на себе си. Дъртите каракуди са по трудни за ловене тях марсуването ги интересува по малко назландисват се повече и искат по скъпа стръв и поднесена по още по уникален начин. Дъртата каракуда носи голям кеф но е трудна за ловене. Всички каракуди са най активни малко преди и малко след периода им за марсуване (месечният цикал). През другото време не мислят за глупости. Каракудата която е много активна бързо попада в капана (жени се). Каракудата е непостоянна в нещата който иска, ако вчера много е харесвала нещо то днеска му е намерила сумати кусури. Затова често трябва да се сменя стръвта (различни почивки и ресторанти). Каракудата е засукана риба затова е сладка за ловене много рибари я обичат.
Dermy
Dermy
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2087

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by МИНЧО Чет 19 Мар 2015 - 8:21

Тук говорите само за храната. Дължината и дебелината на повода, дали влияят значително за добрия улов? А куката как влияе?
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Риболов на Каракуди - Page 2 Empty Re: Риболов на Каракуди

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите