РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Върхове за риболов с фидер

+67
Stefan
Калин
xsxboy
murphymet74
stamat699
jorjinio
gogata7904
lif3house
S_BANKOV
fastera
EDI
Влади В
bormanbg
djidjo
МИНЧО
nasko3333bg
tojimi
bobigrig
Kalin1983
Милен Първанов
stan4o
rtodorov
Ивайло
marian shimano
Local
moskow83
Doktor-5
Dass
ЛукаБрази
Олег Димитров
Ивката Вълов
ppetkov
boreto1
miLen4o
Борислав Благоев
mmilen
stridata
trenera
rmstanev
Тони 72
dantho.mihov
ARAGORN
Петър Василев
veselinov
gloupan - Киро
dako
ro4eto
Outsider
shekira
Коце
Dermy
Naas
Бачо Илия
Теди
topsoft
fiverov
dekata
stich
iliqn_d
butnik
CERRUTI
LMMitrev
Георги Кръстев
VNNaidenov
ceco65
TachkoT
Admin
71 posters

Страница 3 от 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Теди Чет 19 Апр 2012 - 23:32

topsoft написа:Ясно, изглежда ми добре ама си требе тест. Малко го шкурнах, че не щеше да влаа и са е добре, дано не съм пре..ал нещо като за първи закупен допълнително връх!
Лично за мене са перфектни ако говорим за D-flex де,иначе има и изцяло стъклопластови Браунинг но те са по дълги!
Теди
Теди
Шампион "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1698

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Съб 19 Май 2012 - 11:58

Ето тези върхове, директно и без никакъв тунинг пасват на всички фидери Шимано с дългите върхове:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Става дума за сечението 3.25мм! Idea

п.п. и цената им е точно три пъти по ниска от оригинален връх модел "супертип" на Шимано- струва грубо 20 паунда. Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by iliqn_d Пет 25 Май 2012 - 11:52

Вчера минах през новия магазин на Сенса на бул.България,имат върхове на Фокус за 8-9 лв. в основата са 3мм.
Преди около месец си купих от китайците на Илиенци върхове които трябваше да наслоявам с лепило за Шиманата ми защото бяха по-тънки от оригиналните,цената им страшна 3 лв.,даже единия вече има извадени 10-тина шарана Arrow
iliqn_d
iliqn_d
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 779

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Naas Нед 10 Юни 2012 - 19:22

Здравейте колеги, дайте малко акъл на начинаещия Embarassed
Вчера си купих едно връхче но без да го огледам добре в магазина и се оказа с доста по големи водачи от на оригиналните. Освен това и в основата е по дебело но там ще го изпиля. Ето за какво става въпрос..........

ТУК
ТУК
ТУК

Та въпроса ме е да махам ли всички водачи и да ги сменям с по малки или да остане така и само да изпиля долния край? Ще пречи ли по някакъв начин ако го оставя така? Мерси предварително Very Happy
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by stich Нед 10 Юни 2012 - 19:45

Естетически погледнато ще е леко грозновато връхчето да е с по-големи водачи от секцията в която влиза,иначе друг проблем няма.
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Нед 10 Юни 2012 - 19:52

Ако ти е по- фин( а и да не е) можеш да си го ползващ за зимата.Моя съвет не го разваляй .
Няма да ти замръзват лесно водачите.По- добре си вземи още едно с такава чувствителност ,ако ти трябва Very Happy
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by ceco65 Нед 10 Юни 2012 - 20:29

Насе,не го пипай.
Няма да се снимаш със него я.
Ако не те кефат дай оферта да те отърва от тях.
ceco65
ceco65
Модератор
Модератор

Брой мнения : 2102

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Naas Нед 10 Юни 2012 - 20:43

Мерси за съветите, няма да го барам ще си търся друго. Като се видим ако на някой му хареса ще се разберем Very Happy
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Нед 10 Юни 2012 - 21:05

Така като го гледам ще ми е перфектен за едно дръво имам тука в ъгъла .Така че ако не си го пилил го остави аз ще го взема
Разбира се ,ако на Цецо му върши работа той е с предимство !
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by МИНЧО Вто 24 Юли 2012 - 22:52

И аз направих замервания на моите три неубозначени връхчета.
1.Зелен стъклопласт-55-60гр.
2.Червен стъклопласт-90-95гр
3.Жълто-зелен карбон-100-105гр
При последните две връхчета, с почти еднаква чувствителност, има голяма разлика в отклонението. При стъклопласта е по-параболично, а при карбона е върхово отклонението.
Как да си го обясня и кой връх за какъв случай да се ползва?
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 24 Юли 2012 - 23:22

Конкретно тия освен за метод хранилки не знам за какво ще ги ползваш. При свободен риболов такива върхове са почти не използваеми. Иначе бързите карбонови са по-добри при лошо време/ вятър/ . Стъклопластовите с малка акция са хубави за дребни риби при добри метеорологични условия.
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by МИНЧО Сря 25 Юли 2012 - 8:11

По мои груби сметки, комплекта се състои от върхове с акция 2-3-3,5 унции. Добавил съм към тях един дифлекс на Браунинг 1/2 унция. Според мен, ако си взема връх с 1 унция, комлекта ще е пълен. Карбоновия връх май ще е за реките. Правилни ли са разсъжденията ми?
Лошото е, че връчетата на Браунинг са с 10см по-къси от оригиналните и с 0,5мм по-тънки в основата.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Сря 25 Юли 2012 - 8:41

МИНЧО написа:По мои груби сметки, комплекта се състои от върхове с акция 2-3-3,5 унции. Добавил съм към тях един дифлекс на Браунинг 1/2 унция. Според мен, ако си взема връх с 1 унция, комлекта ще е пълен. Карбоновия връх май ще е за реките. Правилни ли са разсъжденията ми?
Лошото е, че връчетата на Браунинг са с 10см по-къси от оригиналните и с 0,5мм по-тънки в основата.
Във Видракс има една бака с връхчета .Виж ги може да ти пасне некое
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by МИНЧО Пет 27 Юли 2012 - 8:25

Вчера в дъжда ходих там и доста връхчета ми паснаха. За мое съжаление, не открихме нито едно под 2 унции. Всичките бяха необозначени. За целта закачахме оливетки и най-чувствителното се сгъна с 2Х30гр. Но пък те споменаха като пример. pig
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Dermy Пет 27 Юли 2012 - 10:08

Привет, аз като месомелачка на връхчета съм запознат добре с предлаганите във Видракс.
Всичките са на Jaxson на етикета пише 260 А или 280 А или 300 С или 320 В или 350 С и така различни комбинации, отпред цифрата означава дебелината на върхът а буквата е мекотата или колко ОЗ е. Разбира се са два вида карбонови 9 лева и нещо и стъклопластови 6 и нещо. Има и едни дебели на браунинг ама са 400.
Dermy
Dermy
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2087

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by МИНЧО Пет 27 Юли 2012 - 11:13

Моя размер е 3.8мм и карбонови нямат. Както се разбра и достатъчно чувствителни нямат.
Сигурно си ги взел вече всичките. Very Happy
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Пет 27 Юли 2012 - 11:57

A в Нариба имаше едно момче (Злати),което продаваше и имаше тоя размер със сигурност.Темата е връхчета за фидер Mad
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Пет 27 Юли 2012 - 12:01

[You must be registered and logged in to see this link.]
Има точно това което ти трябва
Suspect
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by МИНЧО Пет 27 Юли 2012 - 20:26

Искам да предупредя всички, които си взимат стъклопластови връхчета на БРАУНИНГ да внимават, защото не си отговарят на обозначението!
Днес си взех такова връхче с надпис 1унция-оказа се, че е 16гр. Връх с означение 1,75 унции се огъна на 90градуса при тежест 28гр. Сега се налага да го сменям, защото Дифлекса си отговаря на данните и неща два еднакви върха.
Дано информацията е била полезна.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Admin Пон 30 Юли 2012 - 17:36

Днес си спретнах карбонови връхчета от "Шпиц" под 0,5 oz. Или по-точно казано се огъват с 11 гр. на 90 градуса !

Имам обаче някакви подозрения ,че няма да е много комфортно да се замята с тях. Дистанцията и точността на замятането ще страдат. Sad Sad Sad
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Пон 30 Юли 2012 - 20:19

За целта трябва да са малко по-къси .Или да изтъняват по късно ,т.е. тънката част да е много по -малка .Мое мнение
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 31 Юли 2012 - 21:30

Направих едни проби с оригинални върхове- карбон.

0,75 оз.

[You must be registered and logged in to see this image.]

тежест 57 гр.

1 оз.

[You must be registered and logged in to see this image.]

тежест 63 гр.

1,5 оз.

[You must be registered and logged in to see this image.]

84 гр.


Общо взето се вижда ,че показанията са далеч от заявените стойности!

Но тук изниква въпроса дали този тип върхове се мерят по този начин ? Ясно е ,че работят по различен начин от стъклопластовите.
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Вто 31 Юли 2012 - 21:50

На Шиманата върховете въобще не работят като другите, ако за това става въпрос! Върховете са, бавни с параболичен строй и при кълването се сгъват постепенно и при много малко усилие започват да се отклоняват от първоначалното си положение и то без особено съпротивление, което да плаши рибите и да изплюват куката със стръвта. На мен в началото също не ми се вярваше че 2.0 унции връх на Шимано, дава по-добри и безотказни индикации на кълването от 1.0 унции на Браунинг...но е факт. Става дума не за шарани, а за копринкски и домлянски бабушки среден размер; едрите директно сгъват такъв връх "до кръста" и не пускат. Ловил съм с късите карбонови върхове "супертип" 0.5 и 1.0 унции- също са параболици и също индикират по подобен начин- плавно, постепенно, със задържане и няма "плюене", както и с дългия 2.0 унции "супертип"- стъклопластов. По тежките дълги карбонови върхове 3.0 и 4.0 унции още не съм ги ползвал, но и те мисля че не са точно за такива риби.
За всеки случай съм заприходил и ги ползвам Д-флекси 0.5, 0.75 и 1.0 както и 1.0 и 1.5 нормални върхове на Браунинг, но шиманата индикират не по зле от тях.
Това са ми личните наблюдения за сега; все още нямам фидер с новите "таф тек" върхове(30% по-чувствителни и 250% по-здрави), но се надявам и този момент да настъпи! Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Вто 31 Юли 2012 - 21:56

А като се сетя как го плюехте Яно ...
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 31 Юли 2012 - 21:59

fiverov написа:А като се сетя как го плюехте Яно ...

За кое Митре?

Лично на мен карбон върховете не ми допадат , но всеки си има право на мнение Very Happy

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Вто 31 Юли 2012 - 22:14

Като писах горе "под прав ъгъл", то имам в предвид заедно с част от фидера, а не само върха. Върховете на шиманта са неделима част от пръта и строят е общ и параболичан като цяло- все едно параболичан мач, но с много по-чувствителен връх, а сгъването в парабола и колко надолу по по пръта е в зависимост от натоварването(големината на рибата). Е, Мариан имашр едни много показателни миналогодишни снимки на Богров със "Венджънс" 3.60 мисля и големи риби; там ясно се вижда за какво става въпрос като цялостен строй на фидера. Просто върховете при шиманата са естествено продължение на строя на пръта и обратното, а не като някоя корава тояга с "браунинг", хваната дърта бабушка или каракуда и гротескно сгънат връх между 1-вия и 3-тия му водач, пък другото почти по права линия. Със шиманата и уклей да се хване, пръта заедно с върха, пак се сгъва в цяла, правилна парабола.... Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Вто 31 Юли 2012 - 22:21

fiverov написа:А като се сетя как го плюехте Яно ...

Ми той се оля бре, ти какво искаш да се случи; аз в момента пиша за фидери, не за шапки, старци и подобни ебавки с търпението на потребители. На друго място и по друго врема за секунда щях да му изпаря акаунта за 10% от простотиите.... Wink

п.п. ей ся ако беше на линия, пак щеше да осере пейзажа...или се съмняваш; аз не се съмнявам грам по този въпрос(мисля че и ти също) Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Admin Вто 31 Юли 2012 - 22:47

Бачо Илия написа:са естествено продължение на строя на пръта и обратното

Това се получава когато върха е по-твърд , когато е 0,5 оз стъклопласт няма как да е продължение на въдицата Very Happy
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by fiverov Вто 31 Юли 2012 - 23:08

Бачо Илия написа:
fiverov написа:А като се сетя как го плюехте Яно ...

Ми той се оля бре, ти какво искаш да се случи; аз в момента пиша за фидери, не за шапки, старци и подобни ебавки с търпението на потребители. На друго място и по друго врема за секунда щях да му изпаря акаунта за 10% от простотиите.... Wink

п.п. ей ся ако беше на линия, пак щеше да осере пейзажа...или се съмняваш; аз не се съмнявам грам по този въпрос(мисля че и ти също) Idea Wink
Съгласен ,но ставаше въпрос като обясняваше и за шиманото ,и за връхчетата на шимано .Точно това което си писал и ти по-горе
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Вто 31 Юли 2012 - 23:16

Аз от около година ловя и в двата варианта, но като че ли този с бавните върхове повече ме кафи- също като английските филми за шарани на паткарник е! Very Happy Само че с бабушки и каракуди, поради липсата на шарани извън паткарниците. Там(на свободните) шараните обикновенно ги ловя с диртектни или болонезета, щото някак си по ги съсредоточвам на късия пас, а и не ловя много често с фидер. Very Happy Laughing
В интерес на истината, зимата е непрепоръчителна за бавните върхове, както и за карбоновите според мен(става дума за затворените, свободни водоеми). Там бързите "цъкове" на капризни бабушки няма как да се отразяват и това определено става по-добре с много чувствителни, стъклопластови и работещи само с горните два водача, връхчета. Idea
На състезания не знам как е, щото не ходя но и там мисля че бързите стъклопластови връхчета ще са за предпочитане, поради целите и характера на риболова на тези мероприятия. Wink
По-горе имаше конкретно питане и аз се постарах да отговоря по принцип а и в частност на въпроса(до колкото мога, де Very Happy )

п.п. Коки, ако е 0.5 БАВЕН и сгъващ се по цялата си дължина връх, било то стъклопластов или карбонов, то има как да е продължение на пръта! Idea Wink Между другато, върховете на "китайското чудо" а и самите пръти, са също точно по този начин, само че горе-долу са 1.5, 2.0 и 2.5 унции. Very Happy
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Върхове за риболов с фидер - Page 3 Empty Re: Върхове за риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите