РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Видове хранилки и тяхното предназначение

+102
ulf1113
zx7r
rivezoro
fastera
nursi
ФИЛ ИВАНОВ
dotore
glmv
ЛукаБрази
М. Сталев
bobifoto
Милен Динков
S_BANKOV
Tonkyo
Slavi8282
niki1968
Pavel Minchev
EDI
GRIZZLY TEAM
doktora000
aspius
ПетърК
nikiil
Красимир
lif3house
Ники Дончев
jorjinio
Dass
Outsider
Apollo
dobrin.futbolista
Калин
Кико
stridata
nicko
dimmitov
Христо Ненков
krasimir n.
МИНЧО
Николай Лесев
Local
Kalin1983
Влади В
djidjo
Doktor-5
galenik
miLen4o
ndk
hiphopper
tojimi
Божката
MapTuH
bobigrig
del7710
dantho.mihov
dani-77
antone1974
Ивката Вълов
shekira
Борислав Благоев
gogata7904
Dermy
gloupan - Киро
nikiiliew
veselinov
Ванката
ro4eto
stan4o
boreto1
iconu1977
MrRadev
Тони 72
dess0
martineti
matey49
Naas
topsoft
LMMitrev
Теди
dunavski
stich
stelco
dekata
gog14
chipri_sv
iliqn_d
Радо Троев
CERRUTI
Коце
dako
fiverov
Георги Кръстев
butnik
marian shimano
VNNaidenov
jeko
nasko83
Бачо Илия
barbolov.1977
ceco65
TachkoT
Admin
106 posters

Страница 27 от 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Вто 2 Фев 2021 - 20:09

Повечето от вас знаят, но е много полезно видео.
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by zx7r Нед 3 Окт 2021 - 22:55

Пичове, от един магазин взех 150 грамови речни хранилки, но бяха последните бройки и ми беше неудобно да питам откъде ги доставят. Качествено са направени, обема е ок и боята е здрава (за разлика от другите масовки) , но за беда на последния риболов отстрелях 3 от тях и трябва да се заредя. Идеи къде/кой ги продава?

[You must be registered and logged in to see this image.]
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Dass Пон 4 Окт 2021 - 1:07

Приличат на хранилките на Беремед:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

zx7r харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Калин Пон 4 Окт 2021 - 8:30

[You must be registered and logged in to see this link.]

Мисля ,че филстар ги внася ....

По Русе сигурно има доста подобни хранилки Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

zx7r харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Пон 4 Окт 2021 - 19:16

zx7r написа:Пичове, от един магазин взех 150 грамови речни хранилки[...] но за беда на последния риболов отстрелях 3 от тях


Пет години разправям че от 0.26 шок-лидер не сатава , ама кой да ме слуша...  Cool

Laughing Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

dekata, hiphopper and zx7r харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by zx7r Пон 4 Окт 2021 - 20:46

Даа, благодарско! Наистина са AS feeder и са като беремдските, само дето тук ги продават по-скъпо  Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 2799057118
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by zx7r Пон 4 Окт 2021 - 20:50

Outsider написа:
zx7r написа:Пичове, от един магазин взех 150 грамови речни хранилки[...] но за беда на последния риболов отстрелях 3 от тях


Пет години разправям че от 0.26 шок-лидер не сатава , ама кой да ме слуша...  Cool

Laughing Laughing Laughing
Да бе, само шок лидер ми трябва... 
Ако не отсрелям хранилката, ще счупя въдицата. Нали се сещаш с кой ултимейт ги мятам, а с храната в тях, гаранция са стават към 220 гр.  Rolling Eyes
Ама точно това е проблема, щото внимавам да не я счупя и хвърлям внимателно и крайно неестествено сравнено с типичното ми хамалско замятане и това води до някакви гадни оплитания по върха. Никога не съм имал проблеми с отстреляни кошници или оплитания на поводи, ама, ето, когато си с неподходящ такъм и майката природа веднга намира закон, с който да балансира глупостта ти Laughing


Последната промяна е направена от zx7r на Пон 4 Окт 2021 - 23:22; мнението е било променяно общо 1 път
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Пон 4 Окт 2021 - 21:01

zx7r написа:

Да бе, само шок лидер ми трябва... 
Ако не отсрелям хранилката, ще счупя въдицата. Нали се сещаш с кой ултимейт ги мятам, а с храната в тях, гаранция са стават към 220 гр.  Rolling Eyes
Ама точно това е проблема, щото внимавам да не я счупя и хвърлям внимателно и крайно неестествено сравнено с типичното ми хамалско замятане и това води до някакви гадни уплитания по върха. Никога не съм имал проблеми с отстреляни кошници или оплитания на поводи, ама, ето, когато си с неподходящ такъм и майката природа веднга намира закон, с който да балансира глупостта ти Laughing


Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 2902588953  -що не вземеш една читава , груба , евтина пръчка за силно течение Twisted Evil , щом често ловиш в такива условия? И да не мъчиш лайтчето  Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 3377578317 с такива задачи...  Колко далече ги мяташ тези кошници?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by zx7r Пон 4 Окт 2021 - 22:09

Хвърлям на 50 метра, като 3 метра пускам корем и още 3 метра обирам за да имам аванс до клипса. Реално л8вя на 43-44 метра. Това е макса на тая въдица със заявени показатели 50-90  Embarassed Той и Матрикса, който имам до 150гр, не си мисли, че е много по-дашен, просто за Дунав си трябват 180 - 250 гр. тояги. Беремеда отдавна го е разбрал. Имам два яки фидера по 4.50, но не са за динамичен риболов. Ще влязат в употреба, ако един ден тръгна за амури и шарани... 
Тези кошници на AS са страхотни, защото събират много храна.  Минимум два пъти, ако не и 3, повече от 100-120 грамовите, които ползвах до скоро. За една нощ 4-5 кг храна заминават 🤔
Често попадам на добри оферти за Вайпъри, дали някой от тях ще свърши работа?
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by zx7r Пон 4 Окт 2021 - 22:18

Храмата вече ми е поизсъхнала. Сериозни са нещата, Ауте  Laughing
[You must be registered and logged in to see this image.]
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Outsider харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Пон 4 Окт 2021 - 22:21

zx7r написа:Хвърлям на 50 метра, като 3 метра пускам корем и още 3 метра обирам за да имам аванс до клипса. Реално л8вя на 43-44 метра. Това е макса на тая въдица със заявени показатели 50-90  Embarassed Той и Матрикса, който имам до 150гр, не си мисли, че е много по-дашен, просто за Дунав си трябват 180 - 250 гр. тояги. Беремеда отдавна го е разбрал. Имам два яки фидера по 4.50, но не са за динамичен риболов. Ще влязат в употреба, ако един ден тръгна за амури и шарани... 
Тези кошници на AS са страхотни, защото събират много храна.  Минимум два пъти, ако не и 3, повече от 100-120 грамовите, които ползвах до скоро. За една нощ 4-5 кг храна заминават 🤔
Често попадам на добри оферти за Вайпъри, дали някой от тях ще свърши работа?


Ако пускаш само три метра корем , и успяваш да държиш дъното на 40-45 метра , с правилния корем ( ако ме видиш аз кво пускам , ще се хванеш за главата Embarassed  ) , ще държиш със 120 , ако не и направо със сто...

След това лирично отстъпление , абсолютно съм съгласен че за такава река , кошници и дистанции трябва пръчка от 180+. Моя Вайпър е  160 , обаче аз мятам на 20 метра (макс)  , макар и да стигам до кошници от 175 грама. Мисля че единствения модел Вайпър , който наистина става за тая работа , е голямата Берта - 250гр/4.50 , обаче  , без да знам какви са "добрите" ти оферти , не мога да намеря уважителна причина за прахосване на такива пари за точно такъв риболов. Evil or Very Mad 

Около стоте евра вече има сума ти избор за такива пръчки - лично мнение , разбира се , всеки избира за какво да си дава парите...  Suspect

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

zx7r харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by zx7r Пон 4 Окт 2021 - 22:47

Outsider написа:
zx7r написа:Хвърлям на 50 метра, като 3 метра пускам корем и още 3 метра обирам за да имам аванс до клипса...


Ако пускаш само три метра корем , и успяваш да държиш дъното на 40-45 метра , с правилния корем ( ако ме видиш аз кво пускам , ще се хванеш за главата Embarassed  ) , ще държиш със 120 , ако не и направо със сто...
Абсолютно си прав! Сега Дунав е нисък и наистина с по-голям корем се лови и със 100 и 120 гр. хранилки, още повече, че ме държи сериозен праг, но както казах и по-горе - не събират пущините достатъчно храна.
Забелязвам осезаема разлика в ефективността и скоростта, с която едните и другите хранилки събират и задържат рибата. Мрените реагират на много храна, настървяват се така да кажа и кълват по-стръвно и безрасъдно, докато при по-малко храна се насландисват. Там са, но ровчат по дъното и често ги закачам отдолу по хрилете и корема. Такива са ми впечатленията. И често замятане, макс през 5 мин., Изпуснеш ли ги, докато ги събереш отново и нощта е заминала.
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Dani харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by zx7r Съб 9 Окт 2021 - 19:31

Бързо пристигат нещата от Домето, има няма 4 дни. 
Хранилките му са различни от тези на AS - на AS са далеч по-добре боядисани и си отговарят на грамажа. Единствения плюс на хранилките от Доме е, че имат по-малък фуут принт.

[You must be registered and logged in to see this image.]
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

hiphopper, Dani and ulf1113 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Съб 1 Яну 2022 - 13:22

nikiil написа:Иване, нещо не разбрах защо ги обяви за "идеалната инлайн кошница", та го и подчерта...
Заради големите дупки ли, нещо друго ли...

Така. Вчера започнах експериментите с новите кошници. Преди да обобщя първите си впечатления , малко снимки : 


[You must be registered and logged in to see this image.]

Отляво надясно: 24 гр , 35 гр , 45 гр , 60 гр , 70 гр (!) 

Обърнете внимание размера на кошниците.

Те (лявата е 35 грама)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Разликата в размера не е толкова голяма. Затова пък разликатa в грамажа е съществена:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Естествено , няма как да преценя отсега колко е качествена пластмасата , и колко време ще изкара. Затовa пък мога да оценя на секундата разликата в дебелината на материала , в сравнение с другите хранилки на пазара:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е основната разлика с нормана метод хранилка - възможността да се вкарва на петното , макар и в малки количества , жива стръв и едра фракция:

[You must be registered and logged in to see this image.]




Така....първи впечатления:  още като извадих хранилките от упаковката , останах впечатлен от това колко са малки и компактни ( което има плюсове и минуси. Много големи , и едните , и другите  Wink   ). Нямаше съмнения че това ще се мята страшно надалеч и практически без усилие. По време на вчерашния риболов дистанцията беше 76 метра , с монофил 0.25 (!!) , въпрос на време е да видя докъде ще стигна с 0.22. При това , кошницата от 70 грама  , която практически не събира храна , вероятноо не товареше пръчката колкото трябва. Колко щях да спечеля с такава от 90 грама? (Ако имах желание да стигна рекодни дистанции) Без всякакъв спор , това е най-далекобойния пелет фидер който съм виждал въобще на пазара , и сигурно една от най-далекобойните и аеродинамични инлайн храники които се произвеждат въобще в момента. С подходяща сопа , тънък монофил , и модела от 90 грама , стоте метра няма да са някакво достойно за обсъждане постижениe , а загрявка за истинското мятане. Twisted Evil 

(Подчертавам , че мятах седнал. В моите представи един джентълмен пикае прав , но мята седнал  Cool )


Не може всичко да е идеално. Даже по Слънцето имало петна , разправят търсачите на кусури.  Laughing 
Така че... кошницата събира МНОГО малко храна. Ако имате нужда от много храна на петното  (или страдате от манията че имате такава , което не е едно и също ) , трябва да захраните с друг метод - стандартна кошница , спод , кобра , и т.н  - само с тази кошница половин кило храна не се вкарва за цял ден.  Другата особеност , това е че извън затворената част - "пелет фидера" , да речем , храната няма за какво да се задържи - няма никакво оребряване като в метод , или някакъв ръб като при хибрид. Ще рече , че ако я напълним много , храната просто се пръска при замятането ( трябва да се пълни умерено , да се трамбова здраво , и да се ползва една идея по-лепкава храна.)

Заключение: не , с тази храника не може да се покрие целия диапазон от употреба на метод и пелет фидери - отново се оказва че няма универсални неща на тоя свят. Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 3811974306 
И -да , за тези задачи , за kоито дистанцията е по-важна от храната , и искаме да добавим на петното неща , които не можем да вкараме с метод ,  нищо не може да се сравни с това изчадие адово , и аз мисля напролет да инвестирам в двайсетина бройки от 50 , 70 и може би , 90 грама.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

dekata, Dass, hiphopper, djidjo, Калин, nikiil and Valyo68 харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Чет 10 Фев 2022 - 21:40

дървено желязо

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Чет 10 Фев 2022 - 22:26

nikiil написа:дървено желязо

[You must be registered and logged in to see this link.]



Мисля че това е Ниса -и е на пазара бая отдавна. Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 2799057118 
Не е чак толкова безсмислена кошницата , просто е правена за конкретна ситуация , и в първия момент  на всеки му изглежда смешна  Wink

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Dass Пет 11 Фев 2022 - 15:07

Outsider написа:Мисля че това е Ниса -и е на пазара бая отдавна. Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 2799057118 
... и след първото мятане става обикновена храника. Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 2397243878 Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 2397243878 Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 2397243878

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

dekata and Outsider харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by dekata Пет 11 Фев 2022 - 15:30

Вярно е.Имах около 10 броя различни грамажи.На най-тежките оловото излита на първото мятане,на по-леките на второто. Laughing

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by nikiil Пет 11 Фев 2022 - 15:38

За мен проблемът е в двата вида утежнение, мисля, че самите концепции се бият.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 736

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Пет 11 Фев 2022 - 19:46

dekata написа:Вярно е.Имах около 10 броя различни грамажи.На най-тежките оловото излита на първото мятане,на по-леките на второто. Laughing


Laughing Laughing Laughing  Именно поради мрежата , от която е направена , никога не съм изпитвал изкушението да взема няколко за проба - просто от пръв поглед реших че тва не може да  е материал за правене на кошница Evil or Very Mad

Ники , идеята е че това е кошница за течение. Не за зверско , силно течение , близки дистанции , и много олово , за закотвяне на дъното - по-скоро за умерено течение (нямам много такива условия...) , което изисква някакво закотвяне , и ЕДНОВРЕМЕННО , мятане на някаква умерена дистанция. Да речем , ще ловим на 50 метра с 40 грама (на око , не се хващай за цифрите...) , в условията на поривист страничен вятър. Можем да метнем до там с булет/уиндоу  , обаче той не държи дъното. Можем да метнем с малка , тежка стандартна кошница , обаче вятърът ще я отнася. И тогава се предполага (...) че с тази кошница стигаме дистанцията , и държим дъното.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

dekata харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Пон 28 Фев 2022 - 23:25

Не ме радва идеята да плюя по стоката на риболовните фирми Embarassed , обаче срещнах сериозен проблем с едни кошници , и освен ако някой не ме светне как се ползват - ( щото аз очевидно не успявам да ги вкарам в действие  Rolling Eyes  )   ще сметна че са грешка на творческия процес , и че някои набедени "инженери" от други рабти може да не разбират , ама от тази - още по-малко...  Evil or Very Mad 

Те:

[You must be registered and logged in to see this image.]

( Нищо лично към производителя - просто това е продукта , който съм купил.  
 Има аналогични модели на Корум , Матрикс , Престън) ...
Проблема  с който се сблъсках е следният:  за разлика от стандартните метод/пелет фидер кошници , в които куката  се "залепва"  в храната , и по време на полета на кошницата ,  поводът е фиксиран , при тези кошници не намирам никакъв начин да попреча на куката да се закачи за влакното над кошницата и да се оплете по десет различни начина - ама три оплитания от  четири мятания Evil or Very Mad Like a Star @ heaven 

И не ми идва наум никакво решение , освен да скъся повода до 4-5 сантиметра...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Калин Вто 1 Мар 2022 - 6:41

Smile 
И ти имаш страшни проблеми , ако не ти харесва като хранилка за бял червей , винаги можеш да махнеш капачето и да стане pellet feeder Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Outsider and nikiil харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Вто 1 Мар 2022 - 20:43

Или да ги ползваш с много дълъг профил, шега. И аз на времето се бях нашил с едни инлайн хранилки, какво ли не пробвах и все се оплитаха. Накрая така ги изхвърлих без да им дам повече шанс за изява.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Вто 1 Мар 2022 - 21:40

djidjo написа:Или да ги ползваш с много дълъг профил, шега. И аз на времето се бях нашил с едни инлайн хранилки, какво ли не пробвах и все се оплитаха. Накрая така ги изхвърлих без да им дам повече шанс за изява.


Всичко , в което може да се вкара захранка , има решение на оплитането  и това е да боднеш куката в храната . Проблема на тези за червеите  е точно в това - няма как да блокираш куката ( пробвах да набутам червея в дупката на кошницата , ама не става Laughing  )

Коки , тая работа с капачето ми беше първата идея , и накрая така ще стане - просто ми беше интересно дали някой не е намерил просто решение , за което аз не съм се сетил... Smile 

Иначе кошниците се продават с още една "ос" , да я наречем ,  (виж снимката) , с която се превръщат в нормални хранилки. И евентуално могат да се монтират с хеликоптер , и къс повод , ама не е същото...добре че не купих 30 кошници  Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 1743377566

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Калин Сря 2 Мар 2022 - 7:57

Не виждам реална причина за оплитането което се получава ...
Странна работа Sad
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Outsider Сря 2 Мар 2022 - 13:56

кАжи честно? Поводът в полет минава зад кошницата , куката се закача за влакното , случаите в които не се оплита те това е мистерия...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7024

nikiil and zx7r харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Калин Сря 2 Мар 2022 - 14:07

Outsider написа:кАжи честно? Поводът в полет минава зад кошницата , куката се закача за влакното , случаите в които не се оплита те това е мистерия...


На този юнак  не му се оплита  Razz 

Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Сря 2 Мар 2022 - 14:23

И ти ще станеш като него, рекламирайки фирмените асортименти. Няма как да кажеш, че се оплита и за нищо не става🤣🤣🤣
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

zx7r харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Калин Сря 2 Мар 2022 - 14:31

djidjo написа:И ти ще станеш като него, рекламирайки фирмените асортименти. Няма как да кажеш, че се оплита и за нищо не става🤣🤣🤣
Question

Когато нещо не ми се получава , първо търся проблем в мен Mad
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

djidjo and nikiil харесват написаното

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by djidjo Сря 2 Мар 2022 - 17:02

Калин написа:
djidjo написа:И ти ще станеш като него, рекламирайки фирмените асортименти. Няма как да кажеш, че се оплита и за нищо не става🤣🤣🤣
Question

Когато нещо не ми се получава , първо търся проблем в мен Mad
Ей Коки, да не се засегнеш нещо, бъзикам се само. Иначе имам от тези
[You must be registered and logged in to see this image.]
как ли не ги пробвах с какви ли не поводи, еми само с къс повод забоден в кошницата не се оплита.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Видове хранилки и тяхното предназначение - Page 27 Empty Re: Видове хранилки и тяхното предназначение

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 27 от 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите