РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дааааа, определено съм слаб на бабушки

+14
Dass
veselinov
Тони 72
butnik
Doktor-5
Бачо Илия
nasko83
Георги Кръстев
matey49
marian shimano
Outsider
Admin
6ef4eto
TachkoT
18 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by TachkoT Нед 7 Окт 2012 - 18:28

Ох, от де да почна. Разочарован съм от себе си и то много. Днес не можах да си реша проблема а какво ли не правих. Та да почна отдалеч. Реших, че ще ловя бабушки (от 70 до 200гр.) на фидер. Водоема е Бели Лом. Плитък като цяло. Най дълбоката му част е 8м. на кулата, иначе руслото е към 4м. Та намирам си едно място където дълбочината на която ще ловя е 2.70м. Намирам прага който е 60см. и още едно добро нещо в горната си част прага е камъни а долу лека тиня. Разстояние 32м. до колкото може да се вярва по броя на оборотите по дължината на един оборот бля бля бля. Храна СтарФиш бабушка, с добавяна вътре малко печен млян коноп. Сух ароматизатор на ВДЕ за бабушка но по късно ще обясня за него. И така започвам риболова по моя обичан метод с презамятане на 5 мин в първия час. Не се стремя да ловя целенасочено бабите най-вече искам да ми се изгради петното. За всеки случай проверих и по навътре където релефа почти плавно и много слабо спадаше и имаше на близко още един ръб но дълбочината от 1.20 не ми хареса та реших само на едно петно. И така полека лека рибата почна да се събира и се почна моя кошмар. Кълванета много но много кратки и не мога ги засека. Първо си помислих че нещо в засечката ми. А да обясня монтажа. Почвам на патерностер, големия клуп някъде 10 12см на око. Хранилка 20гр. Фидер Адвенчър с връх мой 0.75оз. Основно влакно 0.20 Ред Девил. И така след няколко засечки където толкова бях средоточен че докато бутне и засичам и геле. Викам си ще ги изчаквам, да ама не. Кълве за кратко и почивка от 30сек до мин. и пак рязко придърпване един път и пак почивка. Викам си къс ми е повода, слагам 90см. повод и вадя една баба близо 200гр., еха викам си намерих им чалъма ама явно е случайно и с дългия повод същата работа а бабата беше нагълтала много яко. Скасих повода на 2 пъти като хващам по някоя риба и на 50см. установих че се хваща точно за устната. Викам си това е дължината. Кво друго да направя рядко хващам риба. Падам в куката и повода. Кука 18ка , дебелина на повода 0.08. Същата работа, като вадя хранилката червея почти незабелижимо ударен. Викам си монтажа ми е смотан. Слагам си бягаща хранилка същите проблеми. Е срам не срам ще сложа нанофила уж капризна рибата. Същия проблем. В чудо се видях. Пробвах с придърпване на хранилката. Като я придърпам пак набързо клъвне и дим да я няма. Кво няма тя е там ама аз съм некадърен. Ядосах се и вадя мача. Хем да тествам и новата си макара Дайва. Правя един стопиран ваглер на Миди тези пауновите пера. Утежнявам го за капризна риба на пропадане с 4 8ци по линията и изненада бабата си взема нормално. Капризна, капризна като за сезона си нормално взема. Викам си не съм я настървил а с мача и стрелянето с повече бял явно съм я настървил. Пак се връщам на фидера. С мача и фидера ловя на практика на едно и също петно. В хранилката правя сандвич с бял по средата. И така половин час рибата почва по рядко да кълве, аха май нещо мръвката в повече дойде. Въртях и стръв. Като се почне от 3 бели, 2бели, 1бял, 1бял нанизан, 1 бял посредата , 2 пинки, 1 пинка във всякакъв вариянт на закачане, царевица, торен. Само вердевас дето не съм им дал. Ох то много перипети ама стана много дълго та да завърша. От 8 сутринта до 4 следобяд имам към 30 баби от които 10 хванах набързо на мача. И не ме успокоява че около мене почти нищо не хващаха яд ме е, че рибата беше пред мене а аз не мога да я хващам. Явно не съм дорасъл да ловя баби на фидер. Кажете къде греша, щото аз тотално вече зациклих.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by 6ef4eto Нед 7 Окт 2012 - 18:41

Таче щом си могъл да ловиш на мача защо ти е трябвало да се мъчиш на фидера? Аз щях да си направя кеф на мача мое мнение разбира се cheers
6ef4eto
6ef4eto
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 254

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by TachkoT Нед 7 Окт 2012 - 18:51

Как да ти отговоря и аз не знам. По принцип ловя повече на плувка. Но в месеца поне едната седмица ловя само на фидер. Трябва човек да се развива. Ако трябва да съм честен аз като ходя за риба ходя винаги тематично както се изразява едиа тв звезда от ХобиТв. Та и аз. Тази седмица бях събрал много идеи за храните, за начини на замятане на различните монтажи. И по принцип аз всичко тествам, не ходя за риба само да дърпам риби. А да малко съм превъзбуден и не обясних за ароматизатора а бях обещал сега гледам кво съм писал. Та според руската школа сухия ароматизатор има сила не повече от 30мин. И те слагат ароматизатора на порции. Примерно преди старта на тежката захранка те слагат ароматизатор толкова колкото им трябва за тежка. Същите твърдят че така работи много бързо. Ще намеря филмчетата много са поучителни. След това на всеки 30 мин те поръсват горната част на храната и леко я разбъркват. Исках да видя дали е точно така. Вярно е бързо ми дойде риба ама от тези фитки спрях всичко да анализирам по тези направления. Гледах само да си реша проблема. Има един много добър фидерист Андрей Думчев, той обяснява с какъв тип замятане прави точно попадение, как най-лесно се управлява полета и куп такива работи. Та много неща мислех да пробвам. Вярно повечето неща ги тествам но не можах да си направя анализ на действията си щото се изнервих от безсилието си.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Admin Нед 7 Окт 2012 - 19:33

Следващия път пробвай да сложиш една идея по-твърд връх!

На Копринка на състезанието също имаше много гелета, особено когато вземе яко... винаги беше фитка Very Happy


Променено:

Втория ден на Копринка играх с по-мек връх и имах много повече изпуснати риби!


Последната промяна е направена от Калин Стоянов на Нед 7 Окт 2012 - 20:13; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by TachkoT Нед 7 Окт 2012 - 19:40

Идеята на твърдия връх е да се подсече ли
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Admin Нед 7 Окт 2012 - 19:48

TachkoT написа:Идеята на твърдия връх е да се подсече ли

Точно ! При рязко кълване което не може да се засече , още повече ,че при патерностер имаме такъв момент на само засичане.
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Outsider Нед 7 Окт 2012 - 19:58

TachkoT написа: Кажете къде греша, щото аз тотално вече зациклих.

Грешиш в това , че решаваш как и какво ще ловиш , даже преди да си захранил , без да се съобразиш с реалните условия на риболов за деня. Щом рибата е кълвяла добре на мач , значи бабите са предпочитали активна стръв (пропадаща , да речем ) и на фидера са кълвали така пипкаво и неохотно , щото презентацията не им е била по вкуса.


Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by marian shimano Нед 7 Окт 2012 - 20:11

Калин Стоянов написа:
TachkoT написа:Идеята на твърдия връх е да се подсече ли

Точно ! При рязко кълване което не може да се засече , още повече ,че при патерностер имаме такъв момент на само засичане.
От там пък идва момента в който се чудиш закакво изобщо ползваш стъкопластови връхчета и, и ги хвърляш.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by matey49 Нед 7 Окт 2012 - 20:12

Тачко я не се ядосвай! Very Happy Има и следващи излети. Mad
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Георги Кръстев Нед 7 Окт 2012 - 20:17

marian shimano написа:
От там пък идва момента в който се чудиш закакво изобщо ползваш стъкопластови връхчета и, и ги хвърляш.
Подкрепям Smile
Георги Кръстев
Георги Кръстев
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 486

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Admin Нед 7 Окт 2012 - 20:23

Стъклопласта си има своите предимства!

Не случайно примерно "Гарбо" имат при серията G - пикери , 2 стъклопласт и два карбон с еднаква акция!

Като вземат да ви плюят рибите стръвта при най-малкото съпротивление тогава ще разберете ,че и те имат приложение! Mad
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by nasko83 Нед 7 Окт 2012 - 21:49

От скромният ми опит с тези риби, знам че човек трябва да е много съсредоточен именно заради бързите кълванета, другият момент в случаят според мене е моделът кука!
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Бачо Илия Нед 7 Окт 2012 - 21:52

Outsider написа:
TachkoT написа: Кажете къде греша, щото аз тотално вече зациклих.

Грешиш в това , че решаваш как и какво ще ловиш , даже преди да си захранил , без да се съобразиш с реалните условия на риболов за деня. Щом рибата е кълвяла добре на мач , значи бабите са предпочитали активна стръв (пропадаща , да речем ) и на фидера са кълвали така пипкаво и неохотно , щото презентацията не им е била по вкуса.



+ 1 Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Doktor-5 Пон 8 Окт 2012 - 9:20

В събота на Жребеца, колегите с мачовете не хванаха нищо. На същата дистанция, на дъното и нищо. Накрая дигнаха на 1,5м и само със стрелба на бял започнаха да ловят дребни бабчета и кефалчета. На фидера само иедро баце! А кажи ми защо. Подкрепям Ванката, че риболова се върти около рибата, а не желанието на риболовеца! Very Happy

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Outsider написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] Чух и за поводи 0.05!  [You must be registered and logged in to see this image.] Оттам до мъжкия отбор по синхронно плуване е само една крачка , да знаеш.... [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Doktor-5
Doktor-5
Шампион 2016 г., II-ро място 2012 г. и 2015 г.

Брой мнения : 2097

http://doctorut@gmail.com

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by TachkoT Пон 8 Окт 2012 - 11:53

Да, разбирам какво искате да ми кажете, но водоема е населен предимно с бабушки и червенопер. Ако карам където е по лесно с него да ловя кога ще разбера че нещо в мене куца. Така трябва да карам на случайността. Аз искам за себе си да знам когато става въпрос за еди кой си начин на риболов (в случая фидер) ще подходя по еди кой си начин. Представете си на състезание всички с фидери а аз щото на мач ми е по лесно вадя мача и давай. Според мене е несериозно. Сега като преспах открих и други грешки в себе си и най-вече, че се изнервих. Само да се оправи времето че нещо на дъжд идва към нас ще ида на поправителен и ще сложа карбонката да видя с нея как ще е. Все пак мерси за идеята това не ми дойде на ум въобще.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Doktor-5 Пон 8 Окт 2012 - 12:20

Абе не се стягай бре!
Не разбирал от бабушки!
Нищо ти няма супер си от всякъде.
Като неще, неще. Каквото и да правиш примерно с фидера, тя като неще какво можеш стори. Айде ще излъжеш някоя друга и какво, най-много да си прецакаш излета!

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Outsider написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] Чух и за поводи 0.05!  [You must be registered and logged in to see this image.] Оттам до мъжкия отбор по синхронно плуване е само една крачка , да знаеш.... [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Doktor-5
Doktor-5
Шампион 2016 г., II-ро място 2012 г. и 2015 г.

Брой мнения : 2097

http://doctorut@gmail.com

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Outsider Пон 8 Окт 2012 - 13:36

TachkoT написа: Представете си на състезание всички с фидери а аз щото на мач ми е по лесно вадя мача и давай. Според мене е несериозно.

Мда. Тука ме хвана натясно - най-големия майтап е , че горното ми мнение беше основано на състезателни навици... и ти си прав от точно същата гледна точка , само че състезанието е по фидер.
Анализ на ситуацията : рибата кълве по - добре на активна , пропадаща или движеща се стръв , и презентацията на фидера не и допада. Опита ми с фидера не е достатъчен , за да ти предложа много варианти за "мачова " презентация , предполагам , че МНОГО дълъг повод би помогнал , или плаващ бял червей , за бавно потъване на стръвта.
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by butnik Пон 8 Окт 2012 - 13:40

За това винаги нося мача с мен и обратно Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by nasko83 Пон 8 Окт 2012 - 13:55

TachkoT написа:Да, разбирам какво искате да ми кажете, но водоема е населен предимно с бабушки и червенопер. Ако карам където е по лесно с него да ловя кога ще разбера че нещо в мене куца. Така трябва да карам на случайността. Аз искам за себе си да знам когато става въпрос за еди кой си начин на риболов (в случая фидер) ще подходя по еди кой си начин. Представете си на състезание всички с фидери а аз щото на мач ми е по лесно вадя мача и давай. Според мене е несериозно. Сега като преспах открих и други грешки в себе си и най-вече, че се изнервих. Само да се оправи времето че нещо на дъжд идва към нас ще ида на поправителен и ще сложа карбонката да видя с нея как ще е. Все пак мерси за идеята това не ми дойде на ум въобще.
Колега, мисля че ще ти е от полза да погледнеш последните мнения на Юри-pobeditelqt в темата за последното състезание на Копринка . Там стана първи именно с риболов на пропадане!
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Тони 72 Пон 16 Сеп 2013 - 20:21

Нама да пускам нова тема защото предполагам,че Тачко няма да има нищо против да пиша тук.Та в събота реших да пробвам новото си пикерче и отидох да похващам малко бабушки.Захраних на около 15 метра с около 7-8 кошмочки,рибата се събра,но за около 3 часа хванах не повече от 10 бабки.Причината за това,е че дъното се оказа тинесто и червия се скриваше в тинята.По едно време ми писна искарах 6 метровия гол телескоп(не го бях допирал от 3 г.) и им скъсах шортите на бабките.Кълвяха на около от 2 до 5 см. над дъното.Хванах много риба ама не се изкефих защото се почувствах безпомощен и не можах да направя нищо с пикера.Какво според вас трябваше да направя в тази ситуация.Може би да повдигна стръвта (бял червей),но как?Досега не бях хващал на тинесто дъно....Помагайте,че два вечера не съм спал да мисля за тоя проблем.Sad 
Тони 72
Тони 72
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 629

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Admin Пон 16 Сеп 2013 - 20:26

Монтаж патерностер и дълъг повод, примерно 1 м.
Никаква стръв в захранката за да налитат на твоята ...
1 червей закачен през средата за да потъва по бавно!

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Тони 72 Пон 16 Сеп 2013 - 20:52

Благодаря Коки.А някакъв повдигач няма ли да свърши работа и какъв всъщност повдигач може да се използва при риболов с бял червей?
Тони 72
Тони 72
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 629

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Admin Пон 16 Сеп 2013 - 20:55

Тони 72 написа:Благодаря Коки.А някакъв повдигач няма ли да свърши работа и какъв всъщност повдигач може да се използва при риболов с бял червей?
Може, топче стериопор , кастер тъмен / плуващ/ ...

Ама тия риби ще кълват и без такива екстри ....
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Outsider Пон 16 Сеп 2013 - 21:01

Решението е просто , та чак смешно - червеят трябва да е "изпънат" Question 

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by butnik Пон 16 Сеп 2013 - 21:04

Outsider написа:Решението е просто , та чак смешно - червеят трябва да  е "изпънат" Question 
+1
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Тони 72 Пон 16 Сеп 2013 - 21:17

Ице бабушките вземаха най-добре когато придърпаш за да я подразниш,както правеше ти в един твой филм така,че изпънатия червей едва ли ще свърши работа,защото при предърпването ще потъва в тинята.Поне така си мисля.
Тони 72
Тони 72
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 629

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by veselinov Вто 17 Сеп 2013 - 0:36

Тони 72 написа:Благодаря Коки.А някакъв повдигач няма ли да свърши работа и какъв всъщност повдигач може да се използва при риболов с бял червей?
[You must be registered and logged in to see this link.]
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Dass Вто 17 Сеп 2013 - 1:38

Mного интересна статия... Имаш плюсче от мен. Wink 

В неделя направих един тегав риболов и една от причините беше точно тинята. От изпънатия бял като стръв нямаше никаква полза! В случая (както написа Коки) помогна единствено дългият повод, малка кука и един бял набоден през средата.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by topsoft Вто 17 Сеп 2013 - 8:39

Едно плЮсче за адаша Веселинов и от мен!
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by TachkoT Вто 17 Сеп 2013 - 9:11

С тънка спринцовка надуваш червея, минуса е че губиш време но червея става по голям и апетитен
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Дааааа, определено съм слаб на бабушки Empty Re: Дааааа, определено съм слаб на бабушки

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите