РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дъра, бъра за фидерите

+79
Красимир
fastera
galenik
Doktor-5
topsoft
to6encet0
paciani
ФИЛ ИВАНОВ
krasi_cska
Ванката
ximis
mmilen
barbolov.1977
balakchia
Kalin1983
butnik
Венелин Радушев
jorjinio
S_BANKOV
glmv
Bai Dobri
Slavi8282
rivezoro
Влади В
Олег Димитров
Tonkyo
dantho.mihov
kibi
kRaikkonen
ЛукаБрази
djidjo
Калин
EDI
Dass
dekata
Outsider
hiphopper
bachoivo
veselinov
Kivvop
МИНЧО
stridata
gog14
miLen4o
nikiil
Николай Лесев
lif3house
stan4o
GogoBuboleto
aspius
chipri_sv
Кико
Дидо Иванов
Apollo
nasko3333bg
murphymet74
Борислав Благоев
doktora000
dimmitov
dunavski
dako
del7710
М. Сталев
Port_Royal
starsky
gogata7904
Божката
bobigrig
a_ditchev
tojimi
krasimir n.
dotore
TITKO
D.Dimitrov
ppetkov
Naas
marian shimano
Ивката Вълов
boreto1
83 posters

Страница 2 от 34 Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next

Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Чет 19 Яну 2017 - 23:06

Dass написа:Аз имах друго предвид... Че съм си събрал фидери за всякаква ситуация и винаги мога да извадя от калъфа този, с който да се накефя на макс в конкретния случай.

Aаааа , ясно. Сега остава да уточним параграфа "с изключение на един" Cool Laughing

Dass написа:Да, МК-то е в действие - ремонтираха го, надявам се читаво. Това за 150 грама ми се чини малко изхвърляне, ама ще се тества! Аз Вайпъра строших със 100 грама, пък какво ще стане със 150... Дъра, бъра за фидерите - Page 2 993277595

Не пoзнавам Дъч лично - обаче всички мнения са в ползна на тезата "теста посочен от производителя се отнася до празна хранилка" Rolling Eyes


Dass написа:По-скоро малко параболичния строй на този тест и тая дължина ми идва малко повече. За високите тестове предпочитам по към прогресивния строй. Ма ще видим... Ще направя няколко паралелни риболова при различни условия и то ще си покаже. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1699561268

Мда. Аз си признавам без бой , че мятам по-далеч (МНОГО по-далеч) с голямата сопа на Сенсас Embarassed , нищо че е с водачи като взети назаем от Гарболино. Razz
Един ден ще ми писне , и ще му сменя водачите на тоя фидер с истински...та на него строят му е доста по...велосипеден. Laughing
Обаче в същото време на оня клип немеца мята сто метра седнал с МК 14S , ама със сто грама кошница. Аз последния път , с методната хранилка от 80 грама ясно и реално почуствах че не натоварвам пръчката както трябва...Та по въпроса за "то ще си покаже" - може и да не си покаже. Ако не закачиш на края на линията колкото си сака козата , можеш да не разбереш кво имаш в ръцете си - аз мисля да опитам първо с плетено , после с още по-тънък монофил , и ако с всичко това не стигна стоте , поръчвам булкети от сто грама. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306




_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Чет 19 Яну 2017 - 23:25

Aбе аз съм се оборудвал с достатъчно 80 и 100 гр. булети... Аз знам къде е проблема - задфидерното устройство! Няма нужната техника за мятане с дълги фидери... Миналата година един път го бях ударил на тестове и с малкия ДМ с 30 гр. булет + храна мятах на 70 метра без особени напъни.

Така, че тренировките тая година ще минат под егидата на мятане на гюлета на прилични дистанции. Доста трябва да поработя в тая насока... Не, че ми се налага повече от 3-4 пъти годишно да ловя на пределни дистанции, ама и това го има в картите. Smile

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by stridata Пет 20 Яну 2017 - 8:15

Добро утро! Даскале, като ти гледам инфото в профила, тая 13-ка ти е напълно излишна! Арсенала е перфектен!
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Пет 20 Яну 2017 - 11:26

Юли, не знам... Задфидерното устройство е леко калпаво и се оказва, че с 3.90 мятам повече отколкото с 4.20. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 530342558 Та тая година ще започне вероятно с проби за прехвърляне на гьола. Wink

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by stridata Пет 20 Яну 2017 - 14:33

Като ти гледам 12-ките, 13-ка ти не трябва. Хахахах
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by doktora000 Пет 20 Яну 2017 - 19:11

Почнахте една интересна тема, в която ще се включа с удоволствие. Разбира се като горд собственик на МК14S и като такъв направил малко тестове с DM160.

Първо теста че така и така с него започнах, моя съотборник starsky извади и двата модела с едно китайче за мерене на дистанция и се почна.
Хранилката е Хоум мейд булет, не бих казал от най-добрите, малко над 40гр и метод 60 корум и 100 esp.
ESP май не го пробвахме, че Станислав го скъса ама нищо. А пък с 60 грама пръчките почти не работеха, но за това по късно. С булета и МК направих лесно 65-68 метра и с повечко напъване до 78-80, не бих казал и че макарите бяха най-добрите за теста но пак но. Дъча обаче се оказа друга бира, по удобен на хват леко по-дебела и дълга дръжка съответно и резултатите лесно стигнаха до 85-88. Да ама Ганьо докато не види 100 няма да миряса и с още напъване успях да забия 98 или 99. С по добра съотношение макара-пръчка щеше да ги мине 100%. Но Вайпъра нещо не го усещах така, някак си не виждах как ще постигна такава дистанция. Тогава извадих една хранилка на браунинг 80гр като за захранване(стабилна) и акцията като чели почна да работи, но пък вече и зад фидерното устройство, а й аеродинамиката на такава саксия не позволяваше много повече от 65-70преко сили, което пак не е зле в определени ситуации. Но за него 100 метра си оставаха мираж, мосю Станислав си направи изводите и не след дълго ми пусна страшна оферта за Вайпъра, нищо че исках ДМ ама и него се надявам да не го извади 2ра година и ... Twisted Evil .
Та започна опознаването, ще оставя увертюрите за друг път, и в боя с шарани на дистанция най ми допадаше да ловя с шаранджийска макара 10 000, като ако има шок се чувства как пръчката работи по-добре при кастинг и усещаш кога да я напънеш. Пак я ползвах с метод 60гр но догодина ще опитам и с по-тежки и резултата ще е по-добър според мен. От както я имам не съм правил полеви тестове с метъра за кастинг, но ще направя още тази година.
На последното РП на Копринка успях да демонстрирам на колегата hawk как става да се ловят силвъри с 60гр булет на престън, около 60-65 метра дистанция, предишния ден и аз бях много учуден но фактите са си факти нали Иване Smile не сгъва до бланката ама се вижда.
След като се сдобих с нея не съм правил тестове на дистанция, като и предимно съм ловил с метода, но имам едни булети 80гр на престън, които само си чакат(80-90 метра предполагам без проблем но трицифрената ще видим). Но за мен просто си е коза с главно К и иска грамаж за да работи добре, защото иначе не става. Като цяло си мисля че и това S след 14 е по-подходящо за река, иначе с чиста 14 резултатите може да са Ни различни.

Като цяло до скоро ми беше доста по-удобно да постигам дистанции с 3,60 от колкото с 3,90, но за това си има обяснение ръста, терен и прочее. С 4,20 нещата се променят и съм решил просто или да свикна и с нея или... да.
avatar
doktora000
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 576

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пет 20 Яну 2017 - 19:46

doktora000 написа: Като цяло си мисля че и това S след 14 е по-подходящо за река, иначе с чиста 14 резултатите може да са Ни различни.

С МК 14 съм ловил ( не метнал веднъж - ЛОВИЛ пет часа) на 76 метра с булет 60 грама. Прави ги и с 80 , но там някъде е предела. Аз съм на мнение , че стоте метра се правят с 80 , а още по-добре - със сто грама хранилка. Дистанцията се постига с комбинацията на два фактора : началната скорост , придадена на кошницата при замятане , и с която тя литва при пускането на влакното , + масата на кошницата , която да и позволи да превърне началната скорост в инерция , за да "дърпа" влакното след себе си. Леката кошница просто губи "пара" , понеже влакното я спира ( парашутен ефект).

Тоест , иска се 14S - обаче номера не е само да метнеш зад хоризонта Twisted Evil , а и да ловиш там... и мятането на стограмова кошница има само две приложения -1) ловим на река , където освен дистанцията , има и течение , което изисква сто грама за закотвяне на хранилката на петното. И, 2): ловим с монтаж , при който ще видим ясно и без проблем кълването , и ловим такава риба , на която не и пука за стоте грама олово. Тоест , главно шаран , и основно на метод. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306
Няма никаква полза да метнеш на сто метра , с хранилка , която не ти позволява да ловиш наличната риба - а теглото на кошницата е неописуемо важен , и незаслужено пренебрегван фактор в реализацията на кълванетата... Question

ПъСъ - С МК 13 се правят 70 метра с 30 грама , и 60 с...20 !!! No При идеални условия , разбира се.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Пет 20 Яну 2017 - 19:53

Леко полудехте Smile
За какво са ви тези дистанции от по 100 метра ? Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by hiphopper Пет 20 Яну 2017 - 20:00

Мъжки работи, мерят си дистанциите
hiphopper
hiphopper
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 829

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Пет 20 Яну 2017 - 20:08

Aбе и ДМ, и МК са си страшни за гъделичкане егото на задфидерното устройство! Twisted Evil За сега и с двата имам не много риболови, ама ще наваксам. И двата фидера са убийствено чувствителни. Даже с 4 унции МК е една идея по-чувствителен от ДМ, но той пък има доста други предимства.

Outsider написа:Няма никаква полза да метнеш на сто метра , с хранилка , която не ти позволява да ловиш наличната риба - а теглото на кошницата е неописуемо важен , и незаслужено пренебрегван фактор в реализацията на кълванетата...
То 100 метра няма да направиш с по-малко от 60 гр. и няма как да ловиш с тия тояги зимни ембриони! Те не са и за това! Question

Аз се подготвям... Булетите са налице, 0,10 8-нишков плетеняк, днес си взех 0,23 монофил и 0,35 за шоклидер. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306
Останаха само по-тежки методи. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1699561268

Калин написа:За какво са ви тези дистанции от по 100 метра  ? Smile
Коки, знам поне две места, на които рибата е на отсрещния бряг в трънките и треволяка... Каква полза да знаеш, че хубавите рибоци са там и да не можеш да стигнеш до тях? Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2448965836

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пет 20 Яну 2017 - 20:25

Dass написа:

Outsider написа:Няма никаква полза да метнеш на сто метра , с хранилка , която не ти позволява да ловиш наличната риба - а теглото на кошницата е неописуемо важен , и незаслужено пренебрегван фактор в реализацията на кълванетата...
То 100 метра няма да направиш с по-малко от 60 гр. и няма как да ловиш с тия тояги зимни ембриони! Те не са и за това! Question

Аз се подготвям... Булетите са налице, 0,10 8-нишков плетеняк, днес си взех 0,23 монофил и 0,35 за шоклидер. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306
Останаха само по-тежки методи. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1699561268

Ники, изобщо нямах предвид зимна или дребна риба с това за леките хранилки. Wink
И за платики от две кила в определени случаи десет грама в повече могат да убият риболова..

Ся ти ще се смеeш , ама аз да ти кажа - преди да си отстрелял куп скъпи булети и методи : забрави го тоя монофил , бат'Доме , Сергейчо Попов и новия треньор на руския отбор знаят точно за кво приказват! От 60 грама кошница нагоре , и при силово замятане САМО плетения шок лидер има право на съществуване... Twisted Evil

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Пет 20 Яну 2017 - 20:32

Outsider написа:... забрави го тоя монофил  , бат'Доме , Сергейчо Попов и новия треньор на руския отбор знаят точно за кво приказват! От 60 грама кошница нагоре , и при силово замятане САМО плетения шок лидер има право на съществуване... Twisted Evil
Бе аз си го помислих, ама все пак СПРО ми подариха 150 м / 0,35... Дъра, бъра за фидерите - Page 2 858133270 Къв плетеняк да 'зема? 0,20?

Те два от любимите ми гьолове, дето риболова е на отсрещния бряг:

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пет 20 Яну 2017 - 20:37

Aз взех 0.20 - скив на тоя къде му е "другия бряг"... Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878 е , те англичаните и без друго половината са си отдавна на другия бряг.. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by doktora000 Пет 20 Яну 2017 - 20:40

Извращение си е и голяма хамалогия, но например на Искъра има места където може да имаш по-добри резултати(по-едри риби) като си 60+метра.
Иначе и за мен плетен дебел шок е по добрия вариант, за какво са тия водачи, пък и аз предпочитам да ловя с 0.30 моно.
avatar
doktora000
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 576

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by marian shimano Пет 20 Яну 2017 - 22:08

hiphopper написа:Мъжки работи, мерят си дистанциите
Къде, някой на вързано.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пет 20 Яну 2017 - 22:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Laughing Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Пет 20 Яну 2017 - 22:38

Outsider написа:Aз взех 0.20 - скив на тоя къде му е "другия бряг"...  
E той затова мяташе по дължина... Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566 иначе тия 2.40 ще ги ползва като щека. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by stan4o Пет 20 Яну 2017 - 23:05

hiphopper написа:Мъжки работи, мерят си дистанциите

Цял ден чета за дистанции по 100+ и за на баба саксиите по 150-300гр
Впечатлен съм !!!! Толкова съм изпуснал от исинския фидер риболов........
stan4o
stan4o
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 914

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Пет 20 Яну 2017 - 23:33

...хептен ще изостанеш от модата в тая Англия... Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Калин Пет 20 Яну 2017 - 23:36

Dass написа:
Калин написа:За какво са ви тези дистанции от по 100 метра  ? Smile
Коки, знам поне две места, на които рибата е на отсрещния бряг в трънките и треволяка... Каква полза да знаеш, че хубавите рибоци са там и да не можеш да стигнеш до тях? Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2448965836

Това е интересен казус Smile
Сега остава да успеете да си направите петно там Smile
Има въдици , макари , подходящи влакна , хранилки с които тези 100 метра ще се правят ...
Само , че играта много загрубява с такъв такъм и ще трябва да се ловят някакви капитални риби .
Които по нашите водоеми , трудна работа .
Иначе само с оловце / евала Ивчо , майтапче/ ще се мятат доста по лесно Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 0:16

Калин написа:
Това е интересен казус Smile
Сега остава да успеете да си направите петно там Smile
Има въдици , макари , подходящи влакна , хранилки с които тези 100 метра ще се правят ...
Само , че играта много загрубява с такъв такъм и ще трябва да се ловят някакви капитални риби .

Да речем че тва го разбираме на подсъзнателно ниво. Cool Обаче ще го мислим после - нали знаеш , "ще минем по тоя мост като стигнем до него". За сега задачата е да се стигне. Laughing
Аз имам два състезания на сезон, , в които ....си мисля , че може би би имало смисъл Wink Laughing да се лови толкова далеч. И тая година едното беше без право на фидер.. обаче шамандурите , които бележат фарватера ( фарватера е оная работа , където се движат плавателните съдове , да поясня за сухопътните войски) , бяха на около 80 метра , ние всички си чоплехме носа , и се гледахме. Кой ще ми гарантира че догодина няма да сме пак там , ама на фидер , и в същите условия? Или че догодина няма да имам пет състезания с далечен риболов? Да мога да ловя без проблем на 90 - 100 метра , и да не ми се наложи изобщо , тва не ме притеснява Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306 - да ми се наложи , и да гледам жално острова в средата на гьола , тва не се приема. Evil or Very Mad

И после , не сичко е състезания на тоя свЕт! Езерото с червеноперките е широко 400 метра , все ще се нaмери къде да се покефи човек... Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by veselinov Съб 21 Яну 2017 - 11:04

50 кинта за  всеки, който направи 70м с кошник  за захранване 5/7см без ограничение на грамаж и фидер . Даже може само с Дъчове , Хоризонти и МК колко си искате Дистанси...
Мерим на колчета!!!
Всеки официален неуспешен  опит плаща 20 и пускам касов бон... Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by dantho.mihov Съб 21 Яну 2017 - 12:01

Калин написа:
Сега остава да успеете да си направите петно там Smile
Умна приказка, защото в повечето случаи това е условие за успех.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 12:41

veselinov написа:50 кинта за  всеки, който направи 70м с кошник  за захранване 5/7см без ограничение на грамаж и фидер . Даже може само с Дъчове , Хоризонти и МК колко си искате Дистанси...
Мерим на колчета!!!
Всеки официален неуспешен  опит плаща 20 и пускам касов бон... Question

С онова железобетонно Спро , дето се беше завъртяло в моя калъф за около...половин сезон Laughing , направих 79 метра с речна кошница сто грама , и с монофил 0.30... Wink - и преди да си хвърлиш парите на вятъра , изгледай оня клип на Доме , нали се сещаш- с голямата пружина , топка храна колкото портокал , и постигната дистанция от 154 метра. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3377578317

Най-главното в случая не е това - няма НИКАКАВ смисъл , и нямам НИКАКВИ намерения да мятам с големи кошници Exclamation - въобще не иде за това реч. Даже в най-нормални условия и на стандартна дистанция , необходимостта от обилно първоначално захранване е силно преувеличена - в случаите , когато трябва да метнеш там , където рибата се върти и без да я храниш , такова хранене е просто вредно.

ПъСъ: първото кълване на метод обикновено се отбелязва - насъбралия се скромен опит вече позволява да се прави някаква статистика , между седмата и десетата минута от падането на първата кошница на дъното Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 16:18

stan4o написа:Цял ден чета за дистанции по 100+ и за на баба саксиите по 150-300гр
Впечатлен съм !!!! Толкова съм изпуснал от исинския фидер риболов........
Станич, истинския фидер риболов е там, където са рибите, които искаш да ловиш! Дъра, бъра за фидерите - Page 2 858133270 Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2909730860 Английския риболов далеч НЕ означава, че е "истински"... Особено за нашите условия.

Калин написа:Това е интересен казус Smile
Сега остава да успеете да си направите петно там Smile
Има въдици , макари , подходящи влакна , хранилки с които тези 100 метра ще се правят ...
Само , че играта много загрубява с такъв такъм и ще трябва да се ловят някакви капитални риби .
Които по нашите водоеми , трудна работа .
Кокич, на първия гьол съм израстнал. Пролетта и есента там се събират хубавите риби (едрите каракуди и шаранетата), защото там минава руслото на реката. А и отсрещния бряг е практически недостъпен и никой не им разваля рахатлъка на рибоците! А дребосъци си имам и в краката! Ма не са интересни...

При тези условия, дали ще направиш петно 30х30 санта или 3х5 метра е все тая!!! Освен това поради наличието на много водорасли в гьола може да се лови основно на метод или с портокалите на Беремед.

Кой където иска да лови. Аз лично ловя за удоволствие и ми е кеф, когато успявам да ловя рибета, където искам... Две снимчици от поминалата година:
Гогата на 15/30 м:

[You must be registered and logged in to see this image.]

и моите на 65/70 м (68 м на колчета!):

[You must be registered and logged in to see this image.]

Всеки да лови където иска... Никой не е тръгнал да убеждава някой за "истински" риболов. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1699561268
cheers

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Ивката Вълов Съб 21 Яну 2017 - 17:15

Мога ли и аз да се изкажа ?

Така, риболова се дели на две, любителски и спортен.
Когато говорим за любителски риболов в БЪЛГАРИЯ  ловиш с каквото ти е кеф, когато ти е кеф и както ти е кеф. 
Когато говорим за спортен риболов в БЪЛГАРИЯ, не може да ловиш където ти е кеф с каквото ти е кеф и както ти е кеф !
Нашите водоеми, повечето са язовири и езера, е имаме си и реки, но те не са големи.. изключение е Дунав.... 
Нашите язовири са построени върху изоставени селища или изселени такива( Огоста... ) там са дълбочини дървета пещери и прочеее... Там едва дали се задържа рибата на която ние предимно обръщаме внимание, бабушка, платика каракуда.. защото според мен , всеки, който практикува спортен риболов, търси места за риболуване, максимално близки като условя до тези, на които ще се състезава !
Аз не си спомням от както съм регистриран в този форум, да е имало целенасочен риболов на 80-100 метра от брега !!!!
Идеята на спортният риболов е да се лови масовата риба, която е най близко до брега и се правт най много килограми, или да ловиш редки и едри риби, това вече си преценяваме ние сами !

Когато говорим за свободен риболов, вземаме си въдиците, правим пружини методи и прочеее, слагаме ръкавицата 0.55 шок идер или 0.25 плетка търсим отсрешният бряг, изчакваме да спре да духа и с много изтънчен и същевременно точен замах, изпращаме пружината или метода, на 4,5 метра от отсрешният бряг ! Защото никой не ни задължава да ловим на 5,5 метра от нашият бряг ! Рибата е там ние го знаем ... 
Иване, много те моля сподели за водоемите, затворените, дето ловите по състезания във Франция, средната им големина и дълбочина колко е ?
всеки се ориентира и купува това което му е нужно за дадената ситуация , тоест масовата ситуация в която изпада... Няма как да ходиш на водоеми, в които масовата риба е платика и баба и да мяташ със хеви фидер 150 акция ..... той не е за там... 
Сещам се  за нашите момчета дето на хеви фидери слагат нежни връхчета че да маат на вътре и да ловят дребни риби, щото просто в брега ги няма, на какво ли не сме способни само и само да хванем някое и друго кило риба по състезанията....

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Outsider Съб 21 Яну 2017 - 18:44

Ивката Вълов написа:Мога ли и аз да се изкажа ?

Можеш , разбира се. Ма ние си приказвахме за фидери. Wink

Някой ще ме светне ли що секи път като стане дума за далекобойни пръчки и ползването им по прякото им предназначение , половината форум се изправя на нокти , и почва да ръси ...ъъъъ... свежи и забавни мнения? Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1743377566
Никой не задължава нежелаещите да ловят далеч да го правят , и със сигурност можете да хванете сума ти риба и наблизо. Наслука от мен. I love you

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Naas Съб 21 Яну 2017 - 18:56

Outsider написа:
Dass написа:

Outsider написа:Няма никаква полза да метнеш на сто метра , с хранилка , която не ти позволява да ловиш наличната риба - а теглото на кошницата е неописуемо важен , и незаслужено пренебрегван фактор в реализацията на кълванетата...
То 100 метра няма да направиш с по-малко от 60 гр. и няма как да ловиш с тия тояги зимни ембриони! Те не са и за това! Question

Аз се подготвям... Булетите са налице, 0,10 8-нишков плетеняк, днес си взех 0,23 монофил и 0,35 за шоклидер. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3811974306
Останаха само по-тежки методи. Дъра, бъра за фидерите - Page 2 1699561268

Ники, изобщо нямах предвид зимна или дребна риба с това за леките хранилки. Wink
И за платики от две кила в определени случаи десет грама в повече могат да убият риболова..

Ся ти ще се смеeш , ама аз да ти кажа  - преди да си отстрелял куп скъпи булети и методи : забрави го тоя монофил  , бат'Доме , Сергейчо Попов и новия треньор на руския отбор знаят точно за кво приказват! От 60 грама кошница нагоре , и при силово замятане САМО плетения шок лидер има право на съществуване... Twisted Evil

Миналата година гледах някакво ревю на Фадеев, тестваше Брискола Мармо ако не се лъжа. Та въпросната пръчка по спомен беше 4.20 и тест 70 или 80 грама. Вие двамката защо не пробвате с нещо такова, смятам че ще е подходяща за дистанция с малки хранилки, ако изобщо има от къде да се купи такова чудо Laughing
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 19:01

Вълов, напълнихте ми душата с тия разяснения... Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878

Ивката Вълов написа:Когато говорим за спортен риболов в БЪЛГАРИЯ, не може да ловиш където ти е кеф с каквото ти е кеф и както ти е кеф !... 
Е сега ако знаеш колко много се радвам, че уклоните към ФИЛИПСа не ме е завладял! Защото аз:
Ивката Вълов написа:Когато говорим за любителски риболов в БЪЛГАРИЯ  ловиш с каквото ти е кеф, когато ти е кеф и както ти е кеф.
и искам да си доставям удоволствие от риболова! Само не разбрах с какво се различава любителския риболов в другите страни, от този в БГ?

Ивката Вълов написа:... Няма как да ходиш на водоеми, в които масовата риба е платика и баба и да мяташ със хеви фидер 150 акция ..... той не е за там... 
Явно чукча читател, а не писател... Справка - снимките и написаното по-горе! Имаш много здраве от мен!!! Дъра, бъра за фидерите - Page 2 858133270  Явно руския ти не е все още много добър! Дъра, бъра за фидерите - Page 2 2397243878


Последната промяна е направена от Dass на Съб 21 Яну 2017 - 19:09; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Dass Съб 21 Яну 2017 - 19:05

Naas написа:... Вие двамката защо не пробвате с нещо такова, смятам че ще е подходяща за дистанция с малки хранилки, ако изобщо има от къде да се купи такова чудо Laughing
Насе, точно по тая причина ми се върти в тъпата кратуна да се обзаведа с 12'8" или 13'2" пръчле от оная серия... Дъра, бъра за фидерите - Page 2 3651188005

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 2 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 34 Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите