РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

+6
bobigrig
hristovpe17
garfield_90
djidjo
Ивката Вълов
fastera
10 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by bobigrig Съб 14 Дек 2019 - 21:27

djidjo написа:
bobigrig написа:
garfield_90 написа:
bobigrig написа:Ти нема да и казваш всичко  Razz
Тия последните ми поръчки ги преглътна леко, пък и по-добре да знае реалната стойност, че ще е проблем ако се "изпънем" и реши да ги продаде  на цените които съм й споменал Very Happy
Laughing Laughing  и аз съм си казал всичко отдавна,  но като прекаля по някой път не казвам на един път за всичко щото веднага разбирам, че спешно и трябва нещо на същата стойност и ми излиза много скъпо оборудването  Question
Тя май нещо се оспами темата ама и аз да се изсекна пък даскала ще го почисти като го види. Аз не си казвам всичко, просто казвам че ще остане за децата, и да пукалясам няма да ми дреме кое на каква цена си заминава.
Е да де, ама при мен първото момиче, а второто- женско и не одат за риба Laughing
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Outsider Съб 14 Дек 2019 - 21:37

garfield_90 написа:
Outsider написа:
garfield_90 написа:избягвам да взимам макари за хеви фидер от 350 гр нагоре. 
Laughing Laughing Laughing - Интересно ми е дали  ти е ясно че си автор на бисера на месеца?  Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 270579372 Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 3012024616 - на първо място в Аутсайдър'с Топ Тен  ,  няма тън-мън!  Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 1983146805
E колега, няка не забравяме, че сме почти 2020г и има ЛТ технологии, които за макара нормална 5000 с тегло 450гр, предлагат същия механизъм и здравина но със 150 гр надолу. Така че нека не бъркаме размера с теглото Smile
Щом казваш... аз лично смятам че макара размер 5000 е на ръба , ама на границата за макара , годна за употреба с хеви фидер. И то - с медиум хеви , и без амбиция да се мята далеч. (Сигурно прекрасно разбираш че размера на макарата играе много важна роля в дистанцията?) И после , ОК , прекрасно - решаваме да се набутаме за не знам кви технологии , и успешно намаляме теглото на макарата със сто грама. С баланса на цялата система прът-макара кво правим? Или хеви фидера ти тежи 160 грама?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Съб 14 Дек 2019 - 21:45

Виж тук за баланса си много, ама много прав. Аз за това и търся макара в момента около 400 гр, понеже днес като сложих Слам-а и греда. С Монстъра много добър баланс, с Шиманото заради по-късата дръжка никакъв баланс. И двете пръчки са с еднакво тегло, но като им сложа макарата чувствам Шиманото с 80-100 гр по тежко. Имам и Риоби Оазис 5000 което е 400 гр и смятам утре да го пробвам като тегло, че го дадох на брата барабар с Аквалайта на Дайва. И след пробата за теглото, ще търся макара с това тегло без значение размера дали 5 или 7000.
И все пак макара 500 гр за пръчка 3.90 250 гр, не е ли малко множко ?
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by djidjo Съб 14 Дек 2019 - 21:50

bobigrig написа:
djidjo написа:
bobigrig написа:
garfield_90 написа:
bobigrig написа:Ти нема да и казваш всичко  Razz
Тия последните ми поръчки ги преглътна леко, пък и по-добре да знае реалната стойност, че ще е проблем ако се "изпънем" и реши да ги продаде  на цените които съм й споменал Very Happy
Laughing Laughing  и аз съм си казал всичко отдавна,  но като прекаля по някой път не казвам на един път за всичко щото веднага разбирам, че спешно и трябва нещо на същата стойност и ми излиза много скъпо оборудването  Question
Тя май нещо се оспами темата ама и аз да се изсекна пък даскала ще го почисти като го види. Аз не си казвам всичко, просто казвам че ще остане за децата, и да пукалясам няма да ми дреме кое на каква цена си заминава.
Е да де, ама при мен първото момиче, а второто- женско и не одат за риба Laughing
Лесен си ти само с момичета, аз с две момчета започнах втори сет да оборудвам. С фидерите и макарите съм добре ама с платформите поизоставам малко
[You must be registered and logged in to see this image.]
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Съб 14 Дек 2019 - 21:50

При това положение. Може ли мнение за тази макара. Теглото е около 470-480 и в обявата е на много добра цена. Нова
[You must be registered and logged in to see this link.]
П.С Извинявам се за линк към друг форум
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Outsider Съб 14 Дек 2019 - 22:02

garfield_90 написа:Виж тук за баланса си много, ама много прав. []
И все пак макара 500 гр за пръчка 3.90 250 гр, не е ли малко множко ?
Мисля че ще трябва да стигнеш до правилния баланс по пътя на пробите и грешките , ако има от кой да вземеш различни макари назаем и да опиташ - щото да купиш пет макари през 50 грама разлика в теглото ще излезе скъпичко.. Wink
Баланса е индивидуална работа , това което е добре за един , не пасва на друг , и сигурно зависи от физиката на риболовеца , както и от техниката на мятане и от  това колко тежки хранилки мяташ.
Аз ловя с макари с тегло 508 грама с пръчка с тегло около 300 , и ми пасва абсолютно идеално , откъм баланс. Ако трябва да се презамята много често , след известно време ръката се поуморява малко.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by bobigrig Съб 14 Дек 2019 - 22:03

Размера на шпулата ми се струва малък, поне така изглежда.
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Съб 14 Дек 2019 - 22:07

Е да колкото и да говорят, че е стационарен риболов си е доста динамичен и при чести замятания или състезания започва да се усеща дисбаланса и теглото на такъма. За този Пен който пуснах преди малко имаш ли мнение?
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Съб 14 Дек 2019 - 22:12

bobigrig написа:Размера на шпулата ми се струва малък, поне така изглежда.
Е 0.36 205м побира. 0.26 по програмата която ползвам и е доста точна 0.26 383 м. Или ти говориш за самия конус и формата на шпулата, а не за дълбочината и капацитета?
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by bobigrig Съб 14 Дек 2019 - 22:15

За кастинга е важен диаметъра на шпулата, а не колко влакна събира


Последната промяна е направена от bobigrig на Съб 14 Дек 2019 - 22:17; мнението е било променяно общо 1 път
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Outsider Съб 14 Дек 2019 - 22:17

garfield_90 написа:При това положение. Може ли мнение за тази макара. Теглото е около 470-480 и в обявата е на много добра цена. Нова
[You must be registered and logged in to see this link.]
П.С Извинявам се за линк към друг форум


Имай предвид че макарите Пен нямат антиреверс. За някои хора това не е проблем , за други  е решаващо. В другата тема преди месец обсъждахме куп макари между 400 и 500 грама , хвърли един поглед.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Съб 14 Дек 2019 - 22:22

Под антиреверс имаш напредвид моментен стоп, копче за развиване или възможност за смяна на лява и дясна макара? Извинявай за невежеството, но с терминологията съм малко скаран.
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Outsider Съб 14 Дек 2019 - 22:50

garfield_90 написа:Под антиреверс имаш напредвид моментен стоп, копче за развиване или възможност за смяна на лява и дясна макара? Извинявай за невежеството, но с терминологията съм малко скаран.

Имам предвид оная джаджа дето позволява макарата да върти наобратно. Лично аз въобще не мога да си представя какъвто и да било риболов , с макара без такава опция. Въпрос на навик.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Съб 14 Дек 2019 - 22:53

О това въобще не е проблем е за мен. Използвам го много рядко и то само като си прибирам пръчките в калъфа и нагласям бигела да е надолу и да не стърчи много дръжката.  А ти при какви обстоятелства го ползваш, понеже съм пробвал докато вадя риба и се получават едни кълбета корда, че си таковало майката..... Very Happy
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by hristovpe17 Съб 14 Дек 2019 - 23:11

djidjo написа:
bobigrig написа:
djidjo написа:
bobigrig написа:
garfield_90 написа:
bobigrig написа:Ти нема да и казваш всичко  Razz
Тия последните ми поръчки ги преглътна леко, пък и по-добре да знае реалната стойност, че ще е проблем ако се "изпънем" и реши да ги продаде  на цените които съм й споменал Very Happy
Laughing Laughing  и аз съм си казал всичко отдавна,  но като прекаля по някой път не казвам на един път за всичко щото веднага разбирам, че спешно и трябва нещо на същата стойност и ми излиза много скъпо оборудването  Question
Тя май нещо се оспами темата ама и аз да се изсекна пък даскала ще го почисти като го види. Аз не си казвам всичко, просто казвам че ще остане за децата, и да пукалясам няма да ми дреме кое на каква цена си заминава.
Е да де, ама при мен първото момиче, а второто- женско и не одат за риба Laughing
Лесен си ти само с момичета, аз с две момчета започнах втори сет да оборудвам. С фидерите и макарите съм добре ама с платформите поизоставам малко
[You must be registered and logged in to see this image.]
То както е тръгнало накрая и колата ще отеснее Very Happy
avatar
hristovpe17
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 273

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Outsider Съб 14 Дек 2019 - 23:18

garfield_90 написа:О това въобще не е проблем е за мен. Използвам го много рядко и то само като си прибирам пръчките в калъфа и нагласям бигела да е надолу и да не стърчи много дръжката.  А ти при какви обстоятелства го ползваш, понеже съм пробвал докато вадя риба и се получават едни кълбета корда, че си таковало майката..... Very Happy
От една страна , аз вадя рибата основно на бакуинд(развиване с макарата назад  типично английски похват) , а от друга , го ползвам всеки път като съм приближил кошницата повече отколкото трябва до върха , и ми трябва да я смъкна надолу за да я доближа до съда с храната. А бе - ползвам го през цялото време, и без него не мога.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Съб 14 Дек 2019 - 23:22

Ясно благодаря. Тоя английския похват не ми се получава, иначе да и аз от време на време като съм прибрал повече отпускам с него или отварям бигела и придържам. Ще погледна темата която посочи. Благодаря. А иначе като махнем това за антиееверса за Пен мнение имаш ли
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by butnik Съб 14 Дек 2019 - 23:43

[You must be registered and logged in to see this image.]
на свободен риболов ловя като на състезание и като се има напредвид напредналата ми възраст тия ултегри не ги усещам.Тва ми е малко като оная приказка -не са удобни за носене.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by nikiil Нед 15 Дек 2019 - 1:26

Поувлякохте се с предложенията за ултегри, ама то е защото задачата е криво зададена:
Този фидер изобщо не е хеви, по моите стандарти с изнасилване е МХ, аз в последната категория класирам пръчките с акция 130 (знам, че съм извратен Laughing ).
Има същия файърблъд (3,96), но с акция 150 гр., там и теглото става нормално - 298гр. срещу 253 тук.... (14-футовият 150гр. пък направо избива рибата - качва на 362гр.!)
Тази пръчка не е хеви и по другите определения - нито можеш да метнеш кой знае къде, нито е речен кол. Не е специализиран инструмент, а въдица за удоволствие. И оттам - макара 4000 или 5000 върши работа (не че аз и на тези не слагам тучовете)  Laughing Laughing Laughing
Нагоре няма смисъл да се катери (лично мнение).
На тази изящна въдица да набиеш Ултегра 5500.... Не че не става, ама все едно на пикер да сложиш 4000 - ще работи като пушка, но нито естетически ще е издържано, нито макарата ще даде кой знае каква принадена стойност.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Нед 15 Дек 2019 - 2:14

nikiil написа:Поувлякохте се с предложенията за ултегри, ама то е защото задачата е криво зададена:
Този фидер изобщо не е хеви, по моите стандарти с изнасилване е МХ, аз в последната категория класирам пръчките с акция 130 (знам, че съм извратен Laughing ).
Има същия файърблъд (3,96), но с акция 150 гр., там и теглото става нормално - 298гр. срещу 253 тук.... (14-футовият 150гр. пък направо избива рибата - качва на 362гр.!)
Тази пръчка не е хеви и по другите определения - нито можеш да метнеш кой знае къде, нито е речен кол. Не е специализиран инструмент, а въдица за удоволствие. И оттам - макара 4000 или 5000 върши работа (не че аз и на тези не слагам тучовете)  Laughing Laughing Laughing
Нагоре няма смисъл да се катери (лично мнение).
На тази изящна въдица да набиеш Ултегра 5500.... Не че не става, ама все едно на пикер да сложиш 4000 - ще работи като пушка, но нито естетически ще е издържано, нито макарата ще даде кой знае каква принадена стойност.
Благодаря за мнението колега. Ти какво ми предложил за тази пръчка?
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by nikiil Нед 15 Дек 2019 - 7:08

Предложението ми не би било меродавно, тъй като съм извратен и на тази тема - за макара повече от 120 лв. не давам, считам ги за прост работен придатък към основния инструмент - въдицата.
Това вероятно при теб би довело до дискомфорт поради несъответствие на класите на пръчката и макарата  Very Happy
Бих сложил някоя от наличните макари, в моя случай - Спро Опера 4000 или 5000, имам няколко и си вършат работата чудесно. Щом ходиш за шарани, мятането със сигурност не е на 1-3 минути, пръчката си е на стойката и умората няма да е кой знае каква.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Outsider Нед 15 Дек 2019 - 11:11

nikiil написа:Предложението ми не би било меродавно, тъй като съм извратен и на тази тема - за макара повече от 120 лв. не давам, считам ги за прост работен придатък към основния инструмент - въдицата.
Подкрепям с две ръце мнението на изказалия се по-горе оратор. Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 2909730860

Garfield ,  , по въпроса за макарите Penn - марката има славата на производител на неубиваеми макари за морски риболов , мощни , неръждаеми , и т.н. Тоест , най-важните им качества , от които идва и цената , нямат особено значение в риболова на фидер. Кaто цяло моделите с подходящ за фидер размер са много тежки , и обират малко влакно на оборот , а тези за сърфкастинг са бая скъпи (за мен) , и отиват на 700 грама. Аз лично съм ги отписал от графата "макари за фидер".

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by djidjo Нед 15 Дек 2019 - 13:48

Outsider написа:
nikiil написа:Предложението ми не би било меродавно, тъй като съм извратен и на тази тема - за макара повече от 120 лв. не давам, считам ги за прост работен придатък към основния инструмент - въдицата.
Подкрепям с две ръце мнението на изказалия се по-горе оратор. Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 2909730860

Garfield ,  , по въпроса за макарите Penn - марката има славата на производител на неубиваеми макари за морски риболов , мощни , неръждаеми , и т.н. Тоест , най-важните им качества , от които идва и цената , нямат особено значение в риболова на фидер. Кaто цяло моделите с подходящ за фидер размер са много тежки , и обират малко влакно на оборот , а тези за сърфкастинг са бая скъпи (за мен) , и отиват на 700 грама. Аз лично съм ги отписал от графата "макари за фидер".
Аз не подкрепям мнението на тези двамата по-горе Very Happy Very Happy Very Happy
За мен макарата е част и то супер важна от фидер риболова която не трябва да се сменя всяка година и не е краткотраен актив при този вид риболов. Една подходяща макара може да те надживее със сигурност, това че ние ги сменяме постоянно е друга бира.
Вземи си една Ултегра 5500 при възможност CI4+ или аеро 4000 и си решаваш проблемите с търсене за години напред.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Нед 15 Дек 2019 - 14:44

Навих се за Аерото, само колегата от другия форум ако си обнови обявата и ако се спазарим за цена до около 350.Ако не имам един Оазис 5000,който е същия като Слама мато механизъм  само дето е малко по тежка и не е с титаниев ротое и ще видя дали ще се балансира по-добре с тия 90 гр повече
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by djidjo Нед 15 Дек 2019 - 15:29

garfield_90 написа:Навих се за Аерото, само колегата от другия форум ако си обнови обявата и ако се спазарим за цена до около 350.Ако не имам един Оазис 5000,който е същия като Слама мато механизъм  само дето е малко по тежка и не е с титаниев ротое и ще видя дали ще се балансира по-добре с тия 90 гр повече
Ако го намериш кой е, само ми пиши и ще ги вземем двете!
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Нед 15 Дек 2019 - 15:48

Благодаря супер Smile . Ще се поразровя да видим дали ще го издиря
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Outsider Нед 15 Дек 2019 - 19:57

djidjo написа:

За мен макарата е част и то супер важна от фидер риболова която не трябва да се сменя всяка година и не е краткотраен актив при този вид риболов.
Е кой твърди противното? Rolling Eyes 
Моите макарета си въртят вече по 5-6 години , навъртели са по един милион километра (на око Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 3377578317  ) , теглили са кошници от по 170 грама срещу течението на Лоара , вадят платиките без изпомпване  директно с манивелата , и съм ги плащал по 50 евра. Cool 
От тоя момент натам , след като графата "работни качества " е задраскана , единствения аргумент в полза на по-скъпа макара си остава...гъзарията. Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 3811974306 
А аз от тая болест съм имуннизиран. Cool

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by zx7r Нед 15 Дек 2019 - 22:45

Outsider написа:
djidjo написа:

За мен макарата е част и то супер важна от фидер риболова която не трябва да се сменя всяка година и не е краткотраен актив при този вид риболов.
Е кой твърди противното? Rolling Eyes 
Моите макарета си въртят вече по 5-6 години , навъртели са по един милион километра (на око Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 3377578317  ) , теглили са кошници от по 170 грама срещу течението на Лоара , вадят платиките без изпомпване  директно с манивелата , и съм ги плащал по 50 евра. Cool 
Преди няколко месеца се изкуших и от любопитство си викнах една от тези прословути 555. 
Отворих я, щото ми звучеше малко суха. Естествено, не беше смазана равномерно и навсякъде, където трябва. Има и лек луфт в ротора, който не ми се занимаваше да разгадавам, откъде тръгва, но и в оста на шпулата нещо не ми хареса - лагер ли нямаше, където опира в съпорта или друго беше, не помня вече. Ролката на бигела също не се въртеше, нито с монофил, нито с плетка. Смених втулката с лагер и станаха нещата. Въртеше трудно, трябва да се заиграваш болтчетата по корпуса... 
Ами какво да ти кажа - макара, като за 50-60 евро, а тук нещата са и до партида и бройка. Като цяло вярвам, че ще изкара и повече, но разбирам, че не си ги обслужвал, което значително съкращава ресурса им. За мен е много тежка и неудобна, дори за хеви фидер. Сега, ако минеш на нещо "като за бял човек" и до 400 гр. ти обещавам, че никога да се върнеш към подобни боздугани. Ти си Про, бро, такъма трябва да има значение за теб. Време ти е за спонсор  Laughing
Иначе и аз много харесвам Ултегра ци4+, а също и Дайва TDR 4012 и особено новия хит TDR Distance, ама скоро няма да си ги купя, щото имам други приоритети  cheers
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by garfield_90 Нед 15 Дек 2019 - 22:59

Определено имам доста голям проблем с избора на макара. Преди малко направих малко проби. Първо на сухо без макара пръчката я сравнис с Монстър-а на 3.90. Резултата е следния. При еднакво тегло на 2те пръчки Монстъра е значително по - балансирана пръчка, което предполагам се дължи на по дългата дръжка. Според мен се чувства с около 30-40 гр по лека от Шиманото. И така на Шиманото сложих Слам 5000 ( 310 гр ) усеща се доста по тежка и небалансирана спрямо МОнстъра. След това сложих Оазис 5000 ( 400 гр ) - почти незабележима разлика. Предполагам тези 90 гр се компенсират от балансирането, като центъра на тежеста се приближава с около 3-4 см  към макарата. СЛед това сложих шаранска макара с тегло 510 гр и там се получи следното. Като цяло има разлика в общото тегло ( усеща се ) , но при движение на пръчка ( импровизирано засичане и вадене на шаран ) там се получава доста интересно - въобще не можеш да разбереш че има пръка след макарата. Предполагам че добре се  балансира с тези 500-510 гр. С лекия Слам също е комфортно до някъде, но се усеща че леко натежава пръчкаата напред. А при имровизирано вадене на риба се усеща,че пръчката продължава и след макарата. Та така де, направо ми се разказа играта и все още не мога да реша. При замятане вече определено ще се усеща тежестта на голямата макара , което пък от своя страна ще  помага малко малко за по-големи дистанции. Сега дилемата ми продължата дали да търся макара от 300 400 и 500 гр. Ако не ми беше Монстъра под ръка предполагам, че нямаше да я има тази дилема. Оказа се доста по балансирана пръчка от топ клас-а на Шимано. Предполагам е направено умишлено така за да може да се балансира Шиманото с по-голяма макара, което да не доведе до дискомфорт. Баси филма Very Happy  те това не ми се беше случвало...
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by zx7r Нед 15 Дек 2019 - 23:40

Бих те посъветвал да не се занимаваш с опити да балансираш небалансирана въдица, като й добавяш едни 150 - 200 гр към макарата. Това е лудост. Балансът на пръчките се прави още на етап производство. За 3.90 дължина е трудно да се направи такъв, но не е невъзможно. Трябва да се използва много тънкостенен и лек материал, а баланса се постига с противотежест не на мястото на макарата, а в butt-а или с други думи в тапата. Това обаче увеличава общото тегло на въдицата, а пазара иска обратното и като резултат имаш лека, но небалансирана пръчка. Балансът също се определя и от строя на пръчката, в т. к. слоу екшън пръчките имат традиционно по-лош баланс от бързите и т. н.
Вкъщи имам една кутия с коркови и карбонови тапи и балансиращи шайби, ако толкова си се втелил, можем да я направим идеално да се кантари с всякаква макара, но повярвай, ефектът ще е незадоволителен  Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 1743377566
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr - Page 2 Empty Re: Избор на макара за Fireblood 3.96 110 gr

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите