РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Въпроси относно избор на оборудване

+9
djidjo
Apollo
tojimi
dstoyanov
Outsider
Dass
Николай Лесев
pe6ool
Калин
13 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Сря 2 Окт 2019 - 19:02

Ок утре евентуално, ако успея
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by nikiil Чет 3 Окт 2019 - 22:31

garfield_90 написа:Има само 1 проблем, че водачите му са много калпави. Уж Фуджи муджи, а ми се прорязоха с монофил. Никога не съм му слагал плетено влакно и пак се прорязоха. В момента съм 2ри сезон с него, а прорязванетоо е от края на първия. Друг е въпроса,че с него ловя само риби от 1.5 до 8-9кг

Моля те, снимай прорязаните от монофил водачи, това е нещо невероятно....
И с нарязаните водачи вече цял сезон ловиш големи риби и не късаш???
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Чет 3 Окт 2019 - 23:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Чет 3 Окт 2019 - 23:18

Това е на Powemesh, има и 2 и 3 водач но е трудно забележимо, а след малко ще кача и на аквалайта
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Чет 3 Окт 2019 - 23:28

[You must be registered and logged in to see this image.]
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Чет 3 Окт 2019 - 23:28

Като при него също има на 2ри и 3ти водач
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Чет 3 Окт 2019 - 23:34

Айде сега ти ми отговори на това "невероятното" с което тръгна на заяждане. И да така е, ловя, стърже и наранява влакното и режа по 7-8 метра преди всеки риболов, защото още при стягането на възела с вирбела и къса.Понякога при по интензивен риболов, режа и по време на риболова, че става на кадаиф. Зимата ще ги водя на доктор и 2та така или иначе е съсипано влакното и тогава ще го сменя. До сега късане намам, но и не напъвам много рибите, а си правя кефа да легнат
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by Outsider Пет 4 Окт 2019 - 0:08

garfield_90 написа:Айде сега ти ми отговори на това "невероятното"  с което тръгна на заяждане. 
 Кво заяждане бе човек...аз до последно си мислех че ни ебаваш нещо  с нарязаните водачи Laughing , ако не беше качил снимки нямаше да повярвам!  Имам Аквалайт на 7 години , ловя 95% с плетеняк , и сефте виждам нарязан водач на фидер Shocked , даже китайските връхчета от по 50 цента от Алито не се нарязват изобщо , тва твоето е чудо някакво... Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 993277595

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by nikiil Пет 4 Окт 2019 - 0:11

garfield_90 написа:Айде сега ти ми отговори на това "невероятното"  с което тръгна на заяждане.
Отговорът ми: И двете пръчки, така да го кажем... не са в премиум класа и НЕ СА С ФУДЖИ ВОДАЧИ:

стр. 108-11
[You must be registered and logged in to see this link.]

Не знам какъв кашкавал са слагали за водачи, но продължавам да твърдя, че е "невероятно" нормална пръчка да се нареже от монофил.
Изводите за качеството всеки сам да си ги прави!
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by Outsider Пет 4 Окт 2019 - 0:16

nikiil написа:

Отговорът ми: И двете пръчки, така да го кажем... не са в премиум класа и НЕ СА С ФУДЖИ ВОДАЧИ:
Пръчки за по 50 евра с водачи дето и производителя не знае кой ги е правил , НЕ се режат от плетеняк! Тука има мистерия няк'ва...много песъклив водоем , да речем , при който нещо във водата се лепи по влакното и го превръща в абразив?  Адски шашава работа , честно... Rolling Eyes

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Пет 4 Окт 2019 - 0:18

Това за заяждането беше насочено към колегата "nikiil". А по темата, аз съм не по-малко изненадан от теб,особено като е на мой гръб. Няма за какво да ви базикам. Спининга ми за 60-70 лв на тея мъки които е видял само с плетено, не е мръднал. Като цяло смятам да сменям марката. В момента търся хеви fireblood. Имаше 1 2 обяви за бийстмастер ама чета тук там, че бил дървен, а за ултеграта не знам още.
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by nikiil Пет 4 Окт 2019 - 0:24

Когато се говореше за водачите, не се наричаха нещата с имената им.
Няма "фуджи-муджи", както се набеждаваше в поста, има лош производител, чието име е написано на бланка.
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Пет 4 Окт 2019 - 0:27

Outsider написа:
nikiil написа:

Отговорът ми: И двете пръчки, така да го кажем... не са в премиум класа и НЕ СА С ФУДЖИ ВОДАЧИ:
Пръчки за по 50 евра с водачи дето и производителя не знае кой ги е правил , НЕ се режат от плетеняк! Тука има мистерия няк'ва...много песъклив водоем , да речем , при който нещо във водата се лепи по влакното и го превръща в абразив?  Адски шашава работа , честно... Rolling Eyes
И на мен нещо подобно ми се върти главата. По принцип това влакно, което ползвам го дават и с някво покритие и да не би като вземе да пада и да почва да се лепят прашинки по него. Не знам наистина колега. В интерен на истината и на още едно място съм чел от колега, който се оплакваше от нарязани водачи с монофил, но на спининг.
Дори сега съм решил, ако се сдобия с firebloоd или нещо в този клас, задължително ще сменя и марката на монофила. Харесал съм CPK glow supercast 0.26, да не се окаже, че проблема е в самото влакно, което ползвам и тогава да съсипя и новата висококласна придобивка. Сега ще наблюдавам и на брата фидера, който беше няква никва марка за 80-90 лв, и му навих и на него пак от тоя Owner, който ползвам. Да видим дали и неговите няма да се прецекат, ама малко трудно понеже той го мята 2 пъти в година, а аз 2 пъти седмично ловя шарковци с моите
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Пет 4 Окт 2019 - 0:29

nikiil написа:Когато се говореше за водачите, не се наричаха нещата с имената им.
Няма "фуджи-муджи", както се набеждаваше в поста, има лош производител, чието име е написано на бланка.
E то по принцип, пръчката си е пръчка, а производителя на водачите е друг. Друг е въпроса от Дайва на какво си слагат името... и с какво качество. Като цяло съм доста разочарован ( поне от това, иначе самите бланки си работят много добре и двете, нищо,че са коренно различни като строй )
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by dantho.mihov Съб 5 Окт 2019 - 10:54

garfield_90 написа:E то по принцип, пръчката си е пръчка, а производителя на водачите е друг. Друг е въпроса от Дайва на какво си слагат името... 
Това ме навежда на съвсем друга мисъл и дано не е вярна.
Нискобюджетните Дайва се правят и в Китай - най-вече макарите им. А китайци имитират всичко.
Та нищо чудно това да не е точно Дайва, а поредно копие носещо това име.
Та много трябва да внимаваме от кой сайт си купуваме марковите въдици.
Другото нещо - керамичния пръстен се сменя. Стария пръстен се натрошава. Водача се откопчава в металната си част и се закопчава нов пръстен.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by garfield_90 Съб 5 Окт 2019 - 16:50

dantho.mihov написа:
garfield_90 написа:E то по принцип, пръчката си е пръчка, а производителя на водачите е друг. Друг е въпроса от Дайва на какво си слагат името... 
Това ме навежда на съвсем друга мисъл и дано не е вярна.
Нискобюджетните Дайва се правят и в Китай - най-вече макарите им. А китайци имитират всичко.
Та нищо чудно това да не е точно Дайва, а поредно копие носещо това име.
Та много трябва да внимаваме от кой сайт си купуваме марковите въдици.
Другото нещо - керамичния пръстен се сменя. Стария пръстен се натрошава. Водача се откопчава в металната си част и се закопчава нов пръстен.
Но това важи само за върховия водач, а другите в случая при мен 2ри и 3ти, няма да става толкова лесно, ще си трябва майстор
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Въпроси относно избор на оборудване - Page 2 Empty Re: Въпроси относно избор на оборудване

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите