РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preston Centris NT 520

5 posters

Go down

Preston Centris NT 520 Empty Preston Centris NT 520

Писане by KGramatikov Пет 7 Сеп 2018 - 21:49

Здравейте,
 
На вашето внимание искам да представя един проект. свързан с една макара на Preston:
 
Preston Centris NT 520
 
Тази макара е нещо ново, нещо непознато, нещо атрактивно и не на последно място макара, брандирана от Preston. Човекът, на когото принадлежи, ми я изпрати за преглед и с искане да й се промени авансът, от много плавен в същия, но бърз J.
 
Като я хванах, ми направи впечатление, че се познаваме отнякъде, но в същото време беше и някак си различна. Започнахме да се опознаваме и в края на вечерта стигнахме до „сваляне на дрехите“ (Все пак нощта беше пред нас и не бързахме за никъде).
 
Водещата ролка е с проста и добре работеща система, използвана в доста модели. Безпроблемен възел, ако се смазва всяка година, може многократно да се увеличи ресурсът на лагера.
 
Шпулата е произведение на изкуството!
Наклонен ръб за по-голяма дистанция при замятане. Страхотен дизайн. Сваля се с едно натискане, както беше при старите макари на Ryobi. Освен това под механизма за бързо сваляне, в самата шпула, е поставена тефлонова втулка, която намалява триенето и запазва двата компонента. Капачката е с уплътнение за предпазване на аванса от попадане на вода и частици. Изглежда скъпо и изпипано.
 
Роторът е иновативен с карбонови елементи, които, освен приятна визия, носят и усещането за съвременен продукт. И тук наистина е карбонов елемент, а не някакво фолио. За мен лично е малко по-дебел от необходимото и като се има предвид, че е декоративен елемент, закриващ изпразването на материал в ротора, и поради факта, че не е носещ елемент, а е просто залепен, можеше да е по-тънък, но така са преценили и така са го направили J. Без забележки и за този възел.
 
Оста е с пин и О-пръстен към него. Много лесно се сваля за обслужване и е надежден елемент. Използван елемент при водещите брандове.
 
Но когато свалих ротора, изведнъж много ми заприлича на добре позната и, лично за мен, много уважавана макара. Но още „не бяхме стигнали до кулминацията на вечерта“.
 
Леко развих болтовете и свалих задната декоративна капачка, и видях един добре познат елемент, но доработен и с отстранен недостатък от предишния модел.
Лагерът на „безкрайния винт" е подпрян във външната гривна, както трябва да е, а в стария модел бяха сложили една шайба, която е в контакт с двете гривни и имаше белези от работата. Тук това е отстранено.
 
Вече бях почти сигурен какво предстои да видя, но затаих дъх и свалих страничния капак. И ооо, изненада! Това е добре познатият и изпитан във времето на Ryobi Zauber, но с едно съществено подобрение. В стария модел каретката, която държи клина, движещ се по "безкрайния винт", триеше в стените на корпуса, като те му се явяваха направляващи. Още от едно време се питах вътрешно, не можаха ли да сложат една стоманена направляваща като всички останали. Хем е практично, хем надеждно, хем е просто за изпълнение. И в този модел това се е случило, което е нещото, задоволяващо технологично изискването ми, Заубера да е максимално надежден и конкурентен на останалите макари с подобни технологии и характеристики.
 
Единствено като забележка, която я имат всички Заубери, е, че болтът, който свързва каретката с оста се разхлабва при всички и се появява допълнителен луфт в движението на шпулата нагоре и надолу. На всички болтове има лепило, само на този няма и резултатът е налице. В случая го елиминирах с поставяне на тефлонова лента на болта и при завиването му се обира каквато и да е хлабина и се гарантира, че няма да се саморазвърти във времето. Може и да се сложи и капка каноколит, но трябва да се внимава да не се олепят и другите части. Аз лично предпочитам тефлоновата лента J
 
На "безкрайния винт" беше добавена тефлонова грес, защото само той изглеждаше малко „сух“. Останалите части бяха изрядни.
 
На дръжката беше заменена пластмасовата втулка с лагер, като и този детайл е модифициран. Има едно стъпало и шийка на вала, която се явява плъзгащ лагер в задната част. В стария Заубер са две втулки, които се сменят с лагери. А някои модели са с тази система, но изглежда не добре направено.
 
Вечерта завърши с много приятни емоции J. Наистина бях доста приятно изненадан от това, което са сътворили Preston заедно със Ryobi.
 
Остана частта с бързия аванс.
 
Капачката беше разглобена и пружината внимателно замерена. На следващия ден отивам с размерите в магазина и я, изненада!! Неръждаема безшевна тръба със същите размери.
Беше отрязана въпросната втулка на размер, заменяща пружината и краищата й бяха загладени, за да няма остър ръб. Капачката е събрана обратно и ефектът на бързия аванс е постигнат.
 
Разделихме се с въпросната макара, която много приятно ме изненада, с това че старата и много уважавана от мен макара на Ryobi - Zauber е пораснала и е станала истинско бижу.
 
Естествено всеки сам преценява с какво ще лови, но освен двата водещи бранда има и такива, които се водят бюджетни решения и никак не са лоши. Preston Centris NT 520 е именно едно от тях. Ценово е позиционирана близо до „средно-ниския“ клас на водещите марки, но определено има какво да предложи за парите си.
 
Надявам се четивото да ви хареса и за в бъдеще мога да кача и още такива проекти.
 
Поздрави и наслука.
[You must be registered and logged in to see this image.]
KGramatikov
KGramatikov
🐟

Брой мнения : 22

Върнете се в началото Go down

Preston Centris NT 520 Empty Re: Preston Centris NT 520

Писане by Tonkyo Пет 7 Сеп 2018 - 21:59

Благодаря отново за отлично поднесената информация и снимков материал!
Жив и здрав, и чакаме още такива теми! 
Suspect
Tonkyo
Tonkyo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 370

Върнете се в началото Go down

Preston Centris NT 520 Empty Re: Preston Centris NT 520

Писане by lif3house Пет 7 Сеп 2018 - 22:15

Страхотно ревю, много полезно.
lif3house
lif3house
🐟 🐟

Брой мнения : 233

Върнете се в началото Go down

Preston Centris NT 520 Empty Re: Preston Centris NT 520

Писане by Dass Съб 8 Сеп 2018 - 1:22

Наистина интересно четиво. Поздравления!
KGramatikov написа:Естествено всеки сам преценява с какво ще лови, но освен двата водещи бранда има и такива, които се водят бюджетни решения и никак не са лоши. Preston Centris NT 520 е именно едно от тях.
НО за мен £150 са много над разбирането ми за бюджетно решение за макара!

Аз не разбирам много от конструкциите на макарите, само ги ползвам. Preston Centris NT 520 3811974306 Имам едно предложение... Да ти пратя две наистина бюджетни макари (по 60 лв. парчето), които тормозя трета година само с по-едри рибета и с по-големи дистанции. Досега не са пипани и наистина ми е интересно да напишеш какво мислиш от гледна точка на човек, доста напред с материала...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Preston Centris NT 520 Empty Re: Preston Centris NT 520

Писане by KGramatikov Съб 8 Сеп 2018 - 19:14

Preston в случая са се позиционирали, там където повечето хора пазаруват, а именно средния ценови сегмент, който носи и най-много продажби, съответно печалба.
Притеснявах се като правех това ревю, защото Riobi са доста по-надолу позиционирани в чистата си форма, да не би някой да каже "абе тия луди ли са за Zauber толкова пари"
Ryobi ги ползват като платформа и Tubertini и Spro и може би много други. В случая мисля, че съвместната им разработка е добра и че доста смело са се позиционирали между TDR-a и Stradic. Всичко е въпрос на вкус, предпочитание и готовност да отделиш средства.
Може да се лови успешно и с макара за 60лв. Въпроса е как всеки сам се усеща с макарата си. Мой приятел лови успешно с макара за 35лв.(лично му я подарих, защото той не пази и не инвестира в техника) и вече 3 година я смачква на Богров. Макарата изглежда, като намерена до кофите вече, но не е дефектирала или отказала. Пак казвам всеки сам си преценява и именно затова правя тези ревюта, да може човек да види за какво става въпрос преди да купи. Надявам се че съм полезен, защото за мен това е важно, а и няма много информация за тези неща. И дори макарата да струва 30лв. пак ще ми е интересно какво се случва вътре. Поздрави
KGramatikov
KGramatikov
🐟

Брой мнения : 22

Върнете се в началото Go down

Preston Centris NT 520 Empty Re: Preston Centris NT 520

Писане by topsoft Нед 9 Сеп 2018 - 10:26

Любопитно. Хубава статия. Оригиналния аванс как е?
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

Preston Centris NT 520 Empty Re: Preston Centris NT 520

Писане by KGramatikov Нед 9 Сеп 2018 - 10:37

Оригиналния аванс е прецизен, като на Заубера.
KGramatikov
KGramatikov
🐟

Брой мнения : 22

Върнете се в началото Go down

Preston Centris NT 520 Empty Re: Preston Centris NT 520

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите