РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Жив бял червей в храната ползи и вреди

+18
bachoivo
gog14
Ивката Вълов
murphymet74
dekata
GogoBuboleto
Tonkyo
Dass
S_BANKOV
Outsider
ЛукаБрази
Калин
Венелин Радушев
Тони Начев
glmv
dako
hiphopper
boreto1
22 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by Ивката Вълов Пон 27 Авг 2018 - 20:29

Болонезето е на доматена основа ! 
Спагети варени и нарязани на дребно, колкото бял червей ...

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by S_BANKOV Пон 27 Авг 2018 - 21:01

Бате на  основата кайма и риган са, доматите са за кортоазия.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by dstoyanov Съб 1 Сеп 2018 - 15:04

Не е много в темата... ама .. 
след трагичния опит да изпъна бял червей, което доведе до резултат : гумени  и бели като тебешир червеи, които бяха всички до един като изцедени.. в последствие за 1-2 часа и почерняха... *

искам да попитам дали някой има желание да сподели как да ги изпъна... ( пробвах преди това в фризера.. след 3-4 дни имах 300 гр жив и здрав бял в 2кг захранка на Дунава )

*Този умопомрачителен резултат го постигнах след като ги попарих за 3-4 секунди в вряла вода и след това ги измих с студена.

Благодаря предварително
dstoyanov
dstoyanov
🐟

Брой мнения : 42

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by Влади В Съб 1 Сеп 2018 - 15:23

Вариант 1 : Слагаш ги в шише и пълниш плътно с вода до капачката. Так ги оставяш от вечерта преди риболова. 

Вариант 2: (Става лятото и пролетта, когато е топло и има силно слънце.)  За около час време ги оставяш на слънце в плътно затворен плик и са готови. 

Вариант 3: Слагаш ги в една кутия непосредствено преди риболова и заливаш доволно с вода. Този вариант има нужда от време за да се изпънат.
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by dstoyanov Съб 1 Сеп 2018 - 15:40

ясно, мерси. Ще пробвам за следващия път... 
просто това с шишето с водата, последния път като го правих след 24 часа в хладилника, всички до един се размърдаха.
Предполагам че в кутията ситуацията би била идентична. Но, по - вероятното е аз да не съм направил нещо правилно.
dstoyanov
dstoyanov
🐟

Брой мнения : 42

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by butnik Съб 1 Сеп 2018 - 17:08

Стават и замразени,сложи ги за 2-3 часа в камерата.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by dstoyanov Съб 1 Сеп 2018 - 21:52

Ами.. явно фризера ми не е ОК, въпреки че хладилника е нов защото след близо 30 часа в фризера ( без вода, само самите червеи) всички до един се събудиха Very Happy
dstoyanov
dstoyanov
🐟

Брой мнения : 42

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by М. Сталев Съб 1 Сеп 2018 - 22:32

аз ги замразявам и никога не съм имал проблем с възкръснали червеи ,явно наистина бъркаш някъде
avatar
М. Сталев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 583

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by S_BANKOV Нед 2 Сеп 2018 - 0:10

Ако белия червей е едър, дори и след 24 часа във фризера се раздвижва. С пинките не е така. 
За съжаление ако не ги сложиш охладени винаги потъмняват. Но мисля че това не е проблем.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by Outsider Нед 2 Сеп 2018 - 20:33

Пичове , изпънатия бял червей - дали е замразен , или удавен  се държи ВЪВ ВОДА , и  от съда с водата си взимаме колкото ни трябва , и слагаме в храната/кошницата. Smile 
Така удавения или замразения не оживяват , а наистина умъртвения не почернява.

Слави , пинките  са МНОГО по-издръжливи от белия червей , и на удавяне , и на замразяване.  Wink

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by dekata Нед 2 Сеп 2018 - 21:49

Пинки са ми стояли в хладилника с месеци.Като съм ги вадил за риболов и пак ги прибирам.Но ранна пролет.Когато през деня си е студено.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Жив бял червей в храната ползи и вреди - Page 3 Empty Re: Жив бял червей в храната ползи и вреди

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите