РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

+8
KGramatikov
topsoft
hiphopper
Slavi8282
bobigrig
Tonkyo
Влади В
Pavel Minchev
12 posters

Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by KGramatikov Чет 1 Мар 2018 - 19:35

Здравейте,
 
На вашето внимание искам да представя един проект свързан с една макара на SHAKESPEARE.
 
SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD
 
Макарата се води, че престояла във водата около 2 месеца.
 
След намирането и е почистена външно и си е работела.
 
Хората, на които принадлежи пожелаха да я почистя и смажа.
 
Като дойде при мен работеше, за мое голямо учудване.
 
Започнах "операцията" и бях доста приятно изненадан. Водата не беше увредила почти нищо. Основните лагери са неръждаеми. Тялото на макарата е от алуминий с пластмасови странични капаци.
 
Водещата ролка е с два лагера, който бяха силно корозирали. Единия лагер на "пиньона" шумеше повече и се наложи да го промия. След промивката от него изпадаха "люспи" ръжда и реших че е по-добре да го сменя с нов.
 
По основната предавка нямаше поражения, както и износване. Короната е от ЦАМ с доста високо качество на отливката. Всички пружинки са от неръждаема стомана и са без поражения. Шайбите на аванса са перфектни.
 
Почистих всичко, смазах я наново до където можах и поръчах лагерите за водещата ролка за да ги заменя.
 
Поръчката дойде и след замяната на проблемните лагери, макарата си въртеше перфектно (мазно и гладко)
 
Личното ми мнение за точно тази макара е, че е доста добро решение, което е на достъпна цена и е много надеждна.
 
Доста макари биха грохнали след такова събитие.
 
Надявам се четивото да ви хареса и за в бъдеще мога да кача и още такива проекти.
 
Поздрави и наслука.
 
Цялото обслужване може да видите на страницата миSadсайта побира само 26 снимкиSad )
 
т. 17 от [You must be registered and logged in to see this link.]
Admin

[You must be registered and logged in to see this image.]
KGramatikov
KGramatikov
🐟

Брой мнения : 22

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by ЛукаБрази Чет 1 Мар 2018 - 19:58

С какво промиваш лагерите
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by Pavel Minchev Чет 1 Мар 2018 - 20:56

Страхотна работа отново.Адмирации. Shocked
Pavel Minchev
Pavel Minchev
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

https://www.car-sales.bg/

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by Влади В Чет 1 Мар 2018 - 21:00

Определено влагаш много внимание и старание! Браво!!!  I love you
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by KGramatikov Чет 1 Мар 2018 - 21:10

ЛукаБрази написа:С какво промиваш лагерите
Здравей,
 
По принцип работещ лагер не промивам.
 
Ако лагера "хрупа" или е ръждясал, най-добре е да се замени с нов.
 
Преди съм правил упражнения с промиване и смазване, но това работи само ако искаш да смениш маслото или греста на нов лагер. Проблемен ли е по-добре да се замени.
 
Поздрави Smile
KGramatikov
KGramatikov
🐟

Брой мнения : 22

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by Tonkyo Чет 1 Мар 2018 - 21:18

Поздравления отново за отлично свършената работа и продължавай да пишеш тук!
Въпреки, че сам си обслужвам макарите (тъй де, рибарските  Laughing ), и на мен ми е много интересно да чета постовете ти, още повече с толкова качествен снимков материал.
Suspect
Tonkyo
Tonkyo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 370

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by bobigrig Чет 1 Мар 2018 - 21:36

Браво Калине!
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by Slavi8282 Чет 1 Мар 2018 - 22:15

Тъй като и аз съм си намирал макара която беше стояла бая у водата, видимо евтина макара около 20лв. Та зъбните колелета бяха без поражение, все пак цама не ръждасва. Лагерите бяха тотал, само на скъпите модели са от неръждаема стомана, пружината на бигела беше тотал и тя. Та след 100 грама спирт за почистване на всичко, лагерите пуснаха от друга макара, цели 3 брой,грес каквато имах сложих. Един приятел и направи пружина от неръждаема стоманизирана тел, и за 2 часа работа макарата получи 2 - ри шанс. Едно приятелче и се зарадва Smile Та лагерите, пружината и бол четата заминават в такива случай. Всичко друго мисля че подлежи на ремонт, стига да си заслужава парите.

Адмирации за положения труд на автора
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by hiphopper Чет 1 Мар 2018 - 22:55

Макарата не се води че е стояла два месеца във водата. Тя стоя два месеца. Знам защото е моята. Мерси за отличната работа. Следващата отпуска ще ти донеса още две. Спокойно не са били на дъното на някой гьол. Просто са на много километри. Поздрави.  Question
hiphopper
hiphopper
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 829

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by topsoft Пет 2 Мар 2018 - 0:38

Даскале,  искам да видя сайта на човека? Що го триеш, малко реклама и заслужава след тоя труд Smile

Колега, пусни ми линка на лс моля, че имам познати, които се интересуват от човек, който може да сервира качествено скъпи макари.
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by ЛукаБрази Пет 2 Мар 2018 - 7:00

KGramatikov написа:
ЛукаБрази написа:С какво промиваш лагерите
Здравей,
 
По принцип работещ лагер не промивам.
 
Ако лагера "хрупа" или е ръждясал, най-добре е да се замени с нов.
 
Преди съм правил упражнения с промиване и смазване, но това работи само ако искаш да смениш маслото или греста на нов лагер. Проблемен ли е по-добре да се замени.
 
Поздрави Smile

Добре ще си задам въпроса по друг начин.
Със какво премахваше старата смамзка от макарите и със каква смазка смазваш дисковете на аванса
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by KGramatikov Пет 2 Мар 2018 - 8:01

ЛукаБрази написа:
KGramatikov написа:
ЛукаБрази написа:С какво промиваш лагерите
Здравей,
 
По принцип работещ лагер не промивам.
 
Ако лагера "хрупа" или е ръждясал, най-добре е да се замени с нов.
 
Преди съм правил упражнения с промиване и смазване, но това работи само ако искаш да смениш маслото или греста на нов лагер. Проблемен ли е по-добре да се замени.
 
Поздрави Smile

Добре ще си задам въпроса по друг начин.
Със какво премахваше старата смамзка от макарите и със каква смазка смазваш дисковете на аванса


Здравейте,

 

Старата грес я махам с WD40

 

WD40 махам със спрей обезмаслител.

 

Аванс го смазвам или с бързооборотна грес или със силиконова.

 

Всичко друго влошава характеристиките му(залепват шайбите)

 

Поздрави
KGramatikov
KGramatikov
🐟

Брой мнения : 22

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by miLen4o Пет 2 Мар 2018 - 8:33

Адмирации за всичко Калински, малко са хората които биха споделили толкова обстойно информацията която ти споделяш.

П.П. Краси, ако може един съвет бро, задавай такива въпроси на ЛС, без лоши чувства. Suspect
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by ЛукаБрази Пет 2 Мар 2018 - 9:12

miLen4o написа:Адмирации за всичко Калински, малко са хората които биха споделили толкова обстойно информацията която ти споделяш.

П.П. Краси, ако може един съвет бро, задавай такива въпроси на ЛС, без лоши чувства. Suspect
Suspect  Миленски аз отговорите ги знам братле целта беше и вие да ги разберете
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by gloupan - Киро Пет 2 Мар 2018 - 9:28

Много готини репортажи, за което Благодаря! I love you

 

Ники, аз също искам да видя сайта на човека и не разбирам защо инфо което е полезно на всички, трябва да се трие? Suspect

Миленски, би ли обяснил и ти защо такива въпроси са неприемливи за теб да се задават? Suspect 

П.С. За мен това е инфо, с което по скоро ние се облагодетелстваме безплатно, отколкото обратното.
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by S_BANKOV Пет 2 Мар 2018 - 10:17

Топъл Ляб за без пари не се дава на готово
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by ЛукаБрази Пет 2 Мар 2018 - 10:28

gloupan - Киро написа:Много готини репортажи, за което Благодаря! I love you

 

Ники, аз също искам да видя сайта на човека и не разбирам защо инфо което е полезно на всички, трябва да се трие? Suspect

Миленски, би ли обяснил и ти защо такива въпроси са неприемливи за теб да се задават? Suspect 

П.С. За мен това е инфо, с което по скоро ние се облагодетелстваме безплатно, отколкото обратното.

Точно такава ми беше идеята,защото когато дадеш за обслужване една макара струваща 500+лв.би трябвало да е ясно какви интервенции ще се правят по нея,със какви смазки ще се обслужва,със кави лагери ще се заменят старите,защото 70 пороцента от Китайските и 50 процента от японските(евтини) лагери от клас P0 със фабрични луфтове и живота им не е много дълаг.
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by miLen4o Пет 2 Мар 2018 - 10:34

Да разбира се ще се обосновя.
След като си дадеш макарата за обслужване при Калин, той ти я връща обслужена и с флашка на която има толкова много снимки че цял ден може да си разглеждате.
Той е стигнал до верният път и правилните материали и след като цената за обслужване на макара е символична и ако макарата ти е ок, дори не взима пари, не мисля, че трябва да искаме от него инфо с какво, как и т.н. и всеки да се прави на майстор след това.
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by gloupan - Киро Пет 2 Мар 2018 - 11:26

Разсъжденията ти са правилни, но остави всеки сам да си взима решенията. Suspect
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD Empty Re: След два месеца във водата-SHAKESPEARE SUPERTEAM 40FD

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите