РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

+14
doktora000
Andro833
veselinov
Ивката Вълов
stelco
nikiil
mmilen
tojimi
Kalin1983
Outsider
Калин
barbolov.1977
МИНЧО
garfield_90
18 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by Outsider Нед 18 Фев 2018 - 21:06

garfield_90 написа:
Outsider написа:
garfield_90 написа:Е че толкова ли е дебело 0.28 ?

По въпроса се разбира , че не си изгледал филма...
Напротив изгледах го, но въпреки това 0.18 и 0.20 ми се струва много тънко.

Извинявай , изразих се грубо , и както се оказва , несправедливо. Embarassed Suspect
И на мeн 0.18 ми се струва нелепо тънко , въпреки че прекрасно разбирам ползата от него , ако се иска кастинг преди всичко останало. Аз смятам че едно 0.22 - 0.23 ще ти позволи много сериозно увеличаване на кастинга , без сериозни рискове. Не съм специалист по влакната , и понеже моят риболов е друг , не е набутвам в сериозни цифри за влакна - в момента съм с Berkley Trilene Big Game, за десет евро ролката (1000 метра!)

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by EDI Нед 18 Фев 2018 - 21:13

КОЛМИК фидер 0,23 пробвай, идеално вади 7 кг.По-тежък не съм вадил, но има много над това тегло запас, както го усещам.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by garfield_90 Нед 18 Фев 2018 - 21:21

Колега не съм го приел грубо изказването ти Smile . Но наистина съм нов този риболов ( конкретно на едри шарани с фидер ) и при положение, че до преди да открия къде мога да хващам такива, най-големия ми такъв беше около 2 килограма, след това разбрах че ми е още по-голям кеф да ги дърпам с фидер, се презастраховах с това влакно. До сега късане нямам на нито една рибата в целия ми рибарски живот и наистина не знам къде е границата на определено влакно. Всяка една риба винаги съм я вадил внимателно и може би заради това. Гледал съм как колеги късат едно след друго 0.18 на директен телескоп, а аз до тях с 0.10 дори не ми се къдри повода за същия калибър риби. Явно трябва да прежаля някоя друга хранилка и да си позволя да ги подърпам малко сериозно за да видя, къде точно е тоя момент на късането. Друг е въпроса, че в момента в който ще вадя шарана с кепа , аванса ми е много отпуснат и държа шпулата с пръст, докато други колеги като легне рибата стягат на умиране и след неуспешно кепчосване и подплашване на рибата им къса и после им виновни пръчките и влакната. То за това и много качествени влакна биват оплювани и набеждавани заради, това че някой вместо плавни движения, дърпа или засичка сом 20-30 кг с плетеняк о.60 и кука 6/0 или 7/0 хаха. Бая такива неща съм видял Smile
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by garfield_90 Нед 18 Фев 2018 - 21:26

EDI написа:КОЛМИК фидер 0,23 пробвай, идеално вади 7 кг.По-тежък не съм вадил, но има много над това тегло запас, както го усещам.
Имам една свободна шпула и може да го пробвам, но аз горещо бих ти препоръчал това на Owner. Само където най-малката дебелина на големия метраж е 0.24, но наистина съм впечатлен от него. Меко е и възлите стават идеални, а в същото не се разпъва като локум и няма памет. Ако имаш възможност го пробвай смятам че ще останеш доволен. Иначе 100 метровите ролки имат и по-тънки
[You must be registered and logged in to see this link.]
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by Andro833 Нед 18 Фев 2018 - 21:30

С метод и пелетни фидери използвам около 0,25 mm, Korum или Guru.
Първоначално използвах 0,22-0,23 mm, но след загуба в закачки на два-три пелетни и метод фидера по 6-7 лева ме позаболя (аматьор съм все пак) и вдигнах диаметъра. С 0,25 mm и 11' light feeder миналата година спокойно извадих 6-7 кг шаран, най-големият ми засега; но водоемът нямаше закачки и беше дълбок, със стръмен бряг.
В по-плитки водоеми и по-дребните риби търсят къде да се заплетат.
От по-малките диаметри ме отказа и това, че на силното българско слънце силно "омекват", не им влияе добре. или поне на мен така ми се струва.
Наистина ако се търси по-голяма дистанция е оправдано шок лидер плетеняк + фино моно.
avatar
Andro833
🐟

Брой мнения : 24

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by EDI Нед 18 Фев 2018 - 22:01

Аз понеже съм любител и обичам експериментите, купувам си всякакви влакна и ги сменям често, имам случаи на всеки риболов Laughing .Ей така, за проба и за кеф.Оунър е планувано за проба, ама имам 10-ина купени влакна, трябва да ги изредя.Имай предвид и GORILLA SINKING на ТУБЕРТИНИ, размер 0,22 съм ползвал, осигурява ти поне 10 килограма риба на вода.Експериментирах с метод 60 грама.Ниско разтегливо и потъва добре.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by marian shimano Нед 18 Фев 2018 - 22:56

ХИХИХИ колко има да чета, а колко много имам да хвърлям..........

Гарфи, не се обиждай , ама на въпроса ти няма отговор.

Ина че, повече от 70гр. не пробвай за дистанция!
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by garfield_90 Нед 18 Фев 2018 - 23:19

marian shimano написа:ХИХИХИ колко има да чета, а колко много имам да хвърлям..........

Гарфи, не се обиждай , ама на въпроса ти няма отговор.

Ина че, повече от 70гр. не пробвай за дистанция!
Хахахах знам знам аз за това и питам Very Happy и за хвърлянето си прав Suspect
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by doktora000 Вто 20 Фев 2018 - 15:27

Препоръчвам да смениш Carp Zoom хранилките, не знам честно казано дали са подходящи/неподходящи за кастинг но ги имам и спрях да ги ползвам от както си взех Корум, от скоро и ESP. Корум май беше до 60гр, супер е за кастинг но лично аз все си мисля че може и малко по тежка. Взех си ESP 56гр но значително по голяма като обем, но още нямам сериозни впечатления, ЕSP има до 100гр. Dome Gabor ползва едни като пружини само че оребрението е по дължината на хранилката и все си мисля че те ще са големи метачки, поздрави и експериментирай.
avatar
doktora000
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 576

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by marian shimano Вто 20 Фев 2018 - 18:37

Докторе, само че той е със 120гр. фидер, ако мине 70гр. ще клекне и изгуби бързина на занах от там и кастинга вместо да остане същия ще  му се намали.

ПС: на метод хранилките има един гаден проблем при полет кой съм в процес на елиминиране, но засега ще си затрая да не объркам някой, ще пиша по натам.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by garfield_90 Вто 20 Фев 2018 - 21:22

doktora000 написа:Препоръчвам да смениш Carp Zoom хранилките, не знам честно казано дали са подходящи/неподходящи за кастинг но ги имам и спрях да ги ползвам от както си взех Корум, от скоро и ESP. Корум май беше до 60гр, супер е за кастинг но лично аз все си мисля че може и малко по тежка. Взех си ESP 56гр но значително по голяма като обем, но още нямам сериозни впечатления, ЕSP има до 100гр. Dome Gabor ползва едни като пружини само че оребрението е по дължината на хранилката и все си мисля че те ще са големи метачки, поздрави и експериментирай.
[You must be registered and logged in to see this link.] за тези ли говориш? А колкото до тези на carp zoom , аз за сега съм доволен. Единствения ми проблем при монтаж на стръв пелета 12мм се заклещва понякога, не всеки път между ребрабата. Иначе с 14-15 мм и по-малки нямам проблеми. А и цената им е достъпна и имат по-голямо разнообразие от грамажи. Храната, която поемат също е добро количество. Иначе съм хвърлил око на тези [You must be registered and logged in to see this link.] . А тези бързи връзки с които продават Корума, те заклинват ли се вътре или не ? Аз по принцип избягвам неподвижния монтаж. А и съм малко скептично настроен към тези пластмаси. Не ми се рискува една пластмаса да ме дели от рибата. Предпочитам металния вирбел.А има ли опция да се направи с подвижен монтаж, понеже поне на снимките дупката ми изглежда доста голяма и а реша да сложа по-голям вирбел, който да не се заклинва май ще е бая голям
garfield_90
garfield_90
🐟 🐟

Брой мнения : 114

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by Влади В Вто 20 Фев 2018 - 22:02

Бързите връзки на Корум няма да ти заклинват, а колкото до сигурността , не се притеснявай заради тях няма да имаш изгубена риба Wink Вече и в алиекспреса ги има на доста по-добра цена.
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by marian shimano Вто 20 Фев 2018 - 22:05

Пести си силите, вземи си ЕСП мега . събират храна и никога не ти се заклещва стръвта, при тях лесно можеш да варираш, кеф ти е ръниниг риг кеф ти е бот риг. Имат в дупката един гумен преход в който влиза (застопорява) стандартна шарандциска бърза връзка-вирбел , без прехода си стара чист рънинг риг.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by EDI Вто 20 Фев 2018 - 22:09

Ползвам и двата вида методи на Престън и неподвижния и сменяемия.По спомен вирбел 10 не се заклинват, но не съм сигурен, трябва да пробвам утре и ще ти кажа.Бързите връзки са по-широко от отвора отдолу и са здрави, пробвано до 7 кг.Аз ползвам и Дренанските бързи и те не заклинват.зНо аз си слагам и по едно малко гумено мънисто.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by marian shimano Вто 20 Фев 2018 - 22:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

Може да си я овеличиш.
[You must be registered and logged in to see this link.]
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by stridata Сря 21 Фев 2018 - 10:08

Preston In-Line Flat Method Feeder в Китайския си вариант ги има на Илиянци по 2 до 3 лв. Рибите няма да направят разлика Razz
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр - Page 2 Empty Re: Оптимално тегло за далечен кастинг на фидер 3.90 120гр

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите