РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Малко помощ за макари за медиум фидер

+41
EDI
balakchia
Bai Dobri
tojimi
Ники Дончев
hiphopper
Outsider
veselinov
jorjinio
Elderonth
emilradev
ЛукаБрази
Apollo
Калин
fastera
Pavel Minchev
aspius
Красимир
Port_Royal
ПетърК
nikiil
Tonkyo
Slavi8282
butnik
stridata
djidjo
marian shimano
doktora000
Влади В
Dass
Николай Лесев
Ивката Вълов
dimmitov
kRaikkonen
miLen4o
rivezoro
dekata
del7710
lif3house
Олег Димитров
S_BANKOV
45 posters

Страница 2 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by stridata Сря Яну 03, 2018 8:16 am

Влади, на Шиманото предавателното число дали не е проблем и да стане като с Аеро Фидер...?

П.п
Това Вертиго колко сантиметра обира за един оборот?
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by jorjinio Сря Яну 03, 2018 9:09 am

Влади В написа:[You must be registered and logged in to see this link.]  - избор номер едно!

[You must be registered and logged in to see this link.]  - избор номер две!

[You must be registered and logged in to see this link.] - избор номер три!

Дайва Нинджа също е добро решение! В момента май никъде в БГ няма размер 4012 .

П.П. Която и от 4-те да вземеш няма да сбъркаш, всяка си има плюсове и минуси, просто ги претегляш през твоята призма!

П.П.2 Ако сега трябваше да си сменя макарите щеше да е със Шиманото!  (Май и от тях няма налични.)
 
Малко несериозно ми звучи , макара без резервна шпула. Имам предвид  Седоната.
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Сря Яну 03, 2018 9:09 am

stridata написа:Влади, на Шиманото предавателното число дали не е проблем и да стане като с Аеро Фидер...?

П.п
Това Вертиго колко сантиметра обира за един оборот?


И аз тва се чудя, дали тва предавателно число не е по скоро за мач

Иначе то и Сиенната резервна шпула няма, но срещу 20 лв всичко има Very Happy Поне на моята толкова я взимах Very Happy
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by del7710 Сря Яну 03, 2018 9:13 am

Калин написа:Кантарчето нещо не ти е в ред Smile

Вертигото е една много добра макара !

Позна Коки Shocked Shocked Shocked
Според едни други кантарчета Дайва Нинджа 4012 е 400-405гр. Но и те не са единодушни!


Последната промяна е направена от del7710 на Сря Яну 03, 2018 9:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
del7710
del7710
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by S_BANKOV Сря Яну 03, 2018 9:25 am

Я в края на крайщата вземи кажи кви точно федири ще ползваш освен това че са медиум, и като са медиум колко са медиум?
Къде ги ползваш, река езеро?
Кво ще ловиш, баби бабишорчета, шарани или черни амури?
Каква е целта за кастинг?

ПП подозирам че идеята е ловене на 5 - 7 кг. шарани с лигава пръчка.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Сря Яну 03, 2018 9:50 am

S_BANKOV написа:Я в края на крайщата вземи кажи кви точно федири ще ползваш освен това че са медиум, и като са медиум колко са медиум?
Къде ги ползваш, река езеро?
Кво ще ловиш, баби бабишорчета, шарани или черни амури?
Каква е целта за кастинг?

ПП подозирам че идеята е ловене на 5 - 7 кг. шарани с лигава пръчка.

И аз подозирам че идеята ми е да ловя предимно шарани от всякакъв калибър с тях,
но водоеми тип Богров си остават малка моя слабост Very Happy на която е хубаво да подърпаш малко големи рибки ...... затова и драг е хубаво да има
но като се замисля може и заубери да взема Smile Не че нямам макари , имам ......... просто ме изкушава идеята от пълен сет фидери за всяка една ситуация,
затова всеки един ще се оборудва с макара специално за него Smile
Фидерите са Filstar Black shadow 3,9 медиум........ макарите предполагам заубери но ще видим тия дни на заплата
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by S_BANKOV Сря Яну 03, 2018 10:05 am

И сам знаеш че такива шарани на боксир са тегава работа. А с тая пръчка ще имаш контрол над рибата точно след като и писне и реши да хване към брега. Недай си боже да е било жега и да завали хубав летен дъжд. Резултата ще точно като в клипа в подписа ми - мъка и изтръпнали ръчички.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Сря Яну 03, 2018 10:56 am

S_BANKOV написа:И сам знаеш че такива шарани на боксир са тегава работа. А с тая пръчка ще имаш контрол над рибата точно след като и писне и реши да хване към брега. Недай си боже да е било жега и да завали хубав летен дъжд. Резултата ще точно като в клипа в подписа ми - мъка и изтръпнали ръчички.

Имам някак представа от макари и контрол над рибата колега,
на боксир съм извадил само 1 шаран около 5-6 кг и то не уморен 8 без нещо, дават че ще затварят влезе в кепа и скъпа влакното Very Happy От тогава леко внимателно и тва е...
Едно е да търсиш мощна макара за дъно а друго е за фидер, като вадиш 30 мин една риба ще дойдеш да ми кажеш пак за изтръпналите ръце как е Very Happy
За това като се е почнало, трябва да е по лека, да сваля поне малко теглото с някой грам и в същото време с тая макара да имам сигурност, а не ходене по мъките и едва
едва да върти все едно всеки един момент ще се разпадне ........
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by S_BANKOV Сря Яну 03, 2018 11:09 am

Именно за това си мисля че размер 3000 или 4000 ще е малък.
Баланса на лоста е по важен в случая от това да е под определен грамаж макарата.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Сря Яну 03, 2018 11:23 am

S_BANKOV написа:Именно за това си мисля че размер 3000 или 4000 ще е малък.
Баланса на лоста е по важен в случая от това да е под определен грамаж макарата.

3000 е малка, на Сиенна 4000 баланса заспива но на 360 грама, ако взема още 2 сиени вероятно ще са точно тва което търся на перфектна цена, но тя до някъде убива
всеки един опит да намаля от теглото целия фидер. 5000-6000 въобще няма да се коментират те са си за хеви и дистанс карп фидери.... и най вече тежки.....
Но ми се искаше да чуя някое мнение за formax legacy 4000 и да и видим с какво може да се подобри тоя сръбки китаец Very Happy
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Калин Сря Яну 03, 2018 11:32 am

Баланса е особенно важен във фидер риболова Wink

Слави с тия солети които си взел незнам какви шарани ще ловиш ...

И моля те не ми излизай с номера ,че лайта е супер въдица за риболов на Шарани , защото този етап го минахме преди около 5 години ...
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Николай Лесев Сря Яну 03, 2018 11:41 am

А пък аз си мисля че колегата е тотално объркан какво да прави ... вместо да почете какво му казват колегите Wink има доста попскъпи макари от седоната дето нямат резервни шпули
Николай Лесев
Николай Лесев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 763

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Сря Яну 03, 2018 11:56 am

Калин написа:Баланса е особенно важен във фидер риболова Wink

Слави с тия солети които си взел незнам какви шарани ще ловиш ...

И моля те не ми излизай с номера ,че лайта е супер въдица за риболов на Шарани , защото този етап го минахме преди около 5 години ...

Mи не е супер въдица лайта, даже за 1-ви път си купих лайт едва мината година.
Мога да кажа точно обратното ако преди години манията е била са се лови на лайт , то сега всеки втори иска Хеви да купува,
тва че някой хевита са толкова груби, твърди и дебели колкото палеца на мъж тва никой не го споменава. Тва че някой искат да слагат големи водачи
и за дистанция и да усерат цялата визия на тези хевита пак никой нищо не казва.
За сега знам точно какво търся и съм го написал в началото, аз не съм спинингист за да търся критично балансирана пръчка а искам медиуми с леки макари
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by ПетърК Сря Яну 03, 2018 12:30 pm

За водачите не те разбрах
avatar
ПетърК
🐟 🐟

Брой мнения : 91

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Dass Сря Яну 03, 2018 1:07 pm

Явно аз пък ще си остана на манията от преди години... Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 2397243878 Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 2397243878

И не винаги повече означава по-далече. Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 1743377566

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Влади В Сря Яну 03, 2018 3:58 pm

Slavi8282 написа:
stridata написа:Влади, на Шиманото предавателното число дали не е проблем и да стане като с Аеро Фидер...?

П.п
Това Вертиго колко сантиметра обира за един оборот?


И аз тва се чудя, дали тва предавателно число не е по скоро за мач

Иначе то и Сиенната резервна шпула няма, но срещу 20 лв всичко има Very Happy Поне на моята толкова я взимах Very Happy

Вие не четете ли описанията? Smile Още с първите няколко оборота разбираш, че си заслужава МНОГО ! Wink

П.П. Аз само давам мнение, а най-добре е човек сам да види на място, ако има възможност.
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Сря Яну 03, 2018 4:46 pm

Благодаря Колеги за всички мнения.
Скоро ще имам възможността да огледам някой модели на живо да се разплатиме тук там
и каквото остане за оборудване ще реша в последния момент когато ги видя на живо
Определено новия заубер си заслужава парите а и цената може да му падне още доста докато стигне
до мен , така че ще видим... накрая
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Чет Яну 25, 2018 1:35 pm

Колеги в крайна сметка избрах да взема 2-ра  Сиенна 4000 FE , тъй като вече имам една а тя е доста голяма за лайта но временно беше на него.
Та избрах сиената по ред причини :
1 Според бюджета с които разполагам
2 Чистото тегло и е 340 грама, с добавянето на 4 лагера в нея става 350, лагерите са една идея по тежки от втулките.
3 Отлично редене на влакното, няма нужда да е червяк .
4 Качествена long life пружина на бигела
5 Не на последно място баланса, сиенна 4000 отлично балансира новите фидери блек шадоу
6 Високия драг от 8,500 и гладкия аванс, са добра предпоставка за борба с силни риби
7 Възможността за лагероване на пиньона и ъпгрейд на макарата.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Реално е 340 грама,по кутия 335 а според редица български сайтове 310 грама ( бог да благослови техните майки )
[You must be registered and logged in to see this image.]

2-те сиенни в бойна готвност
[You must be registered and logged in to see this image.]

Избрах влакното на Jaxon Satori feeder.
Малко твърдичко, бързо потъващо и много здраво......... заденините 13 кг са направо скандални Very Happy Реално на тест издържа колкото всичко нормални влакна 5-6 кг
[You must be registered and logged in to see this image.]

реденето на влакното в близък план
[You must be registered and logged in to see this image.]
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by dekata Чет Яну 25, 2018 3:23 pm

Честито.
Да си ги ползваш със здраве.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by marian shimano Чет Яну 25, 2018 5:15 pm

Славке, какво стана със тунинга????
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Чет Яну 25, 2018 5:29 pm

marian shimano написа:Славке, какво стана със тунинга????

Старата Сиенна е от миналия сезон и тя си е безупречна с 6 лагера.
От понеделник натам очаквам приток нови финаси да и сложа лагери и на новата и ще и взема резервни шпули.
Taка че скоро ще разбуля митовете за ниския клас на шимано Smile, чакаме само водЪта да се размъзне, да немаме оперативки ди 10 на обяд като последния път Very Happy
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by marian shimano Чет Яну 25, 2018 5:40 pm

Това Шибано дето си взел е много зле, това щеше да ти свърши перфектна работа .
[You must be registered and logged in to see this image.]
Под 60 панди за брой!
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Чет Яну 25, 2018 5:58 pm

Лових 1 път с същата но май GTX 3000 с заден аванс.......... не няма такава клизамарска макара, взех да вадя с тоя фидер понеже моя френд имаше двоен рън, трагична е.
Сиената за разлика от повечето модели я имам в вариант 2500 FD и 4000 FE преди да взема 2-рата FE 4000. С риби по 10-11 кг каквито масово излизат на Богров излизат
като на детска игра с сиената , стабилна е. На теб не знам какво не ти харесва Smile
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Олег Димитров Чет Яну 25, 2018 6:02 pm

Аз понеже Тея сиени съм ги продавал ,и вертиго съм имал ,и имам отново на мачовете ,стигам до извода ,че щом си взел Сиена ,не си пипал Вертиго друго обяснение нямам ,въпреки че и не ми е работа да си го обяснявам все пак си е твоя работа Smile Важното е да те кефи ,честито Smile
Олег Димитров
Олег Димитров
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 796

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Чет Яну 25, 2018 6:18 pm

Олег Димитров написа:Аз понеже Тея сиени съм ги продавал ,и вертиго съм имал ,и имам отново на мачовете ,стигам до извода ,че щом си взел Сиена ,не си пипал Вертиго друго обяснение нямам ,въпреки че и не ми е работа да си го обяснявам все пак си е твоя работа Smile Важното е да те кефи ,честито Smile

Така е вертиго я хвалят доста, но до дизайна на риоби е скандално зле.
До преди новия заубер да го хвана в ръка си мислех че тва ще е макарата, поне новия и дизайн и визия е една идея по привлекателен.
Но спъоставяйки плюсовете и минусите на риобито и шимано , в шиманото има доста хляб и може да се промени до неузнаваемост.
Имам и опция за ъпгрейд с тефлонови дискове на аванса и ще и падне и теглото мисля..... но тва за глезотии Smile
Така че не съм връткал вертиго заради ужасяващия дизайн, но и заубера не успя да ме впчечатли, а имам много разходи така че реших да харча разумно Smile
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by EDI Чет Яну 25, 2018 6:21 pm

Преди година, две пробвах влакно ДЖАКСЪН САТОРИ, обаче много се къдри, страшно паметливо, направо професор.Дано са го оправили.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Slavi8282 Чет Яну 25, 2018 6:27 pm

EDI написа:Преди година, две пробвах влакно ДЖАКСЪН САТОРИ, обаче много се къдри, страшно паметливо, направо професор.Дано са го оправили.

Паметливо понеже е малко твърдичко Very Happy
Но за 6 лв толкова Very Happy Но с него папури късат до ка уцеля точния кастинг като по млад.
Но по вероятно е да мина на 2-ри колмик по натам, адски съм доволен от техните влакна Smile

М-у другото 1-вото е един доказан боец на катран фидерското влакно Smile
Горе долу и на цвят ги докарах, но катрана е една идея по светъл


Последната промяна е направена от Slavi8282 на Чет Яну 25, 2018 6:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Slavi8282
Slavi8282
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Олег Димитров Чет Яну 25, 2018 6:28 pm

Интересно ми е да видя Сиената след тунинга ,защото преди него аз я нареждам по скоро до екусима отколкото до Вертиго или Заубер
Олег Димитров
Олег Димитров
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 796

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by rivezoro Чет Яну 25, 2018 6:30 pm

само да не е
colmic
XTREME METHOD FEEDER LINE
щото е същия боклук
rivezoro
rivezoro
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 316

http://rivezoro@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by EDI Чет Яну 25, 2018 6:33 pm

На КОЛМИК съм ползвал фидерното, 0.23 ползвам и сега, доволен съм.Леко избледнява, но е здраво и не се къдри.
avatar
EDI
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 267

Върнете се в началото Go down

Малко помощ за макари за медиум фидер - Page 2 Empty Re: Малко помощ за макари за медиум фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите